Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés utáni kilók ledobása! Csinálhatnánk akár együtt is! fórum

Szülés utáni kilók ledobása! Csinálhatnánk akár együtt is! (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. zsuzsika83 (válaszként erre: 24. - Ea010c7029)
2012. máj. 2. 13:43

Sziasztok!

Akkor te a szerencsések közzé tartozol! : ) Én 21 hónapig szoptattam, mégis van még kb 7-8 kg feleslegem. Pedig 1 éves koráig szinte csak szopott éjjel-nappal, rengeteg tejem volt, még másik babának is adtam. 1 éves kora után elkezdtem heti 5x sportolni, meg odafigyelni a kajára, mégis majd egy év alatt semmit sem fogytam. : (

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 47. - Nirvi)
2012. máj. 2. 13:28
Most egyenlőre maradok a bringa-gyalogtúra kombónál, a Pilis kapujában lakunk, van hová felmenni:))
47. Nirvi (válaszként erre: 46. - 6b006fc769)
2012. máj. 2. 13:25

Nekem is volt gondom a cicikkel...állandóan kicsusszantak a cickók:D


Aztán végül úgy oldottam meg, hogy két szűk sportmelltartót vettem fel :)

Az már úgy ahogy tartotta őket..de azért futás közben mindig arra gondoltam, hogy milyen jó lenne kisebb mellekkel élni :)

46. 6b006fc769 (válaszként erre: 45. - Kacsa118)
2012. máj. 2. 13:22

Na akkor már ketten nem futunk. Én akkor adtam fel, amikor nem volt olyan melltartó, amiből nem ugrottak ki az F+-os cicikéim:D Szóval nem az izületek, nem az ájulás, hanem a "mégsem futhatok csöcsöket leszorító kézzel" miatti pityergés:))

Pedig biztos, hogy a másik kettő is támadott volna:D

45. kacsa118 (válaszként erre: 44. - Kangaroo Island)
2012. máj. 2. 12:34
meg alkati... én alapból nem bírom a meleget. másrészt az én súlyommal amúgy sem feltétlen szerencsés a futás.
44. Kangaroo Island (válaszként erre: 43. - Kacsa118)
2012. máj. 2. 12:22
szokás kérdése az egész
43. kacsa118 (válaszként erre: 42. - Kangaroo Island)
2012. máj. 2. 12:13
Jah! Meg sokkal könnyebben fulladok és ájulok el. :D
42. Kangaroo Island (válaszként erre: 41. - Kacsa118)
2012. máj. 2. 12:12
pedig tök jó ilyenkor futni, jobban ég a zsír is (meg a bőr is) :-)
2012. máj. 2. 11:49

Sziasztok!


Hát azt hiszem itt is én vagyok a legnagyobb... :D

Nekem összesen olyan 60-70 kilót kéne ledobni. :D Na jó, már egy 40-nel is elégedett lennék első ütre. Én hétfőn kezdem. Hogy mozogni mit fogok, még nem tudom. Szobabicikli tuti lesz. Futni is jó lenne, de ilyen hőségben esélytelen.

Persze ezt a többletet nem csak terhesség alatt szedtem fel, abból kb 20 maradt rajtam. Szintén cigiletétel után ugrottak fel a kilók.

Szoptatni sajnos nem tudok, szóval én nyugodt szívvel vágok bele. :)

2012. máj. 2. 11:27
va egy olyan dvd-je, amin több féle edzésprogi van. Abból szoktam a 20perc csípő-popsi, 20perc comb és 20perc has-t csinálni. Bár a has nem igazán megy :(((
39. szuszuek (válaszként erre: 38. - Adbefc7882)
2012. máj. 2. 11:10

szia!nagyon ügyi vagy!

melyiket csinálod a rékából?

2012. máj. 2. 11:07

sziasztok!

Jövök én is :)

4hónapos a kisfiam.

20kilónál többet szedtem fel,terhesség alatt letettem a cigit, azonnal 17 kiló plusz, szóval van miből leadni.

Rajtam elvileg már "csak" 8 kiló van, de én 15-20kilót le szeretnék fogyni.

3hete nem eszek cukros dolgokat, fehér lisztet, péksütiket, kenyeret, csak teljes kiőrlésűt.

Heti 4-szer tornázok R.Rékára.

3 hét alatt 4 kiló lement. Ez nem rossz, de napok óta stagnálok, amit azért utálok, mert elmegy a kedvem a folytatástól.


[link]



ezen a fórumon szoptatási tanácsadóktól lehet kérdezni, én kérdeztem (87-es hsz) és kaptam is választ a mozgással kapcsolatos kérdésemre.

2012. máj. 2. 10:21

sziasztok!


úgy látszik,ez tényleg mindenkinek más,és más...

4 kilómétert tuti nem tudnék lefutni!

sosem voltam jó futó,mert kattognak a térdeim :(


első célom,hogy be kéne vezetnem minimum 3 liter vizet,mert szerintem az sokat nyom a lanton....


ebéd:

csirkecomb,mirelit vegyes zöldséggel,alufóliába csomagolom batyuként,és együtt megsütöm!


levest is kéne főzni ,a folyadékban azzal is segítek

36. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Ea010c7029)
2012. máj. 2. 09:32
Hehe én az alatt szedtem fel 18-at:D Amikor meg megpróbáltam fogyni, akkor meg a gyerek nem nőtt. Szóval mindenki más.
35. ea010c7029 (válaszként erre: 31. - Nirvi)
2012. máj. 2. 09:20

Nem tudom,nekem ezt mondták,én meg elhittem!:) Talán túlságosan is...:)

Na,jó,bár első lurkó,és naon vártuk,azért volt némi stressz az elején,amíg 'összeszoktunk',gondolom ez is segített...:)

2012. máj. 2. 09:02

Sziasztok,szoval jövök én is. 3 hónapja szültem, 93-mal mentem kb,jelenleg 80. Eddig magától ment, de elötte is voltak kilok.A végsö célom a 65.

Igyekszem én is ege´szségesen élni, hiszen már 2 kislányért tartozok felelösséggel és szükségük van rám és vallom,nem mindegy,hogyan fogyunk. Eddig bevezettem az étrendemben a kölest és a hajdinát. Hétköznaponként köles a reggelim,kásaként vagy joghurtba keverve. Olvassatok utána, nagyon egészségesek.

Egyelöre ennyi, sport majd késöbb,sztem nemjo rögtön elkezdeni, ahogy irtatok a térd miatt is, majd-majd,ha még megy le és nem terhelem annyira a szervezetemet.Addigis sok sßeta meg futás a gyerekek után.Elég az is.Sok sikert Mindenkinek.

33. Kangaroo Island (válaszként erre: 32. - Nirvi)
2012. máj. 2. 07:45
a tejről nem tudok nyilatkozni, de a térd szétmenésről igen...először kis távokat kell futni, vagy elliptikus tréneren fuss vagy biciklízz, ezek nem terhelik meg a térdet...ja és a kangoo sem. :-)
32. Nirvi
2012. máj. 2. 07:39

Jó reggelt :)


Szerintem is a futás a legjobb, csak én picit tartok tőle, hogy tej rovására megy.


MErt én az első kisfiam születése után nemsokkal (3 hónapos volt) jártam konditerembe ahol többek között futottam is. Akkor már nagyon kevés tejem volt és úgy vettem észre, hogy a futás nem tett jót neki mert 1-2 héten belül el is apadt teljesen.

Nem tudom, hogy amúgy is elapadt volna, vagy csak a sportolás miatt...


Bár most is mindenképp szeretnék futni, mert szerintem is az a legjobb (csak az a baj, hogyha valaki nagy súllyal kezd neki, akkor tönkremennek a térdei - tapasztalat ) csak kicsit félek, nehogy többet ártson mint használjon.

31. Nirvi (válaszként erre: 24. - Ea010c7029)
2012. máj. 2. 07:36

Ezt most kb. úgy írtad, mintha törvényszerű lenne, hogy mindenkiről olvadnak le a kilók szoptatás alatt :)


Mondjuk jó is lenne ha ez így lenne. El tudnám viselni ha csak úgy el tűnne rólam ez a 23 kiló felesleg pár hónap szoptatás alatt:D

30. Kangaroo Island (válaszként erre: 23. - Szuszuek)
2012. máj. 2. 07:32

szinte ugyanazokat eszem, mint régen, csak ezeket hagyom ki, amiket írtam. Köretként zöldséget eszek, főzeléket minimálisan rántom, sok húst eszek és zöldséget, panírozott dolgokat sem eszek, krumplit szerintem már hónapok óta nem eszem.


Én először 5 km körül futottam, most már megy 10-12 is, a cél a szeptemberi félmaraton.

29. ea010c7029 (válaszként erre: 28. - 5427edee11)
2012. máj. 2. 00:06

Tényleg mázlim volt,mert még csak nem is sportoltam semmit.Mondjuk sem időm,sem energiám nem lett volna hozzá...

Nem tudom,mitől lehet.Pajzsmirigyértékeid rendben vannak? Állítólag azok össze tudják kuszálni a dolgokat...

28. 5427edee11 (válaszként erre: 24. - Ea010c7029)
2012. máj. 2. 00:00

De jó neked! Szerencsés vagy!


Én 94-el szültem, rá egy hónapra már 81 voltam, aztán semmi változtatás nélkül újra 94 lettem :(

Pedig ugyanúgy ettem és még többet is mozogtam...

27. szuszuek (válaszként erre: 26. - Anne33)
2012. máj. 1. 23:25
szia!mekkora távval indítottál?és most hol tartasz?
26. Anne33
2012. máj. 1. 23:17

Sziasztok!

Én a futásra esküszöm, igaz, nehéz rászánni magad, de ettől tényleg lehet fogyni! Elég hamar, elég eredményesen.

Eleinte nekem is nehéz volt elkezdeni, és az első pár alkalom nagyon nehéz volt, de nem adtam fel, és ma már meg sem kottyan.

2012. máj. 1. 23:12
én is fogytam kb.6 kilót,és alapból kevesebbel jöttem ki a kórházbol,mint ahogy kezdtem a terhességet!nem a szülésnél maradt többletem,hanem alapból!de mivel még szoptatok,így fogyózni semmiképpen sem szeretnék!
2012. máj. 1. 23:05
Kicsit értetlenkedve olvaslak benneteket... Én a szoptatás alatt(kb.7 hónap) dobtam le 20 kg-t,úgy hogy sosem néztem mit eszek és mennyit.Sőt,inkább igyekeztem tartalmasan étkezni,éppen a tej miatt.
23. szuszuek (válaszként erre: 21. - Kangaroo Island)
2012. máj. 1. 23:04
gratulálok!és mit eszel!vagYis mit mivel helyetesitesz?
2012. máj. 1. 23:02
na a nagy lelkesedésben pár perc tornát lenyomtam!nem az idő a fontos,hanem hogy nekialltam!100 has pres,ezt holnap növelni fogom 50-nel!és terpesz gugulast csináltam 20at!és oldalra fordulva is 20-20 darabot!hát ez is kemény volt!jó éjt mindenkinek!
21. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2012. máj. 1. 23:02

Szia!

én már a finishben vagyok szerencsére, 1,5 éves a kölyök, már vékonyabb vagyok, mint amennyivel teherbe estem, de még le kéne úgy 4-5kg-t adni.

Az nem jó, hogy meg akarod tervezni az étkezést, bele fogsz unni a folytonos kajacsinálásba és tervezésbe, én is belehülyültem, pedig nem terveztem, csak írtam, hogy mikor mit eszek.

Én kiiktattam a rizst, tésztát, fehér lisztes dolgokat, kenyeret, cukrot, heti 4x sportolok kb. (ez 2 futást és 2 kangoozást jelent) és napi 4-5x eszem keveset.

2012. máj. 1. 23:00
Sziasztok, szeretnék én is csatlakozni!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook