Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatási nehézségek megoldásának trükkjei fórum

Szoptatási nehézségek megoldásának trükkjei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatási nehézségek megoldásának trükkjei

1 2
15. Jk (válaszként erre: 4. - Mandarin87)
2013. márc. 11. 14:08
Nekünk is a letapadt nyakizmot kellett tornáztatni. A dévényis vette észre.
14. Jk
2013. márc. 11. 14:08

Pont ezért írtam a cikket, mert gondoltam, hogy sok kismama szenved ugyanezzel.


És tényleg a letapadt nyelvről nem írtam. Azt érdemes megnézetni.

2013. márc. 11. 13:35
Sziasztok! Kedves cikk író,ismerős történet.. Annyi a különbség nálunk,hogy nekem az aggódástól és idegességtől csappant meg a tejem,mert az 5 hónapos kislányom tüdőgyulladást kapott és besípolt és kórházban voltunk 5 napig. Nagyon megviselt a dolog,aztán itthon vettem észre,hogy baj van. Kipróbáltam én is mindent,és nekem végül a Karamalz sör segített,amit egy kedves ismerősöm ajánlott,ebben nincs alkohol,nem is innék alkoholt. És még tojáslevest is ettem/eszek. És hát fejni,fejni.. Már nem fejek,szerencsére nem kell. Amit lefejtem én kanállal adtam oda neki,mert a cumit/cumisüveget nem fogadta el (szerencsére) és imád kanállal enni. Persze nagyon fontos,hogy ne stresszeljen rá az ember,mert azzal árt a legtöbbet és fejben dől el sok minden én akartam és akarok szoptatni. Én se vagyok tápszerellenes,de úgy vagyok vele,van tejem,képes vagyok szoptatni és kitartok amíg kell.
2013. márc. 11. 13:21

Pontosan ugyanezeket csináltam végig, szinte ugyanebben a sorrendben. A fejést is így.

De 4 hónapig tudtam szoptatni...

Most egy év után derült ki a pajzsmirigy alulműködés, inzulinrezisztencia. ÉS hogy amíg a szervetem megát nem tudja szinte fenntartani normálisan olyan hormonzavarral küzdök, addig hogyan táplálhatna egy másikat....azt hisszük ez volt az oka.

Most rendben vagyok hormonélisan, kezelve van minden. És terhes vagyok a kistesóval és hiszem, hogy most sikerülni fog:)

11. Cippora (válaszként erre: 5. - Éva82)
2013. márc. 11. 12:42
Kemény vagy :) nekem nem jött be az igény szerinti szopi,el is apadt a tejem.Ha lenne tesó,vele nem csinálnám ezt a cirkuszt végig,2 majd 3 óránként szoptatnék,és nem használhatná cuminak a mellem!
10. rinike
2013. márc. 11. 12:07
Nekem a most 20 éves nagyfiam egy éves koráig szopott, bőven volt tejem (igaz kétszer is volt közben mellgyulladásom), de ez alapján azt gondoltam, most is egyszerűen szoptathatok majd a kislányommal. A kislányom azonban császárral született, és nem is szopizott olyan erősen, mint a fiam, így legnagyobb megdöbbenésemre nem volt elég tejem, nem hízott, így 2 hetes korától tápszerkiegészítést kellett kapnia. Ezt nem akartam elfogadni, bár megtettem azért, de nem voltam hajlandó megtanulni a tápszerkészítést, hanem azt mindig a férjem csinálta. Én ehelyett mindent megtettem, ami a cikkben is írva volt, így a 2 hónapos státuszon már azért kaptunk ki, hogy miért hízott annyira sokat, így leállították a tápszerkiegészítést. Azóta csak szopizik, most 4 hónapos a pici. Remélem, hogy egy éves koráig őt is szoptathatom majd. Én is azt javaslom mindenkinek, aki szeretne szoptatni, hogy ne adja fel.
9. Éva82 (válaszként erre: 6. - D71ef05a8e)
2013. márc. 11. 12:06
Hát nem, de minden szava igaz. Azt hittem, belegebedek! Mintha 24 órán át csak szoptatnék. De nem adtam fel!!!
8. kacuka (válaszként erre: 1. - Jk)
2013. márc. 11. 11:54

A cumizavarrol nemreg bebizonyitottak, hogy csak mitosz - legalabbis egeszseges, idore szuletett babok eseteben. Szoval ne erezzen senki buntudatot, aki esetleg dudlit ad az amugy egeszseges, jol szopizo babajanak, nem fogja vele a szopizast befolyasolni.

Az alkoholivasrol en lebeszelnek minden szoptatos anyukat. Az alkohol ugyanis blokkolja az oxitocint, ami a tejleado reflexert felelos hormon, igy kevesebb tejet tud a babo szopizni. Anyuka viszont ugy fogja erezni, hogy a melle teltebb, mint valojaban - valoszinuleg innen szarmazik az a tevhit, hogy a sor noveli a tejmennyiseget.

Ami pedig a az ajanlott folyadekmennyiseget illeti, napi 4-5 liter teljesen szuksegtelen (nem kis teljesitmeny lehet ennyit meginni!), untig eleg az atlagosnak tartott 2.

Amugy kedves Jk tetszett a cikked, nem kekeckedesbol irtam a fentieket.

2013. márc. 11. 11:19

Rám főként az utolsó mondat igaz :)

Úgy érzem mindent megtettem (még többet is mint ami a cikkben fel lett sorolva) de mégis "csak" 3 hónapig tudtam szoptatni. Mindkét gyerekemél úgy volt, hogy amikor elértük a 3. hónapot, mintha elvágták volna, az a kevés ami volt, az is teljesen eltűnt :D

De én örülök ennek is :) Talán majd a harmadiknál már tovább is menni fog :)

(igaz így álltam neki legutóbb is :D)

6. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - Éva82)
2013. márc. 11. 11:15
:) Hát ez nem jó reklám az igény szerinti szoptatásnak:)
2013. márc. 11. 09:57
óóóóóó de jó cikk. Én az igény szerinti szoptatás híve voltam/vagyok. Eredménye: lánykám szerint egy étkezés 4 órán át tart. De kitartottam, bár sokszor a sírás kerülgetett. 1 éves koráig bírtam. Ő jól táplált kövér csajszi lett, és meg egy életre megutáltam a szoptatást. De ha lesz kistesó, vele is kitartok majd! :)
2013. márc. 11. 09:50

Elismerésem a kedvescikkíró anyukának! Ugyanezen mentem keresztül a lányommal és 16 hetes koráig csak nekem nincs 2 nagyobb gyerekem. Minden nap 5x fejtem le neki a tejet és bizony 45-50 percig is eltartott mert alig akart lejönni. A szoptatósteák a mindennapi "eledeleim" voltak :). Volt mellgyulladás, láz, sebes mellbimbó és még sorolhatnám, de megérte! Végre eltehettem a fejő gépet! El nem tudom mondani mekkora teher alól mentesültem így! A cikk üzenete és talán az enyém is, hogy nem szabad feladni mert mindíg megvan az oka annak, hogy a baba nem szopik és ez NEM a lustaság!! Esetünkben a letapadt nyakizom a ludas mert amíóta tornáztatjuk azóta tud szopizni a gyerek.

Kitartást és sok sikert a hasonló gondokkal küszködő mamiknak és babáiknak!

3. Timkomami (válaszként erre: 2. - C9f9b53798)
2013. márc. 11. 09:40

Lehet, hogy a lenőtt nyelv nehezíti a szopást, de a miénk arra példa, hogy nem törvényszerű, hogy emiatt ne tudjon szopni a baba. Kisfiam januárban született, nyár elejére már vár minket a gyereksebész, de hála Istennek, jól fejlődik, nincs gondunk az evéssel. (Egyébként más okból sem indultunk egyszerűen, mert a 11. napon kezdtünk szopizni, mikor hazakerültünk a kórházból egy lenyelt magzatszurok miatti tüdőgyulladás után.)


Kitartást kívánok, és türelmet minden anyukának, aki szoptatási problémával küzd!


És fontos az anyatej a babának, de egyet értek vele, hogy sem az anyuka, sem a baba értéke nem azon múlik, hogy végül sikerül-e...

2013. márc. 11. 09:17

Ezt én is írhattam volna! Minden jelen volt, igaz a komfortcicizés nálam növelte a tejmennyiséget.


Most hagytuk abba a szopizást (miattam, a gyerek még szopizott volna), 25 hónaposan.


Erősen besárgult, három hétig bágyadt volt, állandóan mellen volt, kis súllyal született, csak bimbóvédővel tudott szopizni, mert nem volt ereje a nulla mellbimbómat kiszívni, mindent ettem-ittam, pihentem vele rengeteget, jártunk Dévényre (igaz a szopóizmai nem voltak érintettek) is, még azt nem írtad, hogy nem veszik észre a nyelv letapadását!!! emiatt szinte nincs esély a szoptatásra, sajnos több ismerős így járt, csak amikor logopédushoz kellett menni, akkor jöttek rá erre...

1. Jk
2013. márc. 11. 09:08
Azoknak, akiknél nem vált be a "tedd gyakran mellre" tanács.
Hogyan növeld a tejmennyiséget praktikák saját tapasztalat alapján.
Segítséget szeretnék nyújtanék annak, aki az elején van, hogy miket próbáljon ki. Összeírom, hogy én milyen praktikákkal találkoztam, miket próbáltam és mit tapasztaltam. Az, hogy mi a tuti és mitől lett végül tejem, nem tudom megmondani... vagy mégis?

Ugrás a teljes írásra: Szoptatási nehézségek megoldásának trükkjei
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook