Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tatabányai kórházban szülni fórum

Tatabányai kórházban szülni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
113. v.csilla (válaszként erre: 112. - Csajjszika)
2009. okt. 20. 10:56

A nagylányopmmal otthon kezdett el szivárogni a magzatíz, és szép folyamatosan ment ez így a szülésig.

a kislányommal meg a doki burkot repesztett. Na akkor elég szépen elönött a magzatvíz.


Melyik dokihoz jársz?

112. csajjszika (válaszként erre: 111. - V.csilla)
2009. okt. 20. 10:19

Szia!

ettől félek én is,vagyis szerintem ő,hogy nem ám rosszul lesz.Mondtam neki,hogy max. nem néz oda..


Már a 37.hétben vagyok.remélem,hogy nem kell befeküdnöm,de jó lenne..

És a magzatvized otthon folyt el?

Annyi félét hallodtam erről is,hogy v.kinek v.mi váladék jött és az a viz...v.ki meg azt mondja,hogy hirtelen elönt..az szép lenne,ha pont az utcán...vagy a kocsiban:)

És fájásaid voltak az uccsó hónapban?

Nekem csak néha összehúzodások vannak és annyi..

Most azon izgulok,hogy nincs fájásom,aztán meg majd visszasírom ezt az időt:D

111. v.csilla (válaszként erre: 110. - Csajjszika)
2009. okt. 18. 21:11

Nálunk mind a kétsuzer apás szülés volt.

Az elsőt nem részletezem, mert apa részéről egys rémálom volt, pedig semi extra nem történt.

De a kicsi lánnyal azt mondta minden rossz érzése elszált. Bent volt velem végig.

Már csak a jeenméte is segített, hogy nem vagyok egyedül. Apa fogta és simogatta a derekamat, mikor már nagyon sűrűn jöttek a fájások, és amikor a baba született, simogatta a fejem, és kinyomáskor tartotta a fejemet.

Mikor a pici megszületett és a melksomra tették, ő is simogadta, puszilgatta és ő vitte a fürdetésre, öltöztetésre is, majd ő hozta nekem vissza mikor engem is rendbe tettek.

2009. okt. 18. 18:10

Kinél volt apás szülés?

Tanácsok,mármint,hogy mivel tud ilyenkor segíteni párunk?

109. Kmeli (válaszként erre: 108. - Csajjszika)
2009. okt. 14. 23:14
Igen,az Államkincstárnál kell intézni.
2009. okt. 14. 14:23

Sziasztok!

Arra tud v.ki választ adni,hogy ha nem akarom igényelni a szülési szabadságot,hanem helyette a gyedet kérni,akkor hol kell azt intézni?Mert ha idén kérem akkor elég jól kapnék gyedet,hisz az előző évet nézik mindig.ű

Ha viszont jövőre kérném akkor elég keveset..

Államkincstár?


Államkincstár/Tákisz/:családipótlék,egyszeri jutattás(mivel szülők)meg mi van még...?

107. v.csilla (válaszként erre: 106. - Csajjszika)
2009. okt. 13. 19:55

Igen az tökéletes lesz!

Meglátod mennyire jó dolog, nem kell bugyit sikálni majd.

106. csajjszika (válaszként erre: 104. - V.csilla)
2009. okt. 13. 19:45

Szia!

Vettem gumis bugyit a gyógyászati segédeszköz boltba,az nagyon jó,hálos!

105. 78826dc958 (válaszként erre: 103. - Csajjszika)
2009. okt. 13. 17:25
Majd alig várod hogy letusolhass!!!
104. v.csilla (válaszként erre: 103. - Csajjszika)
2009. okt. 13. 17:12

Persze le lehet tusolni.

Eree vigyél be külön táskába türülközőt, tusfürdőt, papucsot.


Hálóinget a szülésre adnak, és bugyit úgy sem vehetsz fel.


De szülés utánra ajánlom az eldobható bugyit.

2009. okt. 13. 17:07
És a beöntés után le lehet tusolni?
102. Kmeli
2009. okt. 12. 10:34
Szőlőcukrot szabad,söt szokták is ajánlani.Nekem is vizes kendövel törölgette a drnő a számat,arcomat....Mondjuk én sutyiban ittam pár korty vizet,mert azt hittem,megpusztulok.... ;)
101. v.csilla (válaszként erre: 99. - Csajjszika)
2009. okt. 11. 19:57

Szőlőcukrot azt ehetsz nyugodtan.

Nekem a szülésznőm ajánlotta is, ha elhúzódik a szülés, mert ad egy kis energiát a folytatáshoz.

2009. okt. 11. 19:54

én vizesztem a számat.

nagyon fűtenek ,meleg volt és ráadásul még náthás is voltam

2009. okt. 11. 17:01

Sziasztok!


Vajúdás alatt szőlőcukrot sem lehet enni?semmit?

Tudom van aki megenged egy pár csepp vizet inni, vagy esetleg a szádat benedvesíteni..

98. Kmeli (válaszként erre: 97. - 78826dc958)
2009. okt. 8. 11:59

Szia!! Majd írok neked priviben h mi történt velem,megint nem jó...... :((

És bocsi,és ne haragudj! Tudod miről van szó.De majd leírom estefelé neked.

A Lizanecz egy.....fuuuu mit is mondjak rá...!Bunkó tahó,egyrészt,és szerintem az orvosi diplomáját úgy vette,vagy pedig van valami sumákolás amiről sokan nem tudunk de sokan sejtjük akik pórul jártak vele!!!!

97. 78826dc958 (válaszként erre: 96. - Kmeli)
2009. okt. 8. 11:51

Szia elveszett csajos!!

A Lizanecz dokit én sem ajánlom!Voltam nála februárban!Azt mondta fel vagyok fázva aztán kiderült hogy endometrosis-om volt!Hmmmmmm

96. Kmeli (válaszként erre: 36. - Csajjszika)
2009. okt. 8. 11:43
Igy van,én is a Roykó drnőt ajánlom! Nagyon aranyos,én meg voltam vele elégedve.A vizsgálatokon és a szülésnél is nagyon kedves volt,nálam gáz volt a szülésnél amiről nem szeretnék beszélni,de végig mellettem volt,lelkileg is,nagyon sokat segített.Egyet mondok:bárkit,csak a Lizanecz Pétert NE!!!!!!!!Bár nem tudom,ő vezet-e még le szüléseket,de velem egyszer nagggggyon kicseszett,és a kórházban is rossz híre van,a szomszédasszonyom pl 2 éve pereli.
2009. okt. 8. 11:40

Sziasztok!

én 2003-ban szültem a fiamat itt Tatabányán!Volt fogadott dokim akivel maximálisan meg vagyok elégedve!Azt tudom hogy ha lesz még egy gyerekem akkor azt is nála szülöm!

Én azért fogadtam orvos akkor mert nem szerettem nőgyógyászhoz járni és főleg ugy hogy mindig másik doki legyen ott és vizsgáljon meg!Legyen egy aki mindig tudja mi a bajom és figyelemmel kiséri a terhességemet!

94. v.csilla (válaszként erre: 93. - *Pillango*)
2009. okt. 8. 11:32

Szia!


Még nem tudjuk, hogy mit rejt a pocak, de remélem jövő héten kiderül, mikor megyek a dokihoz.

93. *Pillango* (válaszként erre: 91. - V.csilla)
2009. okt. 8. 08:09

még nem tudjátok a nemét a babónak?

savra nekem a tej jött be nagyon.

92. *Pillango* (válaszként erre: 91. - V.csilla)
2009. okt. 8. 08:07
köszi, ezeket már megvettem, összepakoltam, apának kikészítettem egy szatyrot, amiben az utánpótlás van, még pár pelenka, nekem még egy türi stb. Köszi a segítséget. én már nagyon be vagyok sózva, pedig még 2 hónap:)
91. v.csilla (válaszként erre: 90. - *Pillango*)
2009. okt. 6. 20:01

Nyugodtan kérdezz mit vigyél magaddal.

Jótanácsként mondom: eldobható papír wc ülöke (dm kapható nem drága), fertőtlenítő kendő, magadnak eldobható bugyi, nagyon jó az első napokban ha nagyon vérzel nem kell bugyit mosni.

Én a picinek vittem itthonról rugit, kombidreszt, fürdőlepedőt (mert ott elhasználodot ágyneműt adnak erre a célra), popsitörlőt, textil pelust.

vittem be mellszívót is.

De jobb ha elkezdet apucinka mutogatni, hogy mit hol talál, és akkor ő is tud neked ilyeneket behordani. DDD


Én Dr. Pődör Péternél szültem a kislányomat és most is hozzá járok terhesgondozásra.

A szülésznőm Világi Krisztina volt, de most is ő lesz, már lebeszéltem vele.

90. *Pillango* (válaszként erre: 88. - V.csilla)
2009. okt. 6. 15:27

oké, ez nagyon jó, én is így fogok pakolni. még csak a 31. héten járok, de szeretném, ha nem ezen kéne gondolkodni a kórházban befelé, hogy minden megvan-e vajon:)


pazárhoz járok és magyar ildikó lesz a szülésznőm.


Te? kinél szültél?

89. *Pillango* (válaszként erre: 86. - Vikkk)
2009. okt. 6. 15:25

oké, tehát fölösleges külön pakolni, akkor egy táska lesz és kész:)


a szülőszobára meg azt tudom bevinni ami kb a kezemben elfér? telefon, szőlőcukor, mp3 lejátszó maximum?

még a beöntés után mi a helyzet pl a törülközővel, papucs és társai? szóval mégis kell egy külön táska? összezavarrodtam:DDDDDDD

88. v.csilla (válaszként erre: 84. - *Pillango*)
2009. okt. 5. 20:29

Igen vihetsz be magaddal szőlőcukrot, vagy ha akarsz még zenét is hallgathatsz.

Mi úgy csináltuk, hogy a kocsiban hagytuk a nagy pakkot, és csak egy papucsot, plusz amiben lezuhanyoztam beöntés után, türcsit, tusfürdőt vittünk be külön táskába amit ott bezártunk a szekrénybe. Ja meg apának a szettet a szüléshez, papucsot.

Érdemes készülni apának szendviccsel, innivel, mert ki tudja meddig tart a szülés.


De nyugodtan kérdezd meg a szülésznődtől, mindent el fog mondani majd.

És kihez jársz és ki lesz a szülésznőd?

87. v.csilla (válaszként erre: 80. - *Pillango*)
2009. okt. 5. 20:24
Szia a szüléshez adnak hálóinget. Már a vajjudás alatt az van rajtad.
86. Vikkk (válaszként erre: 84. - *Pillango*)
2009. okt. 5. 18:16
Hát én mivel már bent voltam 1 hete ezért pontoson nem tudom milyen öltöző az.. de a szülőszobára csak szőlőcukor, telefon ,zokni....én nagyon fáztam de sajnos nem vittem be zoknit..
85. Vikkk (válaszként erre: 80. - *Pillango*)
2009. okt. 5. 18:14
Igen adnak ..átkellett öltözni valami olyasmibe:-)
2009. okt. 5. 16:52

még egy kérdés, és még lehet, hogy lesz jópár:)


szóval a szüléshez láttam már az öltözőt. oda minden cuccod le kell tenni? vagy egy kis táska maradhat nálad, pl a szőlőcukroddal, türivel ilyesmik?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook