Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülés előtt fórum

Szülés előtt (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
41. Bcicus (válaszként erre: 36. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:50
Talán dolgozni kéne és akkor kapnál pénzt. Az államnak nem dolga eltartani a benne lakókat. Erre találták ki a munkát, meg a fizetést.
40. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 32. - Sálálálá)
2011. ápr. 15. 16:50

Ha van engedély, ha nincs, akkor is bűncselekménynek számít nyílt helyen elővenni a puskát töltetlenül is, hogy gyerek kezében van, az már csak hab a tortán...remélem meg is van töltve. Azon se csodálkoznék ha a hamutartóban levő cigiket a gyerek szívta volna el.

Mellesleg a gyereket is elvehetnék tőle ezért.

2011. ápr. 15. 16:50

Érthetetlen, hogy egyesek minek vállalnak ennyi gyereket a semmire. Nekem egy 2,5 éves fiam van és most jutottunk el oda, hogy jöjjön a következő. De őt is félve vállaljuk, mert már most is nehéz kijönni a Gyesből. De nem az államtól várom, hogy segítsen, hanem csakis magunktól. Van félretett pénzünk, mert tudtuk, hogy egyszer majd eljön a Gyes ideje, amikor jó lesz hozzányúlni.

Neked ez nem jutott eszedbe, hogy pénz is kell a gyerekhez????

38. szakalyadri (válaszként erre: 34. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:50
Nem beadni kell hanem előre megteremteni a feltételeit annak hogy otthon lehess!
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:49

Szégyeld magad, hogy a nyugdíjasoktól sajnálod a pénzt!! Azok már letettek valamit az asztalra, mivel az átkosban kötelező volt ám dolgozni.

Mindenki annyi gyereket szüljön amennyit el tud tartani.....és úgy, hogyha nem segít az állam, mindent megkapjanak ami az igényes fejlődésükhöz kell. a másik, ha valaki segélyre segítségre szorul akkor minimum működjön együtt az intézménnyel. Nagyon nagy felelőtlenség amit csináltok, a semmire gyerekeket.

36. L.Maya
2011. ápr. 15. 16:49
Kíváncsi lennék,akkor is ezt mondanák-e,ha ők nem kapnának 2 hónapig semmit.
35. Bcicus (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:49

A nyugdíjas már letett valamit az asztalra, befizetett egy csomó nyugdíjjárulékot és adót, azért, hogy öregen nyugodtan élhessen. Ti viszont semmit nem fizettek be, potyogtatod a gyerekeket és elvárod, hogy más tartsa el őket helyetted.

Nem magadnak szülted őket, hanem másnak?

34. L.Maya (válaszként erre: 31. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 15. 16:48
Ha lehetne itthon is olyat csinálni,hogy beadni a gyereket valahova ahol vigyáznak rá,megtenném.
33. a14deb9047 (válaszként erre: 31. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 15. 16:47
Ilyenkor nem mondják nálunk, hogy "bezzeg Amerikában vagy Németországban"...
32. sálálálá (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:45

akkor vállalj ennyi gyerek helyett ugyanennyi nyugdíjast.


ilyen egy marha hozzáállást már régen olvastam a hoxán...


apropó: van fegyvertartási engedélyetek? :)

2011. ápr. 15. 16:45
Hozzáteszem ez magyar luxus, hogy gyed meg gyes és anyámkínja. Máshol van 1 év fizetés nélküli szabid, ameddig otthon lehetsz a gyerekkel és fenttartják a helyed a munkahelyen, ha el tudod tartani pénz nélkül, de megszokott, hogy a gyereket 6 hetes kora után be a bölcsibe és anyuka megy vissza dolgozni, mert semmi támogatást nem kapnak azért, mert szültek, max.egyszeri családi támogatást. Nem mondom hogy ez a normális, mert tényleg a pici babának az anyja mellett van a helye, csak tudd hogy milyen jó dolgod van, hogy kapsz is pénzt. Amúgy régen itt Mo-n is így volt, anyósomat is berakta az anyukája 6 hetesen csecsemőotthonba, mert menni kellett dolgozni, hétvégente hazavitte, meg napközben volt fél órája a munkaidőből amikor megszoptathatta...
30. eaedab0e25 (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2011. ápr. 15. 16:40

hali Bcic!

látom te is meglelted:D:D

2011. ápr. 15. 16:39

Komolyan, csak nevetek. Annyi ilyen van, hogy ahol a szükség ordibál már, oda potyognak a gyerekek. Aki mindent megadna neki, Nem minimálbérből, oda nem születik. Bár fiatal vagyok, a férjem 11-el idősebb. Eddig azért nem vállaltunk gyereket, mert úgy éreztük, hogy nem tudnánk neki mindent megadni. Pedig nem minimálbérből és zeroból élünk.

Ha tudod, hogy szarban vagy miért vállalsz három gyereket? Hogy tehetsz olyan kijelentést, hogy a magyar állam rólad húzza le az utolsó bőrt is??

MERT NEM RÓLAD. HANEM AZOKRÓL, AKIK ELTARTANAK TÉGED ÉS A HASONSZŐRŰEKET.

28. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Jucka1984)
2011. ápr. 15. 16:38

Ebben egyetértek veled!

Nekem is a 2 nagyobb 1 éves se volt de már bölcsi én meg dolgoztam.Aztán a 3.k még pár hónapos volt de van egy kedves falubeli aki nem sokért elvállalta a nappali vigyázást és megint meló,a kicsi most 8 hónapos és úgy volt lesz bölcsi de mégse itt az emberek 6-7 gyerekig meg se állnak abból élnek minek is neki a bölcsi még a végén dolgozni kéne,így marad az hogy meg kell várni míg a manó 2 és fél éves lesz akkor beveszik az oviba és irány ismét a meló.

Sajnos a mai világba mindkét szülőnek dolgozni kell még 1 gyerek mellett is nem hogy többnél,és nekünk nincs segítség nagyik meghaltak így a férjemmel kettőnknek kell megoldani meg a nagyok besegítenek mert máshogy nem megy.Ráadásul itt úgymond falun nehezebb minden a munkahely stb..,de el kell vállalni mindent.

27. szakalyadri (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:38
Aki nem fizet be csak kapni akar annak ne osszanak abból amit attól szednek be aki gürizik!Ilyen egyszerű!A nyugdíjas minden hónapban befizetett mialatt dolgozott!Ennek arányába kap nyugdíjat!
26. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:38

Leszel te majd még nyugdíjas! Micsoda gondolkodás az ilyen... aki idős, az dögöljön éhen, vagy mi? Végigdolgozott egy életet, felnevelte a gyerekei, aztán éljen kenyéren meg vízen, hogy te minél többet szülhess?

Kíváncsi leszek, mit szólsz majd, amikor ötvenezres nyugdíjból kell megélj.

25. Bcicus (válaszként erre: 12. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:37

Mire föl adna bármit is. Így is többet adott már nektek mint kéne. Semmi nem fizettek be a kasszába és még plussz pénzt vársz el.

Ezért tart itt ez az ország ahol. A sok ingyenélő miatt.

24. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:36

Te miről beszélsz??? Gyerekgyárak vagyunk? Hát Én nem érzem magam annak, pedig van gyerekem és szeretnék is még, de nem gondolom, hogy ez életem célja, hogy állandóan gyereket szülni és az állam pénzén itthon mereszteni a popóm.

Az meg hogy a nyugdíjasok sok százezre? Arra a pár tízezerre gondolsz? Vagy arra aki megdolgozott azért, hogy annyi legyen a nyugdíja, amennyi?

23. andi6020 (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:36

Sőt, a nyugdíjasokat főbe is lehetne lőni nem?

Úr Isten! Rém hülyeségeket beszélsz!

Mi a nő szerinted? Embertenyészet? Jesszus!

22. L.Maya (válaszként erre: 10. - Szakalyadri)
2011. ápr. 15. 16:33

Szerettem dolgozni! De akkor minek vagyunk nők,ha ne szüljünk???

Tudod sztem inkább adják nekünk a pénzt,mint a sok százezret a nyugdíjasnak,akinek csak egymagát kell eltartani. 1 gyerekre se adnak annyit,mint 1 nyugdíjasnak. Meg vannak még egy páran,akiktől igenis sajnálom a pénzt. Én,ha már mindegyik ovis lesz,szeretnék megint dolgozni. Egyesek nem.

2011. ápr. 15. 16:33
Le fogják rólad szedni még a keresztvizet is!
20. c42aaaac41 (válaszként erre: 12. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:33
Az,hogy ezt leírod,az egy dolog!De hogy még komolyan is gondolod,az már vérlázító számomra!
19. andi6020 (válaszként erre: 1. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 16:31

Minek szülsz, ha nem tudod eltartani.


A puskás képet tényleg leszedhetnéd.

18. 07c4794583 (válaszként erre: 17. - Szakalyadri)
2011. ápr. 15. 16:31
Nekem a nyers disznóval beterített háttérben tévés bukolikus parasztromantika is nagyon bejött, már csak a fagyikehelybe töltött teszkós kóla hiányzik :)))
17. szakalyadri (válaszként erre: 14. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 15. 16:29
A csikkekkel teli hamutál is igényes a gyerek mellett!Erre kerül?
16. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2011. ápr. 15. 16:28
egyetértek abszolút
2011. ápr. 15. 16:28
én most várom a 2.-at, egyben utolsót. Bár nem szorulok rá arra a 85ezer ft-os gyedre, de azért jó hogy van. Amúgy Milán ment volna bölcsibe 2 évesen ,ha nem születik tesója. Így marad velünk 1 évet, utána ovi, Luca meg bölcsi, én meg irány dolgozni, mert attól hogy gyerekem van, nem is egy, még nem kell háztartásbelinek lennem 0 jövedelemmel, hiába keres jól a férjem, egyetemre akarom járatni a gyerekeimet, és lakást is szeretnék nekik, ahogy én is kaptam (bár én egyke voltam), de a mai világban lehetetlen ha a szülők nem segítenek a gyerekeiknek. Ez a dolgunk, és nem az hogy a gyerekek segítsenek rajtunk
2011. ápr. 15. 16:27
Elnézve a képeidet nagyon felelősségteljes vagy úgy látom...puska a gyerek kezébe. Még ha töltetlen, akkor is büntetendő. Szerintem szedd le, mielőtt valami szorgos ember meglátja.
2011. ápr. 15. 16:27

Egyesek odáig nem jutnak el, hogy az állam nem úgy működik, hogy a Parlament kertjében van egy pénzfa, amiről csak szakítani kell...


Azt a pénzt a többi dolgozó ember cűgöli össze, adó formájában. Az tőlük van elvéve. Úgyhogy a topiknyitó helyében inkább mélyen hallgatnék róla, hogy száz éve otthon vagyok, és nem járulok semmivel a közös pénzhez, hanem csak elvenni akarok belőle.

12. L.Maya (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2011. ápr. 15. 16:27
Nem,azt várom,hogy amíg nem kapom a 3. után a gyes-t,addig,arra a 2 hónapra is adjon valamit. Ne mondja azt,hogy nincs. Másnak meg a zsebébe vándorol a sok millió.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook