Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Folyton ugat a szomszéd kutyája az ablakom alatt. Mit lehet kezdeni a helyzettel? fórum

Folyton ugat a szomszéd kutyája az ablakom alatt. Mit lehet kezdeni a helyzettel? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
74. 55Judit (válaszként erre: 73. - 55Judit)
2020. jan. 13. 17:36
jav: én is.
73. 55Judit (válaszként erre: 72. - F8db0709b8)
2020. jan. 13. 17:35

Ismerős a helyzet. :)

Állítólag kötelezően minden utcában van legalább egy ilyen bunkó paraszt. Annak idején is is pont mellé költöztem egynek. Még most is ő a szomszédom, de már se kutyája se annyi ereje hogy kijöjjön a házából. Miért kell ahhoz valakinek megöregedni, megbetegedni hogy ne tudjon ártani?

72. f8db0709b8 (válaszként erre: 71. - 55Judit)
2020. jan. 13. 17:15
Ezesetben örülök,hogy mi intelligensek vagyunk a szomszédokkal ellentétben és még toleránsak is,mert nekünk kellett plusz kerítést kihúzni,mert a szomszéd kerítese tiszta lyuk,persze mindezt saját zsebből..ja,és mindezt az ő kutyája miatt,mert átjött és sźétszedett ezt azt,hiába szóltunk,lecarta.
71. 55Judit (válaszként erre: 69. - F8db0709b8)
2020. jan. 13. 17:04

Csupán intelligencia kérdése.

Egy gyerek jól érezheti magát üvöltözés nélkül is, kutya is élhet boldog életet akkor is ha nem ugat minden neszre vagy mozgásra. Mi sosem zavarunk senkit, és egészen jól érezzük magunkat így. Sőt, engem az zavarna, ha azt érezném zavarok valakit a kirívó viselkedéssel.

70. Törpilla (válaszként erre: 64. - 55Judit)
2020. jan. 13. 16:50
Nem tudom. 😀😅🤔
69. f8db0709b8 (válaszként erre: 67. - Simple)
2020. jan. 13. 16:49

A mi kutyánk akkor sem ugat ha állnak a kapuban,kész vicc egy jószág..a szomszédé jelez,annak örülök!

Igen,gyerekem is van,hiába családi ház,megtanítottuk nekik,hogy vannak szomszédok,és a saját udvarodon sem csinálhatsz amit szeretnél,mert zavarod a lakókat..

Egy ballagás miatt körbejártunk a szomszédoknál,hogy lesz egy ballagás,kerti buli lesz,elnézést ha kicsit hangosak leszünk,ugye ez tőlünk nem megszokott..mondjuk minket ilyen ügyben még nem kerestek meg,csak hallgatjuk hétvégente a nagy bulikat..

Szóval kicsit gáznak tartom,hogy a saját portámon is szinte vigyázba kell állni,meg a gyerek se érezheti jól magát...mert a szomszéd....

Szóval van hiányosság rendesen,az meg hogy ki hogy neveli a kutyát és gyereket,igazán magánügy...

Alkalmazkodni kell...én se azért költöztem panelból családiba,hogy korlátok közé legyek szorítva...és megis betartom a szabályokat...az más kérdés erre sokan képtelenek.

68. 55Judit (válaszként erre: 67. - Simple)
2020. jan. 13. 16:35
Fiam azt is mondta már, hogy az öntelt és lekezelő gazdikat szaporítani kéne! - Kis baltával 4 felé! :)
67. simple (válaszként erre: 66. - 55Judit)
2020. jan. 13. 16:20
Igaza van a fiadnak, én is osztom a véleményét. Azt veszem észre, hogy manapság az emberek nincsenek tekintettel egymásra, mindenki úgy csinál, mintha egyedül lenne a világban. El sem tudom képzelni, hogy a gyerekem így üvöltsön, és ne kérjem meg, hogy legyen halkabban. Én mondjuk a kutyát is mindig pórázon viszem, és szorosan magam mellé veszem ha jönnek szembe, vagy lemegyek az útra ha nagyon szűk a hely. De rendszeresen találkozom póráz nélkül rohangáló kutyákkal, és mikor kérem hogy hívja vissza, rá se bagózik a kutyája. :D Ha csinosan vagyok felöltözve igenis zavar, ha hozzám ér és összeken, pedig imádom a kutyákat. Ha kutyával vagyok, az sokszor meg azért probléma, mert az enyém nem bírja a kutyákat, és kiabál nekem a gazdi, hogy "nem bánt". Én meg kiabálok neki vissza, hogy de az igen. :D És bírkózok a farkas nagyságú kutyával. :D Sajnos ezekkel meg kell tanulni együttélni.
66. 55Judit (válaszként erre: 65. - Simple)
2020. jan. 13. 16:06

Kevés ilyen rendes gazdi van mint te. Az enyém is meg volt tanítva, hogy csak akkor szabad ugatni, ha valaki álldogál a kapunál. Éjjel aludt az enyém is.

A régi időkben valóban azért szinte kellett tartani kutyát hogy jelezzen, mert se kapucsengő, se mozgásérzékelő nem volt. De hogy ma valaki azért etessen egy kutyát vagy többet is hogy jelezzen ha kell ha nem, és azt a szomszéd is kénytelen legyen hallgatni, érthetetlen.

Jól mondod, van aki a gyerekét sem neveli. Fiam azt mondja, gyűlöli a kutyásakat meg a kisgyerekeseket, mert mind azt hiszi ő van egyedül a világon és neki mindent szabad. És ha felbukkan más is a környéken, az szerintük simán el kell taposni.:) Ha bele gondolok, nekem is volt kis gyerekem és kutyám is, de egyikkel sem zavartuk a környezetünket. A kutyám még azt is tudta, hogy a kertben csak az úton szabad menni.

65. simple (válaszként erre: 62. - 55Judit)
2020. jan. 13. 15:54
Én leneveltem az állandó ugatásról, napközben is rászólok ha éppen kint vagyok, bár ő már napközben sem ugat folyamatosan, ha van is valami egyet kettőt ugat vagy csak vakkant aztán abbahagyja. Ha nagyon tombolva ugat, akkor megyek ki mert akkor tudom, hogy van valami. Amúgy is úgy szoktattam, hogy éjszaka pihenés van, így mikor lefekszünk, lehúzom a redőnyt, ő is lefekszik és alszik reggelig. Sajnos nem a kutya tehet róla, ha a gazdája egy utolsó tahó. Aki szerint arra való hogy ugasson, az márpedig egy paraszt. Engem igazából nem zavarna, ha ugat, de az viszont zavar, ha másokat zavar, ezért inkább nem hagyom neki. Engem az zavar de nagyon, hogy a szomszéd ház udvarán tavasztól késő őszig, kint ordítanak a gyerekek, de mintha ölnék őket. Kiterelik őket minden nap, és órákig kint vannak, nyáron szinte egész nap. És szünet nélkül ordítanak. Meg úgy fociznak, hogy a garázskapunak rúgják a labdát direkt, az meg döng, jó hangosan. Mondjuk ez is a szüleik hibája. Beszélni nem lehet velük, mert minimális intelligánciának sincsenek birtokában. :( Mindenki szenved valamitől.
64. 55Judit (válaszként erre: 63. - Törpilla)
2020. jan. 13. 15:45
Miért nem csodálkozom hogy te ezt javaslod? :)
2020. jan. 13. 15:36
Költözz el!
62. 55Judit (válaszként erre: 61. - Simple)
2020. jan. 13. 15:35
Milyen nagyszerű lenne, ha ezt rajtad kívül más kutyatulajdonosok is tudnák. Bár, lehet hogy tudják is, csak marhára nem érdekli őket hogy másokat zavarhat a fékevesztett ugatás. Nem tudom mi lesz ha idehozzák a kutyát, mert szerintük azért van hogy ugasson. Ezzel csak az a baj, hogy nem lehet az ugatást telekhatáron belül tartani. Ez nincs tanítva hogy ugasson, és errefelé sok a macska, a kerítésen meg kilátnak a kutyák. Gondolom, majd minden macskát kifulladásig ugat. Hát már előre félek. Így is szörnyű éjszakáim vannak, nem vagyok jól.
61. simple (válaszként erre: 60. - 55Judit)
2020. jan. 13. 15:19
Nekem is németjuhászom van, de éjszaka például egyáltalán nem ugat. Nevelés kérdése. Ha éjszaka ugat akkor tudom, hogy valami baj van. Egyszer például egy vaddisznó volt a szomszédunk kertjében éjjel, és azt ugatta de nagyon.
60. 55Judit (válaszként erre: 58. - Simple)
2020. jan. 13. 14:47
Abban bízom csak, hogy az ő hálószobájuk ablaka közel van az enyémhez, így talán a háznak azon az oldalán nem ugattatják éjjel.
59. 55Judit (válaszként erre: 58. - Simple)
2020. jan. 13. 14:44
Benne van ez is a pakliban. És más is.
58. simple
2020. jan. 13. 14:36
Az ultrahangos ugatásgátlót nem minden kutya hallja. :D Tehát simán lehet, hogy megveszitek és a kutya nyomja tovább az ugatást.
2020. jan. 13. 14:11
Úgy látom, nincs olyan megoldás ami a kutyásoknak és a kutya nélkülieknek egyaránt megfelelne. :)
56. 55Judit (válaszként erre: 55. - Amaunet)
2020. jan. 11. 10:16

Pont erről írtam. De csak annak érdemes beszerezni aki el tudja úgy helyezni, hogy a készüléket ne szigetelje le semmi a kutyától. Még bokor ágai se, mert úgy nem működik. Én biztos hogy áldozok rá ha szomszéd hozza a német juhászt mert én betegségből kifolyólag csendben is csak keveset alszom részletekben. Végképp nem hiányzik hogy ha sikerül elaludnom, kutya ébresztgessen.


Az a furcsa, hogy a kutyások nincsenek tekintettel a csendet igénylőkre. Viszont ha valami bajuk van, kell valami kölcsönbe, csomagot hoz a futár míg ő nincs otthon kihez fordul, hát a szomszédjához. :)


Szomszéd szerint a kutya azért van hogy ugasson. Én meg úgy tudom nem csak kutyát lehet alkalmazni arra hogy jelezzen. Létezik érzékelő, ami akár fénnyel, akár hanggal jelezhet bent a lakásban ami csak neki szól és nem a körbe a szomszédoknak ha nála történik valami.

2020. jan. 10. 23:04
Létezik kültéri ultrahangos kutyaugatásgátló.
2020. jan. 10. 22:12
Ez falu, itt másképp mennek a dolgok mint városon. Senkit nem akarok feljelenteni se, mert egyébként nincs bajom a szomszédokkal se, én azt is megértem hogy nem akarta eltékozolni a kutyákat, mert ezek ilyen talált kiskutyák, ezért becsülöm is, mások simán elmentek volna valószínű mellettük, csak hát ne ugatnának tényleg annyit. De lehet ahogy öregszenek leszoknak róla. Majd csináltatok egy spéci füldugót éjszakára, aztán azzal hátha tudok aludni, csak akkor meg nem hallok meg semmit, az a baj.
53. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 21:09

Ami eszembe jutott: a társasház működési szabályzatában (ami minden társasháznak kötelező lennie) nincs szabályozva a kutya tartás? Mert akkor ott lehetne tiltással élni, ha nincs benne, csak módosítani kell a szabályzatot. A lakógyűlésen meg kell szavazni.


Ha meg benne van, akkor megmutathatod a szomszédnak, hogy nem lehet kutyát tartani a társasházban. Már sok társasház tiltja, pont az ilyen problémák miatt.


Esetleg még - ha nem akarod elmérgesíteni a kapcsolatot a szomszéddal - el is beszélgethetnél vele, hogy ha találnál a kuttyoknak jó helyet, akkor megválna-e tőlük.


Több ötletem nincs, mert ha ezek sem működnek, akkor a jegyzőnél tudsz birtokvédelmet kérni.

52. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 21:04

Értem, akkor jobban bírtad, de végül is a szomszéd kérésére elvitted. Lehet, hogy a mostani szomszéd nem tudja hová vinni.


Az a baj, hogy a kutyatartás egyáltalán nincs korlátozva, szabályozva. Én pl. megtiltanám városban a kutyatartást. Sőt, az ilyen helyeken is, ahol nincs elég tere az állatnak.

2020. jan. 10. 20:38
A két kutya érkezése előtt ez a nyugalom szigete volt. Ezelőtt vagy 10 évig nem volt kutya ebben a házban. Reggelente madárcsicsergésre lehetett ébredni, az már régóta nincs. Ez hiányzik talán a legjobban. Krva kutyák még a madarakat is elüldözték.
2020. jan. 10. 20:35
Nem teljesen kerek a történet Bözsi néninek, de akkor elmondom az egész sztorit. Egy egy társas ház, zárt kertekkel meg mindennel, azt is hallani tisztán ha a szomszéd levegőt vesz. Így van, volt kutyám, nem is egy, az első nem volt ugatós, a másik viszont nagyon, aki később jött, nahát ő miatta szóltak is a szomszédok, tudtam hogy ugat, én is hallottam éjjelente ugyanúgy mint a szomszéd akiről szó van, de ő akkor még nem lakott itt. Huszonharminc éves voltam, elviseltem az ugatást akkor még, jobb idegek, kevesebb gond stb. stb.. egészen addig amíg ide nem állított a szomszéd hogy csináljak vmit a kutyámmal mert ez elviselhetetlen. Csináltam is, volt egy tanyánk, vagyis van is még, fogtam felvittem a kutyát. Ott már volt egy másik is, egy németjuhász, ketten együtt tökjól elvoltak egész nap. Nagyobb tér, több kaland, több felfedeznivaló dolog stb.. stb.. ott már nem ugatott egyáltalán a kis rüfke. :D Meg kell érteni hogy ilyen helyre nem való a kutya, társasház, kis kerttel, sok emberrel, akik reggel munkába mennek, meg jönnek, aztán a kutya meg mindenért ugat. Most is ugat már megint hallom. Ezek a kutyák mást se csinálnak csak le fel szaladgálnak egy 5X10 méteres kertben ahol semmi nincs csak a házuk. A szomszéd ki nem néz rájuk egész nap. Enni meg inni ad nekik, ennyi. Ezért érdemes volt befogadnia kettőt is.
49. Bözsi néni (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2020. jan. 10. 20:05
A kertes házak már csak ezzel járnak. A belvárosiak meg villamosdübörgéssel. Mindegyiket meg lehet szokni.
48. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 20:04

Amíg neked volt kutyád, és téged nem zavart, leszartad te is, hogy mást zavar. Akkor most miért vagy felháborodva?


Nem a más kutyája ugat jobban, hanem te lettél rosszabb alvó.

2020. jan. 10. 19:16

Kertes házban lakom. 5 éve elpusztult hátsó szomszéd öreg kutyája, azóta csend van éjjel. Viszont a másik szomszédban új tulaj érkezett, és már jelezte hogy tavasszal jön a Német juhász kutyája is. "Szeret ugatni, de hát a kutya azért van hogy ugasson." Szerintem ezzel csak az a baj, hogy a hangját nem lehet telekhatáron belül tartani. Én viszont nem vagyok rá kíváncsi, remekül megvoltam eddig is a csendben. Ha jön a kutya, veszek neki egy ultrahangos ugatás gátlót. Állítólag annyira bántja a kutya fülét a hangja, hogy elhallgat. hamarosan meg is tanulja, hogy csak akkor hallja a zavaró hangot, ha ő ugat.

Hogy legyen hab a tortán, a szembe szomszéd is bejelentette, hogy tavasszal kutyát vesz a gyerekeknek. Szevasz nyugalom! :))

46. 7337f01f98 (válaszként erre: 44. - Garabonciás)
2020. jan. 10. 18:45

Engem jobban zavar a szomszéd ugatása, mint a szerencsétlen kutyáé, akit legtöbbször egész napra egyedül hagy, és az meg egész nap nyomja a műsort pár méterre az ajtónk előtt.

Az idióta állattartókat kellene helyretenni, nem az állatok hangszalagját elvágni. Tudod, ők így kommunikálnak.

45. Lau_Ra
2020. jan. 10. 18:36
Mindenhol vannak kutyák és mindenhol ugatnak. Az más kérdés, hogy éjjel is kint ordíttatják az udvaron. Nálunk otthon éjszaka bent alszik a nappaliban. Meg sem mukkan.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook