Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te mit tennél a helyemben, mennél vagy maradnál? fórum

Te mit tennél a helyemben, mennél vagy maradnál? (beszélgetős fórum)


1 2
11. Mesüge (válaszként erre: 9. - A10e31f3b5)
2010. nov. 24. 06:15

Munka lenne az biztos egy csomó magán vállalkozó van.Azért kapna 5000ft csak,hogy el vinné az embereket kocsival dolgozni..

Én is el tudnák menni mert anya minden másnap vigyázna a kicsire..

Egy kicsit lehet,hogy tutyi mutyi.

Már ezerszer számoltunk és tudja ő is,hogy mi a helyzet.

10. 2265582793 (válaszként erre: 1. - Mesüge)
2010. nov. 23. 16:59
Mennék.
9. a10e31f3b5 (válaszként erre: 8. - Mesüge)
2010. nov. 23. 15:41

Budapesten valóban jobbak a lehetőségek, de az élet is drágább. Vidéken még mindig olcsóbb az élet, de nincs munka. Viszont, ha van gyerek, akkor ezerszer jobb a falu. Autó nélkül nem szabad belevágni, mert mindenért el kell menni, vagy a gyereket el kell vinni.

Lehet, hogy a férjed az örökös bizonytalanság miatt elvesztette a hitét, így érthető, hogy fél az újdonságoktól. Valahogy ki kellene számolni egy papíron hogyan alakulnának a költségek, ha a te terved szerint költöznétek a szüleid közelébe, ahol lenne munkád és mi lenne, ha mégis maradnátok. Ezzel szembesíteni kellene az uradat. A férfiakra néha lehet hatni a racionalitással.


Ha jó ember és rendes ember, nem kellene vele megtenni, hogy egyedül vágsz bele. Mert azzal nagy csapást mérsz a sérülékeny önbizalmára.


Lehet, hogy nem is rendes, hanem tutyimutyi? Mert ha igen, akkor meg ilyen erős nőre van szüksége, aki átveszi az irányítást.


Illetve, van-e valami rejtett oka annak, hogy nem akar mozdulni?

2010. nov. 23. 15:33

Nem egyke csak ö jobban kötődik a szüleihez..

Az én viszonyom olyan semmilyen anyosómmal ha kel segít de nem nekem hanem mindig el is mondja a fiának 18 év alatt nem tudót meg szokni.

mÁR ÉN MINDENBE BELE MENTEM VOLNA PL KÖLTÖZÜNK PEST ALÁ MERT HÁTHA BUDAPESTEN TÖBB A MUNKA AKKOR SOGÓROM KINT VOLT ANGLIÁBA MENJÜNK KI VAGY CSAK Ő AZT HISZED MENT NEM.

Nagyon nehéz mert én csak azt akarom,hogy nekeljen már 20 án rettegni,hogy mit is fogok főzni,mert vagy eszünk vagy számlát fizetek..

A kicsim fel kelt de majd jövök még ma.......

2010. nov. 23. 15:26
Mint ahogy írod,hogy a férjed egy igazán rendes,csendes ember,valószínű,hogy anyudtól"fél".Próbáld meg észérvekkel meggyőzni,mert szerintem ez az utolsó lehetőségetek.Egyébként vidéken,falun is van élet.Talán még olcsóbb is ,mint városon.Lehet egy kis háztájit kialakítani.Városi lány létemre én is ezt csinálom ,és nem bántam meg.Sok sikert neked.Szóval én mindenképp mennék.
6. a10e31f3b5 (válaszként erre: 4. - Mesüge)
2010. nov. 23. 15:24

jéééééééééézusom, azt hittem nem jól látok. A férjem épp azért nem akar költözni, hogy ne kelljen az anyjánál ebédelni minden vasárnap. Az nem jut eszébe, hogy simán nemet mondjon, mert 1. programunk van, 2. a családjával szeretne lenni.


No akkor megérett a kérdés. Milyen a viszonyod az anyósoddal? A férjed egyke gyerek? Milyen a viszonya az anyjával? Mert a saját szüleidet te majd el tudod rendezni, hogy ne járkáljanak ki-be, vagy csak egyedül mész látogatóba. De az anyós az más kérdés.

5. caravell (válaszként erre: 4. - Mesüge)
2010. nov. 23. 15:21

Ez ffi dolog egyébként: az én párom is hajlamos rá, hogy homokba dugja a fejét, ahogy hallom, a többiek is: a nők sokkal inkább agyalnak, keresik a megoldást. Főleg az anyagi csődöt viselik nehezen a férfiak, úgy érzik, nem elég jók, nem tudnak gondoskodni a családjukról. Ez azért rossz, mert, ha ezt a költötősdit is Te oldod meg, akkor méginkább oda az önbecsülése... ördögi kör...

Kérdezted már, hogy máshova vidékre, nem a szüleid közelébe, elmenne-e?

4. Mesüge (válaszként erre: 3. - A10e31f3b5)
2010. nov. 23. 15:02

Ezt így van az ember teljesen ki készül a bizonytalanságtól..

A szülei és az,hogy anyukámék is ott laknának csak egy pár útszával arrébb nem igazán szereti őket amit meg is értek de ez nem erről szol..

A férjem egy igazán rendes csendes ember ezzel nincs is gond csak a változást nem akarja azt hiszi,hogy majd valaki csodát tesz vagy minden meg oldódik magától...

3. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Mesüge)
2010. nov. 23. 14:53

mennék.

bár hasonló a helyzetem, és mégsem megyek.

A gyerek miatt. Egyelőre. Mert pont a gyerek miatt kellene menni. A pénztelenség felőrli az embert, aztán meg a házasságot. Az anyagi bizonytalanság borzasztó. Reggel felébred az ember és 1-2 perc múlva már ezen jár az esze. Pokol.


Miért nem akarja ezt az ésszerű megoldást a férjed? Mi tartja ott?

2010. nov. 23. 14:52

Szerintem én biztos, hogy mennék.

Ha biztosított a munkahely, a lakhatási lehetőség, akkor nem értem miért kell gondolkozni, a férjed miért nem akar menni?


Sok szerencsét kívánok és remélem meg tudjátok beszélni a dolgokat és együtt mentek!

2010. nov. 23. 14:25

Nehéz helyzetbe kerültünk.

Már itt ott tudom fizetni a ház hitelt.

Mivel elég sok az el maradásom fel akarják mondani a hitelt..

Én a házat el szeretném adni és tovább lépni egy kis faluba ahol lenne munka és olcson ház is.

A férjem hallani se akar róla.

Munka nincs a gyerekeket meg fel kel nevelni most ott tartok,hogy akár egyedül is el mennék.

Egyszerűen nem értem,hogy miért nem érti meg,hogy nem lenne hitelünk de fedél a fejünk felet igen ott is emberek laknak..

Te mit tennél mennél vagy maradnál??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook