Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai szülészetről.. fórum

Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai szülészetről.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
106. Banya28 (válaszként erre: 105. - Zsuzs76)
2012. nov. 3. 21:32
Köszike! :-)
105. Zsuzs76 (válaszként erre: 101. - Banya28)
2012. okt. 31. 11:54

Ajánlom a péterfy kórház szülészeti osztályának honlapját:

[link]

Ingyenes babaváró tanfolyamuk is van, ahol az előadások végén kérdéseket lehet feltenni, lehetőség van megnézni a szülőszobát, illetve a kórtermeket. Mi jártunk, nagyon hasznos és megnyugtató volt.

Az én véleményem szerint segítőkész volt a kórház személyzete, ha bármi van lehet menni a csecsemősökhöz, kérdezni kell, ha valamit nem tudsz, segítenek. Szerintem cumisüveget, cumit ne vigyél, mert azért nem adnak a babáknak semmit, hogy a szoptatás beinduljon, de nem is kell semmi a babának, mert van tartaléka, a tej meg kb 3-4.-ik napon lesz, addig ún. előtej van.

104. Banya28 (válaszként erre: 102. - Lujzika111)
2012. okt. 25. 19:23
Köszönöm szépen.
103. Banya28 (válaszként erre: 102. - Lujzika111)
2012. okt. 25. 19:22
Huh, Köszike!
102. Lujzika111 (válaszként erre: 101. - Banya28)
2012. okt. 25. 11:59

Szia

Mindent! Illetve ruhát nem! Saját ruhában nem lehet a baba, de pohártól kezdve evőeszközig mindent vinned kell. Pelenkát, cumit, cumisüveget (mert hogy ha nincs tejed, akkor sem adnak semmit inni neki... :( Fülbevalót, ha kislányod lesz és szeretnéd neki beszúratni.

Készülj fel, hogy a csecsemősök nem nagyon fognak semmit elmondani neked!

101. Banya28
2012. okt. 13. 20:32

Szeretnék érdeklődni, hogy a Péterfybe mit kell vinni magamnak, és a babának.? Tudja valaki?

Előre is köszönöm.

100. Banya28 (válaszként erre: 99. - Zsuzs76)
2012. aug. 15. 20:22
Köszönöm! A párom kissé be van tojva, hogy ő majd látja ahogy vágnak, és akkor ő rosszul lesz! Hiába mondtam neki eddig, hogy el lesz takarva előle is!
99. Zsuzs76 (válaszként erre: 98. - Banya28)
2012. aug. 15. 09:03
Nekem apás császárom volt. Eltakarják a műtétet, apa a fejednél ül, egyikőtök sem lát semmit a dologból. Aztán apa megkapja a babát "szőrkontaktusra" és utána odaviszi hozzád a kis babátokat :). Már a műtét előtt az előkészítésnél bent lehetett velem a szülőszobán, az is nagyon jó volt.
2012. júl. 26. 15:40

Volt itt valakinek apás császárja?

Ez hogyan zajlik! Apuka ugye nem lát semmit a műtétből?

97. digone (válaszként erre: 89. - Szecska)
2012. júl. 16. 19:26

Szia!

Ha segítség neked, én pont nemrég szültem (július elején)a péterfyben és dr. Meshkat császározott. Nekem nem volt fogadott orvosom se szülésznőm. Azt tudni kell, hogy a szülésznők nagyon profik. Nekem a védőnénink mondta, hogy ha annyira szeretném ő azt tanácsolja, hogy inkább szülésznőt válasszak. 36 hetes voltam azt hiszem mikor elmentem egy szülés felkészítőre. Igazából engem a szobák és a szülőszoba érdekelt, mert az első gyermekemet nem itt szültem. Ezeket a tanfolyamokat Cser Katalin szülésznő vezeti. Na őt javasolta a védőnénik. A végén beszéltem is vele, de mondta, hogy sajnos új szabályzat van, csak annak lehet fogadott szülésznője, akinek orvosa is van. Mondtam, hogy nekem nincsen orvosom. Azt tanácsolta, hogy keressem meg dr. Meshkatot, ő nem mond fix. összeget, minden héten pénteken lehet megtalálni lent a rendelőben a nőgyógyászaton. Utána mentem vizsgálatra és kérdeztem, hogy akkor hol találom. Persze lebeszéltek róla, hogy nincs olyan orvos, aki 36 hetesen el fog vállalni. Sokat gondolkodtam mi legyen. Aztán arra jutottam, hogy mindenki úgyan úgy fog ellátni, mintha fogadott lenne. Mi van ha éppen be ér stb. Szóval eljött a szülés perce, bementünk a kórházba felvettek, vajúdtam és mivel hosszú volt a vajúdásom közben műszakcsere is történt. És ki is jött, mint Cser Katalin szülésznő és dr. Meshkat. Végül is azoknál a személyeknél szültem, akiket szerettem volna. 18 óra vajúdás után derült ki, hogy természetes úton nem fogom tudni megszülni, a baba rossz arctartása miatt így lett császár. Közben megint műszakcsere volt, de Meshkat doktor végig bent maradt. Közben megjött dr. Anga Kis Balázs is. Ő is bent volt a császárnál és igen oda figyelnek, hogy minden rendben legyen. Én csak ajánlani tudom dr. Meshkatot és dr. Anga Kis Balázst is. Nem voltak fogadott orvosaim, de minden nap bejöttek szülés után és megkérdezték, hogy vagyok, hogy van a baba. Nőjjön nagyra stb. Végtelenül kedves emberek mind a ketten és mondjuk, ha nincs a szülésznő, nem tudom milyen kimenetelű lett volna a szülésem. Mert ő tanácsolta, hogy vizsgáljanak meg miért nem jön előrébb a méhszájam. Szóval ha teheted válassz dokit és szülésznőt vagy lesz aki lesz.Nekem szerencsém volt. Ja és Katalin szintén végig ott maradt velem, pedig már neki is lejárt a munkaideje. Ő is azok közé tartozik, aki nem mond fix összeget. Dr. Meshkatról meg még annyit, hogy végtelenül kedves, finom. Nagyon sokan járnak hozzá. De ugyan ez elmondható dr. Anga Kis Balázsról is. Határozott egyéniség. Egyszóval profik. Amit még tanácsolni tudok, hogy menjél alapítványi szobába. És nagyon kell vigyázzni az értékekre, mert sok a lopás. A szobát sose szabad egyedül hagyni. Az is úgy van már, hogy amikor mész haza, kapsz egy sárga csekket és azon fizetsz be annyit amennyit te tudsz.A csecsemősök vezetője végtelenül kedves hölgy. A többi is valamilyen szinten. De gondolom nekik se egyszerű- Néha ilyenek néha olyanok. Úgy mint a nővérkék. Remélem tudtam segíteni. Én nyugodt szívvel ajánlom őket!

96. Zsuzs76 (válaszként erre: 95. - Ene22)
2012. jún. 28. 22:12
Nekem is ő a dokim :)
95. Ene22
2012. jún. 28. 20:36

Sziasztok!


Én most vagyok 8 hetes kismama, és Dr.Anga-Kiss Balázshoz járok a Péterfybe, és nagyon rendes doki! Remélem minden oké lesz!

94. Zsuzs76 (válaszként erre: 87. - Banya28)
2012. jún. 28. 14:17

Szia!

Én februárban szültem a Péterfy kórházban császárral, bent volt velem a férjem, ami nagyon megnyugtató volt! :) Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

93. szecska (válaszként erre: 92. - Banya28)
2012. jún. 4. 07:38

Szia!

A szakrendelő a kórház mellett van, úgy tudom.

Nem tudok elérhetőséget, de azt olvastam a kórház honlapján, h telefonon kell bejelentkezni rendelésre, ott meg tudják mondani h biztosan péntek du. rendel-e.

Tel: 461-4700/1129

Rendelési idő: Hétfő – Péntek: 8-18-ig

Azt sem tudom h mennyi a várakozási idő.

Én AFP-n már túl vagyok, 1,5 hét múlva UH.

Sok sikert!

92. Banya28 (válaszként erre: 91. - Szecska)
2012. jún. 3. 12:55

Szia!

Ez a szakrendelő merre van? Valami elérhetőséget nem tudsz nekem adni, amin el lehetne érni a dokit?

Természetesen, ha én megtudok valamit, rögtön szólok! De még én sem tudom, hogy mikor megyek, mert csütörtökön kell mennem AFP-re, és ultrahangra! Ezt meg még elintézem a jelenleginél, aztán váltani akarok!

91. szecska (válaszként erre: 90. - Banya28)
2012. jún. 3. 11:05

Szia!

Lehet h csak heteken belül megyek el hozzá. De én úgy tudom, a szakrendelőben mindig péntek du. rendel. Érdemes lenne elmenned hozzá, és rögtön rákérdezni az árakra. Nekem kollégája mondta h ő nem szokott konkrét összeget mondani.

Amúgy még találtam vkit, aki szült nála (császár lett), és nagyon meg volt vele elégedve, pedig nem választott volt neki, és mégis nagyon lelkiismeretesen bánt vele.

Ha Te esetleg előbb jutnál el hozzá, akkor én is kérnék Tőled egy visszajelzést! Köszi!

Persze, ha én megyek, akkor is írok róla.

90. Banya28 (válaszként erre: 89. - Szecska)
2012. máj. 30. 22:12

Szia!

Köszönöm a választ!

Tényleg nem lehet találni szinte semmit erről az orvosról!

Légyszi, ha többet megtudsz, vagy jártál nála, és mondjuk tudod a tarifáit írj nekem!

Előre is köszönöm!

89. szecska (válaszként erre: 88. - Banya28)
2012. máj. 29. 16:12

Szia!


Nekem pont nemrég ajánlották a fiatalabb perzsát a dr Meshkatot. Fiatal, lelkes, lelkiismeretes. Állítólag szeretik a kismamák, de nem találsz róla fórumokon semmit. Sztem még túl korai...Még én sem találkoztam vele, de nagyon gondolkodom rajta. Pont ezért ajánlották, m ő olcsó, vagy tán nem mond konkrét összeget, és úgyis elvállal., s én is ilyet keresek. Csak nekem még a kórház sem biztos.

Azért meg sztem nem kell aggódni, h nem olyan régi a szakmában, m attól lehet még jó, ráadásul, ha gond van, ott van 2 ügyeletes helyben, akik közül az egyik mindenképp tapasztaltabb. Ezt ottani dolgozó mondta, aki szintén ajánlotta Meshkatot. Sztem próbáld meg!

2012. máj. 22. 20:33
Senki??? :-((
2012. máj. 18. 21:45

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy a Péterfyben van-e olyan nőgyógyász-szülész, aki ingyen, vagy "olcsón vállal szülést?

Helyileg nem ide tartozom! Császárom lesz, és szeretném, ha a párom benn lehetne velem a műtét alatt! Ezért szeretnék itt szülni! Úgy hallottam, hogy ebben a kórházban velem lehetne ő is! Viszont pénzem nincs fogadott orvosra!

2011. dec. 4. 01:59
Állaga ellenére a Péterfy jó korház,nagyon jo szakemberekkel!Bátran ajánlom mindenkinek.Sok a munka,kevés a növér,ne várjatok mindig 100% mosolyt.A szülésznők kedvesek,az orvosok odafigyelnek rád.Könnyebb a dolgod,ha van választott orvosod,de anélkül is foglalkoznak veled is.A szobák olyanok amilyenek-ez nem a dr Rose:)De a közösségi fürdőt és toalettet is ki lehet birni pár napig a megfelelő óvintézkedésekkel:)A csecsemösöket nem szidnám,mivel rooming in van,a gyerek nálad van..ha valami gondod van segitenek-csak kérni kell.Asboth Dr,Margit szülésznőnek külön köszönet:)
85. Lara33
2011. nov. 12. 11:49
Év
84. umai
2011. nov. 10. 13:56
sziasztok,én szeptemberben szültem a Péterfyben és csak és kizárólag szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni az ott dolgozó emberekről!!! annyira figyelmesek, segítőkészek és kedvesek voltak,hogy le a kalappal előttük. Én alapítványi szobában voltam (és ezt javasolom mindenkinek,aki erre tud áldozni), mert a normál kórtermek fürdő/wc-je kint lenne egyébként a folyosón és elég mocskos is,de az alapítványi szoba teljesen kulturált. A dolgozók tekintetében meg tényleg le a kalappal...a kisfiam besárgult,így aztán visszakerültünk a csecsemő osztályra is, de ott is mindenki nagyon kedves és hozzáértő volt. csak javasolni tudom a kórházat!!!!
83. Ckika (válaszként erre: 80. - Esőcske)
2011. okt. 16. 21:53
Szia Esőcske, megírnád, hogy hol olvastad? Előre is köszönom!
82. Huba-ninja (válaszként erre: 81. - Bong)
2011. szept. 20. 16:30

Szia!

Én szültem már a Péterfyben, nekem viszonylag jók a tapasztalataim.

Csecsemősök változó, kinek mikor milyen kedve van. De ha kérdezel tisztességgel válaszolnak.

Ápolok is változó, de szerintem mindenki hangulata változó, van, hogy neked is rossz a kedved, nem?! De egyébként én jókat fogtam ki.

Most januárra 10-re vagyok kiírva. Remélem tényleg megvárja az újévet a pocaklakó, és nem a karácsonyt töltöm ott.

Szerintem nem vészes ám ott a helyzet, sőt, én jónak mondanám.

Ha megteheted válasz alapítványi szobát, mert ott van mikro meg saját Wc és zuhany.

Könnyű szülést!

Ja, és kérj EDA-t. Szerintem úgy könnyebb.

81. bong
2011. szept. 6. 10:24

Sziasztok!


A dokim a PeterffYben dolgozik szulesz kent. Tudnatok par informatciot adni a korhazrol, hogy milyen? Eddig viszonylag vegyes dolgokat hallotam rola.

Karacsonyra vagyok kiirva, vagyon milyen lehet akkor a korhaz dolgozoi?

2011. aug. 23. 21:23
Sziasztok! Tényleg igaz a hír, hogy Kia dr nem vállal több szülést? Most olvastam egy másik fórumon. :(
79. brekee (válaszként erre: 78. - Irivil)
2011. aug. 4. 11:34

Szia!

Nem adnak hálóinget. Csak a babának ruhát, az első pelenkát, köldök és popsiápoláshoz dolgokat. Ezen kívül mindent vinned kell. Hálóingből többet érdemes.

78. irivil
2011. júl. 27. 21:17
Sziasztok, Én is a Péterfy-ben fogok szülni, és érdeklődnék hogy jól tudom hogy ott nem adnak hálóinget, és sajátot kell vinni, és abból is ajánlott 3-at vinni?
2011. márc. 30. 08:27
Szia! Én Dr.Végh Györgyöt ajánlom! Én is most vagyok nála,és le a kalappal előtte! Minden kérdésre válaszol még ha hülyeségként is hangzik és nyomon követi a terhességemet,sőt ha kell mennem vizsgálatra előtte felhív! Szakértelme nagy!!!! És ami még pozitiv,hogy melegen fogadja a betegeit és nem kell kényelmetlenül érezned magad,sőt a beszélgetéseket ő maga kezdeményezi!!! Nem tudom,hogy mennyit fog kérni de azt hallottam róla,hogy nem pénzéhes! Több info kell akkor priviben és sőt ha gondolod akkor még meg is kérdezhetek tőle egy-két dolgot ami érdekel téged!!!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook