Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tegnap magzatvizet vizsgáltak nálam, mert nem jön a babóca. Mennyi ideig tartó és milyen mértékű vérzés normális utána? fórum

Tegnap magzatvizet vizsgáltak nálam, mert nem jön a babóca. Mennyi ideig tartó és milyen mértékű vérzés normális utána? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. danama (válaszként erre: 50. - Sporineni)
2009. febr. 27. 14:03
:-)
2009. febr. 27. 13:52
:) Nem vagyok én Csipkerózsika! :) Csak felébredtem volna!
49. danama (válaszként erre: 48. - Sporineni)
2009. febr. 27. 11:47
Biztos nem mert elaltatni
2009. febr. 27. 07:44

Köszönöm a tanácsot. :)

Sajna nem altattak, hanem gerincbe érzéstelenítettek. Így 24 órás fekvésre voltam kárhoztatva és ez alatt az idő alatt egyszer hozták ki hozzám a picit kb. 20 percre. :( Talán ez viselt meg a legjobban. Mivel nem mozoghattam szerintem az első felkelés ezért volt nehéz, a fejfájásról nem is beszélve. Bár erre előre felhívták a figyelmemet.

Most már csak azt nem értem, hogy engem miért nem altattak, hiszen sürgősségivel mentünk mi is a műtőbe. Igaz az érzéstelenítő 15 perces hatóidejét nem vártuk ki, de nem is kellett, mert a dokinő ügyesen emelte a szintet és hamar elzsibbadt mindenem.

47. danama
2009. febr. 27. 07:17
Van egy krém ami nekem bevált a műtéti heg halványítására, nem olcsó de jó Contratubex a neve, én a szívműtétem hegére használtam
46. Mandula71 (válaszként erre: 44. - Sporineni)
2009. febr. 26. 23:22
A seb még sokáig fog viszketni:) Valamint a körülötte lévő felület részben érzékenyebb lehet, miküzben egyes részek meg érzéketlenek.
45. Mandula71 (válaszként erre: 43. - Danama)
2009. febr. 26. 23:21

Ok:)

Császárral szültem valamivel több, mint egy éve. Normál úton indult, de elhúzódott (37 óra, ebből 16 a szülőszobán), nem tágultam 3 ujjnyinál tovább, a fiam szívhangja lezuhant (utólag derült ki, hogy a köldökzsinór kétszer volt a nyakára tekeredve), így azonnali, altatásos császár lett.

A műtét után, a fiam születése után kb. 1 órával az örzőben ébredtem. A műtét előtt nagyon kimerült voltam már, az altatásból felébredve a fáradtságom teljesen megszűnt. Még aznap este fogadtam a látogatókat, kivették a katétert is. Az örzőben kb. délután 4-től este 9-ig velem volt a baba, utána aludtam, de már hajnali 5-kor mentem a csecsemősökhöz, hogy jól vagyok, adják oda a gyereket:) Végül 6-kor megkaptam, utána már nem vitték el. Hozzáteszem, náthás voltam, így a legnagyobb gondot az okozta, hogyha köhögni kellett. Őszintén mondom, hogy a fájdalomküszöböm a béka se**e alatt van, de a császáros sebemmel nem szendvedtem egyáltalán.

Sokan mondják, hogy minden az agyban dől el, a szülés is. Ezzel nem értek egyet, de tény, hogy én hét hónapig úgy készültem, hogy nagy eséllyel császárral fogok szülni. A hetedik hónapban jártam, amikor azt mondták, hogy a miómáim nem zavarják a szülést, úgyhogy megpróbálhatom hüvelyi úton. Talán ez is közrejátszott abban, hogy felkészültebb voltam a császárhoz. Félre ne érts, nem bíztatok én senkit, hogy így szüljön, de ha valaki erre is felkészül, szerintem a testi fájdalom is kisebb. Legalábbis ez a saját tapasztalatom. Két barátnőm is császárral (sürgősségi)szült előttem, ők nagyon megszenvedtek vele, sokkal tovább tartott a felépülésük.

2009. febr. 26. 16:43

Sziasztok!

Köszönöm az újabb gratulációt!

Hogy milyen a lábadozás? Egy sima és egy császár után, azt mondom, hogy a következőt simán szülném.

Sajna nem vagyok egy elülős típus, ezért megvisel, hogy segítségre szorulok dolgokban. Igaz nem panaszkodhatok, mert a párom mindent megtesz értem/értünk.

A sebem szépen gyógyul, ezért viszket és húzódik, de túl leszünk majd ezen is. :)

A pocim viszont nem megy olyan gyorsan vissza, mint a sima szülés után.

43. danama (válaszként erre: 42. - Mandula71)
2009. febr. 26. 13:30

Végül is bárkié :-)

hiszen azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk

42. Mandula71 (válaszként erre: 40. - Danama)
2009. febr. 26. 12:59
KOnkrétan a fórumindító császár utáni állapota érdekel, vagy mindenkié?
41. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Sporineni)
2009. febr. 26. 12:59
Gratulálok!
40. danama
2009. febr. 26. 10:29
Milyen a lábadozás császár után?
39. danama
2009. febr. 25. 05:31
Én is írtam fórumot, majd nézzétek meg !!!
38. danama (válaszként erre: 37. - Sporineni)
2009. febr. 25. 05:30
Gratulálok! puszi
2009. febr. 24. 10:50

Sziasztok!


Megérkeztünk!! 19-én 15:00-kor megszületett Bence Botond. :) 3750 grammal és 56 centiméterrel. Sajna nem volt könnyű a szülés és hála az orvosnak nem lépett fel komplikáció. 12 óra vajúdás után esni kezdett a baba szívhangja, ezért császárra került sor - szerencsére-, mert kiderült, hogy a köldökzsinór rátekeredett a nyakára. Most már boldogan és egészségesen itthon vagyunk. Köszönünk minden jókívánságot és biztatást. Mindenkinek boldog életet és egészséget kívánunk mi is!

36. danama
2009. febr. 21. 10:36
Biztos szülsz .-)
35. supin
2009. febr. 18. 11:24
Öröm és boldogság kisérje utatokat!!!!!
34. danama (válaszként erre: 31. - Sporineni)
2009. febr. 18. 11:22
Sok szerencsét és szép élményteli szülést, puszi
33. pmjudit (válaszként erre: 31. - Sporineni)
2009. febr. 18. 10:57

De jó Neked!

Minden jót, jó egészséget és könnyű szülést kívánok!

32. 4af30810d1 (válaszként erre: 31. - Sporineni)
2009. febr. 18. 10:42

Drukkolok Nektek!!!!!

Legyen könnyű és gyönyörű a dolog!!!

Jáájj de irigyellek!!!!!:)))

2009. febr. 18. 10:35

Sziasztok!


Sajna éjjel sem következett be a nagy esemény. :( A vérzés sem szűnt meg teljesen, de azt mondta a doki, hogy ez már csak a tágulási vérzés. Most kénytelen leszek elbúcsúzni mindenkitől, mert lejárt a kiírástól számított 1 hét és megnyertem magamnak egy üdülést a szomszédos wellnessnek éppen nem nevezhető szállodába, a kórházba. :(

Ha megérkeztünk jelezni fogom! :)

Addig is legyetek jók és jó hoxázást!

30. pmjudit (válaszként erre: 23. - Danama)
2009. febr. 18. 09:47
Hú, én két évvel ezelőtt minden nap szülni akartam -végül márc. 9 lett belőle, túlhordtam, indították 4150g, 57 cm lett!
29. danama
2009. febr. 18. 07:47
Remélem azért nem vagy bejelentkezve, mert megindult a nagy esemény :-)
2009. febr. 17. 17:38
Legyen igazad! Akkor ma megérkezik, de legalábbis elindul. :)
27. danama
2009. febr. 17. 13:57
nekem mind a kettő kettős frontnál jött :-)
2009. febr. 17. 11:16
A nagyobbik májusi, a kisebbik ha így folytatja, akkor márciusi lesz. Sajna már nem hiszek a fronthatásban, mert volt már meleg is, hideg is és kettős is. :) Egy biztos, bent nem marad! :)
25. danama
2009. febr. 17. 11:08
nekem mind a ketten korában jöttek, csak mind a kettő augusztusi és a kánikulában már nem bírták tovább biztos felforrt a magzatvíz :-)
2009. febr. 17. 11:01
A nagyobbik fiam 14 napot húzott rá. Remélem most nem várunk annyit! Az éjjeli hó sem hozta ki. :(
23. danama (válaszként erre: 22. - Sporineni)
2009. febr. 17. 10:56
Emlékszem én is nagyon türelmetlen voltam mintha akkor minden nap egy év lett volna. :-)
2009. febr. 17. 10:04

Sziasztok!


Megjöttem. Kicsit nyílott még a méhszáj, de a doki szerint nem kóros a vérzés. Ennek örülök, annak viszont nem, hogy holnap újra megnézi a magzatvizet!:( Remélem addigra elindul a szülés.

Sajna a türelem nem az erősségem. :) De a tesónak sem!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook