Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te hogy mondtad el párodnak, hogy gyereket szeretnél? fórum

Te hogy mondtad el párodnak, hogy gyereket szeretnél? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. 241a129651 (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2010. febr. 20. 17:12
Ezt nem kell éreznetek :) hogy mikor.Lányt vagy fiut szeretnél?Persze mind1 csak a lényeg,hogy majd egézséges legyen.
45. spinneli (válaszként erre: 44. - 241a129651)
2010. febr. 20. 17:09

Mint írtam a gondolat megvan, a megvalósítás majd később.

:)

44. 241a129651 (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2010. febr. 20. 16:59
Akkor már szerintem ideje a gyereken gondolkoznotok.
43. spinneli (válaszként erre: 42. - 241a129651)
2010. febr. 20. 16:06
28 leszek.
42. 241a129651 (válaszként erre: 41. - Spinneli)
2010. febr. 20. 15:18
Hány éves vagy?
2010. febr. 20. 15:09

Én már a kapcsolatunk elején leszögeztem, hogy idővel szeretnék gyermeket.

A párom nem volt biztos benne, hogy szeretne egyáltalán.

Most már több mint 4 év után nyitottabb a kérdésre, de még 3 évet adtunk magunknak arra, hogy kettesben legyünk.

2010. febr. 20. 15:05

Szaisztok!

Érdekes,mert az én barátom akivel 3 éve vagyok együtt,ő akar töllem egy kislányt mindig ezt mondja nekem,pedig ő a fiu :)

39. Tamianyu (válaszként erre: 38. - C75565e593)
2010. febr. 20. 15:04

Nem értek egyet,és nem is erről beszélek amiről Te írtál!

Én nagyon jó dolognak tartom a nagy családot,de természetesen csakis felelősséggel.

Mindenki annyi gyereket vállaljon,amennyit el tud tartani,normális körülményeket jövőt tud nekik biztosítani minden téren.

Olvastam én is itt olyan 5 gyerekesről,aki itt kéregetett.Na erről megvan a véleményem nekem is.

Nem az állam és nem más dolga eltartani gondoskodni senki gyerekeiről,ez a szülők feladata kellene legyen.

Természetesen kerülhet mindenki nehéz helyzetbe,főleg most,de aki azért szül,hogy abból élhessen,az olyanokat én is mélyen elítélem.

Azt sem mondom,hogy 20 évesen már szülni kell,de nagymamakorban viszont felelőtlenség.

Én a magam részéről 36 évesen már nem szülök,mert szeretném látni az unokáimat is még.(Egyébként sokkal könnyebb volt mind a terhesség a szülés,és a babázás is huszonévesen,mint 33 évesen,pedig nem érzem magam öregnek,sem kiégettnek..sőt...)

Minden házaspárnak magának kell felmérnie milyen helyzetben van ahhoz,hogy tudja mit vállalhat.

Egyébként ismerek olyan családokat is,ahol csak 1 gyereket vállaltak,a gyerek úgymond ki van fizetve a szülők által,szülei csak papíron vannak,mert alig ismeri őket,nem pazarolják rá az idejüket.Persze anyagilag mindene megvan,csak az hiányzik ami a legfontosabb.Én az ilyen embereket sem tartom jobbnak....

Aki meg egy gyereket sem akar,az is szuvenír joga mindenkinek.Nem elítélendő az sem.A lényeg,hogy ahol van,ott nőhessenek fel rendes körülmények közt szeretetben boldogságban,és felelősségteljes ép embereket neveljenek belőlük.

38. c75565e593 (válaszként erre: 37. - Tamianyu)
2010. febr. 20. 11:21

Egy dologban nincs igazad..szerintem.

Szerinted az a normális ha van sok-sok gyerek?? Akik esetleg majdan éhezni fognak két felelőtlen ember hibájából......

25 évesen durva 5 gyerek szerintem.....sok olyan esetet mutat a tv ahol pici babák éheznek, hidegben vannak...tehát maradjunk annyibban, hogy sok felelőtlen ember alapít családot a semmire...persze ezzel nem szeretnék senkit bántani....de a mai fiatalok igen is kétszer meggondolják, hogy legyen-e gyerek vagy sem?

32 évesen még fiatalnak érzem magam 25 évesen én még éltem tanultam szórakoztam...mit érnek el azok ha már 20 évesen ugymond anyákká válnak hamar kiégnek és bele fáradnak a dolgokba....sajnos sok ilyen eset van....

ja és persze olyan npárok is akadnak akik nem szeretnének babát..abban sincs semmi kivetni való.....mert ha valaki úgy érzi nincs türelme a gyerekhez tényleg inkább ne szüljön....minthogy egy másik életet el rontson...

5 gyerek??? ez több mint kemény szerintem ebbe a szegény világban...én nem vállaltam volna be ennyi babát..de ez én vagyok....

remélem nem bántottam meg senkit..mert nem ez a célom...

37. Tamianyu (válaszként erre: 22. - Nemethanna)
2010. febr. 20. 11:02

Gratulálok!

Hogy bírod 5 gyerkőccel?Az én férjem is szeretne még gyereket,nekünk 3 van,de mivel 36 múltam én már nem szülök.Én nem támogatom a késői korban szülést,azt a gyereket fel is kell nevelni,sokáig szerető szülőkre van szüksége,az együtt töltött időt vesszük el tőle minél később vállaljuk.Az a férfi meg aki 50-60 évesen gyereket vállal,hát...én felelőtlennek tartom.

De ez az én véleményem,szerintem fiatalon kell szülni.Persze tudom,hogy nagyon ritka akinek akkor ideális hozzá minden,nagyon kitolódott sajnos mostanában a gyerekvállalás.

Egyébként az én férjem kicsit sem hasonlít azokra a férfiakra akiket itt leírnak a hölgyek.Nálunk nem kellet óvatosan előhozni a baba témát,mert már a legelején is beszéltünk róla,hogy melyikünk hogyan képzeli el a jövőt.Igaz akkor 2 gyerkőcben maradtunk,de aztán meggondoltuk magunkat.Sőt,a férjem vágyik még gyerekre....de nekem bőven elég a három.

36. c75565e593 (válaszként erre: 33. - Gigi13)
2010. febr. 19. 14:01
csak kérdeztem...én is itt lakom..
35. FairyJ (válaszként erre: 30. - C75565e593)
2010. febr. 19. 13:58
Hasonlóan gondolom én is. Én is két hónap múlva 32 leszek... Párom szeretne gyereket,de annyira fél, hogy esetleg nem tudunk mindent megadni neki. Én is félek, nem tagadom, hisz nagy felelősség a gyerek,de hiszek benne, hogy mindent meg tudnánk neki adni amire szüksége van.
34. bd37ba754f (válaszként erre: 22. - Nemethanna)
2010. febr. 19. 13:19
fuuu minden elismerésem a tied 5 gyerek ebben a korban nem semmi és ilyen kevés időközönként.Én is szeretnék 4-5 gyereket de most ez a kettő is bőven kitesz annyit.Na meg nem is engedhetnénk meg többet.Hogy bírod egyáltalán???
33. Gigi13 (válaszként erre: 32. - C75565e593)
2010. febr. 19. 13:03

budapest, munkahely..:-)

miért?

32. c75565e593 (válaszként erre: 31. - Gigi13)
2010. febr. 19. 12:07
Honnan írsz?
31. Gigi13
2010. febr. 19. 12:06

Májuska, akkor ne nyugtalankodj már, minden jól fog alakulni, meglásd, csa indítsd el az akciót, és a párod, hidd el örülni fog neki...

ha őt ott hagyta anyukája, akkor biztos jobban, jól akarja csinálni, szép, nyugodt családot Veled, nem??! minden rendben van, akkor, ne aggódj!!!

30. c75565e593 (válaszként erre: 28. - Gigi13)
2010. febr. 19. 12:01

Figyelj gyorsan telik az idő....lassan tavasz aztán már megint nyár...nincs sok időnk...én 32 leszek 2 hónap múlva.....33év nálam úgy hogy....én el mondtam a kapcsolat elején 33 év a határidő

35 évesen már nem szeretnék szülni....

29. c75565e593 (válaszként erre: 27. - Gigi13)
2010. febr. 19. 11:56
Tudja mi volt.....de a páromat itt hagyta az anyja elhuzott Németbe 25 éve....és én megértem, hogy ő nem akar hibázni...
28. Gigi13
2010. febr. 19. 11:52

nekem, egyébként fél éve van párom... korban hozzám illő, imádom, ééés, mivel abszolúta benne vagyunk már a korban..én a legelején kérdeztem, hogy ő akar -e egyáltalán gyereket, mert nekem ez nagyon fontos... hogy egyáltalán a párom szeressen, benne legyen a jövőképében...

kicsi akkor meglepődött, de azóta (hogy látja, ez csak pofavizit-féle volt, hogy kiszűrjem az örök-agglegényeket) ő is érettebben áll a témához... talán, kicsikét..:-))))

mindegy, a lényeg, hogy én elejétől kezdve az ideális anyuka szerepben is tetszelgek, mert az akarok lenne, egyszer, nemsokára... (ezt a párom orrára még ne kössétek, de sztem úgyis sejti..:-)))

27. Gigi13 (válaszként erre: 26. - C75565e593)
2010. febr. 19. 11:47

oooh, nagyon sajnálom,

akkor azért... benned sok félelem van, gondolom, az elhagyatástól is...

ééés, a pároddal beszéltél már erről??

26. c75565e593 (válaszként erre: 17. - Gigi13)
2010. febr. 19. 10:46

Az a gond, hogy én mostmár korban gyerekre vágyom....egy pasi 60 évesen is lehet apuka...de egy nőnél .....ketyeg az óra....nem szeretnék lemaradni erről a vágyamról.....ugyhogy nekünk 30as gyerek nélküli nőknek lobbiznunk kell gyerek ügyben....lelkileg készítem a páromat mire vágyok, de más beszélni erről és más a valóság a mély víz.......de párom azt mondja én megyek dolgozni ő megy gyesre...ehhez mit szóltok?

Tehát meg van a párom elképzelése....nekem volt már egy vetélésem és szörnyű volt....egy másik a kapcsolatból.....de az apuka hátat fordított nekem..magamra maradtam..aztán sajnos.....a baba is feladta...

25. c75565e593 (válaszként erre: 21. - Gigi13)
2010. febr. 19. 10:31
A tegnap mondta párom, hogy jó volt elhitetni magával, hogy jön a gyerek.....de megnyugodott, hogy még sem jön.....de mostmár azt látom ralyta, hogy nem lenne kifogása ha nekünk is lenne egy babánk....én egyébként úgy becézem őt Baba.....
2010. febr. 19. 10:29
Nem minden férfi mondja magától...hogy jöjjön a bab....sok férfi ettől megijjed ha egy nő föl teszi a kérdést akarsz-e gyereket? Nekem auz a tapasztalatom, hogy ez számukra igen kényes téma...szerintetek?
23. c75565e593 (válaszként erre: 22. - Nemethanna)
2010. febr. 19. 10:27

Gratulálok!

Merész vállalkozás!

Én max egy gyereket szeretnék.....anyagilag nehéz....persze ha valakinek anyagilag ok...de én azt érzem egy gyerek fér bele az életembe.

Szép a nagy család....de a mai gazdasági helyzetben nehéz kérdés a gyerek vállalás.

2010. febr. 19. 10:10
sziasztok! nállunk a férjem szeretne nagy családot,jan-2-án született meg az 5-dik gyermekünk ramona ,de már a következöt tervezi, hogy mondjam meg neki hogy várjunk még ?
21. Gigi13 (válaszként erre: 20. - C75565e593)
2010. febr. 19. 08:59

Én nagyon drukkolok, éééés szólj vissza, ha beszéltetek a pároddal, érdekel, mi történt...

Nekem ez még a jövő zenéje, de azért már nem sokáig, remélem... én is 30-hoz közelgek és imádom a gyerekeket..:-)

20. c75565e593 (válaszként erre: 15. - Tamianyu)
2010. febr. 18. 18:32
Nem a gyerek volt a témánk...egy kezdődő kapcsolatban nem ez a téma....azt nem szeretik a pasik van eg bátyám ugyhogy jól tudom...mostmár lehet erről beszélni....de csak óvatosan....sok pasi nagyon fél az a paságtól...de ha bele gondolsz....ez nem egy napra szóló döntés hanem egy életre....ezért nagyon meg kell gondolni ezt a dolgot....30 asok vagyunk még nem késtünk le semmiről szerintem.
19. c75565e593 (válaszként erre: 17. - Gigi13)
2010. febr. 18. 18:21
Én azt gondolom, ha együtt élünk valakivel akkor előbb beszélni kell bizonyos dolgokról.Egy férdit nem lehet bele vinni a gyerek válallásba csak úgy....kényszerből.....a férfiak nem úgy müködnek mint mi nők nekik idő kell a gyerek vállaláshoz...
18. Gigi13 (válaszként erre: 17. - Gigi13)
2010. febr. 18. 15:21

rájuk hatni,

előbbecskén,

lenne ez,

dolog,

bocsi a hibákért, asszem elöntött a szenvedély.. mert ez sokunk témája, nem csak a tied...:-)

17. Gigi13 (válaszként erre: 15. - Tamianyu)
2010. febr. 18. 15:18

bocs, de akkor nem érted a problémáját, asszem.. ne haragudj, h ezt mondom.

sajnos a pasik manapság nem nagyon szeretnének - tisztelet a kivételnek - fiatalon, értsd. 40 alatt gyereket.., mert őket nem hajtja a tatár..

Ehhez idomulunk, és próbálunk kicsit rájuk hozni, és meghozni bennük előbbecskl.n a vágyat, mi nők...

ééés rettentő szerencse, hogy sok haverjának babája született, és ettől kedvre kap... miért lenneez ciki.., hm? Nem értem. nagyon is jó, hogy olyan élmény érte, amitől beindult az apaösztön, és az hogy ez a baba-gyermekvárás dolgo, micsoda egy nagy élmény!!!

Szóval, sokan együtt érzünk Veled, kedves baba-vágyó, ééés, csak szeretettel, türelemmel, de azért a vágyaidat most már lassan előhozhatod. 1,5 év után szerintem egyértelmű, hogy ez közöttetek szerelem, és nem csak gyerekre hajtasz... de számíts rá, hogy kompromisszumot kell majd kötni, hogy mikor... sztem attól is kicsit nyugodtabb lennél, ha már tudnád, ő mégis, kb.... mikor szeretné..:-) HAJRÁ!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook