Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam egy pénztárcát munkába menet... fórum

Találtam egy pénztárcát munkába menet... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
64. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 63. - Andi6020)
2021. nov. 4. 10:51

Csaltam kicsit, nem emlékezett arra mennyi volt pontosan. De ha emlékezett volna, akkor visszaadtam volna. Indig jobb mint a semmi, különben is abból, ha nem adom vissza futotta volna tíz takarítónőre is.

Figyelj,írtad lennebb, hogy törlik amit írsz. Engem ugyan nem zavar az ilyen stílus, sőt én szeretem, ha valaki karakán. De a trágár szavak, mint a farok például, amit írtél lennebb azt én is kimoderálnám. Nem ettől leszel keményebb, ha az akarsz lenni, mert általában emiatt használnak trágár szavakat mások. Amúgy ne kattogj ezen, mert azt írtad eltennéd a pénzt nem ? Tőlem visszakapta legalább a felét ha beleszámítom a takarítást is. Írhatnám a poén kedvéért, hogy egyedülálló férfi volt az illető, férfi volt az igaz, de a feleségét küldte el takarítani. Ha trágár szó lesz a válaszodban, ha lesz, nem kapsz reagálok rá!

2021. nov. 4. 10:23

"A pénznek kb. kétharmadát visszaadtam. Cserébe kértem valamit, hogy jöjjön el hozzám takarítani."


Mivan? Jó, hogy nem a disznóddal kellett szexelnie mint a Black Mirror-ban.

Egyharmad pénzzel mi lett, és miért?

62. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 10:22
ha hiszel benne?
2021. nov. 4. 10:01

Én is találtam egyszer. Voltak benne iratok. Megkerestem a címét és visszavittem. A pénznek kb. kétharmadát visszaadtam. Cserébe kértem valamit, hogy jöjjön el hozzám takarítani.

Ha nem lenne benne irat az már keményebb kő. Tegye be mindenki az igozolványát a pénztárcájába. Ha olyan személy találná meg, aki becsületes lenne így esélye legalább visszakapni. Az persze hátrány, hogy így új igazolványt kellene csináltatni. Ezért a válaszom az, hogy elvenném.

60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Tumbo2)
2021. nov. 4. 09:43
Isten? Majd ha oda jutok megbeszélem vele 😂.
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - 8d00a82c06)
2021. nov. 4. 09:42
Vigyázz mert fognak is kövezni emiatt 😁!
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Andi6020)
2021. nov. 4. 09:41
Jelentgeti a sok nagyon "becsületes" ember, azért törlődnek a velem egyetértő hozzászólások!
2021. nov. 4. 09:32

Mi a farok van itt? Miért kerülnek a hozzászólásaim folyamatosan törlésre?

Annyit írtam csak, és leírom újra, én is azt tettem volna mint a fórumindító.

56. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 09:22

Nincsenek iratok.

Én is elraktam volna..

Lehet kövezni!

55. tumbo2
2021. nov. 4. 09:16
én nem vagyok álszent.ha öt forinttal tartozom a boltban,másnap azt is megadom.az isten majd megbocsájtja?én ugyan ateista vagyok,de másét soha nem venném el.bár én is voltam olyan helyzetben,hogy a gyerek gyógyszerére kölcsön kellet kérni.igaz az anyámtól.
2021. nov. 4. 09:01
Oké
2021. nov. 4. 09:00

Én pont nem rég találtam pláza egyik boltjában egy nagy szatyor új ruhát, blokkal, stb.

Leadtam a pénztárosnak és néhány perccel később láttam, hogy valaki át is veszi.


Gondolom nézelődött, letette a szatyrot és elfelejtette magával vinni, majd rájött, hogy valami hiányzik...

52. tumbo2
2021. nov. 4. 08:57
a lányom táskája a vonaton maradt,állítólag átnézték a következő állomáson.megörült,aki elvitte,csupa szép holmi.
51. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 08:54
mi egyszer egy vadonatúj dzsekit találtunk a pláza vécéjében.odaadtam a biztonsági őrnek,ha hazavitte,az ő lelkiismeretét terheli,nem az enyémet.
2021. nov. 4. 08:46
Értettem főnök!
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2021. nov. 4. 08:46
Nekem sem kenyérre kellett, de ha nincs irat, én nem futkozok hogy hátha meglesz a gazdája, vagy az "illetékesek" szépen zsebre rakják...
2021. nov. 4. 08:45
Szerintem mások cselekedeteit te ne találgasd, mert nem tudhatod. A saját tetteiddel foglalkozzál inkább.
2021. nov. 4. 08:45
Azt írtam le, én mit tettem volna.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Bichi)
2021. nov. 4. 08:44
Nyilván hajnali negyed 6-kor ment csekket fizetni 😂
2021. nov. 4. 08:44
Nem vagyok sem facen sem instan fent.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Auróra2010)
2021. nov. 4. 08:43
Köszönöm, hogy te legalább értelmesen és reálisan látod a dolgokat. Sok itt az, aki sápítozik, aztán közben meg ő is ugyanúgy eltenné ilyen esetben lelkiismeretfurdalas nélkül...
2021. nov. 4. 08:42
Én szerintem kiírtam volna a helyi facebook csoportba, hogy megtaláltam, ha a tulajdonos megmondja milyen volt a pénztárca és mennyi pénz volt benne, akkor odaadom. Így tudnám követni, hogy mi a sorsa a pénztárcának, ami ha beadom valahová/valakinek, korántsem biztos.
2021. nov. 4. 08:34
Egy hasonló forumba már leirtam, napjainkban nagy divat a bűnbakkeresés.Űgy látszik ez talált pénzre nem vonatkozik, csak a megtaláló a hibás, járjon hivatalt hivatalig, adja le a cuccot, akár még meg is büntethetik, még aki hanyagul elhagyja a pénzét iratait, az szent és sérthetetlen.
41. Bichi (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 08:33

Ok, hogy törölve lett a hozzászólásod, de miért, máshol mit vártál volna? OK, hogy itt ezt...

A kiírást sem értem, mi értelme, vállveregetést akartál? Tök mindegy ki mit mond, hisz találtad, eltetted, mi kell még? Legyél vele boldog.

Mondjuk az a hozzáállás, ha szüksége van rá, akkor miért hordja magánál, na az egy nagy baromság, nem tudhatod, hogy hova ment, és honnan jött...

2021. nov. 4. 08:19
Igen.
39. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 4. 08:15
Ugyanezt tettem volna, pedig abszolút nincs szükségem plusz 21.500 Ft-ra.
2021. nov. 4. 08:09

Miért nyitottad a fórumot?

Mit akartál olvasni?

2021. nov. 4. 07:48

Én roppant becsületes vagyok, de mint egy nem rég feltett kérdésben (nem tudom, hogy szavazás volt e vagy fórum), írtam, hogy ha nem tudom beazonosítani a pénztárca tulajdonosát, akkor simán elteszem a pénzt és kidobom a pénztárcát, de mindig helyzettől függ, hiszen pl. egy boltban talált pénztárcát nem teszek zsebre, hanem leadom a pénztárosnak, hátha visszamegy a tulajdonos.


De ha az utcán találom, akkor minden lelkiismeret furdalás nélkül elteszem, ha egyáltalán lehajolok a földön fekvő pénztárcáért, mert az sem biztos, hogy megteszem.


Nem tudtam, hogy vannak ilyen helyek, ahol le lehet adni, és szerintem sokan nem tudjuk, így nem csoda, ha nem megyünk az első ilyen helyre és adjuk le, illetve nem is keressük itt, ha mi vesztünk el valamit.


Tehát, igen. Volt, hogy boltban találtam pénztárcát, amibe bele sem néztem, hanem odaadtam a pénztárosnak. Azt sem tudtam, hogy van e benne irat, pénz vagy bármi. Csak onnan tudom, hogy kb. 400 ezer Ft értékben volt benne valuta, hogy miközben pakoltam el a cuccomat, megérkezett a tulajdonos és ő mondta, hogy mi van benne.


És volt olyan kétszer, hogy 10 eFt-t találtam utcán minden nélkül. Azt simán eltettem.


Találtam bankkártyát automatában, ráadásul pin kód sem kellett hozzá, mert épp kérdezte, hogy akarok e még tranzaktálni. Nem akartam. Volt amelyiket leadtam bankfiók, ha a közelben volt. Volt amelyiket a kártyán szereplő címre postáztam és volt, hogy a tulajdonosnak tudtam visszaadni.


Ja, sosem nyitottam azért fórumot, hogy bármelyik esetet megosszam itt és nem is tudom mit várjak...

Talán feloldozást? Hát, nekem nincs rá szükségem.


Fi-nek mi a célja a fórummal? Miért osztottad meg velünk? Mit szeretnél hallani?

Helyeslést vártál? Dorgálást?


Nem lett volna elég otthon kibeszélni a családoddal?


Ja, soha nem azért teszem el a talált pénzt, mert nekem is szükségem van rá, én is hagytam már el, így jár nekem, hanem csak is azért, mert úgy gondolom, hogy egy földön heverő 10 ezres tulajdonosát lehetetlen megtalálni. Az első ember, akit megkérdeznék, hogy nem te hagytad el? Rávágná, hogy de igen, de ettől a tulajdonos még mindig kakiban lenne a pénz hiányától, stb...


FI!

Ha iratokkal hagysz el tárcát, akkor sok esetben van olyan rendes a megtaláló, hogy az első postaládába bedobja, a posta pedig elküldi, talán szintén a kab-hoz?


Mi kaptunk már így vissza iratokat, amikor épp újat akartunk csináltatni...


Ha nem voltál kíváncsi a rosszalló véleményekre, akkor nem kellett volna ezért fórumot nyitni, ha meg még is, akkor viseld a kritikát és ne legyél bunkó emiatt.


Tudod!? A fórumnyitás pont egy olyan döntés, mint amikor megtalálod a pénztárcát és elteszed a pénzt vagy sem. Mindig van választási lehetőséged;)

2021. nov. 4. 07:40
De azért látom, a másik sztorit nem sikerült elolvasni senkinek. Cssk ezen tudtok lovagolni. Igen, elraktam a pénzt és nem fogok rosszul aludni. Ettől nem vsgyok sem bűnöző, sem rossz ember. Ha akkor odajott volna valaki hozzám, hogy nem láttam - e egy pénztárcát, szó nélkül visszaadom a pénzt. Így alakult. Nem fogom magam rosszul érezni emiatt.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2021. nov. 4. 07:35
Más a két szitu.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook