Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táppénzen voltam 2 hónapig idén, pár napja dolgozom újra. Ha megint táppénzre kellene mennem, akkor mennyi ideig maradhatok? fórum

Táppénzen voltam 2 hónapig idén, pár napja dolgozom újra. Ha megint táppénzre kellene mennem, akkor mennyi ideig maradhatok? (tudásbázis kérdés)

9. icuri (válaszként erre: 8. - Suerte)
2012. ápr. 12. 20:11

Gabcsigabcsi mindent tökéletesen leírt.

Ha lejár a tp, biztos van felülvizsgálat.Felajánlhatnak más munkakört ha tudnak.Ha nem sikerül megoldani, akkor felmentenek a munkavégzés alól.Már ha közalkalmazott vagy.

8. suerte (válaszként erre: 5. - Icuri)
2012. ápr. 12. 19:50
25 éves munkaviszonyom van...tavaly voltam valamennyit, de nem tudom hány napot. Akkor ez a 2 hónap is már beleszámít az 1 évbe, ugye? És ha nem tudok utána sem dolgozni, mi a bevett gyakorlat? Felmondanak? Felülvizsgálat? Tanácstalan vagyok és elkeseredett.
7. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 4. - Suerte)
2012. ápr. 12. 19:48

Persze!


Ezt írják róla:


A táppénz folyósítás/jogosultság időtartama


A betegség miatti táppénz folyósításának időtartama

Táppénz az igénylő betegsége miatt a betegszabadságra való jogosultság lejártát követő naptól,

• az igazolt keresőképtelenség időtartamára jár, legfeljebb azonban

• a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt egy éven át.

Ha a keresőképtelenség ideje alatt a táppénzre jogosult személy munkaviszonya fennáll, és rendelkezik

legalább egy éves folyamatos biztosításban töltött idővel, és nincs táppénzelőzménye sem (egy évre

visszamenőlegesen nem kapott táppénzt), akkor maximum egy évig lehet jogosult táppénzre.

A táppénz minden naptári napra jár, ideértve a szabadnapot, a heti pihenőnapot és a munkaszüneti

napot is. Azonban a táppénz jogosultságot megelőző, biztosításban töltött idő tartamától és a

kezdőnapot megelőző egy éven belül folyósított táppénztől függően a táppénz csak meghatározott ideig

folyósítható.

A táppénzre való jogosultság időtartama attól függ, hogy

1. a biztosított saját, vagy gyermeke betegsége (gyermekápolási táppénz) miatt keresőképtelen-e,

2. mennyi a folyamatos biztosítási ideje,

3. a keresőképtelenséget megelőzően részesült-e már táppénzben, vagyis van-e "táppénzelőzménye".

2. A folyamatos biztosítási idő befolyásolja

• a táppénzre jogosultság időtartamát,

• a táppénz összegének megállapításánál figyelembe vehető jövedelmet,

• a táppénz százalékos mértékét.

A biztosításban töltött idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. A 30

napi megszakításba nem számít be a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély,

gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély folyósításának ideje. A biztosításban töltött időt

naptári napokban kell megállapítani.

2012. ápr. 12. 19:47

Én közalkalmazottként próbaidő alatt estem át szívműtéten, 2 hónap táppénz volt.

Utána is voltam táppénzen, de az max. 1 hét volt, de a határozott idejű szerződésemet nem hosszabbították meg.

Sajna benne van, hogy táppénz után felmond, de ha határozatlan idejű a szerződésed (legalábbis közalkalmazottként), nagyon meg kell indokolni a felmondást.


A Munka Törvénykönyve is változik júniustól, de érdemes utána nézni a mostaninak is.

2012. ápr. 12. 19:46

Szia!

Ez függ attól, hogy mióta van munkaviszonyod és hogy a betegséget megelőző egy évben voltál-e táppénzen.Ha régóta dolgozol és nem voltál táppénzen, akkor 365 napig jár.

2012. ápr. 12. 19:41
Tudom...de a betegséget nem veszi magának senki. Amúgy állami.
3. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 2. - Suerte)
2012. ápr. 12. 19:38
Hát a mai világban ez elég kockázatos... :S Milyen helyen dolgozol? Állami cég? Multi? Magáncég?
2012. ápr. 12. 19:30
Másik kérdésem pedig az lenne, ha lejár a max. kivehető táppénz és utána sem tudok dolgozni, akkor fel kell mondanom, vagy a munkáltató fog felmondani? Segítsetek!
2012. ápr. 12. 19:29
Táppénzen voltam 2 hónapig idén, pár napja dolgozom újra. Ha megint táppénzre kellene mennem, akkor mennyi ideig maradhatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook