Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni fórum

Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni (beszélgetős fórum)


2009. nov. 2. 12:49

Nekem legjobban a reggeli első cigi hiányzott a kávé mellé.

Na meg persze azt az űrt ki kell tölteni amit cigizéssel töltöttetek eddig.

Sportoljatok helyette,hiszen az ember mindig hízik ilyenkor,sajnos.

Érdekes,h Én akkor köhögtem mikor cigiztem,miután letettem nem.

2009. nov. 2. 12:48
Én ma már nem köhögök annyit szerintem neked is elmulik hamar.
18. warj (válaszként erre: 17. - E945905be5)
2009. nov. 2. 12:44
Köszi neked is kitartást. Tudom, hogy az első hét a legrosszabb. Nekem jó tudni, hogy ennyien vagyunk és támogatjuk egymást. Alig várom, hogy a szervezett ürüljön és megszünjön ez a gusztustalan köhögés.
2009. nov. 2. 12:37

Én három hete nem cigizek az elsö hét nagyon nehéz volt,melékhatásrol csak annyi egy hissztis hárpia lettem nem mintha régeb nem hissztiztem volna de most huuuu sokszor saját magamon csodálkozom. Az is igaz többet esszek aztán mi lessz a kilokal nem tudom :))) még nem mertem rá álni a mérlegre . Ja a párom is le mondot tegnap egy hete rajta nem látok semi változást,.

Kitartást meg éri .

16. warj (válaszként erre: 13. - E3e8ab07a5)
2009. nov. 2. 10:49
Hát nekem nem jön be az egy szál cigi legyen otthol szindróma, tegnap is ezért szívtam még el a cigit. Én nem veszek, mert ha csak egy van is otthol, addig addig, hogy a cigi győz és nem én, viszont, hál isten hideg van és a boltig kb 10 perc séta, és nincs kedvem fagyoskodni. Remélem kitartok, az első három nap a legnehezebb (legalább is eddigi leszokási kísérleteim alapján), utánna ezek ösztönzőleg hatnak rám.
2009. nov. 2. 10:48
Két éve tettem le sikerült,nehéz volt az elején nagyon.
14. warj (válaszként erre: 12. - Ancsika72)
2009. nov. 2. 10:46

A büdösséggel kapcsolatban nekem annyi a gondom, hogy nincs szaglásom. Soha nem volt, ne kérdezzétek miért, a doki sem tudja.

Szóval én nem érzem a cigeretta szagott,(mást sem, pl rózsa illat meg ilyenek) gondolom ha érezném könnyebb lenne lemondani. Tehát ez sajnos nem ösztökél. De próbálok arra gondolni, hogy más viszont érzi a büdös szagomat és ezt nem akarom.

13. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 6. - Warj)
2009. nov. 2. 10:36
Én nem várom, hogy rágyújtsak! Igaz néha megkívánom, van egy szál az utolsó dobozból a fiókban! Valahogy úgy érzem nem kell! Remélem így is marad! Soxor próbáltam előtte leszokni, nem ment sehogysem, talán most...
2009. nov. 2. 10:36

Sziasztok!

Mindenkinek erő és kitartást kívánok,erre nagyon szükségetek van.

Én 06.15-től nem szívom.Voltak rosszabb,jobb időszakok,volt olyan is,h legszívesebben rágyújtottam volna de mindig erőt vettem magamon és tovább léptem.

De viszont olyan jó mások büdösségét érezni abból a szempontból,h én is ilyen büdös voltam mikor cigiztem.

11. warj (válaszként erre: 9. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 2. 10:31
Hát erről én még nem is hallottam. Én akárhányszor leszoktam, soha nem használtam semmit helyette. Úgy gondolom, hogy akaraterő kérdése, ha valaki le akarja tenni. Hát nekem ez szokott időközben elfogyni sajni, de most remélem nem fog. Ha van kedved, próbáld meg te is és tedd le, hátha sikerül, így hogy bátorítjuk egymást.
10. warj (válaszként erre: 8. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 2. 10:28

Hát nem tudom, lehet nincs igazam, de valószínű így ürül a szervezetből. Nekem egy barátnőm szokott le egy másfél éve. Neki is voltak ilyen panaszai. Én a hízástól félek inkább. Bár ma még nem ettem, próbálom tartani, azt amit eddig, délben eszem először. A fiam Candidás, lehet rászokom az ő élesztő mentes kenyerére, a cukrot nagyrészt mondhatni teljesen már kizártam az étrendből, talán a kenyér a másik amit ha lecserélek, esetleg nem hízom majd.


Tartjsuk egymásban a lelket. Nagyon jól csinálod, ha már napok óta birod. Én éjszaka álmomban cigit kajtattam. Tegnap nem mertem elmenni a bolta, nehogy kísértésbe essek. De délelőtt volt még otthol egy szál cigi, azt elszívtam kávéval. Szertartásosan, hogy ez az utolsó. Szóval nagyjából tegnap délelőtt 10 óta nem gyújtottam rá.

9. fbb53e1d99 (válaszként erre: 7. - Warj)
2009. nov. 2. 10:24

Igen, dohányzom:( Mindent próbáltam. Legutoljára a Champixot is...nekem nem megy sajna:(:(

Kitartást, és sok sikert kívánok!!!!

8. 62cc0f78ae (válaszként erre: 5. - Warj)
2009. nov. 2. 10:20

Oké!:) Én nem akarom feladni, nem is fogom!

Mondjuk az tényleg fura, hogy amíg cigiztem, nem köhögtem, most meg igen...

7. warj (válaszként erre: 4. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 2. 10:17
És most dohányzol vagy nem. Én nem számolom hányszor próbáltam, de legalább annyiszor mint te tuti. Próbáld meg újra, ha még szívod. Hátha így, hogy tartjuk egymásban a lelket sikerül.
6. warj (válaszként erre: 2. - E3e8ab07a5)
2009. nov. 2. 10:16
Hát terhesség alatt és a szoptatás alatt én sem dohányzotam, de alig vártam, hogy újra kezdjem. Gratulálok a kitartásodhoz. És köszi, a tippet meg fogom keresni az oldalt.
5. warj (válaszként erre: 3. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 2. 10:15
Legalább akkor tudjuk egymást támogatni, nekem igazából a megszokás az ami nagy úr, én nem eszek többet egyenlőre. Többször próbáltam már, az első három nap a legnehezebb. Ha gondolod támogassuk egymást. Én 20 éve dohányzom ha a terhesség és szoptatási időszakokat és az egyéb leszokással töltött időszakot levonon ez vagy 2 év. Egyébként már évek óta elég volt egy doboz cigi két napra, tehát nem szívtam olyan sokat és az is 3 mg-os. De már ez is rossz, a köhögés miatt. Azt meg valahogy nagyon szégyelem, mindig a legkedvezőtlenebb helyzetekben kezdek köhögni hörhurutosan. Szóval ki kell tartani.
2009. nov. 2. 10:10
Én már 5-ször próbáltam:(
2009. nov. 2. 10:05

Szia! én pár napja nem cigizek! (12 év és napi 1 doboz után)

Nincsenek elvonási tüneteim, nem vagyok idegbeteg, csak kicsit éhes, és kapar a torkom! De ennyi!

Eldöntöttem, nincs rá szükségem!

(Olvasd el az Allen Carr-könyvet!)

Nagy kalappal!:)

2009. nov. 2. 10:03
Hajrá!!! Nem egyszerű az első 2 hét, de megéri!!! Én 2008. február 14-e óta nem szívom. Napi egy doboz simán lement, aztán terhes lettem, letettem! A dohanyzas.hu tuti kis oldal, leszokott, leszokni vágyó, vagy épp leszokóban lévő emberekkel, kalkulátorral, nézd meg, hátha segít Neked (is)!
1. warj
2009. nov. 2. 10:01

20 év dohányzás után, döntöttem úgy már sokadjára, hogy leteszem a cigit. Már annyira érzem, hogy rossz hatással van rám, két emelet után lihegek, köhögök, rágyújtok mert kívánom és felénél elnyomom, mert nem is esik jól. Nem tudom, hogy mennyi kitartásom lesz, de jó lenne, ha lenne más is, aki csatlakozik. Talán ha egymásban tartjuk a lelket, sokkal könnyebb leszokni.

Pl most is "ölni tudnék egy szál cigiért" de inkább leírom azt amit elérni szeretnék, hátha segít. Csatlakozzon aki most szeretne leszokni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook