Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanító néni vagyok. Segíthetek? fórum

Tanító néni vagyok. Segíthetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. aug. 24. 18:43
Már csak 1 hét a szünet...
2016. aug. 20. 10:59
Nemcsak, hogy nem kell, de nem is szabad ilyen döntéseket egy 10 éves gyerek nyakába varrni!
57. trapiti (válaszként erre: 56. - Unom)
2016. aug. 16. 11:47
Nem is sznobéria miatt, de nem lehet szerintem az egész felelősséget a gyerekre tolni az elejétől. Nyilván egy középiskolásnál másképp megy ez már, de kisiskolás korban még a szülő dolga is nyitva tartani a lehetőségeket a gyerek előtt. Szerintem ez közös felelősség. Amúgy nekem sincs bajom azzal hogyha nem végez egyetemet, ha ő boldog lesz abban amit választ. De ne azért válassza mert minden más lehetőség elment már... Nálunk erre elég jó példa a zongora, amit alapvetően imád és nagyon komolyan csinál. De néha kell hozzá az is hogy mi szülőként ne hagyjuk hogy ne tegyen meg mindent. Egyszerűen azért hogy 7 év múlva amikor döntenie kell hogy akar-e ilyen vonalon továbbtanulni akkor még legyen miről beszélni. Az iskoalai tanulással ugyanez a helyzet, nem kell kitűnőnek lenni de azt túlzásnak tartanám és nem is hagynám hogy 9 évesen úgy döntsön hogy neki nem fontos a tanulás...
56. unom (válaszként erre: 55. - Trapiti)
2016. aug. 16. 09:58

Nem kellett. Elég korán tisztáztam vele, hogy a tanulás az ő felelőssége. Nem vagyok sznob, nem lenne bajom vele, ha szakmunkásnak megy.

Ha akar valamit, tegyen érte, ez a rendje. Én csak támogatni tudom, helyette tanulni, dönteni nem.

A kicsi már most más irányba készül, valószínű, hogy nem gimnáziumba fog menni.

55. trapiti (válaszként erre: 53. - Unom)
2016. aug. 16. 09:50
OK, nem kell kitűnőnek lenni, én sem voltam mégis elvégeztem az orvosit :) De az is biztos hogy ha kettesekkel evickéltem volna végig az iskolát akkor nem jutottam volna oda... nyilván egy-egy gyengébb jegy nem számít, de nagyon nem mindegy pl. hogy általánosból milyen iskolába tud továbbmenni, most meg főleg amikor a jobbakat negyedik, de legkésőbb hatodik után elviszik az általánosból. De gondolom nálatok sem volt véletlen, hogy azért azt a félévei kettest csak javítani kellett, nem? Nehéz ügy ez, mert az is tönkreteszi a gyereket ha elveszíti a motivációját a hajtásban, de az is ha évekig ő a rossztanuló, és az iskolától folyamatosan az a visszajelzés hogy nem felel meg... hiába mond otthon a szülő mást.
54. 4331bba7c7 (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2016. aug. 16. 09:11

Szerintem ez is a tanítón múlik.

Én sosem fújtam/fújnék egy kisdiákra sem, ha nem csinálja meg a szorgalmit.

Szorgalmi házival többféle célja lehet egy gyerekszerető, fejleszteni kívánó tanítónak, pl:

- klassz, játékos színező, amire "nincs idő órán"

- közelebb kerüljön a gyerek a tantárgyi ismeretekhez

- még több sikere legyen a gyereknek (főképp az személyiségfejlődésének támogatásáért)

- értékelés (jutalmazás)

- stb.


A rendszer rég rossz, egyre rosszabb. De inkább a tanítók egyre kiégettebbek, én azt vettem észre. Persze kivételek mindig vannak, tisztelet nekik.


Szerintem a legfontosabb, hogy szeresse a gyerek a sulit, boldog legyen és ismerjen meg sok dolgot. De biztos ebben sokan egyetértünk!

53. unom (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2016. aug. 16. 09:07

Van más választása. Csak fel kell ismerni, hogy az iskolai jegyeknek, pláne alsóban semmi köze nincs ahhoz, mi lesz a gyerekből felnőttkorára.

Ha kitűnő lesz, de elveszti a belső motivációját, akkor semmit nem ért az egész.

A nagylány volt, hogy kettes lett félévkor egy tárgyból, év végén hármas. De így is lazán bekerült a BME-re, arra a szakra, amit ő választott, nem mihez elég volt a pontja.

52. trapiti (válaszként erre: 49. - Unom)
2016. aug. 16. 09:04

Biztos hogy így van, csak a legtöbb szülő azt látja, hogy akkor fog a gyereke jó/jobb jegyeket kapni, ha mindenben megpróbál megfelelni a tanítónéni minden eszement ötletének. Tipikus példája ennek a szorgalmi feladat, ami elvileg azoknak szólna (annó az én gyerekkoromban azoknak szólt) akik szerették az adott tárgyat, olyan irányú érdeklődésük volt, és az alapkövetelmény szintje kevés volt nekik, így valóban saját kedvtelésből, örömmel foglalkoztak a különfeladatokkal. Ma a szorgalmi gyakorlatilag kötelező, minden szülő tudja hogy ha nem tapossa ki a gyerekéből, akkor nem kap jó jegyet, megfelelő mennyiségű hupilila pontot stb.

Sokat beszélgettünk erről mi is családdal, barátokkal, hogy sokszor a szülőnek nincs más választása, mint taposni a gyerekét, adott esetben megggyőződése ellenére is, mert ilyen a rendszer, ebben kell érvényesülni.

51. trapiti (válaszként erre: 50. - 4331bba7c7)
2016. aug. 16. 08:59
Biztosan. Ami nagyon nem mindegy, az az, hogy a rendszer ilyen, és ezt követeli meg minden iskolától, minden pedagógustól, vagy van néhány aki szembemegy a rendszerrel, ameddig és ahogyan tud...
50. 4331bba7c7 (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2016. aug. 16. 08:47

Szerencsére Magyarországon is vannak elhivatott pedagógusok hasonló módszerekkel :)


A szünidős pihenés, játszás, lazulás szerintem is fontosabb, mint a gyakorlás. (Bár lehet azt játékosan is - ismerek olyan gyereket, aki igényli is...)

De ez a vegyük elő a füzetet, mert KELL... nanem, árt.

49. unom (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2016. aug. 16. 08:40

A szünetben gyakorlást mindig hülyeségnek tartottam, simán kihagytuk mindkét gyerekkel.

Semmi hátrányuk nem származott belőle, esetleg tanító néni nézett csúnyán.

A szülőknek is le kellene szokniuk a megfelelési kényszerről.

48. trapiti (válaszként erre: 47. - Kacagó11)
2016. aug. 16. 08:29

Igen, tudom :( Ez volt az egyik fő oka, hogy eljöttünk.


Visszatérve: harmadik éve figyelem, hogy a tisztességgel végigdolgozott év után soha egyetlen percet nem gyakoroltatva a gyereket mi a hatás. Minden évben ugrászszerű fejlődésen ment keresztül a szünet két hónapja alatt (8 hét a nyári szünet itt). Ilyenkor érik be az a munka amit év közben elvégzett. Kell idő a megtanultak leüllepedésére is, de ha szünetben is tanulni meg gyakorolni kell, erre nincs esély.

47. kacagó11 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2016. aug. 15. 22:31
Szuper:)Sajnos ezekre,amiket leírtál,itthon nem számíthatunk:(
46. trapiti (válaszként erre: 45. - Kacagó11)
2016. aug. 15. 18:45
Norvégiában.
2016. aug. 15. 18:25
Trapiti melyik országban is éltek?
44. trapiti (válaszként erre: 43. - Unom)
2016. aug. 15. 18:09
Itt nagyon más a suli, sokkal inkább használható tudást ad. Kevesebb lexikális adat, több önállóság, gyakorlatiasabb oktatás, sok idő a megtanultak gyakorlására, kiváló nyelvoktatás, projekt-rendszer. Kb. ezek jellemzik. A gyerekek szeretnek iskolába járni, tanár pedig a legjobbakból lehet...
43. unom (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2016. aug. 15. 18:01

Nemcsak a jegyek, a tananyag is idejétmúlt nagyon.

Nem tudom, nálatok milyen, de itt minimum 50 évvel vannak lemaradva.

42. trapiti (válaszként erre: 41. - Unom)
2016. aug. 15. 17:56
Szerencsére itt nincs jegy :)
41. unom (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2016. aug. 15. 17:52

Amit muszáj volt, azt elolvasta.

A jegyek sose érdekeltek túlzottan, megvan a véleményem az iskolarendszerről.

40. trapiti (válaszként erre: 38. - Unom)
2016. aug. 15. 17:50

Akkor a közelezőket hogy olvsta el?


Itt egyébként nincs kötelezően kijelölt könyv, vagy a gyerek vagy a szülő választ, ha kell a tanító segít választani. Egy a lényeg, amit komolyan vesznek, hogy mindenki egész évben olvasson, ezt minden héten ellenőrzik is (vezetni kell minden nap hogy hol tart a könyvében)

39. trapiti (válaszként erre: 37. - Zsanci79)
2016. aug. 15. 17:46
Nem tudom... itt sokat olvasnak a gyerekek, egész évben, így itt nem számít soknak. A 9 évesek már negyedikbe mennek és pl. a Harry Potter sorozatot már szinte mindenki olvasta az isztályból.
38. unom (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2016. aug. 15. 17:44

Harmadik után ennyi könyv felesleges.

A nagylányom 10 éves koráig nem olvasott semmit magától, egy sort sem.

Később kezdett olvasni, azóta sincs ezzel gond.

Hagyni kell a gyereket a saját tempójában haladni.

37. zsanci79 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2016. aug. 15. 17:40

Nagyon okos a kislanyod, de ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy ebben a korban igy kell tudnia a gyerekeknek ☺

Harom konyv nyarra egy ennyi idos gyereknek sok, szerintem ezzel még annak a kedvet is elveszik, aki alapban azert olvasna.

2016. aug. 15. 17:34

Pest megyei kisváros négy iskolájából az egyik, elvileg semmi különös.


Mondjuk épp az olvasás mennyiségét nem tartom sokank (bár az olvasónaplót igen, és a gyerekek meg a családok gyötrésén kívül nem sok értelmét látom)... az én lányom 9 lesz most, otthon harmadikba menne, külföldön tanul, magyar iskolába sosem járt, két nyelven olvas, 5-6 könyvet olvasott ki a nyáron, mindegyik több száz oldalas, igaz, nem volt kötelezően kijelölt könyv és nem kell leírni a tartalmát.


Mindenesetre abban a suliban is nagy különbségek vannak, a barátnőm kislánya ugyanoda jár, most volt másodikos, náluk például nincs ez az dolgozatiratási őrület. Az unokatesó tanítónénije viszont folyamatosan szórja a dolgozatokat. Harmadikban matekból több mint 40 jegye volt a gyerekeknek, ennek a java dolgozat.

35. zsanci79 (válaszként erre: 34. - Trapiti)
2016. aug. 15. 17:26
Harom kotelezo olvasmany harmadik utan? Nem semmi. Jo nehez suliba jarhat, mert az en ismeretsegi korombol ilyet még nem is hallottam.
34. trapiti (válaszként erre: 33. - Gyöngyi)
2016. aug. 15. 15:25

Nálunk csak zongora gyakorlás van, de az a mindennapok része tanévtől függetlenül.


De az unokatesó, aki otthon lesz most negyedikes, már ismétli a tavalyi anyagot, készül az év eleji dolgozatokra miket a tanítónéni minden tanév első hetében irat az előző évi teljes anyagból (matekból, magyarból, környezetből és angolból), nagy értékű osztályzatra, és gyártja a három kötelező olvasónaplót... Ha ezek a jegyek nem jók, alig győzi magát valahogy összekaparni a gyerek félévig. Agyrém egyébként...

2016. aug. 15. 14:15
Lassan vége a szünetnek....ugye nem gyakoroltatjátok agyon a gyerkőcöket? Hagyjátok még pihenni őket!
32. trapiti (válaszként erre: 31. - Zsanci79)
2016. aug. 3. 23:18
De jó :) örülök!!!
31. zsanci79 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2016. aug. 3. 22:47

Egyebkent te ajanlottad anno nekem Brigittat es a Csodakapu alapitvanyt, oda jarunk ☺

Ezuton is koszonom!

30. zsanci79 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2016. aug. 3. 22:45

Alapozora jar az en fiam is, vagyis 3 honapot jart az iden, de nagyon jo volt. Heti 2x 90 perc. Ezt a tanevet pedig vegigjarja, allitolag az eleg is lesz neki.

Neki nem olyan nagyfoku a figyelemzavara, de van, es finommotorika gondja is van.

Ez csoportos ora, az otthonit ő se birna.

Most lehet, hogy csunyan fog hangozni amit mondok, de ez az igazsag, sikerelmenye is van, mert sajnos sokkal rosszabb allapotban van a tobbi gyerkoc, mint ő, ergo, sokkal ugyesebb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook