Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni fórum

Szokjunk le a dohányzásról, én ma kezdem szeretnék egészségesen élni (beszélgetős fórum)


50. ancsika72 (válaszként erre: 49. - Warj)
2009. nov. 10. 17:06

Én gratulálok neked,nagyon ügyi vagy:-)))

De a neheze még hátra van.De kitartás.

Aki hosszabb ideig nem jelentkezik az általában vissza szokik sajnos:-(

49. warj
2009. nov. 10. 16:59
Úgy tűnik egyedül maradtam? Lányok hová letettek. Én még birom már 9 napja nem gyújtottam rá.
48. warj (válaszként erre: 46. - 75fcec8bbe)
2009. nov. 10. 09:23
szia! remélem elkezdted a leszokást, én azt gondolom, hogy egyre könnyebb minél több napja nem dohányzom. Néha hiányzik, de egyre kevesebbet jut eszembe, és akkor mindig arra gondolok, hogy már jtöbb mint egy hetet kibírtam. Drukolok neked.
47. warj (válaszként erre: 46. - 75fcec8bbe)
2009. nov. 9. 10:15

Szia! Örülök hogy csatlakozol. Én november 1-én délelőtt 10 kor szívtam el az utolsó szál cigimet. Én november 2-a óta egyáltalán nem gyújtottam rá, és ma más sokkal könnyebb, sokszor már eszembe sem jut. Inkább ha unatkozom. Sőt próbálok ugyanúgy étkezni is, most is naponta kétszer eszem, inkább folyadékot iszok, ezzel próbálom a hiányt pótolni. (vízet, teát, kávét). Így még nem híztam és remélem nem is fogok.

Szerintem csak akkor lehet lemondani, ha nincs otthol egyáltalán cigi, az első nap nehéz nagyon, de utána én mindig ezt mondogatom, ha már tegnap kibírtam ma is ki fogom. A 3 nap után már kicsit könnyebb. Próbáld lekötni magad, olvasással, vagy ilyesmi. Remélem sikerül. Én már nem köhögök és a szemem alatt a sötét karikák is kezdenek megszünni, ami érdekes nem vagyok annyira fáradt, több az energiám. Drukolok neked. Tartsuk egymásban a lelket.

46. 75fcec8bbe (válaszként erre: 1. - Warj)
2009. nov. 9. 08:37
hello,szia,en is 22 eve szivom ezt az utalatos dnalunk romaniaban fel tiz van meg van 4 szal cigim ,ezeket elszivom es tobbet nem akarok ragyujtani.sokan azt mondjak nem is olyan ordongos nemragyujtani mint amennyire felunk tolle.sok siker tovabbra is es en is tarsulok hozzad,hany napja nem szivod?puszi meg irok kesobb.olgot,rabja vagyok,leakarok szokni es gondolom hamarosan el is dontom,szuksegem van a biztatasodra,biztatasotokra,fogjunk ossze es mutassuk meg hogy meglehet csinalni,most
45. warj
2009. nov. 6. 08:36

Szia Sz.Bella!


Remélem a hallgatásod nem azt jelenti, hogy visszaszoktál. Képzeld a tegnap délután egy katasztrófa volt. Még bőgtem is egy jót, ha valaki megkínál egy szál cigivel tuti elfogadom. De az a valaki nem tette meg, azt mondta, hogy ha eddig bírtam ezután is kell. Ma már hálás vagyok neki, de tegnap ölni tudtam volna azért az egy cigiért. Éjszaka álmomban biztos elszívtam vagy 4-5 szál cigit. Egy rémálom volt. De ma büszke vagyok magamra, mert túljutottam az első stresszes sírós eseten cigi nélkül. Te hol jársz mostanság? Már 3 napja nem voltál erre. Olyan jó lenne, pedig tartani egymásban a lelket.

44. warj
2009. nov. 5. 08:54
Megint eltelt egy dohánymentes nap és egy új kezdődik, remélem mindketten kitartunk. Reggel köhögtem, állítólag ilyenkor tisztul a tüdő. Remélem is, hogy kitisztul, el sem tudom képzelni, hogy hogy nézhet ki 20 év dohányzás után. Lehet meg kellene mutatni minden dohányosnak évente a tüdőszürőn készült képet, biztos sokan leszoknának, vagy legalább is fontolóra vennék.
43. warj
2009. nov. 4. 16:09
Már a 20-as témánál járok. Hát őszintén lehet könnyebb lett volna leszokni a könyv után, mert így elég nehéz, hogy egész nap a dohányzásról olvasok. De azért tanulságos a könyv, és nagyon sok igazságot vélek felfedezni, bár én azt mondom, hogy ha leszokom az az akaraterőmőn fog múlni inkább. Egyenlőre bírom.
42. warj (válaszként erre: 41. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 4. 08:56

Szia!

A fejfájás sokmindentől lehet. Pl ha időjárás változás van, márpedig az van rendesen mostanság. A folyadék hiány is okozhatja. Érdekes néha köhécselek én is, gondolom ilyenkor tisztul a tüdő. De ha így haladok a randira elfog múlni a köhögés. A könyv egész jó a nyolcadik témánál járok.

41. 62cc0f78ae (válaszként erre: 40. - Warj)
2009. nov. 3. 19:38

Én lightot, bár az utolsó karton 4/0,4-es volt. Te sokat köhögsz? Én szinte alig, csak jobban érzem a szagokat, és a benzingőzt nem bírtam Debiben.

Viszont a fejem már nem fáj, lehet, hogy azért fájt, mert kevés folyadékot ittam!

Majd írj, mi a véleményed a könyvről! S hogy tudod-e használni!

40. warj
2009. nov. 3. 19:23
Ja visszakerstem neked napi egy doboz volt, hát nekem a fele. Lehet ezért nem fáj a fejem, mert kevesebbet szívtam és az is 3 mg-os volt, le milyen erőset szívtál?
39. warj (válaszként erre: 37. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 3. 19:21
Egyébként mennyit szívtál naponta? Nekem egy doboz cigi elég volt két napra, normál esetben, ha nincs valami pl szalonasütés egy kis iszogatással egybekötve.
38. warj (válaszként erre: 37. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 3. 19:20
Nem a fejem nem fáj, csak néha köhögök. Meg most laktam jól és ilyenkor nem könnyű, de mivel nincs itthol és kukázni nem fogok dekkért, így nem gyújtok rá. Engem ami megdöbbentet a könyvben,m bár még az elején tartok, hogy tulajdonképpen a dohányos drogfüggő, vagyi én is és mindenki aki dohányzott.
2009. nov. 3. 17:44

Sok sikert a könyvhöz!:) nekem egy mondata maradt meg: nincs szükségem a cigire!:) És tényleg nincs!

A megszokás nagy úr, nekem akkor jutott eszembe a bagó, amikor felbosszantottak. De eltereltem a gondolataim!:)


Neked nem fáj a fejed? Nekem egy kicsit igen!

36. warj
2009. nov. 3. 15:45

4 éve költöztem. A szám lemaradt. Egyébként még bírom, és tényleg fura, észrevettem én is, hogy ugyan azokban az időkben érzem a hiányt, amikor rágyújtottam. Ez lenne a megszokás, pl ha reklám van a film közben, vagy a melóhelyen ált fél tízkor mentem le az első cigire, vagy pl 5 ig melózok, és ilyenkor alig vártam, hogy rágyújtsak, most pl ittam egy teát az automatából helyette, jól meg is égette a nyelvem, nem gondoltam, hogy ilyen meleg. :-)

Elkezdtem olvasni a könyvet.

35. warj
2009. nov. 3. 12:25
Megtaláltam a könyvet amit említettel, most nyomtatom ki. remélem segít majd.
34. warj
2009. nov. 3. 09:26
Tényleg nem lakunk egymástól messze, egyébként éve költöztem el debiből, de a szivem visszavágyik. Szóval pénteken talizunk, bár azt mondta, hogy lehet csütörtökön is, mert nem biztos, hogy még bír egy napot várni. Én meg csütörtökön megyek a fiamért, ő tudja hol talál meg. És igen szerintem helyes, pedig a fotók alapján nem ezt vártam. Ha csak a fotó alapján döntöttem volna, el se megyek a randira szeritem, és lám élőben hát megfogott.
2009. nov. 3. 08:34

Én is köhögtem, meg a torkom fájt-de csak tegnap, ma már nem, tuti a cigitől!

Az első pár nap szerintem a nehéz, vagy legalábbis nehezebb. és tényleg érdekes, hogy a nikotin nem hiányzik, "csak" a megszokott mozdulatok. De nem, nem fogok rágyújtani, most is tök nyugisan kávézok, cigi nélkül! Nem leszek büdös, és nem teszem tönkre a szervezetem!

Ha már jól megleszek cigi nélkül, kezdődhet a fogyókúra is! (Illetve edzés:D)


Mikor randiztok megint? Helyes a pasi?


Jééé, te nem is laksz messze tőlem!:)

32. warj (válaszként erre: 31. - 62cc0f78ae)
2009. nov. 3. 08:18
Hát azért a neheze még hátra van. De ami inspirál, hogy megismerkedtem valakivel és ő sem dohányzik (4 éve), illetve azt mondja hogy nagyon ritkán elszív egyet egyet. Na mindegy, mivel nagyon nagyon szimpatikus az illető, és nem szeretném körbe bűzölögni, így azért ez is erőt ad. Ma reggel nem köhögtem, de az este igen. Remélem a köhögés elmúlik a kövi randiig, mert úgy szégyelem, amikor olyan csúnyán köhögök.
2009. nov. 3. 08:14
Gratula! Látod, megy ez!:)♥
30. warj
2009. nov. 3. 08:11
Mindenkinek szép napot! Kibírtam az első dohánymentes napomat, igaz vasárnap is délelőtt szívtam csak el egy szálat, ha ezt is hozzáveszük akkor mondhatni másfél nap. Mindegy, a lényeg hogy kibírtam, és ma már egy kicsit könnyebb volt reggel. Sőt az este msn-ezés közben észre sem vettem, hogy eszembe sem jut, mindaddig amíg egy ismerős rákérdezet, hogy hogy birom. Köszönöm a lelekesítést, annyira jó, hogy mellettem álltok.
29. warj (válaszként erre: 28. - De7b7302d3)
2009. nov. 2. 19:01
Hú ha én ezt meg tudnám tenni nagyon klassz lenne A gond az hogy ha én 9 hónapja nem dohányoztam és csak a bulizás kedvéért rágyújtottam, ott és akkor végem volt és visszaszoktam.
2009. nov. 2. 17:33

Sziasztok,

En epp egy eve szoktam le, cseppet nem volt nehez. Egy novenyi alapu gyogyszer segitett Tabex a neve. Csak ajanlani tudom, az 5. naptol ahogy elkezdtem szedni mar nem cigarettaztam. A legjobb pedig az, hogy azota sajnos elszivtam neha 1-1 szalat (ugy 3-4 havonta, alkalmankent mondjuk 4-5 szalat), de nem szoktam ujra ra :)

A kohoges normalis kb 2-3 hetig, igy tisztul a tudo.

2009. nov. 2. 17:15

Én a múltkor pl. este 8 után azért szívtam el egy szál cigit, mert egész nap kajáltam, és már majd szétdurrant a hasam...:S Nem szabad enni helyette!


Én most jól bírom, mert elhatároztam, hogy nekem nincs szükségem cigire. Olvassátok el azt az Allen Carr-könyvet! (Neten fent van, ebookként)

26. warj (válaszként erre: 25. - E945905be5)
2009. nov. 2. 16:54
Köszönöm szépen. Ma az egyik hallgató hozott be egy nagy tortán, és két szeletett is megettem, egy kis dicséret, amiért kitartottam. Este gyorsan lefekszem aludni, hogy elteljen ez a nap. De délután már könnyebb volt valamivel, az este biztos nehéz lesz.
2009. nov. 2. 16:41
Nekem a net sokat segitet el terelte a figyelmem. Drukolok neked légy erös .
24. warj
2009. nov. 2. 16:17
Hát most én is elég sokat voltam a neten, lehet nekem is pótcselekvés.
2009. nov. 2. 16:03
Én pot cselekvésként neteztem igy találtam rá a hoxára
22. warj
2009. nov. 2. 13:47
Érdekes, én pont a kávét nem mellőzöm, mert így könnyebb az éhességen felül kerekedni, már a 4 dik kávénál tartok. De elég is érzem, mert ez sem egészséges. Holnaptól kitalálok valami pót cselekvést ami nem hizlal és egészséges is. A múltkor citromos szódával próbálkoztam egy literbe vagy 4-5 citrom, ezzel egész jól el voltam, nem hízlal, tele van vitaminnal és hál isten imádom a citromot, tehát nekem a gyomrom is bírja, sőt elvileg fogyaszt is. Csak a nyáron olcsóbb volt a citrom, azért milyen fura a cigi sem olcsó és itt nem nagyon gondolkodtam rajta mennyibe is kerül.
2009. nov. 2. 12:57
Én elsö héten még kávézni se mertem mert tudtam ,hogy fogom kiváni a cigit . Ja az sokat segitet a párom azt mondta aszt a pénzt amit idáig cigire ki dobtam kölcsem magamra el csodálkoztam , hogy mennyi pénzt ki dobtam az ablakon igy hát minden héten meg lepem magamat valimvel és ez engem tényleg fel dob.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook