Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te szeretnéd ha a párod bent lenne a szülőszobán? fórum

Te szeretnéd ha a párod bent lenne a szülőszobán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
200. Sena
2009. jan. 15. 20:42

Szerintem ha egy férfi ájulós típus, rosszul van a vértől stb. akkor is bent lehet a vajúdás alatt, aztán kimegy amikor már jön a baba. De addig is gyorsabban és könnyebben telik az idő a szenvedő anyukának ha beszélgetnek.

A férjem bent volt elejétől a végéig, egyedül féltem volna. Csak akkor küldtem ki amikor varrtak, meg matattak a méhemben. :s

2008. dec. 15. 14:57
mindkét szülésnél ben t volt a férjem, nem csinált semmit, de segítwtt hogy fogta a kezem, simogatta a homlokon, éls duruzsolt a fülembe
2008. dec. 15. 14:54
Az én férjem bent volt velem,amikor a fiunk megszületett,ő végta el a köldökzsinórt,ez az élmény megismételhetetlen.Nem is fizikailag segített,hanem érzelmi támaszt nyújtott a jelenléte.Ahogy a karjába fogta rögtön a fiunkat,(előbb,mint én),még ma is emlegeti,hogy jó,hogy nem hagyta ki.Májusra várjuk a következő babánkat,természetesen akkor is együtt fogjuk végigcsinálni.
2008. dec. 9. 18:09
Nekem bennvolt mindkét lányunk születésénél.Simán szültem,nehéz szülés volt és jó volt hogy bennvolt velem.
2008. dec. 4. 12:59
Nem feltétlenül, talán nem is, csak ha nagyon szeretne. De valaki legyen ott, aki segíteni tudja a helyzetet, akár egy kedves nővér, szülésznő, orvos, a lényeg, hogy kedves és megértő legyen és jó tanácsokkal segítse a szülést.
2008. dec. 4. 12:33
Ezen nem gondolkoztam, de Ő már kijelentette, hogy nem. Ő állítja, hogy rosszul lenne. :-D És akkor már ne Őt "élesztgessék" a dokik, hanem foglalkozzanak velem. X-D
2008. dec. 4. 12:24
Igen
193. reni79
2008. dec. 4. 12:02
Ha arra kerül sor igen.Nagyon szeretném.
2008. okt. 2. 09:19
Amikor én szültem, akkor még nem volt ilyen lehetőség. Nélküle is meg tudtam szülni a négy gyermekemet és jól éreztem magam. Szerintem mindkettőnknek így volt jobb.
191. Sirga
2008. szept. 28. 09:43
Szerettem volna, de sajnos nem lehetett benn... :( Nem rajta múlt.
2008. szept. 28. 09:39
Az enyém benn volt mindkétszer, és nem bánta meg. Pedig ő alapvetően még a vértől is rosszul van:)
189. 80ASIQ (válaszként erre: 187. - Rinike)
2008. szept. 28. 09:33

Világos! Ezt nem lehet erőltetni. Izgalmas volt. Szívem szerint lármáztam volna a dokiért, de a szülésznő tök nyugodtan sertepertélt körülöttünk, így én is, abban a hitben, hogy tudja mit csinál, látszólagos nyugalmat erőltettem magamra. Lehet, hogy más elkezdett volna pánikolni. Arra aztán végképp semmi szükség!

A másodok apás szülésnél meg olyan gyorsan szült az asszony (nem tudom, hova sietett! :D), hogy már kint volt a gyerek feje, mire odaért (Jó, kicsit túloztam! :D)

Az még hagyján is, de aztán a szülőcsatorna kipucolása, varrás! Tán még rosszabb volt mint maga a szülés! Nem leányálom! Vagy igen? :D

Jó erre visszagondolni! :)

2008. szept. 28. 08:20
Én anno nem szerettem volna,és ő sem,így a dolog meg volt oldva:))
187. rinike (válaszként erre: 186. - 80ASIQ)
2008. szept. 28. 08:01

:-) Jó!


Én szeretném, a páromra bízni, hogy bejön-e vagy sem. Még azt sem akarom megmondani neki, hogy én melyiket szeretném jobban.

186. 80ASIQ
2008. szept. 3. 22:48

Az én párom, a feleségem, bent volt!

3 alkalomból kétszer én is! :)

2008. júl. 3. 00:38
Sziasztok, én három gyereket szültem , egy fiút, és két iker lányt , a szülést nem elemzem ki, de tényleg véres és maszatos és látod a párodat szenvedni, és vágják,stb és nálam a ketes iker farfekvésű volt, és az első simán megszületett, a másikért a doki felnyult és kihúzta , ne hogy valami probléma legyen , és folyt..., DE AZT MONTA A PÁROM HOGY CSODÁLATOS DOLOG MINENNEK ELLENÉRE KI NEM HAGYTA VOLNA, és nekem is jó volt hogy ottált melettem, fogta a kezem ,(és szidhadtam vicc)és neki adták oda a kezébe , és ott akkor elkezdődik egy mély kapcsolat a gyermek és az apa között, ez szerintem a világ legszebb dolga , van fogalma róla milyen egy szülés és jobban tudja értékelni a kapcsolatukat stb... Még egyszer így csinálnánk , és mindenkinek ajánlom.. Sok szép babákat kivánok minden párnak , és sok boldogságott, és bonyodalom mentes szülést annak aki előtte ál..
184. böbe83
2008. jún. 8. 15:09

szeretném, ha ott lenne, de azt hiszem a Bercikére is kell vigyázzon valaki... de majd látjuk, hogy lesz, ki vigyáz rá, vagy ilyesmi.


Szerintem a csúnya csak azt jelentette, hogy véres, és nyákos, mint minden baba, amikor kibújik. Meg, ha vágják az embert, meg varrják...haj

183. vica66
2008. jún. 7. 23:03

Tényleg, ezen a "csúnya" szón én is fennakadtam.

Nincs ebben csúnya. Mióta a világ-világ, így jönnek világra az emberek (leszámítva a császárt). Ez csak a "civilizált" ember prüdériája.

2008. jún. 7. 17:50

Nem tudom mit jelent itt páraknak a "csúnyát" látni??

Nekem mindkettőnél ott volt a férjem, a doki meg is dicsérte, hogy ilyen apukát ritkán lát aki ennyire segit. :-)

Én nem tudnám elképzelni hogy ne legyen ott - együtt hoztuk össze, együtt szüljük :-))

És a legfontosabb tényező, hogy ez az együttszülés, annyi pluszt ad a kapcsolatnak és olyan bensőséges, hogy sokkal jobban megbecsüli az ember a társát.

181. vica66
2008. jún. 7. 17:37

Minkét gyermekünk születésénél bent volt. Az elsőnél azt mondtam neki, hogy szeretném, hogy bent legyen, de ő dönti el, akar-e. Viszont hozzátettem, hogy amennyiben nem akar, az válóok. :))) Persze ott akart lenni, és nem bánta meg.

Hiszen ahogy már más is írta, azért (is)vagyunk társak, hogy egymást támogassuk, amikor szükség van rá. Egy család életében nagyon fontos esemény ez, ne legyen belőle kizárva az apa, az a férfi pedig, aki megundorodik a párjától ezért, az jobb ha lelép. Szülés közben legkevésbé az érdekel egy nőt, hogyan néz ki éppen, s alighanem az apát sem ez izgatja.

180. genlips (válaszként erre: 178. - Pacsirta@citromail.hu)
2008. ápr. 7. 17:25

én át fogom adom a döntést neki. szeretném, ha majd ott lenne, de ő dönti el, akarja-e látni saját, tulajdon gyermekét megszületni

nem lehet visszatekerni az időt, visszakapni a lehetőséget, jobb ha ő dönt, ne az én felelősségem legyen és később ne is tudjon hibáztatni, ha mondjuk a haverjai meg erről áradoznak, ő pedig nem tud

2008. ápr. 7. 17:18
Hát ha szülni akar, be kell mennie, úgy illik:)))
2008. ápr. 7. 16:52
isten őrizen!!!!
177. genlips (válaszként erre: 175. - Bmwkraft)
2008. ápr. 7. 16:51

wow, ez igazán jó! :)))

remélem sokaknál és nálunk is így lesz, ha eljön az ideje! szuper :)))

2008. ápr. 6. 20:52
Én is és a párom is nagyon akartuk h bent legyen a szülésnél,de sajna császárral kellett szülnöm és ott nem lehetett velem.De ha majd a második baba sima úton jöhetne világra amit nagyon remélek,akkor biztosan ott lesz velem:)))
175. bmwkraft (válaszként erre: 172. - Brigibaba)
2008. ápr. 6. 20:49
Sziasztok nekem három gyermekem van és mindegyiknél bent volt a férjem nekem akkora lelki segítség volt, hogy egyáltalán nem éreztem magam kiszolgáltatottnak pedig ezekben a kórházakban nem nehéz kiszolgáltatottnak lenni (tisztelet a kivételnek).A fejemnél állt ott nem lehet semmi " csúnyát" látni úgy beszéltük meg ha akarja megnézi ha nem akkor marad ahol van mert nem egy erős gyomrú. Aztán mind a háromnál szólnom kellett neki, hogy jöjjön már vissza a lábam közül mert én még nyomok és még szeretném el tördösni az ujjait miközben szorítom a kezét.
2008. ápr. 6. 18:04
Sziasztok! Én már 3 éve túl vagyok rajta, s a férjem bent volt velem a szülőszobán, ami nagyon jó volt abban a hideg-rideg kórházban. A baj csak az volt, hogy végül császárral szültem, a műtőbe meg már nem jöhetett.
173. Lucus (válaszként erre: 172. - Brigibaba)
2008. ápr. 1. 09:50

"Csúnyát" valószínűleg csak az utolsó szakaszban lát a Párunk, így mi azt gondoltuk ki, hogy segít nekem a vajúdásban, de mikor a toló szakaszhoz érünk, akkor átad a szülésznőnek és az orvosomnak.

Persze, ha úgy érzem, hogy mégis szükségem van rá, akkor azt ígérte, hogy mellettem marad.

De én azért úgy tervezem, hogy a végéből kihagyom, ezt a titkot megőrzőm magamnak. Szerencsére ahogy megszületik a kislány, Ő már ott is lehet, hiszen az Uzsokiban a vajúdót 4 lépés és egy függöny választja csak el a szülőszobáktól.

Ez az elmélet, majd meglátjuk, hogy milyen lesz a gyakorlat:-)

2008. ápr. 1. 07:31
Sziasztok! igen szeretném! de csak úgy ha olyan helyen áll ahol semmi "csúnyát" nem lát!!! Csak a szép dolgokra emlékezzen!!!
2008. ápr. 1. 06:56

Nálunk is ott volt és el sem tudom mondani hogy milyen jó volt. Számomra megnyugtató ha velem van és arról nem is beszélve hogy mindenben a segítségemre volt hogy könnyebb legyen a szülés.

Bátorított ,erőt adott mikor én már feladtam volna.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook