Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai szülészetről.. fórum

Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai szülészetről.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
46. Xanee (válaszként erre: 45. - Lujzika111)
2009. okt. 12. 10:21

Szia!


Úgy látom megállt a topic.


A beöntést nem tudom, hogy mindenképp ragaszkodnak hozzá. De úgy hallottam, hogy lehet gátvédelemmel is szülni. Én is így szeretnék, maximum, ha a baba veszélyeztetve lenne szülés közbe, akkor egyeznék bele. De ez is orvos függő. Ezért kicsit félek, mert nekem nincs választott orvosom, az ügyeletesnél szülök majd.

Voltam bent a szülészeten, körbe lehet nézni, akkor pont volt vajúdó, és így nem engedtek be a szülőszobára, de ha nincs akkor szivesen segítenek és megmutatják, válaszolnak a kérdésekre.

Nekem már csak 12 nap van hátra. Ha hazajöttünk a kórházból megirom a tapasztalatokat.


Nyugodt babavárást

45. Lujzika111 (válaszként erre: 44. - Kittike8521)
2009. okt. 2. 08:41

SZia


Köszi szépen a leírtakat!

Még sok dolgot nem tudok, pl., hogy mindenképpen adnak-e beöntést (bár ezt azért biztos akarnám én is, jobbúgy), illetve, hogy mindenképpen vágnak-e, meg ilyesmi.

Nem csak a szoba érdekelne, hanem a szokások, vagy hogy veled, veletek hogy volt, illetve, hogy hányadik baba.

2009. okt. 1. 23:37
A szobárol nem irtam h a fürdö-wc része kifejezetten szép,nem volt az az érzésem ami egy korházi wc-vel kapcsolatban általában h jaj csak ne kelljen ráülnöm...jol felszerelt a szoba amugy tv,hütö minden müködött egy apro probléma h nem zárt jol az ablak és fáztam picit..Tényleg jo tanács amit már irtak h jobb mindent 2x megkérdezni inkább mert v elfeljtik v tényleg "usznak" a sok munkátol,de nekem,összegezve jok a tapasztalataim.Tudtam jol pihenni,nem zavart más rokoni látogato hadserege,nem horkoltak nem keltett fel más siro pici babája,és persze én sem zavartam ugyanigy senkit,mindenképpen igy a jobb ha lehet választani.
2009. okt. 1. 23:28

Sziasztok!


Én 18.honapja szültem a Péterfybe,alapitványi szobában voltam 3 napot,ami nagyon jo volt ugyh ha van rá lehetöség akkor kérjétek!Én mikor bementem hajnalban szülni,még nem volt szabad szoba de mikorra megszültem és mehettem a szobába addigra felszabadult egy.Szülésznöt én is ajánlok szivesen ha vki szeretné,akinél én voltam egy tündér,mikor megyünk hozzá mindig mondjuk h hoztuk az unokáját :) annyira figyelmes és nyugodt,kedves és tapasztalt.Az én orvosom Dr.kia volt akit szintén csak ajánlani tudok!Ha kell a szülésznö neve,irjatok.Minden még pocakosnak könnyü szülést és egészséges babát kivánok!!! :)

2009. okt. 1. 21:16

Én mindenképpen az alapítványi szobát választom, pontosan azért, mert csak ezekhez van fürdő, na meg azért sokkal kényelmesebb is, mint végigslattyogni a folyosón naponta tízszer...

Én az egyágyas szobába szeretnék menni, mert így Apa is minél többet bent lehet velem, na és senkit sem zavarunk azzal, hogy mi így tervezzük...

Persze ez nem kívánságműsor, csak akkor marad ez a lehetőség, ha éppen van szabad szoba, mert ha nincs, akkor teljesen mindegy, hogy mit szeretne az ember...

De én nagyon reménykedem benne, hogy lesz szabad alapítványi szoba, amikor szülni megyünk... :)

41. Lujzika111 (válaszként erre: 39. - Meira-h)
2009. okt. 1. 19:52
köszi! Már nincs sok hátra... :)
40. Xanee (válaszként erre: 35. - Lujzika111)
2009. okt. 1. 19:50
Október 23-ra vagyok kíírva. Már csak 3 hét van vissza. Egyelőre nem félek a szüléstől, és természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül tervezem, ha nem lesz semmi gond.
39. meira-h (válaszként erre: 38. - Lujzika111)
2009. okt. 1. 19:40

én is csak ott tudtam meg, hogy nem a gerincbe szúrják, hanem mellé. legrosszabb mellékhatás ami nagy ritkán állítólag előfordl, hogy másnap fáj a fejed... de a péterfyben csinálták legelőször kb 25 éve az epidurált, szóval nagyon profik.

a csecsemősöktől mindenképp kérj segítséget, akkor is, ha nem nagyon ajánlkoznak, a szoptatáshoz. üljön oda melléd, és segítsen, hogyan tartsd a babát, jól szopik-e, jól van e a szájában a cici, stb...nekem semmit sem mondtak,be se jöttek hozzám, ennek eredményeképpen 3 nappal később vérző, nagyon fájdalmas cicikkel jöttem haza, aztán 3 hét volt, mire meggyógyult pedig csak annyi kellett volna, hoy megmutassák, segítsenek.

a pelenkázást egyszer mutatták meg, fürdetni, csak akkor fürdették a babát, ha kértük, ha nem, akkor nem foglalkoztak vele.

ne stresszelj, minden szuperül fog menni, szurkolok neked!!! :))

38. Lujzika111 (válaszként erre: 36. - Meira-h)
2009. okt. 1. 19:33
Persze, és köszi, hogy leírod.Én tartok a fájdalomtól, de tartok a gerincbe szúrt tűtől is... :(
37. Cyntia (válaszként erre: 34. - Lujzika111)
2009. okt. 1. 19:18
Ment a privi!
36. meira-h (válaszként erre: 33. - Lujzika111)
2009. okt. 1. 19:14

persze:)


a szülésznő neve: Sajóvölgyi Bea. Nagyon kedves nő, nagyon megnyugtató volt a jelenléte, áradt belőle a "minden rendben lesz" érzés, és emiatt én is meg a férjem is nagon jól éreztük magunkat. Én epidurállal szültem, amit csak ajánlani tudok nagybetűvel, de persze mindenkinek a saját döntése, hogy szeretne szülni, nekem nagyon bevált, gyakorlatilag fájdalom nélkül jött világra a kislányom, teljesen ott tudtam lenni fejben, jókedvűen amikor megérkezett, csodálatos élmény volt.

Kétféle alapítványi szoba van, egy- ill. kétágyas, én kétágyasban voltam, mert akartam egy szobatársat, akivel lehet beszélgetni, és jó volt, mert tudtunk egymásnak segíteni mindenben.

A csecsemősrészleg élmények is érdekelnek? azok picit szomorúbbak.:)

35. Lujzika111 (válaszként erre: 31. - Xanee)
2009. okt. 1. 19:09

Szia


Te mikorra vagy kiírva?

34. Lujzika111 (válaszként erre: 30. - Cyntia)
2009. okt. 1. 19:08
Megmondanád a nevét te is?
33. Lujzika111 (válaszként erre: 32. - Meira-h)
2009. okt. 1. 19:07

Szia,

meg tudnád adni a szülésznő nevét?

És persze gratulálok! :)

Ha van egy kis időd, akkor mesélnél nekünk (nem csak nekem lesz Szofi az első babám), hogy esetleg mit kell tudnunk, vagy milyen volt, illetve a tapasztalataidat?

Én szeretnék alapítványi szobát, ha lesz rá mód!


Előre is köszi! :)

2009. okt. 1. 18:57

Sziasztok!


én most augusztusban szültem ott, volt választott orvosom aki szuper volt, de dr. Kia vett fel amikor bementünk szülni, és nagyon-nagyon kedves volt, szülésznőm nem volt válaszott, de akihez kerültem, nagyon aranyos volt és nekem csak jó élményem maradt a szülésről, szerintem elsősorban a szülésznő kedvessége miatt is. akit érdekel megadom a nevét is. De úgy láttam, hogy a többi szülésznő is nagyon nagyon kedves. Érdemes alapítványi szobát kérni, aki megteheti, mert a többi szobától elég messze van a wc, és az első napokban nagyon fontos, tényleg. viszont nekem a csecsemős nővérekkel nem volt jó tapasztalatom, pl. a szoptatásban nem segítettek, meg úgy általában is hagy némi kivánnívalót a hozzáállásuk. de tisztelet a kivételnek.

31. Xanee
2009. okt. 1. 18:19

Nekünk is első baba. Választott orvosom nincs. De mindig Anga-Kis dr. rendelésére megyek a Péterfy-be. Negatívumot én sem igazán hallottam. És mivel 5-10 perc séta a szülészet tőlünk, két fájás között be is sétálhatok. :-) Szülni szerintem az ügyeletesnél fogok.

Jövő héten megyek UH-ra, akkor szeretnék majd ott beszélni valakivel, meg körbenézni az osztályon. Valamikortól lesz szülésfelkészítő is, de ezt még nem írták ki, így erről valószínű lemaradok.

30. Cyntia
2009. okt. 1. 18:14

Lányok: én ismerek ott egy szülésznőt!

Nagyon kedves, rendes, tapasztalt..

29. serendipity (válaszként erre: 28. - Lujzika111)
2009. okt. 1. 18:03

Ja bocsánat, tényleg, lemaradt, hogy mikorra vagyok kiírva... Egészen pontosan december 19-re, de remélem, hogy a Karácsonyt már otthon töltjük Jázminnal, és Ő lesz a legnagyobb ajándék a fa alatt... :)

Én Kia dr. magánrendelésére járok a Horvát utcába...

28. Lujzika111 (válaszként erre: 27. - Serendipity)
2009. okt. 1. 17:46

Ennek örülök és gratulálok Jázminhoz! :)

Mikorra vagy pontosan kiírva?

Én Dr Anga Kis Balázshoz járok és magán rendelésére, én is csak ritkán megyek a Péterfybe.

Nekem már anyukám is és én is ott születtünk, persze ettől még nincs túl sok tapasztalatom! Az jó, hogy ha ismersz ott az osztályon valakit, sajnos én senkit!

De remélem minden rendben lesz! :)

27. serendipity (válaszként erre: 26. - Lujzika111)
2009. okt. 1. 16:13
Igen, első baba, aki picilány, és Jázmin névre hallgat... Már nagyon várjuk Őt... :) A tapasztalataim nagyon jók, mármint ha a kórházra gondolsz... Semmi, de semmi negatívumot nem tudok mondani... Az igaz, hogy dokihoz magánba járok, és nem a kórházba, viszont a vérvételeket mindig ott intézzük... Van egy csecsemős-nővér ismerősünk, aki ott dolgozik, végülis így kerültünk oda... Ő ajánlott orvost is nekünk, akivel - mondanom sem kell - tökéletesen meg vagyunk elégedve... :)
26. Lujzika111 (válaszként erre: 25. - Serendipity)
2009. okt. 1. 13:36

Szia

És kinél?

Van itt egy 2009 decemberi babák fórum, ha gondolod, akkor csatlakozz hozzánk.

Első babád lesz? Mik a tapasztalataid? De jó, hogy végre találtam valakiket, akik ott fognak szülni! Pontosan mikorra vagy kiírva?

2009. okt. 1. 13:09

Sziasztok Lányok!


Én is a Péterfy-ben fogok szülni, méghozzá decemberben... :)

24. Lujzika111 (válaszként erre: 23. - Xanee)
2009. okt. 1. 12:02

Szia

Én ecemberre vagyok kiírva!

Kinél fogsz szülni? Választottál már szülésznőt?

23. Xanee
2009. okt. 1. 11:10

Szia!


Én is a Péterfy-ben fogok szülni októberben. Érdekelnének a mostani körülmények.


Üdv

2009. szept. 29. 11:28

Ha valaki még érdekelt ebden a témában, akkor írjon!

Én igen, de szívesen beszélgetnék másokkal is.

2008. máj. 28. 07:57

Én is alapítványiba akarok menni, előtte meg ha van rá mód az alternatív szobába szenvedni :oD

Kinél fogsz szülni?

Kisfiú vagy kislány?

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy a kisfiúkat tényleg túlhordják-e.....Drukkolok Nektek!!!!:oD

2008. máj. 28. 07:55

Sziasztok,

Látom Bársonyfül már nem sok van hátra :oD

Kéz és lábtörést.

Én még nem szültem a Péterfyben, de nyugtasson a gondolat, hogy oda viszik az összes olyan csecsemőt akinek vmi baja van.Az egyik legfelszereltebb kórházról beszélünk.

Egy dologtól félek, hogy minden orvos próbálja oda vinni a betegét és iszonyat fejvesztés van.100.000 orvos és kismama szanaszét senki nem tudja, hogy ki kicsoda, de talán már mostanra rendeződik az egészségügy.Hozzá teszem ez sem a kórház hibája hanem az egészségügy helyzete és a kórházak zárása.

19. 11a91585fe (válaszként erre: 18. - Doboska.p)
2008. máj. 6. 09:13
Remélem nem lesz szerencsém megtapasztalni kedvességüket...:)
2008. máj. 5. 08:37
Én nem a Péterfiben szültem de 6 hétig a koraszülött osztályon voltunk. Le a kalappal előttük!!
2008. máj. 5. 08:31
Én már látom,hogy mindenki a Szt. Imrében szült..:) De akkor miért mondta a szülésznő,hogy az alapítványi szobák mindig foglaltak..?! :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook