Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szivesen venned. ha amikor kijossz a korhazbol a masodik babaval, akkor anyosod ott lakik nalatok egy ideig? fórum

Te szivesen venned. ha amikor kijossz a korhazbol a masodik babaval, akkor anyosod ott lakik nalatok egy ideig? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. aug. 2. 21:20
Én szívesen venném.
46. biromoni (válaszként erre: 44. - 17dfdcec7d)
2009. aug. 2. 21:06

Csatlakozom:))

Sajna a 3.ik házban lakik tőlünk.Az első gyermekemnél,miután kijöttünk a kórházból,minden este ott volt,fürdetés..ült és lesett és hangoskodott...Mikor kiderült,hogy babánk lesz/a nászúton/férjem örömmel felhívta és azt mondta neki:mi van 3 nap után gyereket kellett csinálnotok???

Egész terhességem alatt nem beszéltem vele.

45. vkatka
2009. aug. 2. 20:31
Isten őrizzen meg tőle! Bár én még jócskán előtte vagyok a dolognak, de ezt már most megmondtam a páromnak hogy sem az ő anyukáját, sem az enyémet nem szeretném ha ott lenne nálunk, főleg ha oda is költözne...
44. 17dfdcec7d (válaszként erre: 43. - 6190a5cfb4)
2009. aug. 2. 20:31
mintha magamat hallanám,tudnék neked mesélni,milyen egy erőszakos,tetü egy anyósom van
2009. aug. 2. 20:22
Én már rég babáztam, de egyiknél sem kívántam látni senkit. Szerettem, hogy család lettünk, és mi oldjuk meg a dolgokat. Ma sem lenne másképp.
42. cel (válaszként erre: 40. - Mgagi)
2009. aug. 2. 20:07

Igen erről van szó. Még a baba megszületése előtt illik felajánlani szükség esetére a segítséget, oly módon, hogy: Szóljatok ha kellek! Akkor jövök szívesen.


Meg kell jegyezni, hogy nem minden családban jelent gondot a szülők és gyermekek kapcsolata, akkor sem, ha nincsenek kikötött szabályok.

41. cel (válaszként erre: 33. - Lillacska)
2009. aug. 2. 20:01
Nem tudom neked hol kezdődik az idős ember:)) Én magam is nagyszülő vagyok, de max idősebbnek érzem magam és nem idősnek. Egyébként pedig nem kor függő, hogy ki mikor, milyen módon avatkozik mások, így a gyermekei életébe is, ez egyén függő, legyen bármilyen korú, lásd előző bejegyzésemet.
40. mgagi (válaszként erre: 39. - Cel)
2009. aug. 2. 20:01
Ha a segítségét kéred. Nem pedig rád erőlteti magát. Nem mindegy.
39. cel
2009. aug. 2. 19:57
Fel sem merült benne, hogy ideköltözzön, igaz két házzal arrébb lakik, de szívesen jött ha kértem a segítségét.
2009. aug. 2. 19:34

hát a segítség biztosan jól jön.

Az én anyósom nagyon lelkes és segítőkész, ugyanakkor nem rámászós, úgyhogy ha van ideje biztosan igényelni fogom a segítségét.

:)

2009. aug. 2. 19:33
Huh!! Nem akarnám látni kedves anyóst se kedves anyukát, amíg minimum 1 hónaposak nem leszünk a babával!! De akkor is csak 10 percre!!! :)
36. mgagi
2009. aug. 2. 18:17
Ezért szokták azt mondani hogy mindennek van határa. A szoptatás legyen a mama és a baba dolga. Ne avatkozzon bele senki.
35. Lillacska (válaszként erre: 34. - Mgagi)
2009. aug. 2. 18:15
Igy van. A jo tanacs mindig jo de ne karjon rank kenyszeriteni semmit. Es csak azert is erolteni hogy neki legyen igaza.
34. mgagi
2009. aug. 2. 18:13
Adjanak tanácsot persze nem arról van szó, de ne erőltessék ránk a maguk bevált módszerét mert nem biztos hogy ez itt is így van. Mint ahogy be is bizonyosodott.
2009. aug. 2. 18:11
Latom mindenkinek megvan a maga baja. Csak azt nem ertem ha annyira okosak es tapasztaltak ezek az idos emberek akkor miert nem latjak be hogy sokkal egyszerubb lenne mindenkinek ha ervenyesulne az: ELNI ES ELNI HAGYNI - elv. Nem?
32. mgagi (válaszként erre: 31. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 2. 18:10
Ők inkább a gyerek nevelésbe szólnak bele. Anyuék fél év után megkérdeték mikor megyek visszadolgozni. Mondtam nekik hogy még Vera szopik úgy hogy addig nem tervezem. Anyósom pedig azt mondta hogy nem kap elég tejet, nem jól csinálom. Mérjem mindíg. Belefáradtam a méricskélésbe és nem akartam tovább mérni. De ő csak mondta.
31. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - Mgagi)
2009. aug. 2. 18:05

Dettó! Az enyém is úgy ügyeskedett, ha valami nem úgy volt, akkor mi szemetek vagyunk. Pl. ahogy megtudta, hogy terhes vagyok, elkezdett szervezkedni, hogy ki legyen a keresztszülő, hát alig voltam pipa. Annyit mondtam, hogy várjuk meg, hogy megszülessen, ne legyen semmi baja, aztán majd mi eldöntjük, hogy ki legyen, ha egyáltalán kereszteltetjük...


Nekem azt szokta mondani, hogy ő azért ilyen akaratos (én csak diktátornak hívom), mert otthon és a melóhelyen is az volt, amit ő akart. Mondta, hogy a saját huga is jobban jár, ha azt teszi, amit mond, mert addig nem nyugsszik meg. Jó nem?

30. nyuce (válaszként erre: 24. - Mama_gold)
2009. aug. 2. 18:01
A mi családunk elég gyakran összeül valakinél, egy grillezésre, szalonnasütésre vagy csak úgy és felvetődött már egyszer-kétszer, hogy olyan jól érezzük magunkat együtt, hogy össze kellene költöznünk, mert így is okat találkozunk.Mindenkinek van mindenkihez lakáskulcsa is. Csak hát elég macerás lenne mindenkinek eladni a lakását és találni egy olyan helyet, ahol mindannyian elférünk. Pl most együtt megyünk nyaralni két hétre egy olyan házba, ahol négy lakás van és közös kert (mi,sógornőmék,tesómék, anyósomék, anyukám). Már nagyon várjuk! A gyerekek tök jól elvannak együtt, imádják egymást (8 gyerkőc összesen :))És mi, felnőttek is nagyon jól megvagyunk.
29. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 27. - Nyuce)
2009. aug. 2. 18:00
Ő fiúkat szült (én lányokat), ő tanár és az orrom alá dörgölte, hogy bezzeg főiskolát végzett (én mérnök és meló mellett tanultam), a másik menye csak vörösödik ha "bosszintja" így mondja (én visszapofázok, ahogy ő mondja)....vissza olyan jó 8 év után, mert már nem bírtam....
28. mgagi
2009. aug. 2. 17:58
Mindig azt hallom hogy a tanácsot meghallgathatod,de nwm törvényszerű megfogadni. Nekem anyukámék köztük mamám is osztotta az észt. Anyósom is.Az senkit sem érdekelte hogy én hogy szeretném, mert addig mondogatta anyósom is a magáét amíg úgy nem lett ahogy ő gondolta.
27. nyuce (válaszként erre: 26. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 2. 17:54
És milyen a másik meny? Ő mitől olyan szimpi az anyósnak?
26. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 25. - Nyuce)
2009. aug. 2. 17:52
Nekem olyat nem említett, ő a kedvence! ;)
25. nyuce (válaszként erre: 21. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 2. 17:51
Na! Volt valami, amit a másik menye nem jól csinált? :)))
24. mama_gold (válaszként erre: 19. - Nyuce)
2009. aug. 2. 17:51

egy szép álom:)) én is szoktam ilyesmikre gondolni, csakhogy szerintem ilyen nincs, max. a képzeletünkben.

Nálam az első anyósom jött párszor megnézett bennünket, próbált tanácsokat osztogatni, de én sosem szimpatizáltam vele, veszekedni nem akartam, így nem szóltam. Örültem, ha nem jött.

azóta elváltunk, így már mindegy is. Abban az időben anyukám segített sokat, a nagyfiam eléggé hozzá is nőtt akkoriban.

Második házasságomban nincs anyósom, így nincs is miről mesélnem:) Itt viszont már anyám sem segített, soha nem bírta a férjemet, így a kisunokát sem:(( Azóta már nem is beszélünk.

Így se anyós, se anya:D Megoldjuk ketten a férjemmel, a muszáj nagy úr!

2009. aug. 2. 17:51
Nálunk Anyu és Apu is jóban voltak az anyóssal/apóssal. Nekem ez az utálat idegen, hiszen mindig jó volt a családi viszony. EZ már esküszöm csak hülye beidegződés meg alapból diszkrimináció... Meg lehet beszélni az anyóssal, ha bajod van vele, elvégre is nem hülye, csak nálad idősebb.
22. kacifant (válaszként erre: 19. - Nyuce)
2009. aug. 2. 17:51
Ez nem anyos utalat! En nagyon szeretem az enyemet, de szerintem ez a szakasz az ember eleteben "szukebb csaladi program". Azt meg hatarozottan allitom, hogy ha tobb tapasztalata is van, a vilag, meg a nezetek valtoznak. Ahogy akkor csinaltak, ma mar nem feltetlenul jo vagy a legjobb.
21. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 19. - Nyuce)
2009. aug. 2. 17:49

Nekem semmit nem segít, de nem baj, mert legalább nem kell azt hallgatnom, hogy bezzeg....


Olyan dolgokba kötött bele, hogy pl. a pelenkát jobbról, vagy balról kell rögzíteni, mert a másik menye nem ilyen sorrendbe tette, mint én. :DDDD


Aztán: miért olyan szorosra ragasztottam le a tépőzárait, mert a másik több helyet hagyott....ja a majd 4 kilós gyerek, meg egy kisebb súlyúnál gondolom a has kerülete nem egyezik.....és így tovább...

Volt, hogy beültem a wc-re csak ne kelljen ezt nonstop hallgatni. És egyfolytában dumált...szó szerint szófosása volt! Alig aludtam és a dumáját kellett órákig hallgatni. Ha bementem, hogy lefekszek jött utánam és csak mondta.


Ja és amin a legjobban kiakadtam: nekem előre KELL szólnom, hogy mikor szoptatok, mert a másik menye olyankor nem engedte be, és nálam az nem így lesz! Hát nem úgy volt, ahogy azt ő mondta! Pár napig bírtam, aztán párom hazapaterolta.

2009. aug. 2. 17:48
Nem! Éleg, ha úgy segít, hogy főz az első 1-2 hétben. Abban tud igazán segíteni, szerintem.
19. nyuce
2009. aug. 2. 17:42

Nem értem, mi ez a nagy anyósutálat... Jóó, biztosan van olyan anyós, akit nehéz elviselni, na de mindenkinek ilyen lenne az anyósa? Lehet, hogy az a baj, hogy nehezen viselitek, ha valaki tapasztaltabb, mint ti és nehéz beismerni, hogy ő bizony tényleg jobban tud ezt-azt?

Én örülök, ha az anyósom segít, szeretem és tisztelem őt. Meghallgatom, ha más a véleménye és megbeszéljük, ha esetleg nem értünk egyet valamiben. Nagyon nagy segítség ő is nekem és természetesen a saját anyukám is. Én már arra is gondoltam, hogy egyetlen nagy társasházba kellene költöznünk, mi, az anyósomék, anyukám, sógornőmék és a tesómék. Egy házban laknánk, de külön lakásokban és mindig ott lennénk egymásnak, ha segítség kellene valakinek.

18. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 17. - Kacifant)
2009. aug. 2. 17:42
Nagyon...egy ideje megkérte párom, ha nem tud velem normálisan viselkedni ne jöjjön...azóta nem láttam...Van Isten!!!! :DDDD
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook