Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülés előtt fórum

Szülés előtt (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. ápr. 15. 16:25

A munkanélküli segélyt szüneteltesd, és akkor kapsz -elvileg - GYESt. Alanyi jogon jár a GyES, és a családi pótlék is.

Nekem is 3 van. Volt munkaviszonyom, de csak fél év, ezért én kaptam álláskeresési járadékot, és alá kellett írnom, hogy együttműködök velük (a munkanélkülivel), akkor 90napra kaptam volna a pénzt, de mivel közben megszületett a 3., így azt most szüneteltetik, és ha letelik X év múlva a GYESem, újra kapom.

Járd körül! :)

2011. ápr. 15. 16:21
Apuka és anyuka dolga a gyerek eltartása,persze az anyukától is elvárná mindenki hogy tartsa el magát!Ennyi erővel szülhetne mindenki ahányat akar,úgyis jön állam bácsi aki majd eltartja.Dolgozni meg minek!
9. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:16
Az ember úgy szüljön, hogy akkor is vállalja a gyermeket, ha egy fillért sem kapna az államtól.
2011. ápr. 15. 16:13
ez ilyen no comment kategória...
7. szakalyadri (válaszként erre: 1. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:12

Szerintem ahhoz is életművésznek kell lenni,hogy valaki a GYES-ből kijöjjön,nemhogy pénz nélkül.

Ne haragudj,nem kritizálni akarlak de kicsit előrelátóbbnak kellett volna lenned.Nem hiszem hogy ezért most az állam lenne a felelős.

Munka nélkül gyereket vállalni a mai világban,ezen árak mellett szerintem meggondolatlanság.Főleg hármat.Bocs,de ez az őszinte véleményem.

2011. ápr. 15. 16:09
(agyam eldobom)
2011. ápr. 15. 16:09
Ingyen?! Te valamiféle szolgáltatást nyújtasz az államnak, mikor gyerekeket nevelsz otthon? Mit is nyer a többi ember ebből?
2011. ápr. 15. 16:08
Minek kellett ennyi gyereket vállalni a semmire?
3. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:08

Szia!

Hát jól kitoltak veled nem vitás,de szerintem nem kell szégyellni és nem koldulás ha kérsz segítséget az önkormányzattól.

Elvileg 2 hónap és nagycsaládos leszel amint írod elég nehéz anyagi körülmények között éltek.

Amit adnak el kell fogadni!

Én is régebben szégyelltem de most már úgy vagyok hogy olyanok is kérnek akinek nincs is rá szükségük akkor én 4 gyerek mellett miért szégyenkeznék.

Az állam annyi bőrt lehúz rólunk,valamit adhatnak is.

Itt nálunk mondjuk külön segélyt ha akarnék se tudnék kérni mert januártól megszüntették.

2011. ápr. 15. 16:06
Magyarul,Te azt várod el az államtól,hogy azért mert szülsz 3 gyereket tartson el?
2011. ápr. 15. 16:00

Sziasztok!

Mit szóltok ehhez?:

Most márciusban járt le a GYES-em. Előtte is GYES-en voltam,mostmár ez a 6. éve. A kislányom 2005-ben született. Úgy mentem szülni,hogy munkanélküli voltam. Aztán a kisfiam 2008-ban,akkor még Gyes-en voltam,azután újból GYES-t kaptam,mert nem volt előtte bejelentett munkahelyem. Most,megint elmentem munkanélkülire,mert Júniusban születik a 3. bébink. DE: az első gyermekem előttről maradt fenn 13 nap segély. Ezt kifizették,és most nem kaphatok semmilyen juttatást tőlük,mégis 90 napig un:együtt kell működnöm,különben utána sem kaphatok. Ezalatt a 90 nap alatt nem kapok pénzt.Mielőtt letelne a 90 nap,én már megszülök. Ez azt jelenti,hogy ha a 3. bébi is már ovis lesz,azzal fogom kezdeni,hogy kivárom a hátralévő napokat: INGYEN.:-((( A férjem minimálbéres,itt a 2 gyermek. Szégyenszemre mehettem az önkormányzathoz 'kuldulni' valami segélyt,hogy megéljünk valamiből.

Hát ennyit a magyar államról.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook