Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te döntöd el vagy a környezeted? fórum

Te döntöd el vagy a környezeted? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. szept. 26. 06:12
...én eldöntöm, a környezetem pedig ráteszi a pontot. Innentől kezdve vagy sikerül és "megalkuszok ezzel", vagy másik utat keresek, ahol újabb környezeti" csapás ér.
2014. szept. 26. 06:09

Akárki akármit mond a környezet nagyban befolyásolja a döntést. Mert ugyebár van egy saját véleményünk az adott dologról, de mi emberek olyanok vagyunk h kikérjük mások véleményét is. Onnantól azok az emberek akik nem tartoznak bele az egoista fogalmába mérlegelik a dolgot és a több meghallgatott vélemény által hoz egy döntést amit ő akkor jónak ítél. Az aki kicsit is egoista meghallgat mást is de a végeredményen nem változtat azt csinálja amit ő döntött el az első pillanatban. Az igazi egoista csak csinálja ahogy gondolja s nem foglalkozik semmivel s senkivel.


Lázadó időszakunk minden életszakaszunkban van hol sikeresebbek vagyunk benne hol letörik a szarvunkat egy anya egy apa egy tanár a főnök vagy a legjobb barát akire mindig számíthatunk ha baj van.


Összegezve ez a 2 dolog h én döntök vagy a környezetem szorosan befolyásolja egymást így nem lehet teljesen különválasztani ezeket s persze hatalmas szerepe van az emberi természetnek benne

7. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. szept. 26. 05:52

A döntés és irányítás kemény szavak.

De valóban mi vonzzunk be mindent a jót és a rosszat is,kizárólag érzelemmel,félelemmel teremtünk,persze az agy is lényeges,de pl,mantrázhatunk pozitív szavakat ésszel ha az érzelemmel nem egyezik.

2014. szept. 26. 04:12
Lehet , nem érzem magam kívülállónak , de h alkalmazkodni kellett mindig az tuti ! Azt mondják a pénz szabaddá tesz ! még sose volt annyi , h attól azt érezhetném , h azt csinálok amit akarok ! de akinek sok van belőle , annak se kéne hagyni , h elszálljon vele ! Na éppen ők azok , akik messze nem érzik magukat egyenlőnek v egyenrangúnak senkivel !
5. Derengő (válaszként erre: 4. - Forrest2010)
2014. szept. 26. 02:59

Te úgy érzed, hogy kívül álló vagy?

Miért?

Teljesen egyenrangú vagy a föld minden emberével.

4. forrest2010 (válaszként erre: 2. - Ildi992)
2014. szept. 26. 02:46
Tökéletesen igazat adok Neked ! az embernek egész élete során alkalmazkodni kell , ha képes rá , akkor túlél , ha nem képes , kicsit v nagyon , de belepusztul . Egy közösségbe kerülve , annak kell alkalmazkodni elsősorban aki kívülről jön , olyan frappánsan fogalmazott az egyik francia miniszter : több joga van annak , aki belül van , mint annak , aki az ajtón kopogtat ! Legyen az iskola , munkahely , v csak a szomszédok , az embernek többnyire azt kéne tennie , amit elvárnak tőle , mert nem egymaga lakik egy lakatlan szigeten !
2014. szept. 26. 02:45

Mások szolgálata, alázatosan is lehet életcél. Sajnos az ilyen lelkületű embereket sokszor megalázzák, semmibe veszik.

Másik ember szeretete, és elfogadása. Ha ez belefér, hogy megvalósítom önmagamat, csak akkor helyes, és helyénvaló.

2014. szept. 26. 02:33

Minden ember hatással van mindenkire.

Aki úgy dönt ő irányítja sorsát, nagyon könnyen EGO-izmus csabdájába eshet. Úgy érezneti ő az isten, neki senki se mondja meg mit csináljon, hogyan, majd ő tudja és irányítja az életét. Nem zavarva, hogy másokon át kell olykor gázolni. A cél érdekében belefér.

Sajnos ilyen a világ , a fenti gondolatból kiindulva.

Ez egy ámítás, ami nem igaz. Miért is nem?

Gyerekkorban a szülőkhöz, a tanárokhoz kell alkalmazkodni. Egy lázadó kamasz szembemegy szüleivel, tanáraival, mert épp meg akarja valósítani önmagát, szerintetek követendő példa?

Ha felnőtt a gyermek, ezt a magatartást folytatva, neki senki se mondja meg mi a jó,és a rossz, ezért a munkahelyén egy zsarnokká válik. Urakodik a környezetén, mert neki úgy a jó, ha az irányítás az ő kezében van.

Inkább az lenne a jó gondolkodás, hogy én is érek annyit mint a másik ember ( nem hagyom magam megalázni), de a másik ember se ér többet mint én.

Nem helyezem magam a másik ember fölé.

2014. szept. 26. 02:09

Vagy-e annyira tudatos, hogy úgy érezd, te irányítod az életed dolgait?

Tudom, legtöbben "alapból" azt mondják: A fenét, dehogy én irányítom!

Pedig van egy jó (rossz?) hírem.

Te döntöd el, hogy hogyan alakulnak a dolgaid.

Erről szertenék beszélgetni.

Mennyire érzed, hogy a gyeplő a te kezedben van?

Ha vannak, akik nem úgy érzik, azok lehet, hogy találnak itt ötletet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook