Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tatabányai kórházban szülni fórum

Tatabányai kórházban szülni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
83. *Pillango* (válaszként erre: 82. - *Pillango*)
2009. okt. 5. 16:51
vagy valaki:)
82. *Pillango* (válaszként erre: 81. - 064abada22)
2009. okt. 5. 16:51

oké köszi!


egyébként nekem van orvosom és szülésznőm, el sem tudom képzelni, hogy úgy megyek oda, hogy 'majd lesz valami'.

2009. okt. 5. 16:45

sziasztok

nekem volt fogadott orvosom és nem bántam meg, sőt! volt egy lány akinek nem volt, nem foglalkoztak vele, és sajnos az lett a vége hogy nem maradt meg a babája:-((

Pillango adnak hálóinget, sőt mást nem is vehetsz fel.

2009. okt. 5. 16:42

Sziasztok! én decemberben szülök tbányán.

szüléshez adnak hálóinget? vagy azt is nekünk kell vinni??

2009. okt. 4. 14:26

Sziasztok!


Igaz én 2008. április 24-én szültem a kislányomat, így nem teljes friss hírekkel tudok szolgálni.

Igaz március közepén ismét megyek a szülészetre, mert addigra várjuk a 3. babánkat.


Nekem volt és van is fogadott orvosom. Oké, nem olcsó, mert ugye magánrendelőbe járok hozzá, és a szülés a vizsgálat 10x-e, de nekem megéri.

Volt és lesz is szülésznőm, amit csak ajánlani tudok.

Érdemes megkérdezni attól az orvostól, hogy kit ajál szülésznőnek, mert olyat fog mondani akivel szeret együtt dolgozni.

A szülésznőhöz kell járni az utolsó hetekben NST-re is, és megmutatja a szülészetet, bármilyen kérdést fel lehet neki tenni. És amíg haza nem jöhetünk a kórházból rendszeresen bejár hozzánk.

De viszont ha nincs fogadott orvosod, akkor szülésznőd sem lehet (ami elég nagy kár szerintem).


Én a kislányommal az 1 ágyas szobában voltam, de nem kellett érte fizetnem, mert nem volt hely a több ágyasokban. De nagyon jó volt ott egyedül lenni, így most gondolkodom, hogy lehet most inkább fizetek érte. De még meglátom.


És el sem tudom képzelni, hogy ne legyen velem a kis drágám, mert ugye 9 hónapig együt éltünk,és olyan rossz az elszakadás. És ebben az esetben akkor teszed mellre mikor a baba megkívánja, és nem akkor mikor kihozzák. Mert előfordulhat, hogy előtte megtöltik már vizzel a pici pociját, és akkor nem igazán akar enni.

2009. okt. 4. 14:05

Én nem fogadom fel a dokim,nincs nekem 80.000Ft-om arra...inkább behívom barátom,hallodtam én is rosszakat,hogy nem foglalkoznak a kismamákkal,de én szerintem nem lesz semmi gond...hányan megszültek már fogadott orvos nélkül.

Rám most kicsit rám jött a parázás,hogy biztos jó anya leszek-e?meg a pihenés..ezért gondoltam a 3orásra..de még nemtudom...holnap már a 35.hétbe lépek..végre már...:)

77. Vikkk
2009. okt. 3. 20:03
Nekem fogadott dokim volt és látszott is ahogy foglalkoztak velem .A mellettem lévő csajnak nem volt dokija vagy szülésznője és 22 órát vajúdott amire megcsászározták.Én 2 órát.Szerintem ezért nem mindegy.
76. Vikkk
2009. okt. 3. 19:58

Sziasztok!


Én 2009.07.06-án született a kislányom (Flóra ) a tatabányai kórházban.

41 héten szültem.Végül is megindították de császár lett belőle.

Első 2 nap a császár miatt a sima osztályon voltam de a 2. nap este átkérettem magam a baba-mama szobába.Én mindenkinek ajánlani tudom.Vagyis én nem tudtam nézni ahogy elviszik tőlem és kórházi ruhában van :-(

Ezért még császárosan is bátor voltam és nem bántam meg.Külön szobában voltam az 5000 ft / nap.Ha valakinek lenne kérdése nyugodtan írjon.

75. eperke79 (válaszként erre: 74. - Csajjszika)
2009. okt. 3. 19:19

én is nagyon gondolkodtam mikor a második babával mentem be,de mikor megszületett nem volt kérdés,hogy a rooming inbe menjek

ott három óránként kihozzák van,hogy hosszabb idejig van kint van,hogy rövidebb attól függ mennyi idejük van a csecsemősöknek

2009. okt. 3. 19:11
Én még azt nemtudom eldönteni,hogy melyik oldalra menjek...eddig teljesen a roomingin-be akartam,de most v.hogy azon gondolkozom,hogy jobb,ha a másikba megyek,mert legalább pihenni tudok.....filozok...
73. eperke79 (válaszként erre: 72. - *Pillango*)
2009. okt. 3. 15:44

én nem

már jártam két turnusban

szerintem érdemes :)

72. *Pillango* (válaszként erre: 67. - Eperke79)
2009. okt. 2. 08:29
sziasztok! most kedden tervezném, hogy megyek először. jön még valaki?:)
2009. okt. 2. 08:27
na az nem jó :(
70. csajjszika (válaszként erre: 69. - Eperke79)
2009. okt. 1. 20:06
igen,tudom,mentem is volna,de ahogy az orvosom ágynyugalomra ítélt,így nemigazán lenne jó ott ülni másfél órát....
69. eperke79 (válaszként erre: 68. - Csajjszika)
2009. okt. 1. 10:00

szeptemberben újra szokott kezdődni

nyáron szünet van

68. csajjszika (válaszként erre: 67. - Eperke79)
2009. szept. 30. 17:47

Szia!

Igen én is jártam,nyáron volt,2hónapig tartott!

Csak gondoltam azért megkérdezem tőled is...

2009. szept. 30. 10:19

1 szerintem nem

2 tényleg így van ,bár csak én hallottam mástól én nem tapasztaltam

3 öt perceseknél kell bemenni


van egy tök jó kismama klub a dózsakerti közösségi házban

tavaly minden kedden volt szerintem nagyon jó

sok téma van

mind a két terhességemnél jártam


a dózsakert vagy a bánhidai védőnőket lehet megkérdezni mikor van

66. csajjszika (válaszként erre: 65. - Eperke79)
2009. szept. 29. 20:41

Szia eperke79!

Lenne 1pár kérdésem!

1.Tényleg nem lehet kérni érzéstelenítőt?

2.Ha megindul a szülés,akkor azon a benti folyóson kell majd hogy mászkáljak,aki bejön velem?Tehát nincs külön szoba,meg ilyenek...

3.Hány perceseknél kell menni?7?

2009. szept. 29. 20:13

sziasztok!

én is itt szültem ebben a kórházban már kétszer ha van valami kérdés akkor írjatok ha tudok válaszolok :)

64. csajjszika (válaszként erre: 45. - Brita77)
2009. szept. 23. 16:49
Én sem tudom még mindig milyen nemű,de már nem is foglalkozom vele,annál jobb lesz,majd a szülésnél megtudom:D
63. meli-79 (válaszként erre: 62. - Brita77)
2009. szept. 23. 16:36

Jó baba, bár nem hagyom sírni, mindig próbálom megoldani, ha valami baja van. Ma este pl jól aludt, csak enni kelt fel kétszer-háromszor, de ez persze nincs mindig így. Van, amikor nehezen alszik el. Kisfiú, nagyon aranyos baba.

Néha fáj a hasa, akkor szereti, ha felveszem (amúgy is szeret testközelben lenni), vagy hasra fektetem. Ha cuppog a szájával, vagy nyaldossa a szája szélét, akkor éhes.

Mostanában elég sokat szörcsögött, az orra váladékozott szegénynek, ha az zavarja, akkor idegesen ki-be fújja az orrán a levegőt, olyankor kiporszívózzuk az orrát. Szerencsére már lassan elmúlik neki ez a náthaszerű jelenség.


Te tudod, hogy kisfiú lesz vagy kislány? Szokott csuklani? Olyankor szabályos időközönként összerázkódik a pocak. Hogyan éled meg a várandósságot? Lassan az utolsó harmadba lépsz. Nekem az utolsó hónapban kezdett csíkozódni a hasam. Most tele van "szántásokkal". Úgyhogy érdemes elkezdeni kenni, hátha használ.

2009. szept. 23. 16:18
Irigyellek nagyon,és jó baba?Éjjel sokszor felkel?Kisfiú vagy kislány?
61. meli-79 (válaszként erre: 60. - Brita77)
2009. szept. 23. 16:14

4 nappal előtte szültem, mint a kiirt időpont. A hidegfront, meg a telihold beindította a dolgokat. :)

Most itt ül a karomban, jobb kezemben szoptatom, bal kezemmel gépelek :)

2009. szept. 23. 16:10
Akkor neked már jó,babázhatsz!A kiírt időben szültél?
59. meli-79 (válaszként erre: 58. - Brita77)
2009. szept. 23. 15:59
még nincs 3 hete
2009. szept. 23. 15:39
Igazad van,fel is hívom most,vagy elvállal,vagy nem...Te mikor szültél amúgy?
57. meli-79 (válaszként erre: 55. - Brita77)
2009. szept. 23. 15:12
ezen már kár aggódni, egy telefont megér
56. meli-79 (válaszként erre: 53. - Brita77)
2009. szept. 23. 15:11
szerintem jobb minél hamarabb lefixálni, az a biztos
2009. szept. 23. 15:11
Akkor még biztosan nem vagyok túl későn,ha most,a 26.héten hívom fel telefonon?Mert ezen aggódtam.
54. meli-79 (válaszként erre: 53. - Brita77)
2009. szept. 23. 15:09
Valamikor a 30. hét után fogadtam meg, már nem emlékszem pontosan.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook