Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatni bármi áron? fórum

Szoptatni bármi áron? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatni bármi áron?

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
365. Szerénke83 (válaszként erre: 352. - Ilba24)
2011. júl. 24. 14:04
Szerintem pedig egyáltalán nem túlzás a 6 hónap. Az én anyukám nekem nem adott almát 2.5 hónaposan pld.
364. aeb0378846 (válaszként erre: 363. - 388b941089)
2011. júl. 24. 14:00

Nos a túldimenzionálást addig tartod butaságnak mig bele nem akadsz valami allergiába. Sajnos pont a mai világban igen is érdemes és kell figyelni mit kap a gyerek enni , honnan származik milyen vegyszerekkel volt kezelve stb stb.

Nem szabad ezt ennyire félvállról venni, az enyémek is ettek 4-5 hónaposan zöldséget burgonya alma... hogy most mi a trend majd pár év múlva :))))) az unokáimnál tudom.

De mikor egy felnőttel elbánik egy étel allergia, egy picinél jobb az elővigyázatosság.

Ja és az enyémek azt kapták ami a kertben megtermett:), csupa bió holmit.

363. 388b941089 (válaszként erre: 205. - Kingi7)
2011. júl. 24. 13:35

én már nem is reagálok ezekre....


mindenki túl akarja dimenzionálni ezt az egész kérdést.... egy gyereknek sem lesz semmi baja attól, ha 4 hónapos korától gyümölcsöt és zöldséget is kap. Sztem egy 4-5 hónapos gyereknek nem elég már csak a tej vagy a tápszer.


Elmondom, h a környezetemben rengeteg szülő hasonlóan túldimenzionálta a gyereke étkeztetését. A legtöbb gyerek 6 hónapos korig csak anyatejet kaptott, és utána is csak ízetlen, fűszermentes szar kajákat adtak nekik. Egytől-egyig mind-mind rosszevő gyerek lett belőlük.


lehet, h én kezeltem anno lazábban ezt az egészet a fiatal koromra tekintettel, de nálunk a gyerek 4 hónaposan már többfajta gyümölcsöt, zöldséget is evett. 5 hónaposan már csirkehúst is turmixoltam a kajájába, lehetnyi sóval, 10 hónaposan pedig a sült oldalast reszeltem bele a zöldségpüréjébe. Mindig külön főztem neki, bébiételt soha nem kapott. Nem görcsöltem ezen az egészen, a gyerek jóízűen evett és mai napig jóevő. Az étkezés egy kellemes élmény számára, nem úgy, másoknál.

362. 388b941089 (válaszként erre: 349. - Szerénke83)
2011. júl. 24. 13:22

mindenki máshogy gondolja ezt a dolgot...

én csak amit lettem pipa, mert egyesek "számonkérték" a cikk íróját, h nem tett meg mindent a sikeres szoptatás érdekében

361. kozmami (válaszként erre: 355. - Kismanó86)
2011. júl. 24. 13:15

Én mindig megfogadtam, hogy azt mondom, igen szopik, de ha kérdeztek ösztönösen az igazat mondtam.

Aztán megbeszéltem magammal, hogy nehogy már nekem kelljen kamuzni. Ha egyszer így történt, így történt, tényleg mindent megtettem, de szopni se volt hajlandó 2 hónapos korától, amit tudtam lefejtem-biztos más is ismeri az érzést, mikor az éjszaka közepén is bealszol a fejésbe...


Amúgy ha szopik és sok tejem lett volna, én se siettem volna el a hozzátáplálást. Bár 4 hós elmúlt, mikor kóstoltatni kezdtem, szerintem az nem korai. Azért 2,5 hónapot én is korainak találom.

360. tündér74 (válaszként erre: 357. - Kismanó86)
2011. júl. 24. 13:11

Tényleg nem divat kérdése.

A babák emésztőrendszere kb. fél éves korra érik meg annyira, hogy meg tudjon emészteni az anyatejen, vagy tápszeren kívül más ételt is. Valamelyik babának csak 7-8 hónapos korra érik meg.

Ez 30 évvel ezelőtt is így volt, és most is így van.:)

Tehát szerintem mindenki döntse el maga, hogy kockáztatja-e babája egészségét, vagy nem. Én nem kockáztattam, inkább kivártam azt a félévet, úgyis olyan hamar elrepült:)

359. tündér74 (válaszként erre: 352. - Ilba24)
2011. júl. 24. 13:00

Szerintem inkább régen volt túlzás, hogy már 2-3 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást.

Régen még sokmindent nem tudtak, nemcsak szüleink, hanem sajnos az orvosok/védőnők sem.

Sok orvos/védőnő sajnos ma is nagyon nehezen szakít a régi, rossz gyakorlattal.

358. egypt (válaszként erre: 357. - Kismanó86)
2011. júl. 24. 13:00
Én azért hiszek a fejlődésben és úgy gondolom, 30 év alatt fejlődött annyit a tudomány, hogy ma már pontosabb ismeretekkel rendelkezzünk a témában. Én a mai álláspontot megbízhatóbbnak tartom, mint a 30 évvel ezelőttit.
357. Kismanó86 (válaszként erre: 356. - Egypt)
2011. júl. 24. 12:44
Pont jól mondod, ez divat. Akkor az volt, most ez van, 20 év múlva, ki tudja mi lesz. Úgyhogy ez nem szentírás. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.
356. egypt (válaszként erre: 352. - Ilba24)
2011. júl. 24. 12:42

Miért lenne túlzás?

Az meg tök mindegy, a mi időnkben 30 évvel ezelőtt mi volt a divat, semmit nem jelent, ez nem érv.

nem a hasfájás miatt kell vigyázni a hozzátáplálással, hanem a különféle allergiák miatt, amik sokszor csak felnőtt korban jelentkeznek.

Minek fölöslegesen terhelni egy pici gyerek szervezetét idő előtt?

355. Kismanó86 (válaszként erre: 347. - Kozmami)
2011. júl. 24. 12:41

És a legjobb: Jó baba? Most ez miben nyilvánul meg? Ha fáj a hasa, attól ő még jó baba, csak fáj neki és ezért sír. Bár az én Lányom "jó baba" volt, evett, aludt, békésen leskelődött. :-)


Egyébként ettől a kérdéstől én is hülyét kaptam, hogy szopik még? Lesütött szemmel mondtam mindig, hogy sajnos már nem. Erre még a normálisabb válasz az, hogy á, nem baj, akkor kap tápszert. A rosszabb, mikor elkezdenek sápítozni, hogy jaj Istenem, hogy lehet és hogy jaj, szegény gyerek. Hát kikérem magamnak, az én Lányom nem szegény, rá kell nézni. :-)

354. egypt (válaszként erre: 340. - Kozmami)
2011. júl. 24. 12:39
Nem baromság, ez így van. Az én védőnőm is mondta, aztán egy gyermekbőrgyógyász főorvos is, aki állítom, hogy a legjobb az országban.
353. egypt (válaszként erre: 339. - Foxy girl)
2011. júl. 24. 12:38
Más a véleményem, nem tudsz meggyőzni. Nem is értem egyébként, hogy ez az ősrégi, elavult felfogás a vízitatásról hogyhogy még ma is tatja magát, mikor ma már mindenhol azt olvasni, hogy anyatej mellett nincs szükség vízre.
352. ilba24 (válaszként erre: 349. - Szerénke83)
2011. júl. 24. 12:14
3,5hós kora óta adok a babámnak más ételeket is a tápszeren kívül.Tejpéppel kezdtünk majd jöttek a gyümik,sütőtök stb.Szerencsére soha nem volt hasfájós.Nagyon szeret mindent.Persze az anyatej a legjobb nekik,de egy idő után már nekik is jó,ha éreznek más ízt is.Szerintem egy kicsit túlzás a mai világban már,hogy 6hós korukig nem kaphatnak mást,csak anyatejet.A mi szüleink már 2,5hós korunkban adtak nekünk pl.almát.
351. Szerénke83 (válaszként erre: 186. - 388b941089)
2011. júl. 24. 12:12
Én pld. semmit!!!Addig anyatejet kaptam (igaz üvegből), de semmi mást! 27 éves vagyok.
350. Szerénke83 (válaszként erre: 174. - 388b941089)
2011. júl. 24. 12:10

Miért ne gondolhatná máshogyan?

nem csak az szólhat hozzá, aki egyetért a cikkel!

349. Szerénke83 (válaszként erre: 170. - 388b941089)
2011. júl. 24. 12:06
A legjobb az anyatej a babának, ezen kár vitatkozni. Ha nincs, helyette van a tápszer. Azért jó, ha 6 hónapig kizárólag anyatejet/tápszert kap a baba (WHO ajánlása), mert addigra fejlődik ki rendesen a babának a bélrendszere, tápcsatornája, előtte éretlen a többi étel rendes megemésztésére.
348. ilba24 (válaszként erre: 346. - Szerénke83)
2011. júl. 24. 12:01

Dettó!

A mai napig bárkivel találkozom.Első kérdés:Szopik még???Áhhh...Nagyon rossz érzés rá felelnem.:(

347. kozmami (válaszként erre: 346. - Szerénke83)
2011. júl. 24. 11:59

Ja, a top kérdésektől én is hülyét kaptam már!

1. van e tejem, szopik e?

2. átalussza az éjszakát? (2 napja voltunk itthon, no comment)

3. kutya nem féltékeny?

346. Szerénke83 (válaszként erre: 136. - D104370848)
2011. júl. 24. 11:55

Engem ez is zavart, hogy boldog boldogtalan azt kérdezte az utcán, hogy szoptatok-e. Mintha bárkinek is bármi köze lenne hozzá. És persze jöttek a sápítozások (családon belül is, anyósom ezt szajkózta végig, hogy legalább nyárig tudjak szoptatni)jaj, hogy szoptassak, ameddig tudok, stb., stb.

Ez számomra nagyon intim dolog és nem értem, hogy kinek mi köze ahhoz, hogy egy frissen szült anyuka szoptat-e.

Én mindig inkább azt kérdezem az anyukától, hogy hogy vannak, összeszoktak-e már. Ha nagyon jóban vagyunk, akkor esetleg megkérdezem, hogy szopizik-e. De nem fűzök hozzá semmilyen véleményt!!

345. Szerénke83 (válaszként erre: 123. - D104370848)
2011. júl. 24. 11:50
Így van, nem indultunk hátránnyal, úgy érzem:)
344. ilba24 (válaszként erre: 1. - Kismanó86)
2011. júl. 24. 11:48

Nálunk is ugyanez a helyzet.

Tápszeres lett a kisbabám.1 hónapig szopizott.Fél óra kínlódás...szívta a kis drágám,csak tejci nem akart jönni.50gr-okat tudott szopni,ugyhogy kellett a tápszer is.Na persze hamar rájött,hogy cumisüvegből sokkal könnyebb.Volt olyan is,hogy fél órát cicizett majd a mérleg -20grammot mutatott.

Teljesen megértem amiket leírtál!Olyan jó(persze nem jó),hogy nem vagyok egyedül ezekkel az érzésekkel.

9 hónapos lesz most a kisfiam.Azóta is lelkiismeret furdalásom van,hogy nem tettem meg mindent,hogy tudjak szoptatni.:(((

Hozzáteszem gyönyörű,nem kövér,nem nagyfejű,végtelenül barátságos babám van.Csak akkor sír,ha éhes.:)

343. Jasmine (válaszként erre: 334. - Tevecca)
2011. júl. 24. 11:31
Az LLL is csupa negatív érzésű dolgot szajkóz...én nem hiszek ezekben a szoptatási tanácsadó helyekben!
342. Jasmine (válaszként erre: 323. - Egypt)
2011. júl. 24. 11:30
A Detkiset tanusíthatom is, mert ott dolgozom! Laboránsként! :-)
341. Jasmine
2011. júl. 24. 11:27

"Szoptatni kell, olcsó és jó dolog"

Ezektől a mondatoktól kaptam annó sikító frászt és síró görcsöt! Jobb lett volna, ha inkább le sem írod amit leírtál...

Fogalmad sincs arról mit áll ki egy anya, aki mindent megtesz azért a pár csepp tejért, órákon át 1 nap 7-8 hónapig! És ez a fejben dől el duma...

:-(( Akkor Nekem még ma is lenne kedvem szoptatni tudod! Én úgy indultam neki az egésznek, h minden jó lesz és menni fog és csodás lesz az egész! Ahhha...hát semmi nem jött be belőle és hiszem, h a babám azért volt hónapokig nyűgös, mert átvette az én feszültségemet. :-((

Sajnálom, h az ilyen megjegyzésekre hallgattam, mint amit Tőled idéztem feljebb és nyüstöltem magam, ahelyett, h a gyerekemet szeretgettem volna egész nap! Köszi az ilyen hsz-eket!

340. kozmami (válaszként erre: 226. - Csibe22)
2011. júl. 24. 11:27

"a védőnő azt mondta h mivel a fiam, szőke kék szemű, ő hajlamos az allergiára"


Anyám, ekkora baromság hogyan hagyhatja el egy védőnő száját?!

339. foxy girl (válaszként erre: 297. - Egypt)
2011. júl. 24. 10:21
Nem, hidd el akkoris ha van elég! Ugyanis annyi azért van h a szomját oltsa, mégis javasolták egymástól függetlenül 2 doki is! Persze tisztában vok vele, h másik 2 meg az ellenkezőjét mondaná!
2011. júl. 24. 08:29

Szia!

Ne légy ennyire görcsös, sajna én a saját bőrömön tapasztaltam meg mennyire csodás a szoptatás. Nagy fiam , nem soká 20 éves őt 6 hónapos koráiog szoptattam. Sajnos az addig szépen fejlődő gyerekem, elkezdett stagnálni és rengeteg hörghurut és felsőlégúti megbetegedés után jött rá egy maszek orvos hogy tehéntej allergiás .Kétharmados tejből és rizsnyákból készült keveréket kapott a gyerekorvos utasítására .Nos mire kiderült mi húzódik a háttérben addigra a bélbolyhait szépen elpusztította az allergia.

Nem kevés idő és pénz volt mire megtaláltuk a neki megfelelő tápszert.Mindegy... 3800 g született és egy évesen nem volt 10kg.

Kicsi fiam születése után fel sem merült hogy egy éves kora előtt abba hagyjam a szoptatást. Megmondom őszintén, pihenés volt leülni ölbe venni.

Egy mell tisztitás után, :) tőgy meleg anyatej mosolygó gyerek.

NEKEM A SZOPTATÁSHOZ CSUPA JÓ ÉLMÉNY KÖTŐDIK.

Sajnálom ha valakinek nehezen megy, de érdemes megpróbálni mindent. Persze, van leLki oka annak ha valaki nem akar vagy tud szoptatni. Végül is leszoktatni volt nehéz két és fél évesen sikerült. Erős egészséges, mai napig ritkán beteg fiú.

Kívánom hogy az anyukák ne kínlódásként fogják fel, sajnos az első gyerek minden szempontból stresszesebb mint a következők.

337. exlappango lepke (válaszként erre: 336. - Exlappango lepke)
2011. júl. 24. 08:19
Vagyis normális fejméretű :D Elnézést.
2011. júl. 24. 08:19

Gratulálok a cikkedhez, nagy igazságokat mondtál el benne.

Egy nem normális fejméretű, tápszeres kisfiam van (:

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook