Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szűnni nem akaró kétértelmű megjegyzések szexuális zaklatásnak minősülnek? fórum

Szűnni nem akaró kétértelmű megjegyzések szexuális zaklatásnak minősülnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
20. Bcicus
2012. márc. 17. 00:57
Ugyan már ez nem zaklatás és valszeg igazából semmit nem akar tőled, csak szórakozik mert jól fel tud vele húzni téged.
19. bared (válaszként erre: 1. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 17. 00:28
haver aki figyelmeztetné?
2012. márc. 17. 00:27
Puncikatalogus?XD
2012. márc. 17. 00:26

Pár hete sütöttem el pl. a következőket, amikor épp bejött az irodába egy külsős, és az egyik kolléga úgy döntött, hogy viccelődni fog velem...

(határozottan, de kedves mosollyal az arcomon):

"Elnézést kérek a kollégám ordenáré stílusáért, minden bizonnyal érzi már a tavaszt. Segíthetek? Melyik kollégámat keresi?"

16. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 17. 00:18

És azt nem tudnád megtenni, hogy rezzenéstelen arccal elengeded a füled mellett?


Ne látszódjon rajtad harag, sértettség, kezdj el beszélgetni a vendéggel az időjárásról, vagy valamilyen indifferens témáról, mintha ő ott sem lenne.


Lehet, hogy ha látni fogja, hogy belőled semmilyen reakciót nem vált ki, akkor megunja és leszáll rólad!

15. Beléndek (válaszként erre: 12. - Timycat)
2012. márc. 17. 00:15
Nekem is ez ugrott be hirtelen, lehet egy-két "atyai" jótanács után visszább venne a célozgatásaiból..
2012. márc. 17. 00:15
Nálunk is ez a helyzet a munkahelyen, 21 fős cégnél 3-an vagyunk nők a kolléganőimmel, a többi férfi. Folyamatosan megy a vérszívás, de egy szerencsém van, jó nagy pofával lettem megáldva, és mindenre van válaszom. :) Általában az olyan pasasoknak nagy a szája, akiknek egyébként otthon kuss a nevük, úh. hadd éljék ki magukat, amíg félbe nem szakítom őket. :)
2012. márc. 17. 00:14

Tudod mit Via?


A saját fegyverét fordítsd ellene :)

Mikor belép dolgozni, akkor menj oda elé, jó közel és hangosan kérdezz rá, mennyire van és hány nővel most túl az éjszakán?

Kérdezgesd, jó hangosan, hogy mennyire tudott jót nyújtani a nőnek, akivel volt, még ha tudod is, hogy nem :)

Mosolyogj végig, legyél kedves és ha olyat válaszol, ami ronda, akkor csak szólj rá, hogy de nagy a szája, bezzeg másra nem képes.

Magyarán, Te támadj, kedvesen és nyugodtan.

12. timycat (válaszként erre: 5. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 17. 00:10

Egyébként én azt szoktam mondani a célozgató félnek, hogy amelyik kutya ugat az nem harap.


Nincs egy keményebb kötésű ismerősöd/pasid/rokonod, aki esetleg elbeszélgetne vele, hogy hogy is kell egy hölggyel bánni, viselkedni?

2012. márc. 17. 00:07

Ez zaklatásnak minősülhet az egyenlő bánásmódról szóló törvény értelmében (a pasi céljaotól függ, pl ha szándékosan megalázó helyzetbe hoz/megfélemlít). A munkáltatód figyelmét kell felhívnod erre, hogy tegyen lépéseket a helyzet megszüntetésére.

Sajnos itt harap a kígyó a saját farkába, mert ha ő nem tesz semmit panasszal fordulhatsz az Egyenlő Bánásmód Hatóságához, viszont itt max a munkáltatódat büntetik meg és kerül "szégyenfalra", ennek meg valószínű az a (egyébként szintén ebbe a törvénybe ütköző) következménye, hogy a munkahelyen persona non grata leszel :S És a mai viszonyok között, amikor nehéz munkát találni, pláne ha még híre is megy, hogy a munkáltatódat "feljelentgeted" :( Jogilag van lehetőséged lépéseket tenni, de ha reálisan nézzük a helyzetedet akkor nem érdemes, sajnos :S

10. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 17. 00:06
Miért zavar,ha megsértődik?
2012. márc. 17. 00:05
Le kell alázni, hogy annak van a legnagyobb szája nyilvánosan a szexről, aki analfabéta az ágyban, aztán ez olyan lealázó lesz neki, hogy talán abba hagyja...
8. michelle.r (válaszként erre: 5. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 17. 00:02

Ezzel nem téged aláz. Az ilyen kretén köcsög az USA-ban már a bíróság előtt állna, sajnos itt a jog ebben is eléggé le van maradva.


Csak a saját fegyverét tudod ellene fordítani, alázd porig. Röhögj rajta, ha látja rajtad, hogy feszült vagy miatta, tovább csinálja.


A főnököt pedig kérd meg, hogy nyomatékosan állítsa le, mert nem vicces, amit csinál. És a cégre sem vet jó fényt a vendégek előtt, ha ez megengedett. Talán ezen elgondolkodik az idióta főnököd is.

7. de Luca (válaszként erre: 5. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 17. 00:01

Tudom, hogy a vendég nem akadály, nálunk is jönnek-mennek az alvállalkozók, ők is mind férfiak, van, hogy beszállnak ők is.

Ha sértődötten visszaszólogatnék, akkor durvulna el a helyzet. Ha unom már, mert 10 perce én vagyok porondon, akkor kis mosollyal az arcomon sokkal durvábban szólok vissza a magánéletükkel kapcsolatban, ami után kis csend lesz, aztán kezdődik minden elölről. Nem szabad hagynod, hogy kijöjj a sodrodból, mert szétszednek. Nekem pl. nem kell magam fegyelmezni, mert ilyenekkel nem tudnak felbosszantani. A főnökeimhez sem mehetek panasznapra, mert ők is napi szinten zaklatnak.

Ez milyen jellegű cég, ahol dolgozol?

6. Beléndek (válaszként erre: 1. - D9f08b6ea2)
2012. márc. 17. 00:01
De durva történet. Szomorú, hogy míg az USA-ban ezért komolyan megütné a bokáját, Magyarországon sajnos semmit nem tehetsz.
5. d9f08b6ea2 (válaszként erre: 4. - De Luca)
2012. márc. 16. 23:56
Nem foglalkoznék vele, de a vendégek előtt is csinálja. Azok meg csak lesnek... annyira megalázó, legszívesebben pofán vágnám.
2012. márc. 16. 23:54
Engem mindennap zaklatnak a kollégáim (pár kivétellel), nem tudok velük mit tenni, ők ilyenek, sok férfi egy rakáson. Munkaügyi bíróságon biztosan megállná a helyét, egyébként meg nem kell vele foglalkozni.
2012. márc. 16. 23:52
Na meg a pasik szeretnek hangosan gondolkodni, ha szexről van szó...
2012. márc. 16. 23:52

Ahol nagyon sok pasi dolgozik, ott mindenhol ilyen a stílus sajnos... Minden mondatot úgy forgatnak ki, hogy annak szexuális tartalma legyen... Ez ellen nem lehet mit tenni, ez még nem zaklatás...


Csak figyelem kifejezése, vagy felhívás...

2012. márc. 16. 23:49
Kollégám állandóan kétértelmű megjegyzéseket tesz rám, most már egy mondatomat sem tudom befejezni, mert egyből belevág és úgy csavarja a mondatot, hogy annak szexuális identitású befejezése legyen. Állandóan azzal zaklat hogy én mikor táncolok neki fehérneműben, hogy mennyire szeretne harisnyakötőben meg tangában - vagy anélkül - látni meg ehhez hasonlók. Hogy mikor és mennyit szexeltem utoljára a barátommal, hogy de jó melleim vannak, hogy ő mennyire közéjük tenné a fejét... Megalázva és lealacsonyítva és megszégyenítva érzem magam ilyenkor, főleg amikor mondjuk a vendégeink előtt teszi ezt. Tudom, hogy saját magát égeti, de akkor is idegesítő. Hiába mondok neki bármit nem érdekli, fejébe vette hogy ha törik ha szakad megszerez magának. Főnöknek hiába szóltam, azt mondta, hogy jaj hát csak hülyéskedik fogadjam el ilyennek amilyen, vagy kerüljem el. Hát könnyű mondani. Mondtam már neki mikor berágtam rá, hogy kétféle ember létezik az egyik beszél a szexről a másik meg csinálja, erre megsértődött. Nagyon zavaró és kellemetlen. Tényleg állandóan úgy csavarja a mondatokat, hogy annak valami szexel kapcsolatos vége legyen. De nem én tehetek arról, hogy ő négy éve nem látott puncit, csak katalógusban. Mégis mit vár, hogy azért, mert rajta van a kangörcs majd megszánom és ágyba bújok vele? Nagyon fel tud mérgelni és hiába mondom neki szépen, hogy fejezze be meg sem hallja. Aztán amikor csúnyán visszaküldöm az anyjába még ő sértődik meg de utána legalább két hétig békén hagy, aztán persze kezdődik minden elölről.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook