Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam egy pénztárcát munkába menet... fórum

Találtam egy pénztárcát munkába menet... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2021. nov. 4. 07:33

Nem vagyunk egyformák.

Tegnap voltam az egyik boltban, fiatal új pénztáros csaj, még ott állt mellette a rutinos, folyt a betanítás. És 10.- Ft-tal!!! többet rakott a markomba, mint visszajáró. Rögtön szóltam neki, hogy számolja újra! Mert egy embernél 10 Ft, 10 főnél 100, de ha így csinálja, 100 embernél már 1000 Ft-ja bánja.

Ő megköszönte, én pedig nyugodt lélekkel jöttem ki.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2021. nov. 4. 07:31
Hát nem vagyunk egyformák.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2021. nov. 4. 07:31
Sajnos tudok. De azért akkor sem százezrekről beszélünk.
2021. nov. 4. 07:30
Nekem égetné a zsebem a talált pénz (lehet, aludni sem tudnék) és keresném a lehetőséget, hogy a gazdájához eljuttassam. Pl. a már javasolt területi jegyzőn, hirdetésen keresztül.
30. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 07:29

...nem is akkora összeg.

Tudsz róla, hogy a minimál nyugdíj, a havi csp. összege, hasonlók alig több ennél????

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2021. nov. 4. 07:28
Most egy ilyen miatt nem leszek becsületes. Aha, oké 👍.
28. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 07:28
Úgy tudnád bizonyítani, hogy először apróra kifaggatnak, hogyan is nézett ki az a pénztárca, mennyi pénz volt benne... esetleg volt-e benne egyéb cetli, stb. stb. és ha minden kérdésre jól válaszol az illető, akkor visszakapja.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2021. nov. 4. 07:26
Hajnali negyed 6-kor nem volt nyitva a közelben semmi. Amúgy nem aprópénz, de nem is akkora összeg.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 07:24
Már miért lenne mindegy. Már akkor bemehettél volna a közeli boltokba, szólni, ha valaki visszamegy, hogy a pénztárcáját keresi, mert esetleg üzleten belül felejtette. Tudjanak róla, hogy a KAB-hoz viszed... nem akármit csinálnak vele, hanem jegyzőkönyvezik, és felvésik az adataidat, hogy te voltál (ha voltál) a becsületes... de nem voltál, és ettől kezdve soha nem is leszel. Úgy látszik, neked a 21000 Ft csak aprópénz.
2021. nov. 4. 07:22
Egyébként pár éve benzinkúton dolgoztam és egy vélhetően üzletember a férfi WC-ben a mosdó szélén hagyta a dugig tömött pénztárcáját. Minden fél órában fel kellett a WC-t törölni, így mikor mentem be és megláttam, rögtön szóltam a kolléganőmnek, hogy itt van ez és tele volt mindenféle irattal, bankkartyakkal, névjegykártyával, (ami alapján aztán felhivtuk az ürgét, hogy balf*sz mód elhagyta a pénztárcát)és nem számoltunk de jó sok forinttal és euróval. Igazából a WC-ben nincs kamera, simán eltehettuk volna, de a névjegye alapján felhivtuk és szóltunk neki, hogy itthagyta. Akkor már árkon bokron túl járt az ürge, fél sem tűnt neki, hogy elhagyta és az sem, hogy hol. Mégsem tettük el, mert tudtuk értesíteni, pedig volt benne annyi pénz, hogy a kolléganőmmel jól jártunk volna és senki nem tudja meg, mert kamera nem volt a WC-ben, a pasi meg nem tudta, hogy elhagyta és főképp hogy hol. Szóval azért ne átkozzatok már, mert azt tettem most amit 10-ből 9.5 ember tett volna 😁!
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Globus)
2021. nov. 4. 07:09
Tök nyugodt vagyok. És tartom, hogy olyan helyre kell tenni az értékeinket, ahonnan nem veszítjük el.
2021. nov. 4. 07:05

Oh ne faradj ezzel este (se)!

Amúgy ha én elvesztenek így valamit nem tudnám, hogy a kormányablakba kell mennem kérdezősködni. És amúgy iratok nélkül, hogy bizonyítanam, hogy az a pénz és pénztárca az enyém???

22. bozsu55 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 4. 07:04
KAB azt meg eszik vagy isszák?Mert az én "barátom" nem tudja.
2021. nov. 4. 07:03
Jegyzőkönyvbe veszik, ha nem jön érte senki, a megtalálóé.Ha nem tart rá igényt akkor a megtalált, elkobzott dolgokat otthonoknak stb ..adják, csak este tudok már írni, de bővebben kifejtem mi történik.
2021. nov. 4. 07:01
Egyébként van benne valami, tényleg amiatt kaphattam 😊.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 4. 07:00
Aztán, hogy a kormányablak dolgozói mit kezdenek vele, azt meg ugye ki tudja. Nyiiiiilvan arra van idejük, hogy iratok nélküli pénztárca tulajdonosokat keresgéljenek. Eléggé életszerűtlen. Az meg, hogy felvallalom-e a nevem, vagy sem nem változtat semmin, akkor sem fogod tudni ki vagyok, meg így sem.
2021. nov. 4. 06:55

Azért valahol érzed ez nem jó, mert nem mered a nicked sem vállalni.

Én még az életben nem írtam ide ki névtelen fórumot, vallomást, mert felvállamon magam, aki nem szeret bizonyos döntéseim miatt, hát nem. Vele nincs dolgom, de mindenki tudhatja mit várhat tőlem. Majd este elolvasom,ki és mit gondol erről. Nyugi, a többség elteszi, ha tele van, mint a déli busz akkor is.

Mások meg a Facén osztják meg, hogy találtak x valamit.

Szerencsére volt szerencsén látni, hogy sokan leadják a Kormányablaknál (KAB) Sokak nem is keresik, mert nem tudják, hogy működik ilyen, de többen meg megtalálják.

2021. nov. 4. 06:52
Hát őszintén szólva, ha elvesztek valamit, akkor az annak a hibája, aki megtalálja, vagy az enyém, mert nem jól tettem el és elvesztettem?
2021. nov. 4. 06:51
Azért arra kíváncsi lennék, ha a sok álszent közül bárki találna teszem azt egy cigis dobozban (ismerősöm abban talált) pénzt, az vinné-e a helyi jegyzőhöz? Aztán a jegyző, meg nyilván a semmi alapján ki tudná deríteni kié a pénz. Nyilván.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Gyöngy:))
2021. nov. 4. 06:47
Már mindegy.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. nov. 4. 06:47

Nem érzek büntudatot azért, mert egy iratoktol mentes ki tudja kinek a pénztârcájában lévő pénzt eltettem. Ha valakinek ez volt a fizujáig kuporgatott pénze, ahogy írták itt, az minek hordja az egész összeget a pénztárcájában?

Én max 5-10 ezret tartok magamnál.

13. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 06:47
Le kell adni a területileg illetékes jegyzőnél.
12. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 06:44

Vedd úgy, hogy az elvesztett értéked visszatérült.

Mondjuk tőlem 2 biciklit elloptak, még nem volt szerencsém találni helyette. Jobban kellene figyelnem. Az új már benne van a BikeSafe rendszerben.

2021. nov. 4. 06:43
Mint írtam már, velem is volt ilyen, de nem is szidtam azt aki eltette, mert én voltam a hülye, hogy nem jó helyre tettem a táskámban és valószínűleg kiesett út közben.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 4. 06:41
Lehetséges. Engem sem vet fel a pénz, de annyi mindig el van téve, hogy ha valami gáz van,legyen.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 4. 06:40
Mert ez egy kérdezős oldal is. Te úgy tettél volna, én meg így. És mint mondtam, én is hagytam el irataimmal teli pénztárcat, mert felelőtlen voltam és senki nem adta le sehol, pedig mindenem benne volt.
8. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 06:40
Nem az baj, hogy eltetted. Hanem ahogyan mondod 😁
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 06:39
Oké, te nagyon ügyes vagy. De tudod hány embernek nincs félretett pénte, és nem mindenkinek azért, mert lusta dög, csak nincs miből.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 06:37

Ha így érzel, miért tetted fel a kérdést? Nyugtasd a lelked? Azt vártad mindenki eltette volna?

Nem volt eddig ellenérzésem irántad, eltette és kész, de


"Aki meg olyan felelőtlen, hogy nem teszi el normálisan a pénztárcáját, hát az sajnos így jár."


ezzel a mondatoddal kiverted a biztosítékot. Nem tudhatod, mikor leszel te is ilyen "felelőtlen" remélem annyira felelős vagy a kártyád mellé a kódot is melléteszed!

5. globus (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. nov. 4. 06:36

Nálunk régen a helyi napilapban ilyesmi hirdetést sms-ben fel lehetett adni. Pénztárcát találtam, jogos tulajdonosa átveheti stb.

Sajnos ez megszűnt. Engem is zavarna...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook