Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szeretnéd ha a párod bent lenne a szülőszobán? fórum

Te szeretnéd ha a párod bent lenne a szülőszobán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. okt. 9. 21:17
Hát igen. Egyedül elég kinosan érezném magam!:)
2007. okt. 9. 21:12
Sziasztok! Mi az első perctől kezdve apás szülést terveztünk.két perces fájásoktól fogva volt velem,reggel 6-kor jött be a kórházba,9.22-kor született a lányunk. nem bántam meg, nagyon sokat segített, belekapaszkodtam, masszírozott, nyugtatott, simogatott.Szinte együtt szenvedett velem,de a végén ő jobban sírt mint én.Ez neki is egy örök élmény. A másodikat sem akarja majd kihagyni-mondta.
2007. szept. 25. 14:22
igen...
2007. szept. 25. 13:05
Sziasztok!Nekünk apás szülésünk lesz,ez nem volt kérdéses nálunk,mert az első perctől fogva igy készülünk!remélem minden rendben is lesz hozzá !
76. b2076ec79b (válaszként erre: 75. - Böbe83)
2007. szept. 25. 13:02
Persze h jó, és tulajdonképpen mindegy h mikor ér oda az én szempontomból, csak Ő a mai napig sajnálja, h lekésett, hisz annyira készült rá. Első gyerkőce/ünk, tudod. De majd most!! :))
2007. szept. 24. 17:07
szerintem mindenképpen hasznos, ha az apuka bent van. Mindegy, hogy mikor ér be pontosan, de már a tudat is jó, hogy elindult. fontos kell legyen neki is a bébi, hiszen ő csak most kerülhet hozzá először olyan közel.
2007. szept. 22. 12:07
Mindenképpen. Első manókánkról lemaradt (mire beért a kórházba már ketten voltunk :)). Most nagyon készülünk!!! :)
2007. szept. 17. 18:15
Nálunk a párom esetében egy vérvétel is nehézkes. Nem bírja a vér látványát, rögtön elájul. Az első két babánknál még nem volt megengedett igazából a papás szülés. Most "dolgozunk" a harmadik gyerkősön, megígérte, hogymost jelen lesz a szülésnél.
2007. szept. 17. 17:39

Én nem akartam, hogy bennt legyen és ő sem vágyott erre. Aztán ott élesben nem akartam, hogy kimenjen. Így benn volt és nem bántuk meg. Csodálatos élmény volt. Nem is annyira azért mert lelkileg támogatott vagy fogta a kezem, hanem azért mert utáltam volna ha ezt az élményt nem oszthattuk volna meg egymással.

Ha valaki nagyon nem akar menni, azt nem kell erőltetni. Én is attól tartottam, hogy a látvány miatt majd nem úgy fog viszonyulni hozzám. De a fejemnél állt nem is látott konkrétumokat. A szenvedést azt látta, meg azt, hogy "magamból kivetkőzöm"- de szerintem egy kapcsolatban az igazi intimitás ott kezdődik amikor fogja a homlokod ha hánysz vagy éppen szülsz...

71. Gebri
2007. szept. 17. 15:23

sziasztok


a férjem mindenhova jön velem és nagyon örül a babának. De a szülésre nem akar veelm bejönni... szerintetek? azt mondja, mert fél, hogy ahogy engem majd ott lát "vérben" sosem néz már rám nőként.... mit tegyek? ötlet?

70. Novina (válaszként erre: 66. - Rika)
2007. szept. 15. 19:25
Szerintem normális felfogás. :) A pasik nyilvánvaló félénkebbek etéren. :D De szerintem ha érezteted, hogy milyen fontos lenne ez neked, és ahogy már mondták elöttem, hogy elviszed ultrahangra meg hasonlók, akkor biztos befog menni veled. :) Majd ő is ráfog jönni, hogy azt az élményt látni ahogy a saját kisgyermeke először látja meg a nagyvilág dolgait és azt mikor először felsír, bűn kihagyni. :))
69. Donyta (válaszként erre: 68. - Rika)
2007. szept. 14. 12:10
Szerintem beszélj vele sokat és vidd magaddal majd az ultrahagra és mindenhova ahova apa is mehet. A végén már ő fogja akarni szerintem, hogy ott lehessen! Páratlanul szép dolog, én tudom hiszen a lányomnál ott voltam. Akkor nem az volt elöttem, hogy a lányom fekszik az ágyon, hanem a tudat, hogy segítsek. Eltereljem a fájdalomról a figyelmét, és saját szememmel láttam a babánk kibújását. Még akkor sem gondoltam rá, hogy a lányom fenekét látom. Nem zavart. De ezt nem hagynám ki semmiért! Ha a másik lányomén ott lehetnék, vagy a harmadikén.. Repülnék! Ha ujra kezdeném az életem, biztosan szülésznő lennék. Imádom a babákat, és az embereket is! Sokat dolgoztam eü-ben, igy az sem zavar ha bármit látok.. Nem félek, csak segíteni szeretnék. Minden papának kívánnám, hogy ottlegyen és figyeljen, mert a csodát látják, ami ismételhetetlen!
68. rika (válaszként erre: 67. - Donyta)
2007. szept. 14. 10:58
annyira ledöbbentem amikor ez szóba került. Nem olyan akut még a dolog, mert csak tavasszal lesz az esküvőnk. De én szeretném ha ott lenne, úgy érzem kell, hogy valaki ott legyen velem.
67. Donyta (válaszként erre: 66. - Rika)
2007. szept. 14. 08:13
Talán igen, talán nem. Nem értik ők, hogy min mennek ilyenkor át az édesanyák. Ők talán megijednek az ismeretlentől. Nem is a gyermeket utálnámeg, de sajna vannak apukák akik a szülést látván nem úgy viszonyúlnak a párjukhoz késöbb mint azelött. Számukra, kivételek vannak, idegen az ottlét a látványival. Pedig ha tudnák milyen gyönyörű dolgokról maradnak le...
66. rika
2007. szept. 14. 08:09
én nagyon szeretném ha a párom bent lenne majd, de ez még a jövő zenéja. Ő viszont nem szeretne bent lenni, azt mondja, hogy attól fél, hogy megutálja a gyereket, mert fájdalmat okoz nekem. Ez normális felfogás?
65. Donyta
2007. szept. 14. 07:30
Én nagyon szerettem volna, de elmenekült. Viszont a lányomén én voltam bent és nem adnám ode semmiért az egész csodálatos élményt! Más szüléseket is láttam már. De ez nagyon más volt, és annyira segíteni akartam, hogy szinte én diktáltam neki mindent, persze orvos is volt, és hagyta...
2007. szept. 13. 21:42
Legutóbb végignézte a császáromat, de egy sima szülésnél? még csak az kéne.
2007. szept. 13. 21:36
Hát nem is tudom, szerintem ez majd akkor fog kiderülni, hogy szeretném-e....:)
2007. szept. 13. 21:30
En meg nem szultem, bar nagyon szeretnek, es szamomra - meg a parom szamarais - teljesen termeszetes, hogy egyutt szuljunk. De nem a szuloszoban, mi otthon tervezzuk.
61. évi75
2007. szept. 13. 14:23
én valamiért óckodok ettöl.szerintem ez a nöre tartozik, bár apa is segíthet a fájdalom leküzdésében. én nem tudnám oda képzelni a párom.anyukám izgult a szülöszoba elött mindkét alkalommal, a harmadiknál majd bejön.(apa külföldön volt) (még nincs harmadik, de ha majd egyszer lesz)
60. Mocori
2007. szept. 13. 13:59
Az én párom is benn volt és nagyon jó volt! Végig fogta a kezem.
2007. júl. 28. 16:30
Mindkétszer bent volt, és jó volt, h nem voltam egyedül! (Sőt, másodiknál ő vágta el a köldökzsinórt! :-))
58. nell
2007. júl. 28. 16:20
A párom bent volt mindkét lányunk születésénél, és nem bánta meg. És én sem. Én azt mondom, kell az apuka a szülőszobába, hogy legyen ami a sok-sok órás kínlódás során tartja a nőben a lelket.
2007. júl. 28. 11:11
Igen.Bent is volt és nagy segítség volt mondanom se kell. Ő tartotta bennem a lelket és miután meglett a kicsi aztán együtt hullattuk az öröm könnyeket.
56. Kata75
2007. júl. 25. 14:42

Szerintem ezt mindenképp közösen kell eldönteni, és önzetlenül mindkét fél számára elfogadható döntést hozni.

Az én férjem ki nem hagyta volna, én pedig nagyon örültem, bár császáros szülés volt.

Eszembe sem jutott megfosztani ettől az élménytől, hisz az ő gyermekei is, szeret és ugyan olyan fontos részese a dolognak. Együtt váltunk családdá, és rögtön 4 tagúvá:)).

55. Joyce (válaszként erre: 49. - MoncsiMama)
2007. júl. 25. 12:52
Azt csak akkor látja, ha kifejezetten azt nézi szerintem. Azt én nem engedném meg.
54. Joyce (válaszként erre: 51. - Csilla80)
2007. júl. 25. 12:51
Sajnos nekem mindenki ezt mesélte, úgyhogy szinte mindenhol ez van, elég sok embert ismerek.
53. tengericsillag (válaszként erre: 49. - MoncsiMama)
2007. júl. 24. 22:54

Férjem bent volt semmi "olyant" nem látott.A fejemnél állt nem a kijáratnál.Sosem felejtem el:"

Megvan!Ügyes vagy!Fiú!". Mikor elvitték a picit ment utánna,mintha köldökzsinór kötötte volna Őket össze.

Azóta is ugy járnak!

2007. júl. 24. 22:43
Elsőnél nem engedték, második , harmadiknál ott volt. Nagyon jó volt hogy nem egyedül kellett végigszenvedni azt a néhány órát. És látni a kezében a piciket. Mintha valami győzelmi kupát tartott volna.
2007. júl. 24. 22:25
Meg nem vagyok terhes,csak terv a baba,de el sem tudnam kepzelni nelkule a szulest,de nem tudom,hogy beengedik-e,mert nalunk meg gyerek cipoben jar a dolog... orvos bacsi es a noverkek szeretnek uvoltozni a kismamaknak es ezert nem szivesen engedik be az apucit,inkabb kitalalnak vmit... es elkuldik,akkor johet az anyuci megalazasa(ne mondja mar,hogy ennyire faj,ne tulozzon,hagyja mar abba,ne nyavajogjon stb)...mar elore felek...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook