Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te mit tennél, ha a cicád az egyik szomszéd kutyája a saját udvarotokon megfojtaná? fórum

Te mit tennél, ha a cicád az egyik szomszéd kutyája a saját udvarotokon megfojtaná? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. febr. 26. 20:21
A szomszéd és köztem lévő kerités egy része az enyém,a másik része a szomszédé...ha itt van kutya,ott gyerek,szerintem nem kell megvárni míg baj lesz hanem közösen elkeriteni....
2009. febr. 26. 20:17

Kerítést építeni nem kötelező, olyannyira nem, hogy még építési engedélyt sem kell rá kérni. Mindig az kerít, akinek ez az érdeke, és az hogy melyik oldalon ki csinálja, inkább szokás, mint szabály kérdése.

Szerintem ha valaki kutyát tart, akkor kutya kötelessége az állatot elkeríteni, mert ma csak egy macska az áldozat, de holnap...a gyerekem?

Ellenben ha gyerekem van nem kockáztatom meg egy keríts nem tétel a biztonsága érdekében.

2009. febr. 24. 15:36
ahogy olvastam nem volt kerités....sajnálom a cicát nagyon,de mindkét fél felelős,nem lehet csupán a kutyagazdit elmarasztalni.....másrészt én nem mennék bele eg "keritéstelenségbe" ha gyerekeim is vannak,hiába a nagyobbakkal engedem csak ki az udvarra,az egy esetlegesen feldühitett kutyát piszkosul nem tud érdekelni....
33. survivor3 (válaszként erre: 32. - Fbab8271ce)
2009. febr. 24. 14:51

Istenem...

Szegény!

32. fbab8271ce (válaszként erre: 31. - Survivor3)
2009. febr. 24. 14:13
Meg, megvannak. De a két kezével építette fel a 3 szintes kb 70 szobás panzióját!A két keze munkáját elvették, bűnhődik ő eleget. (ha van lelkiismerete, habár ebben kételkedem...)
31. survivor3 (válaszként erre: 30. - Fbab8271ce)
2009. febr. 24. 12:54
De a kezei megvannak...
2009. febr. 24. 12:00

Vizsgaajándékként kaptam egy édes kiscicát páromtól ajándékba!(lassan 7 éve volt már ez)

Fél éves lehetett, mikor ezt hallom a szomszédból: "menj, ott van, kapd el!" kutya morog, a kelepcébe csalt állat nyög egyet, hörög s vége...nem kell mondanom mi történt...ugye?Az agár nem sokat teketóriázott, de a kutya nem tehet róla, hogy ilyen a gazdája. Pár nap múlva, mikor tudatosult, hogy azaz én macskám volt, mentünk párommal számon kérni. (látni nem láttam, ki volt az, csak hangokat hallottam, de sejtettük)mi történt? válasz: a macskát elütötte egy autó!és mivel ott volt az úton, bedobták a szemközti erdőbe a fák közé...:S:S:S Mondom hallottam a hangokat, mert épp hazaértem munkából, és a fürdőben voltam, a kis ablak nyitva volt!!!! ÁÁÁÁ, akkor sem ez történt, autó volt!

Na, mit kellett volna tennem?

Nem tettem semmit, visszakapta ő a sorstól(a panzióját azóta elárverezték...)

2009. febr. 24. 11:52
Az erőszak erőszakot szül. Attól még nem jönne vissza a cica, ha baltával támadnál:(
28. survivor3 (válaszként erre: 26. - Fbab8271ce)
2009. febr. 24. 11:25

"Nem a kutya hibája, ami történt."


Én nem is bántanám a kutyát és nem is írtam ilyet.

De a kis cicácskám halálát megbosszulnám a kutya gazdáján.

27. fbab8271ce (válaszként erre: 21. - Smudlaagi54)
2009. febr. 24. 10:25

Pont ezért naponta, kétnaponta összeszedjük.Lapát külön erre a "célra" és kész... utána a lapátot le lehet mosni vízzel.

Bele se merek gondolni, nyáron melegben, milyen szagok lehetnek(anyóséknál a két kutyánál szörnyű mi van:(:(:(

26. fbab8271ce (válaszként erre: 23. - Survivor3)
2009. febr. 24. 10:11

Vicncek elég rossz, ha meg komolyan gondolod...már ne is haragudj, de...mi lenne, ha mindenki így gondolkodna?


Nem a kutya hibája, ami történt. Melyik kutya szereti az "idegen" macskákat?

Nem kötekedni akarok én se, de ha nincs kerítés, akkor persze, hogy bemegy egy kutya. (már csak ösztönből is... megnézi a terepet, megjelöli stb.)

Az hogy hova, melyik, oldalara kinek kell építeni kerítést, az meg meg van határozva, le van szabályozva én úgy tudom!

Ha az ő része, fel kell szólítani, ha a tiéd, én elgondolkodnék: lehet érdemes lenne beruházni!

Mi is azzal kezdtük, mikor ide költöztünk, meg erősítettük, ahol gyenge volt, plusz egyik kertvégén húzni kellett kerítést. Egyrészt a mi kutyánk ne csavarogjon, másrészt a szomszédban nagy kutya van, még véletlen se jöjjön át, mert a 2 gyerekkel sokat vagyunk kint, melyiket kapjam fel, ha átjönne? (nem megbízható a szomszéd kutyája, kerítésre is ráugrik és támadóan ugat)

2009. febr. 24. 08:29

tudom,hogy nem ide tartozik, de ha elmegyek sétálni..hány olyan kerítés van, amin éppenhogy(!) nem tud kiugrani a kutya..de ha a kerítés mellett sétálnék,akkor már fejem se lenne..

sétáltattuk párom kutyiját, egyszercsak egy nagy doberman kiugrik a kerítés mögül... hát gondolhatjátok mi volt.. úgy megjijedtünk.. :( Nem értem ezeket az embereket, akik ilyen pici kerítést csinálnak, és van hozzá egy dobermanjuk !

Szegény cicuka :(

24. NOA
2009. febr. 24. 07:58

Elgondolkodnék azon, hogy a keritésemmel valami hibádzik és kijavítanám!!!


Az állatok nem nagyon gondolokodnak mint az ember.

2009. febr. 24. 07:46

Átmennék a szomszédomhoz. Megfognám a kezét, amivel a kutyát vette. Egyetlen baltacsapással csonkolnám a kezét. A levágott kezét az elpusztult (meghalt) cicám mellé dobnám és az alábbiakat mondanám a kínlódó szomszédomnak:


Figyelj a kutyádra! Ez most még csak figyelmeztetés volt...

2009. febr. 24. 07:37

Azt hiszem én kapnék elöször egy dührohamot sirogörcs kiséretében.

Viszont a kutyàt nem bàntanàm,hisz a kutya is egy àllat,benne van az ösztöneiben a cica vadàszat...

Ha vannak gazdài,azokkal beszélnék....És nem csak beszélnék,de szeretném làtni az oltàsi könyvet stb.

Ha azok rendben vannak,akkorr megkérem hogy többé megne làssam a kutyàkat a sajàt területemen.

Ha mégis,akkor hivatalhoz fordulnék.

De nem tennék gyerekes bosszut a gazdi vagy a kutya ellen.

2009. febr. 24. 07:15
4 kutyám van!Hozzá kell tegyem gyülölöm ha egy kutya meg van kötve!Most mégis megkötöttük a legfiatalabb kutyánkat,mert addig amig mi kint voltunk az udvaron,itthon volt!Ahogy "levettük" a szemünket róla,abban a pillanatban lelépet,hol az egyik,hol a másik szomszédhoz!Én nem akarom,hogy bármit is csináljanak vele,ezért fájó szivvel megkötöttük.De annak ellenére,hogy a mieink nem mennek hátra a kertbe,az egész kert tele van aknázva,kutya szarral.Olyan szinten,hogy a lehullott diót nem mertük összeszedni,étkezési célra!
2009. febr. 22. 22:18
Én is sajnálom a cicát, de a kutyákat is megértem: kerítés híján, honnan tudnák, hogy meddig övék a világ? Nem is tudom, hogy lehet ilyen esetben szabályozni az állattartást.
19. briell (válaszként erre: 14. - 274c9996b8)
2009. febr. 22. 16:53

Kedves Sólyom!

Ez a cica szegény egy kórban szenvedett. Ezt nem lehet orvosolni, a neve hasvízkór magyarul, lerövidítve: FIP.

Oltatva voltak, de az orvos azt mondta ez ellen nincs orvosság. Lehet hogy szegénykémnek fiatal kora ellenére sem lett volna már csak pár hónapja hátra, vagy egy éve. Ezt azért írom, mert le volt gyengülve az életerős cicákhoz képest. Valamint ez a cica olyan típus volt, hogy ha veszélybe került összekuporodott, még a többi kanmacskával szemben is mindig ő maradt alul. Nagyon kis gyámoltalan, kis kölyök lelkű cicuska volt. Ezért is volt a legnagyobb kedvence a gyerekeimnek is.

18. briell (válaszként erre: 13. - Doboseva)
2009. febr. 22. 16:50
Kertek itt egyben vannak, mindenki tudja saccper kb hogy hol a határ, de nincs kerítés. Az első udvar le van kerítve, de pld nálunk a kertkapu nyitva volt, és az első udvarra is feljöttek a kutyák. Viszont lent folytották meg :( a kertben.
17. briell
2009. febr. 22. 16:48
A szomszéd elkóborolt kutyái.. lehet rosszul fogalmaztam az elején.
16. Kedveske (válaszként erre: 2. - Briell)
2009. febr. 21. 17:47
Most akkor kóbor kutyák voltak, vagy a szomszéd elkóborolt kutyái?
15. SF
2009. febr. 21. 15:35
Először elzavarnám a kutyát, majd átmennék a gazdájához, és csúnya szavakat mondanék neki:-))
2009. febr. 21. 14:38

Nem olyan könnyu megfolytani egy macskat, mert szembeszall a kutyaval !(Sajat szememmel lattam ilyen csatat!)Leköpködi a kutyat,jol összekarmolja aztan mar fenn is fa tetejen es onnet köpködi tovabbra is .....

Szoval , egyalltalan hogy , törtenhetett ez meg ? ! Mert normalis körulmenyek között a kutya huzza a rövidebbet , ha kikezd a macskaval.

13. doboseva (válaszként erre: 11. - Briell)
2009. febr. 21. 10:45
Bocs, hogy okoskodok, de hogyhogy nincs kerítés? Akkor arra kóborolnak a kutyák amerre és amikkor akarnak? Ez nagyon veszélyes a kutyáknak is és az embereknek is. Mifelénk nem járnak ki a kutyák. Vagyis az egyik kutyánk ki tudott szökni, meg is járta szegény, megmérgezték. Azóta stabíl magas kerítés, kutya se ki se be!!!
12. briell
2009. febr. 21. 10:24
Azt hiszem szomszéd ide-oda- ÚJ szomszéd- de én ki fogom osztani.
11. briell
2009. febr. 21. 10:24

Köszönöm hogy sajnáljátok a cicust. A lányaim és én is nagyon le vagyunk miatta törve. A szomszédnak sincs kerítés a kertnél és nekem sem, de már nem is lesz, ez más történet...

A konyhaajtónál voltak fent minap ezek a kutyák, és egy másik cicánkat kergették akkor is. Ráadásul a hó tetején nagy kutyaxarok tátonganak, nekem a kislányom két éves és más is ezt mondta, hogy még jó hogy nem a kislányomat bökték jól fel. Persze őt nem engedem ki egyedül csak a nagyobbakkal.

2009. febr. 21. 09:24

Szerintem az csináljon rendes kerítést, akinek olyan kutyái vannak akik kijárnak. Lehet hogy legközelebb nem macskára támadnak....,

Amúgy nagyon sajnálom ami történt, nálunk is volt már hasonló eset!

2009. febr. 21. 09:05
Ha nem volt megfelelő kerítés akkor nem csak a szomszédé a felelőség.
2009. febr. 21. 09:03
Szegény cica.Sajnálom.Hát valahogy boszút állnék.
2009. febr. 21. 08:54
Sajnálom a cicót! :( Én biztos elővenném a kutya gazdáját és egy hatalmas fülessel kezdenék, amiért nem zárta be a kutyát. Az ösztönből cselekedett, nem tehet róla. :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook