Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomorú, mély érzés, amikor olvasom, hogy kedves Hoxa... fórum

Szomorú, mély érzés, amikor olvasom, hogy kedves Hoxa... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
42. Napsugár8 (válaszként erre: 41. - D1zsúlika)
2022. júl. 10. 11:01

Igazad van! De akik már kevésbé voltak aktívak, inkább csak olvasni jártak a hoxára, és az új tagok nem is ismerték, nem is tudták, hogy ő is van... volt.

Ugye a covid sajnos sok régi tagunkat is elvitte. Nyugodjanak békében.

Írj ki egy ilyen fórumot, ahol a régiek nevét felsoroljuk, felsoroljátok, akinek tudomása lesz ilyesmiről. És bárki bővítheti a listát menet közben, ha az élet úgy hozza.

Egész biztosan leszünk, akik nem sajnálunk 1-1 szál virágot küldeni emlékükre.

2022. júl. 10. 10:19

Olvasás után, olyan a fórum feelingje, mintha a "temetőben vitáznának" a látogatók! Szomorú!

Viszont szép a gesztus, hogy két helyen is emlékezhetünk az elhunytakról. És ha csak emblematikusan is, de virágot tehetünk a " sírokra."

Az emlékezés egyik helye, az elhunyt nevével indított fórum. (Ez jelenik meg rendszerességgel, akár többször is naponta.)

A másik hely ha az elhunyt adatlapján "tesszük le, a megemlékezés virágait, azaz jelet küldünk.) A megemlékezésnek ez a fajtája "láthatatlan." (Én itt emlékezem.) De talán lehetne egy köztes út is (vagy lehetett volna már a kezdetekben is!), mint az "Emlékezzünk rájuk," (vagy hasonló című) fórum. Ahol a kevésbé ismert elhunytakról is szólt volna a megemlékezés. Valamint, lehetőséget nyílna "egy-egy szál virág küldésére részükre is." És így nekik is méltó hely, megemlékezés jutna a platformon. Szerintem. De ami késik, nem múlik! Mert bizony, egyre többen mennek egy "másik fórumba" közülünk. Sajnos! (Egyébként, igaz a szólás, hogy " Bajos minden ember kedve szerint tenni!")

40. Napsugár8 (válaszként erre: 39. - Tien)
2022. júl. 10. 08:49

Én ha ilyesmit hallottam, olvastam tőle, mindig egy közmondás jutott az eszembe: A szükség nagy úr! És annál inkább csodáltam, hogy nem tört össze, hogy nem zuhant maga mellé, alá...

De csak hónapokkal később értettem meg azt a kiszólását: "... nehogy te mondd már meg nekem, hogy én mit szeressek, hogy én mit csináljak, hogy én ..."

Valamikor decemberben, januárban egy korai ébredés után jöttek ezzel kapcsolatban gondolatok: a saját döntés szabadsága, és a másik ember szabad akaratának tiszteletben tartására való felszólítás = ne szólj bele a dolgaimba, én sem a tiedbe!

Mondtam is akkor, ha mindenki ebben a felfogásban élne, ilyen módon közeledne a másikhoz, mennyivel kevesebb vita, veszekedés lenne a világon! És itt a hoxán is. :))

39. tien (válaszként erre: 37. - Napsugár8)
2022. júl. 9. 22:52

Remélem ott ül az angyalokkal ,és a sajátos stílusában megmagyarázza ,hogy miért nem kell még felvenni a melegebb szárnyakat 😁

Őrületbe kergetett a mínusz húsz fokban sem fűtünk be dolgaival.

38. Napsugár8 (válaszként erre: 37. - Napsugár8)
2022. júl. 9. 17:51
Az általam írt két sort állítólag először: Menandrosz = ókori görög költő fogalmazta meg. Ahogy rákerestem, később több filozófus, költő stb. is megfogalmazta. Jó benne hinni, minimális megbékélést ad a veszteség érzésének elviselésében.
37. Napsugár8 (válaszként erre: 36. - Tien)
2022. júl. 9. 16:27

Mindenkinek segített. Nem volt könnyű élete, keményen küzdött. A sors fintora: december 30.-án mehetett volna nyugdíjba. Hát elment előtte nov. 2.-án.

Egyszer egy könyv ajánlójában olvastam:

Kit szeretnek az istenek,

Korán magukhoz szólítják.

Ha valaki fiatalon megy el, ez a két sor mindig eszembe jut. Nyugodjon békében.

36. tien (válaszként erre: 35. - Napsugár8)
2022. júl. 9. 15:19

Én is nagyon kedveltem, példaként szolgált nem egy esetben.A kitartása ,az élet igenlése stb.

De hiszen ezt Te is tudod, milyen jó és kedves ember volt.

35. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Tien)
2022. júl. 9. 13:39
Mi is nagyon sokat beszélgettünk, eléggé szoros kapcsolatot tartottunk. A köztünk levő távolság miatt a személyes találkozó nem igazán jött elő, de amúgy eléggé jól megértettük egymást. Szerettem, sajnálom, hogy nincs köztünk.
34. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. júl. 9. 13:36

Azért te is tudod ám forgatni a szót. Az elején még nem igazán ez volt a véleményed:


"10. 55Judit (válaszként erre: 9. - Andi6020)

tegnap 09:51

De, tudunk vele mit kezdeni. A baj az, hogy folyamatosan beszélünk róla, nem hagyjuk lenyugodni a témát. Pont e miatt pazarolnak el sokan értékes perceket az életükből, mint most én is. Nem hogy foglalkoznék az élettel. Mondjuk a sajátommal. Na megyek is."

2022. júl. 9. 13:31
Elég szomorú, hogy van aki az elhunytaktól sajnálja a meg, vagy visszaemlékezést. Éretlen lelkivilágú ember.
32. 55Judit (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 9. 13:16

Ha nem tetszik amit írok lapozz, ne rinyálj! 😀

Úgy hőzöngsz, mintha nem írhata bárki véleményt. Ne olvasd ha látod a nevemet. Ennyi.

Ezennel tényleg befejezem ezt a sekélyes és haszontalan társalgást, mert látom szélmalomharc. Nem érted a lényeget. Egyúttal megengedem hogy tied legyen az utolsó szó, mert úgysem marad benned.😀

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. júl. 9. 12:55

"Mindenki szemeláttára írogatni kinek mikor jut eszébe az illető, csak olyan mutogatásféle. Nézzétek, most is eszembe jutott!"


Véleményt a viselkedésünk alapján alkotunk, mindenki magából indul ki. Azért fogadd el, hogy vannak nem magamutogatók is, Vannak, akiket jobban megérint egy-egy ember, ha tetszik neked, ha nem.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2022. júl. 9. 12:50

Ahogy neked sem kellett volna hozzám szólni.

A szabályzat nem tiltja, hogy megemlékezést nyisson valaki, ez sem rosszabb, mint mit ettél, ittál , szexeltél-e és mikor, van-e raktad bugyi? Sőt...

Ha nem tetszik lapozz, ne rinyálj!

29. unom (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2022. júl. 9. 11:50
Te se tudod, mi a különbség a megérteni, és az egyetérteni közt.
28. Bless the child (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2022. júl. 9. 11:48

Köszönöm szépen a feltételezést az felfogóképességemmel kapcsolatban.

Most, hogy ide beírogatsz, nem búslakodsz az értékes elvesztett percekért?

27. 55Judit (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2022. júl. 9. 11:41
Van lehetőséged virágot vinni ugyanúgy, mint itt profilra kattintani és virágot adni.
26. 55Judit (válaszként erre: 24. - Bless the child)
2022. júl. 9. 11:39
Aki nem érti a mondandómat, olvassa el többször. Vagy lassabban.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. júl. 9. 11:39
És ezen az alapon az elhunyt szeretteid sírjára sem viszel esetenként virágot, mert ez már olyan mutogatásféle?
24. Bless the child (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2022. júl. 9. 11:36
Át lehet ugrani őket. Nem értem, hogy ez miért ekkora probléma neked. Empátiahiány?🤔
23. 55Judit (válaszként erre: 15. - L.luiselotte)
2022. júl. 9. 11:09

Nem hogy nem rossz dolog, ez a normális. Örülök hogy azért más is gondolkodik így. Olyan mint kimenni a temetőbe. Ott a sírnál emlékezünk meg, itt a profilon. Szépen, csendben. Mindenki szemeláttára írogatni kinek mikor jut eszébe az illető, csak olyan mutogatásféle. Nézzétek, most is eszembe jutott!

A gyászom az én gyászom. A megemlékezésem is a sajátom.

22. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fokhagyma)
2022. júl. 9. 10:16
Értelek én. Ezt a folyamatos megemlékezést, a virág adást, az elhunytak profilján meg lehet tenni. Aki szerette az illetőt és vinni akar neki virágot, biztos hamar a profiljára talál. 1 kattintás. Főleg ha a kedvencek közt van. Ezért is nem értem, miért kell fórum hozzá. De ha belegondolok, érthető, mert itt a hoxán minden is kap egy fórumot.
21. 55Judit (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 9. 10:10
Én nem dugom homokba a fejem. Mikor valaki távozik és nyitnak rá egy fórumot, mindenki elköszön. Így van ez rendjén. Lehet nem érthetően fogalmaztam. Lehúznak az ilyen témák minket, akik szerettük az illetőt, hogy nem hagyják egyesek nyugodni. Nem elég egyszer elbúcsúzni, hónapokon keresztül életben kell tartani egy nagyon szomorú eseményt, ani senkinek nem öröm, viszont nagyon fáj ha szerettük az illetőt. Persze, nem kell olvasni. Világos. Az én hozzászólásomat se kell. Ahol meglátod a nevem, lépj tovább. Ha mégis, akkor nem kell az időt arra pazarolni, hogy még kommenteld is.
20. BorosTyánka (válaszként erre: 16. - Fokhagyma)
2022. júl. 9. 08:57
A lelkében nincs béke
2022. júl. 8. 18:29
Sajnos az "igazi" életben és az itteniben is egyre többen elmentek már :(
18. tien
2022. júl. 8. 16:00

Guruljkával ismerősök voltunk .Épp készült hozzánk látogatóba ,sajnos közbeszólt a halála..

Személyesen nem ismertem ,de órákat pofáztunk messengeren.

Igenis van létjogosultsága ezeknek a megemlékezéseknek!

Ha valakinek böki a csőrét , lépjen tovább.

17. andi6020 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. júl. 8. 15:29
Oké. Az sem baj, ha sokáig maradsz.
16. fokhagyma (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. júl. 8. 15:16

Csodálkozom a kemény fogalmazásodon, de ez is egy vélemény a sok közül. Nem baj, ha nem mindenki gondolja egyformán, és az sem baj, ha Te úgy látod, ahogy írtad. Én pl. úgy, hogy éppen azzal tartjuk meg emlékezetünkben a számunkra kedves fórumtársunkat, hogy néha teszünk oda egy megemlékező jelet. Tényleg olyan ez, mintha a temetőben tennénk a sírra egy szál virágot.

Ezt írtad: "Hagyni kéne az elhunytakat békében nyugodni." Én nem hiszem, hogy a békéjüket zavarja meg az, hogy gondolunk rájuk, de természetesen, ha Te így látod, ahhoz jogod van. Nem vitának szántam, amit írtam, csak véleménynek.

2022. júl. 8. 15:00
Én nem tartom rossz dolognak, néha a Guruljka és a Forrest oldalára rá-ránézek, és sajnos egy régebbi Hoxa tagunkról aki 14-ben hunyt el, ( Gevi) nincs ilyen megemlékezési lehetőség.
14. Bless the child (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. júl. 8. 14:36
Csodás gondolatmenet
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2022. júl. 8. 14:30

Nem kötelező olvasni, ha szeretted, akkor nyomot hagy az emberben így is, úgy is, ha meg közömbösek kit érdekel?

A halál az élet vége, hozzátartozik. Szokd, hogy egyszer megtörténik, ha a homokba is dugod a fejed.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook