Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülőszobán fórum

Szülőszobán (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülőszobán

1 2
13. vandancsi (válaszként erre: 6. - Be52089f0e)
2007. márc. 25. 19:16

Sziasztok!


Én úgy emlékszem, rubint Réka nem azért szülte mindkét gyerekét császárral, mert így könnyebb volt neki, hanem az egyik faros volt, a másikra meg nem emlékszem. Sztem nem az a félős csajszi, biztosan megszülte volna természetesen őket, ha teheti.


A sztárok császárjairól meg annyit, hogy nem elég, hogy 3 héttel hamarabb beindíttatják s szülést, hanem álltólag a császár után automatice hasplasztikát is csinálnak nekik. Nem véletlenül nézett ki B. Spears sem úgy egy-két héttel a 2. gyereke születése után. vagy Viktoria B.


A "csak császárhoz" pedig annyit, hogy még nincs 3 hete, hogy császárral szültem meg az első gyerekemet (kisfiamat) és még mindig nehezen beszélek róla vagy gondolok vissza rá. Fel sem merült bennem, hogy nem természetes úton szülöm meg a kisfiamat, noha a méretei igencsak szépek voltak, 4200 grammra becsülték és 102-es BPD-re. Egy hét túlhordás után azonban burkot repesztett a doki és nyomta az oxitocint, de sem a baba nem illeszkedett be a szülőcsatornába, sem a méhszájam nem tágult ki 4 óra alatt semennyire se. A dokim döntött a császár mellett. Én nagyon sajnálom, hogy így alakult, mert szerettem volna átélni, ahogy kibújik belőlem, ahogy ott válunk egy családdá...Még most is nagy fájdalommal tölt el. Lehet, ha fel tudok készülni a császárra, könnyebb lett volna.

csak abban reménykedek, hogy attól, hogy az első gyerekemet császárrl szültem, szülhetek még simán is. Nagyon-nagyon szeretnék, nem számít, mennyire fáj.

12. be52089f0e (válaszként erre: 11. - Picipó)
2007. márc. 24. 18:35

Szia !


Nekem nagyon sokat segített a tágulásnál, hogy járkálhattam és hogy a nagy labdán ülhettem.

Enni és inni már akkor nem szabad, mert az altatás után kellemetlenséget okoz. Nekem a párom azzal segített, hogy vizes kendővel törölgette a számat és az arcomat.

2007. márc. 24. 18:00
Sziasztok!Inkább arról meséljetek,miként éltétek át a vajúdás idejét.Praktikus tanácsokat is elfogadok.Köszi
10. Csenge anyukája (válaszként erre: 9. - Lmoncsi)
2007. márc. 24. 17:42

Szia Imoncsi!


A "csak császárral" kifejezést valószínüleg módosítani fogod majd! Én is úgy indultam neki a szülésnek, hogy csak természetesen, aztán a terhességi mérgezés miatt 36 és fél hetesen kivették a pckomból Csenge babát! Semmivel nem volt könnyebb dolgom, mint annak, aki természetesen szült! És a tejem is beindult.

Azóta úgy vagyok vele, hogy semmivel nem kevesebb császárral szülni! A fájásokban ugyanúgy lesz részed, csak utána! :-)

Remélem nem bántottalak meg, de ha anno nekem valaki elmondja ezt, akkor nem szégyellem magam hetekig, hogy nem tudom természetesen megszülni a kislányomat. :-)

9. lmoncsi (válaszként erre: 3. - Be52089f0e)
2007. márc. 22. 15:41
Üdv.bvdt,en is juliusra varom a picurkam,nekem ö lesz az elsö,de sajnos csak császárral szülhetem meg,egészségi bajok miatt,de mar igy is alig várom hogy megérkezzen ,állitolag kislány. puszi ,jo egeszséget nektek.
8. be52089f0e (válaszként erre: 7. - Margitnéni)
2007. márc. 19. 21:25
Igen, ezt én is hallottam. Csak azt nem értem, hogy miért vállalnak gyereket az ilyenek. Nem ők a legfontosabbak?
7. Margitnéni (válaszként erre: 6. - Be52089f0e)
2007. márc. 19. 20:57
Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy ráadásul Amerikában a sztárok a kiírt idő előtt legalább 3 héttel megcsászároztatják magukat, mert ilyenkor nyúlik ki állítólag a has, vagy a mell nemtudom. És tényleg a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Britney Spears[{[{[/A]}]}] is hamarabb bevonult. Tök véletlenül hallottam ezt, de teljesen ledöbbentem. Szerencsére azért nálunk nem ez a helyzet még a "sztárvilágban" sem.
6. be52089f0e (válaszként erre: 5. - Margitnéni)
2007. márc. 19. 16:42

A "sztárok" szülésétől én mindig frászt kapok.


Liptai Klaudia nemrég a Babavilág című műsorában mondta, azt, hogy egy barátnője tanácsolta neki, hogy epidurális érzéstelenítőt kérjen, ha úrinő akar maradni a szülőszobán. Hogy mondhat valaki ilyet? A szülés az megalázó dolog? Én nem kértem és mégsem hisztiztem.


A másik felháborító dolog, hogy állítólag Magyarországon császárral csak indokolt esetben lehet szülni. Akkor Rubint Réka miért szülhetett így?


Na és a tinik bálványa Britey Spears nyilatkozott úgy hogy az anyukája ösztönzésére kérte a császárt. Az anyukája azt mondta, hogy (pontosan már nem tudom idézni) élete legrosszabb élménye volt a szülés. Hát... erre inkább nem írok semmit.


Én az életemet adnám oda a gyermekeimért.

2007. márc. 19. 11:46

Tényleg csodálatos élmény! Akik császárral szülnek, csak azért mert félnek a fájdalomtól (lásd Rubint Réka), hát meg is érdemlik, hogy kimaradnak ebből.

Annak ellenére, hogy a második gyereknél nem volt fogadott orvosom, és ezt jócskán megszenvedtem, fájdalommal is, és az ellátás hiányosságában is.

2007. márc. 19. 11:26
Szerintem is jo dolog szülni)Aki még nem szült,el sem tudja képzelni hogy milyen csodás mikor felmutatják a bébid)) Én mindig infuzioval"szültem ,mind a 3gyerekem,és mindegyiket könnyen,az elsőt 2és fél a másodikat 1 és fél a harmadikat 15perc alatt vajudássl együtt!!! 3400 ill 3650grammal DD most a 4diket gyártjuk" az utolsot))De egyáltalán nem félek a szüléstől,csodás élmény az élet egyik legszebb ajándéka DD
3. be52089f0e (válaszként erre: 2. - Ágica72)
2007. márc. 19. 09:54

Teljes mértékben egyetértek veled. Számomra is a legcsodálatosabb nap az a nap amikor a kisfiam megszületett. Pár héttel ezelőtt volt az első szülinapja, annyira jó volt visszaemlékezni.

Hamarosan, július közepén megszületik a második babám.

Nagyon sok mindenkitől azt hallom, hogy félnek a második szüléstől, mert tudják, hogy milyen nagy fájdalom vár rájuk. Én pedig már alig várom, hogy újra átéljem azt a csodálatos érzést. :)

2007. márc. 18. 22:41
Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz. Én is csodálatos élményként éltem meg a szülést. 11 évvel ezelőtt született meg Viktória lányom. Igaz az élet úgy hozta, hogy csak ő van, de mind a mai napig életem legszebb napja az ő születése napja
1. Hoxa
2007. márc. 18. 14:24
A születés csodálatos dolog, bár fent a szülőágyon, ezt biztosan nem mindenki gondolja így.

Amikor az első gyermekem, a kislányomat szültem, (több mint húsz éve) mindössze tizenkilenc éves voltam, fogalmam sem volt arról, mivel jár egy gyermek kihordása, majd a szülés maga. Ettől függetlenül, vagy talán éppen ezért, nem tulajdonítottam különleges figyelmet a terhességemnek, szinte ugyanúgy éltem, mint addig.

Ugrás a teljes írásra: Szülőszobán
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook