Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai szülészetről.. fórum

Tapasztalatok a Péterfy Sándor utcai szülészetről.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
136. ntoth (válaszként erre: 134. - Kovadora)
2014. jan. 5. 13:39

Szia!


Milyen volt Kia- nal szulni? Juniusban en is nala fogok. Kaptal epiduralt? Ha igen mennyire volt hatasos?


Koszonom a valaszaid!


Noemi

2013. dec. 28. 20:53

Sziasztok!


Én nemrég szültem a Péterfyben, Dr. Meskhat volt a fogadott orvosom és Cser KAtalin a fogadott szülésznő. Teljesen meg vagyok elégedve velük, nyugodt szívvel ajánlom őket midnenkinek, az első perctől kezdve az utolsóig velem voltak. A doki nagyon körültekintő, és lelkiismeretes. Sajnos még csak rezidens és nem hozhat önálló döntéseket, de 100%-ig odafigyel a betegére. Az egyetlen orvos aki nem okozott fájdalmat a vizsgálatok során. Sajnos a csecsemősökről semmi jót nem tudok mondani. Úgy éreztem magam mintha szektában lettem volna. Elmebeteg követelmények, hülye hitek és egyenesen belenevelik az anáyba ha nem szoptat akkor nem is igazi anya. Sajnos nekem nem volt tejem ezért tápszert kellett neki adni, ezért folyamatosan csesztettek, mit hogyan csináljak, ráadásul hülyeségeket mondtak, ezért olyan fájdalom volt a szopiztatás hogy azt senkinek sem kívánom. A gyerekem két napig éhezett, mert nem vették észre hogy nem eszik semmit, én mint kezdő anyuka ezt nem tudhattam. Könyörögnöm kellett szinte hogy adjanak neki tápszert. Azért is szinte könyörögni kellett hogy leadhassam az egyik éjszaka, mivel császáros voltam és még alig tudtam mozogni és fájt mindenem. A kényelemről ne is beszéljek, pihenés nulla. A csecsemősök szerint nem szállodában vagyunk ezért nem kell csendben lenni éjszaka és nyugodtan keltsem fel a többi babát a zörgő kocsival, mivel ölben nem vihettem ki a gyerekem hozzájuk ha vmi baj volt. egyik bunkóbb volt a másiknál. Ha kérdeztem válaszoltak de alapjáraton sz.rnak az ember fejére. Egy kivétel volt, de sajnos a nevére nem emlékszem. A gyerekorvos is egy nagy nulla, azt mondta sok kaját adnak a kórházban a babámnak 40 gramm ezért adjak neki csak 20-30 grammot. Nem tudtam miért sír itthon egyfolytában. Kiderült már rég 70-80 grammot kellene ennie a szegénykémnek. De az fontos volt hogy addig nem jöhetek haza amíg meg nem tanítom pohárból etetni és itatni, mert az nagyon fontos, de az hogy megmutassák hoygan kell megfürdetni itthon, vagy esetleg értelmes ötleteket adtak volna hogy mit csináljak ha sír, fel kell-e rögtön kapkodni stb. Tehát összefoglalva az orvosok és a szülésznők nagyon jók és rendesek, de a csecsemősök katasztrófák, szívem szerint panaszt tennék ellenük, és sajnos sok társamtól hallottam panaszt rájuk, de nem lehet semmit tenni.

2013. okt. 25. 21:10
Igen. Én most novemberben fogok nála szülni..
133. ntoth
2013. aug. 16. 17:32
Dr. KIA vállal még szüléslevezetést?
132. Vidék (válaszként erre: 131. - Kissichy)
2013. jún. 5. 01:53

Azt nem tudom hogy doki nékül választhatsz e szülésznőt itt, mert van olyan kórház ahol ezt nem engedik ( merik) a szülésznők. De ha válas thatsz akkor CT re biztos behív a kórházba meg vérvételre. Én majdnem 200 km re lakom és mégis fel kellett mennem bizonyos időnként.

Egyébként meg valahol olvastam még a szülésem előtt hogy sokan meg voltak elégedve az éppen ügyeletes dokival ebben a kórházban. Talán egy volt akit nem csíptek a kismamák. Nem tudom milyen fórum volt. Szülésznőm Keserű Àgi volt. Nagyon kedves volt, rengeteget ült mellettem és beszélgettünk. Ha a párom kiment enni vagy pihenni akkor ő azonnal jött! Legközelebb is őt válas tanám , de úgy hallom ott mi degyik nagyon kedves!

2013. máj. 14. 16:21

Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy tapasztalataitok alapján a Péterfy Szülészetre mennyire biztonságos fogadott orvos nélkül szülni menni?

Nem igazán lesz anyagi keretem orvost fogadni...

Engem nem a szobák kényelme, hanem az érdekel, hogy mennyire vigyáznak egy "csak úgy betoppanó anyuka" gyerekére, hogy bánnak veled a szülőszobán?

Ezenkívül egy szülésznő fogadása segít-e, változtat-e az esetleges helyzeten és ha igen kit ajánlotok! Privát üzenete is szívesen várok!!! Nagyon köszi! egy 20 hetes kismama


Ja még egy: mivel 8. kerületi vagyok így oda tartozom, de csak az Auróra utcába mehetek terhesgondozásra. Erről mit tudtok?

130. Vidék
2013. máj. 14. 00:30

Sziasztok! Kiánál szültem 2011 júniusban. Én nagyon örülök hogy őt választottam!!! Nekem kicsit túl közvetlen de hamar megszoktam. Minden úgy volt ahogy megígérte!!!! Nem volt könnyű szülés de megoldotta a doki. Természetesen szültem 16 óra vajúdásból 8- nál már eda- t kértem. Dokim adta be, semmit nem éreztem. Annyira klassz az a szer , csak ajánlani tudom. A kitolást már éreztem de addidra nagyon kipihent voltam. Nem is fáradtam el.

A csecsemősök nagyon segítőkészek. Nekem 2x is szóltak hogy vigyem be a gyereket ha aludni akarok, de nem vittem. Úgysem tudtam volna aludni ha tudom hogy sír. Inkább sétáltunk. ( ez csak egy este volt)

Mindent megtettek a csecsemősök, hogy profi szoptató anyukaként menjek haza!!! Köszönet nekik!!!

Cumit, fejőgépet én vittem be és használtam is. Alapítványi szobában voltam egy ágyasban pedig első gyerek. Nagyon jól éreztem ott magam. Jöhettek a látogatók, ettünk,ittunk, nem zavartunk senkit. Ha nem sírt a kicsi akkor jókat aludtam mert mas gyereke nem ordított ott. Olyan mintha szállodában lenne az ember. A gátsebemet Kia úgy varrta, hogy az itthoni dokim elsőre nem találta. Plasztikai precízitással tűntette el. 3 nap után különösebb gond nem volt vele. Első nap is simán ültem. Legközelebb is Kiához mennék bár most olvasom hogy átment a Margitba? Azért a Péterffyt is sajnálom mert jó volt ott.

129. lujzici
2013. márc. 17. 09:42

Szia Szsuzs,

bocs a késői válaszért, csak most néztem meg, írt-e valaki.

Szóval: EDA - szerintem nagyon jó dolog, ahogy megvolt a burokrepesztés, már adták is. Asbóth doktor pillanatok alatt bekötötte, egyáltalán nem fájt, nem is éreztem. Nagyon elálmosodtam tőle, kicsit el is aludtam. :-)

Asbóth dokinak fix tarifája van, hozzá jártam terhesgondozásra, középidő tájt megkérdezte, h nála szeretnék-e szülni, mondtam, h igen. Erre mondta, hogy akkor mennyi lesz az ára, ez nem magáért a szülésért, hanem a készenlétért, hogy azonnal jön, éjszaka is, hétvégén is, és ott lesz végig. Ez nálunk be is jött, éjjel született meg a kisfiam. :-)

Bpesti árakhoz képest nem olyan drága, és igazán jó és rendes orvos. Én kedveltem. Szülés után bejött párszor, h minden rendben van-e. Ő is nagyon szoptatás-párti, mindent elmagyarázott a szoptatásról is.

Függöny... megmondom őszintén, nem is emlékszem rá, hogy ajtó volt-e, vagy függöny. :-) Én nem hallottam, amikor más szült, pedig voltunk páran.

A Péterfy azért is volt nekem jó választás, mert a férjem bejöhetett a kórterembe, lehetett bent enni, tudott segíteni a babával, amíg zuhanyoztam, stb... Nem is tudom, hogy sétáltam volna ki a gyerekkel a folyosóra, hiszen a szoba ajtóig alig tudtam elmenni.

Ja, és ahogy megszületett a baba, 1o perc múlva már kint volt a rokonoknál a folyosón. Többszáz kilométert utaztak a szülésre a szüleim, és olyan jó, hogy megfoghatták az unokájukat. Felejthetetlen élmény volt nekik, nem is számítottak rá.

További jó várandósságot neked, ha van még kérdésed, írj nyugodtan, igykszem mostmár gyakrabban nézni.

Lujzi

128. szsuzs (válaszként erre: 127. - Lujzici)
2013. márc. 6. 20:13
mesélnél nekem az EDA-ról? megkérdezhetem, hogy Asbóth dokinak fix tarifája volt, mennyit adtál neki a szülésnél? nem volt zavaró a függöny megoldás-ha a szomszédban szült vki, nem volt rossz hallani?
127. lujzici
2013. márc. 4. 19:09

Sziasztok!

Szeptemberben szültem a Péterfy-ben, és mivel annak idején nekem is sokat segítettek a fórumos vélemények, gondoltam, megosztom a tapasztalataimat.

Nekem Asbóth doktor volt a fogadott orvosom. Korrekt, alapos ember. Az első trimeszterben nekem elvégeztette még a nem kötelező, csupán ajánlott vizsgálatokat is. Cukorterhelésem is 3x volt.

Maga a szülés is pozitív élmény volt, bár végül császár lett belőle, nagy volt a baba. De sokáig próbálkoztunk, Asbóth doktor mindent megtett, hátha kibújik a baba.

EDA-t kaptam, ott mindenkinek szívesen adnak, nem kell érte könyörögni. Ez nekem nagyon tetszett. Mivel első szülésem volt, nem tudtam, hogy fogom majd bírni, és nem akartam azzal stresszelni magam már előtte, hogy ha nagyon fog fájni, könyörögnöm kell majd fájdalomcsillapításért.

A Péterfy egyik nagy pozitívuma számomra az volt, hogy nagyon nyomatták a szoptatást. Nem sokan voltak ott, akik ne tudtak volna szoptatni. Korán megkapta mindenki a babát és ha kellett, arra biztattak, hogy egész nap cicin lehet a kicsi. Nekem tök lapos mellbimbóm van, úgyhogy 2 óránként mentem a csecsemősökhöz, hogy jöjjön valaki egy percre, és segítsen beletuszkolni a baba szájába, mert egyedül nem ment.

A császárosoknak tényleg érdemes alapítványi szobát kérni, mert a műtét után nem sokkal már menni kell mosdóba, és nekem pl. még oda szobán belül is csak másodjára sikerült elmenni. Elsőre elájultam, és a fájdalomtól nem bírtam felállni sem. El sem tudom képzelni, hogy battyogtam volna el a folyosó végére.

Másnap már könnyebb volt, negyednapra pedig szépen sétálgattam a folyosón.

Alapjában véve pozitív tapasztalataim vannak, jó élmény volt ott szülni.

Ja, és a terhesgondozás is tök gördülékenyen ment.

Ha kérdésetek van, szívesen válszolok, ha tudok!

126. szsuzs
2013. febr. 27. 20:49
ja, és Asbóth doki profin ad eda-t ha szeretnél...
125. szsuzs
2013. febr. 27. 20:49

sziasztok! én nagyon hezitáltam, hogy a Péterfít válasszam-e kórháznak, találkoztam Asbóth dr-ral is, nagyon normális volt. Egy szülésznővel is felvettem a kapcsolatot, körbevezetett, tündér volt! Csontos Évinek hívják.

Végül nem a Péterfy mellett döntöttem, mert megijesztett, hogy a szülőszobák valójában kis fülkék függönnyel, de az emberek nagyon normálisak, kedvesek, rendesek voltak!

124. Banya28 (válaszként erre: 123. - Brigo1983)
2013. febr. 27. 19:14

Szia!

Novemberben szültem a Péterfyben!

Én nem alapítványi szobában voltam, hanem egy három ágyasban, de......

A sima szobában is végig veled van a baba, csak fürdetni viszik el. Jobban mondva, este 8-kor neked kell elvinned, hogy az ápolók megfürdessék, és megmérjék.

Ahogy én láttam, az alapítványi szobákban van tv, mikró. Apukákat ott sem láttam, hogy maradtak volna éjszakára!

Azért én örültem, hogy a benn töltött időkben volt társaságom, és tudtam kihez szólni, vagy tapasztalatokat megosztani.

2013. febr. 27. 19:03

Sziasztok!

Friss infot tudna nekem mondani a Péterfy alapitványi szobárol?Érdemes azt választani,ha van hely?Apuka ott bent maradhat éjszakára?Baba egész végig ott van mellettem?Milyen felszereltségüek ezek a szobák?köszönöm

2013. jan. 22. 20:21

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen tapasztalatotok van Móricz Katalin doktornőről? Köszönöm előre is:)

121. Níra74
2013. jan. 21. 14:01
Banya, köszi az infót. Időközben inkább felhívtam a dokit és megbeszéltem vele a csütörtöki randit. Az ő szülésznője is pont szabin lesz, de mondta hogy tud ajánlani mást és majd megbeszéljük. Igazából minden Péterfis szülésznőről csak jókat olvastam, úgyhogy úgy néz ki hogy tulajdonképpen mindegy, csak szeressen vele a dokink dolgozni.
120. Banya28 (válaszként erre: 119. - Níra74)
2013. jan. 21. 12:55

Azt nem tudom, hogy Ashbót doki melyik szülésznővel dolgozik, de mikor nála voltam egy kis megbeszélésen, akkor Maczó Henriettel volt ott!

Őt nagyon tudom ajánlani. Nálam ő volt a szülésznő. Igaz, én császáros voltam, de ő készített elő a műtétre, kötötte az infúziókat!

Ő nagyon kedves volt!

A másik szülésznő Rados Katalin. Őt szintén szívből ajánlom!

119. Níra74
2013. jan. 21. 11:55

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy Asbóth doktor úr melyik szülésznővel szokott dolgozni? Saját orvosom sajnos át kell hogy adjon Asbóthnak, így vele még nem találkoztam, csütörtökön megyek nst-re, és Keserű Ágit szerettem volna szülésznőnek választani, de sajnos ő a következő 2 hétben szabin lesz. Szeretnék olyan szülésznőt választani akivel végig tudom vinni a terhesség végét és meg tudja csinálni az összes nst-t. Szeretnék vele még a héten beszélni, mielőtt mennék a kórházba. Gondoltam esetleg Farkas Adrienn-re mert sok jó olvastam róla, de nem tudom ő dolgozik-e együtt Asbóth-tal. Nagyon megköszönném, ha tudna valaki információval segíteni.

2013. jan. 14. 00:08

Sziasztok!

Én kétszer szültem a Péterfyben a Kiánál, ezért merek írni egy-két dolgot!

Dr. Kia nagyon jó fej, de tényleg csak annak ajánlom, aki nem túl aggódós és fel tudja venni a ritmust! Szerintem sok nő nincs tisztában alapvető dolgokkal.A nőgyógyász nem pszichológus, bár szerintem a Kia még annak is jó lenne!

2012 októberében a kislányom születésénél az epidurális elött még puszit nyomott a nyakamra, hogy ne izguljak, aztán miután az altatós orvos nem tudott megszúrni, a Kia adta be a "zsibbasztót".Neki elsőre sikerült.

Kivágta az előző császáros sebemet, mert az csúnyán gyógyult és most kicsit "megplasztikázta".

Szóval minderre odafigyelő, szuper orvos!


A Péterfyben pedig, mint mindenhol emberek dolgoznak, lehet nekik is rossz napjuk vagy éppen jó! Aki internetből esetleg személyes kérdezgetésekből nem tud felkészülni, mit mennyit kell vinni, az megérdemli.

Érdekes módon én nem találkoztam ott sehol rossz indulatú, buta emberrel, sőt.Bármikor mész(reggel fél 7) akkor is kedvesen tudnak útbaigazítani. A gyerekkel profi módon bánnak és ne őket szidjátok a ROOM In módszert nem ők akarták, hanem mi anyukák. Nekem is odahozták úgy a gyereket, hogy még zsibbadtam!

A szülés semmilyen formában nem sétagalopp,utána szoptatás megint nem, de ha normálisan állsz a dolgokhoz, ők is nagyon jó partnerek mindenben! Neked ott két dologra kell figyelned SZOPTATÁS, hogy legyen mit ennie a gyereknek később.(2 napig nem adhatnak a nővérek semmit a picinek, nehogy bajt csináljanak (se víz,se táp, semmi)

PIHENÉS, hogy jobban tudj később a gyerekkel foglalkozni!

Ha meg valamit nem tudsz, kérdezz, a nővérkék azért vannak ott!


üdv és jó babázást mindenkinek!

117. piggy35 (válaszként erre: 107. - Mrsbara)
2013. jan. 11. 22:51
Kia doktor februártól átmegy a Margitba! Tényleg nagyon jó fej, közvetlen, éppen ezért nagyon népszerű, ezért aki hozzá megy, annak tudnia kell, hogy elég rohanós tempóban nyomja a dolgokat. Nem ismerem a többi orvos árait, de a terhesgondozás nála 15 ezer Ft/alkalom, ami szerintem nem kevés... És időpontot sem egyszerű kapni hozzá, célszerű kb. 2-3 héttel telefonálni.
116. sommar
2013. jan. 3. 21:54

Sziasztok,


én most bukkantam erre a fórumra, így gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

Tavaly februárban szültem a világ legeslegjobb dokijánál, Dr.Kiánál.

Programozott császárral zajlott az egész dolog.

Spinális érzéstelenítést kaptam, amit nem Kia adott be, hanem egy főorvos asszony.

Sajnos ez nekem borzasztó volt, mert kb 5x szúrtak, mire megtalálták a helyes pontot a csigolyák között. Bevallom, ez nem kicsit fájt.

A szülés csodás érzés volt, a férjem ott ült a fejemnél, fogta a mancsimat.

A szülésznő rendszeresen kérdezte, hogy érzem magam, minden rendben van-e.

Pikk-pakk kint is volt az én kicsi drágám, ekkor rátették az apukájára, majd odahozták a fejemhez, hogy adhassak neki puszikat.

Nekem ami borzasztó volt, az a szülés utáni időszak.

Nagyon fájt a sebem, úgy indult az egész, hogy közölték velem, az első éjszaka nem lesz nálam a fiam.

Ez nem így történt, otthagyták nálam egész nap és egész éjszka, de én még feküdni sem tudtam a fájdalomtól.

A fiamat szinte el sem tudtam látni, este 10-től hajnali 2-ig megállás nélkül üvöltött, a szobatársam próbált segíteni, de azt mondta fogalma sincs mi lehet a baj.

Ekkor nagy nehezen kivánszorogtam a csecsemősökhöz...a szoba ajtajuk zárva volt, kopogni kellett és bent meg szólt nekik a rádió.

Kértem őket, hogy segítsenek, de még én éreztem magam rosszul, mert közölte a hölgy, hogy anyuka nem a mi dolgunk, hogy megszoptassuk....

na ekkor felment bennem a pumpa..mintha nem etettem volna meg a babámat.

Mondtam nekik, hadd hagyjam már itt egy 2 órára, mert muszáj lenne pihennem..nem sikerült, kb fél óra múlva hozták, hogy jaj a baba sír.

Én totál depressziós lettem, fogalmam sem volt róla, hogy létezik szülés utáni depresszió..nem kívánom senkinek.

Kia doki egy kiváló orvos, mindig figyelmes volt az egész terhességem alatt.

Sokat hívogattam, nagyon jó fej, közvetlen, simán tudok tőle bármit kérdezni.

Ha esetleg szülnék még 1 babát, csakis és kizárólag nála szülném, pedig már Londonban lakunk. :)

115. Füge75 (válaszként erre: 111. - Zsuzzsanna)
2013. jan. 2. 22:41

Szia! Boldog Új Évet kívánok Neked és szívböl gratulálok a kisbabádhoz!! Én februárban fogok szülni dr. Asbóthnál és minden info érdekel. Elsö baba, a dokit még nem ismerem, a mostani dokim màr nem vàllal szülést, így neki fog átadni. Érdekel, hogy kértél-e epidurált, ki adta be, milyenek a tapasztalatok? Egyáltalán mire számítsak? Nagyon köszönöm!!

Füge

2012. dec. 22. 18:09
Sziasztok! márciusban fogok szülni a Péterfyben Panyi doktornál. Van valakinek tapasztalata Panyi dokival kapcsolatban?
113. Zsuzzsanna (válaszként erre: 112. - Banya28)
2012. dec. 22. 15:11
Én nem találkoztam Vele...
112. Banya28
2012. dec. 22. 12:44
Volt egy fekete, rövid hajú szülésznő az osztályon. Nagyon kedves, és barátságos volt! Nem tudja valaki, hogy hogy hívták őt???
2012. dec. 21. 11:25
Sziasztok! Dec. 1-jén szültem a Péterfyben ügyeletes dokinál (Dr. Asbóth Ákos) és szülésznőnél (Hortobágyi Lilla). Mindennel maximálisan meg voltam elégedve. :) Ha bárkinek valami infóra lenne szüksége, csak kérdezzen! ;)
110. Banya28 (válaszként erre: 109. - Babahajjj)
2012. dec. 16. 10:48

Igen! Nekem ő volt az orvosom. Nála szültem császárral november 8.-án!

Nagyon kedves, aranyos doki!

Mindenről tájékoztat, oda figyel mindenre! Kicsit gyorsan beszél. :-)

Én teljesen megvagyok, voltam vele elégedve! Épp most megyek majd hozzá a jövőhéten a 6 hetes kontrollra!

2012. dec. 11. 13:10
Anga Kis Balázst ismeri valaki?
108. Zsuzs76 (válaszként erre: 107. - Mrsbara)
2012. nov. 30. 11:00

Szia!

Nagyon népszerű doki, az ára is ahhoz van szabva szerintem, én ezek miatt nem őt választottam. A barátnőm hozzá járt, kellet neki esemény utáni tabletta, a Kia fel is írta, de mégis megmaradt a baba. A barátnőm a tesztek után sürgősen el akart menni hozzá, hogy akkor most mi van, erre a doki asszisztense közölte, hogy csak pár hét múlva tud időpontot adni, mert a doki elutazott, így is be vannak táblázva, hiába mondta neki a barátnőm, hogy a tabletta mellett megmaradt a terhessége (ami lehetne méhen kívüli terhesség, tehát nem veszélytelen). Így végül az én dokimhoz ment, mert rájött, hogy népszerűség ide vagy oda, de ha nem tud vele foglalkozni, amikor pedig ő írta fel neki a tabit és a lehetséges veszélyes következményei ellenére sem tud vele foglalkozni, akkor talán nem ér annyit az a hírnév.

Ennek ellenére biztosan nagyon jó doki, legalább is gondolom azért ilyen népszerű.

107. mrsbara
2012. nov. 6. 12:47

Sziasztok!


Mosttervezem, hogy orvostváltok, és nagyon hajlok rá, hogy Dr. Kiához menjek. Mivel babát szeretnénk, kifejezetten fontos lenne, hogy olyan orvosom legyen, aki megbízható, nem felületes, és odafigyel az én állapotomra is, már a terhesség előtt is (ugyanis nálam van némi probléma már így is).


Szeretnék véleményeket kérni, milyen Dr. Kia, mire számítsak vele kapcsolatban, mennyi a vizitdíja, mennyire nehéz bejutni hozzá, mennyivel előre kell időpontot kérni, és egyáltalán?


Előre is köszi :)


Üdv:


MrsBara

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook