Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szivesen venned. ha amikor kijossz a korhazbol a masodik babaval, akkor anyosod ott lakik nalatok egy ideig? fórum

Te szivesen venned. ha amikor kijossz a korhazbol a masodik babaval, akkor anyosod ott lakik nalatok egy ideig? (beszélgetős fórum)


1 2 3
17. kacifant (válaszként erre: 16. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 2. 17:41
Kedves holgy lehet.
16. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 11. - Kacifant)
2009. aug. 2. 17:40

Igen!!!! Jól olvastad! De voltak olyan húzásai, hogy lassacskán könyvet írhatanék. :))))


A kapálásos dolog után azt mesélte, hogy ő szülés után bizony ültetett és felszakadtak a varratai, úgy vitték be, úgyhogy ennyire akart nekem jót....

2009. aug. 2. 17:38

Érdekes, nálunk természetes volt, hogy az első hat hetet pihenéssel kell tölteni szülés után, így a család nőtagjai a férjemmel karöltve váltották egymást, természetesen az anyósomat is beleértve.

nem mondom, voltak viták, persze, de összerázódtunk.

Szerintem egy másik gyerek mellé jól jön a segítség, rá lehet bízni a nagyobbat, sétálni és strandra vinni, játszótérre, addig a mama legalább tud csak a kicsivel foglalkozni.

Ha nem egy városban laktok, érthető, hogy ott aludna, de ha igen, vigye haza a férjed este.

2009. aug. 2. 17:38
Sehol nem vette az apuka zokon, hogy anyukaja nem fog hianyozni az elso napokban? Na es az anyos??
2009. aug. 2. 17:36
Jo ezeket a hsz-eket olvasni, mert csak megerositik azt, amit en is gondolok.
12. mgagi
2009. aug. 2. 17:36
Én is szeretem anyósomat,de nem örülnék neki ha mindennap ott lenne a közelemben és lesné minden kívánságomat. Az elsőnéll is mindennap feljött. Nem hiányzik hogy a másodiknál is mindennap feljöjjön ellenőrizni hogy éppen mit csinálunk.
11. kacifant (válaszként erre: 9. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 2. 17:36
Hat, ne haragudj, de ez tenyleg vicces! Kapalni??
10. kacifant (válaszként erre: 5. - Leoborta)
2009. aug. 2. 17:34

Ja, az a baj, hogy nem napi utazasri tavolsagra lakik tolunk.


En igazabol azt szeretnem a legkevesbe, hogy a nagyobbat valaki "eltavolitsa", amikor vegre kijovok a korhazbol. Vagy rosszul gondolom? Lehet, hogy nem jon rosszul majd, ezert szeretnek tobb velemenyt meghallgatni...

2009. aug. 2. 17:34

Mi van ma csajok? Ez már nem is tudom hányadik anyósos téma így hirtelen. :))))


Nekem nem jött, de jobb is, mert amit az első szülés utáni hazajövetelemkor művelt, az kész téboly volt. Elhozatta magát (én nem kértem, hogy jöjjön, ő mondta, hogy ameddig az anyum nálunk volt, annyi ideig neki JOGA van nálunk lenni....) Mindenbe belekötött, én semmit sem csináltam jól, bezzeg a másik menye...aztán párom szépen hazavitte pár nap után, mert már aludni sem hagyott napközben, mert szerinte lusta vagyok, és a kertben kéne kapálni. :DDDDD

A második szülés előtt lazán beleordított a telefonba, hogy nekem segítsen az anyám és lecsapta. :) Szegény nem komplett, ez van. :)


Úgyhogy nekem baromi jól esett, hogy másodjára nem jött. :)

2009. aug. 2. 17:32
Én nagyon szeretem az anyósomat, szóval, ha akkora házban laknánk, ahol ő is kényelmesen elfér, én örülnék neki, ha hozzánk költözne egy időre. Nagyon nagy segítség lenne.
2009. aug. 2. 17:32

Nem hiszem. Egy gyerekem van, 2.5 éves lesz, amikor most majd születik a kicsi, pont mint a kérdésben is kb. Anyósom nincs (nem él a férjem anyukája), de ennek ellenére nem szeretném, ha valaki itt lenne napokig. Egy-egy órára beigrani más. Csak sajnos többnyire az ilyen segítő vendégeknek is mindig van véleményük és tuti más, mint ahogy mi csináljuk a dolgainkat.

Úgy érzem, nem lenne jó, hogy épp hazaérkezünk, együtt a család az új felállásban és már ott van valaki. Pl. a nagyobbik gyereknek teljesen új a helyzet (mindenkinek, de a felnőtteknek az a dolguk, hogy alkalmazkodjanak :) ), lehet, hogy nem lenne jó vége, hogy nem négyesben van a család.


Persze minden helyzet más, mert nem egyformák az anyósok sem, a menyek sem és a férjek sem. :)

2009. aug. 2. 17:29
Mi joban vagyunk, de en is ugy erzem, azokban a napokban-hetekben nincs ott keresnivaloja, nem?
2009. aug. 2. 17:29

Hááááááát.....................

Inkább hozzon enni pár napig, ha annyira segíteni akar, vagy vigye el néha a nagyobbat..... neeeeem?

2009. aug. 2. 17:28
Nem!!!!!
2009. aug. 2. 17:28

nagyon nem értékeltem volna, tekintve, hogy a párom is migrént kap néha a drága mamától és hányik olyankor:(

Bár anyósa válogatja, de én ha jóban lennénk, akkor sem tartanék igényt az ottlakásra.

2009. aug. 2. 17:28
Szerintem elég ha csak odőközönként jár esetleg a mama segiteni
2009. aug. 2. 17:26
Te szivesen venned. ha amikor kijossz a korhazbol a masodik babaval, akkor anyosod ott lakik nalatok egy ideig? A nagyobbik 2eves elmult.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook