Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szociális fóbiások jelentkezzetek fórum

Szociális fóbiások jelentkezzetek (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. afbc662347 (válaszként erre: 50. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 09:59
Félreértettél!Az apróságot nem rád értettem, hanem magamra, meg egy csomó emberre, akik képesek tényleg nem tragkius történéseket is a legnagyobb katasztrófaként megélni. :)
50. 47fe723031 (válaszként erre: 49. - Afbc662347)
2009. máj. 21. 09:57
sajnos amiket én abban a zavarodott 2 évben éreztem azt sehogyan sem tudtam apróságnak feldolgozni:) nem elég, hogy kijött minden fóbiám, nem létező dolgokat éreztem vagy fájdalmakat, agyam is nyomta a furábbnál furább gondolatokat, amiket már akkor is egy 5perc elteltével nyitott szájjal néztem, hogy na ez mi volt, mert már akkor nem értettem:) Jó dolog a megvilágosodás ha utána is érti még az ember:)
49. afbc662347 (válaszként erre: 48. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 09:51
Sokaknak erőt adhatsz, tényleg sokszor milyen apróságok miatt mennyire kilátástalannak látja az ember az életet!
2009. máj. 21. 09:48

2 öcsi is ott volt a balesetben... Nem hiszem anya büszke lenne rá, hogy mekkora lusta dög tudok lenni:)

de a lényeg nem is ez volt, ha nem az, hogy ha valaki szarul is van plussz összejön az életben minden, akkor is ki lehet mászni belőle. A baj az, hogy mindenki azt hiszi egyedülálló problémái vannak, és még ezerszer leírhatnám, hogy iszonyat dolgokat éltem meg pánikbeteg korszakomban. Ugyan így gondoltam én is amikor volt ez az egész, szóval ameddig valakinél nem jön a felismerés, addig nincsen megoldás.

47. afbc662347 (válaszként erre: 46. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 09:41

Hát, akkor szerencse is volt ebben a nagy tragédiában, hogy nem maradtál családilag teljesen egyedül. :( Gondolom, a nővéreddel azóta még szorosabb a kapcsolatod. Azért nagyon szomorú, hogy ilyen fiatal létedre szülők nélkül maradtál, ráadásul egy baleset miatt!

Nagyon büszkék lennének rád!

2009. máj. 21. 09:30

nővérem nem volt ott. Ő él és virul, állandóan lepetézik egy gyereket:)

mondom, nekem igazából ez adott egy pofont, hogy most magamra maradtam és egyedül kell megcsinálnom és helyettük is élnem

45. afbc662347 (válaszként erre: 44. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 09:27
Hát hallod, ez még kívülről olvasva is sok(k), amin átmentél! A egész családod meghalt a balesteben? Szülők, tesó? Nagyon erős lehettél, hogy nem rokkanttál bele, hanem ilyen helyzetből fel tudtál állni egyedül, segítség nélkül!
44. 47fe723031 (válaszként erre: 41. - 1023b44e1e)
2009. máj. 21. 09:20
de szerintem marhára tudom....mint ahogyan a gyógyszeres részt is ismerem. Olvassad el mit írtam le, ott volt benne az is, hogy azt fogja sokatok gondolni, nem tudom miről van szó, mint ahogyan én is így éreztem anno, hogy senki nem értheti mi a gondom és mennyire rossz. Rohadtul tudom:) csak én már kijöttem belőle. Hidd el nekem sem volt kedvem élni régen és nem létező dolgokat éreztem. barátok hülyét kaptak, család meghalt, ex lelépett 5 év után más pasikkal (többes szám szándékos:D). Szóval egyedül maradtam és a hülyeségeimmel. Mikor elmentem terápiára akkor szembesültem vele, hogy milyen sok ember van még rajtam kívül, akinek ugyan olyan problémái vannak és ők a szerencsésebbek, mert felvállalták. Sokan el sem mennek, felszállok a buszra és csak egy embert látok, senkinek eszébe sem jutna, hogy depressziós, zúg a feje, nem létező szívrohamokat él meg és retteg attól ha ránézek. Pedig ilyenekbe nap mint nap botlik az ember, csak nem tud róla...
43. 1023b44e1e (válaszként erre: 39. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 07:03

Szóval irigyellek titeket amiért csak ennyi a gondotok:) Mindenkinek kéne egy kis lazaság, és kevesebb gondolkozás. Ameddig valaki sajnálja magát, addig szerintem nem jön ki belőle.


Engem inkább ne irigyelj...ja és nem sajnáltatom magam.

42. 1023b44e1e (válaszként erre: 37. - Csicsi25)
2009. máj. 21. 07:00
Gyógyszerek lényegesen sokat segitenek!!!
41. 1023b44e1e (válaszként erre: 36. - 47fe723031)
2009. máj. 21. 07:00
Köszi ari vagy de nem értheted miken mentem keresztül
40. 1023b44e1e (válaszként erre: 34. - Hexike)
2009. máj. 21. 06:58
Amióta új gyógyszert kaptam teljesen más lett minden, aztán az orvos előállt egy ötlettel hogy szedjek egy másmilyent ami 2 ezerrel olcsóbb és ugyanaz a hatóanyag na attól ugyanolyan rosszul voltam mintha semmit nem szednék. Ugyhogy visszaálltam Zoloftra, de most tök nincs kedvem semmihez.
39. 47fe723031 (válaszként erre: 37. - Csicsi25)
2009. máj. 21. 00:10

hát minden az ember fejében dől el...igazából kötelességem volt kijönni belőle, ahogyan lefogyni is kötelező volt utána:) Emléxem én milyen volt, meg voltam győződve róla, hogy bajom van, totál kilátástalannak láttam mindent, el sem tudtam képzelni, hogy egyszer minden jó lesz és helyrejön. Szerintem sokan vannak itt akik hasonlóképpen éreznek, hogy sosem lesz vége, gyötrelem az egész stb...Pokolian szenvedtem, én sem hittem, aztán még is összejött. Mondták nekem vagy ezerszer a 2 év alatt, hogy legyek már tökösebb, mindig úgy gondoltam könnyű mondaniuk, azt sem tudják mi játszódik le bennem. Mondjuk valóban a mai napig úgy gondolom sokan tényleg feladták volna vagy hülyét kapnak ha ugyan azt átélik amit akkor én. Tudom rettentően hülyén hangzik, de nekem a családom adott akkor erőt, mivel egy balesetben meghaltak mind. Úgy éreztem helyettük is élnem kell, nem maradhatok ilyen szánalmas egyedül. Erre írtam pár hozzászólással lejjebb, hogy senkinek sem kívánom, hogy hasonló dolgok történjenek vele ami engem kirángatott az egészből. Amúgy soxor azoknál az embereknél fordulnak elő ezek a "betegségek", akik sokat gondolkoznak. Legtöbbször az intelligens emberek hajlamosabbak rá:D Szóval boldogok a hülyék...

Amúgy az itt leírt panaszok közül kb az összeset átéltem, egyszerre együtt és még hozzáadódott pár:) Szóval irigyellek titeket amiért csak ennyi a gondotok:) Mindenkinek kéne egy kis lazaság, és kevesebb gondolkozás. Ameddig valaki sajnálja magát, addig szerintem nem jön ki belőle. Én anno megszemélyesítettem a problémáim. Szinte már beszéltem hozzá, hogy oké jöjjön, adjon bele anyait apait akkor is leszarom és odaverek neki egyet. Felfogtam egyszer úgyis meg kell halni és addig is lehet élni, ha pedig eljön az idő akkor eljön.

38. fbab8271ce (válaszként erre: 30. - Hexike)
2009. máj. 20. 22:02
liftben nincs bajom, az a baj, hogy vannak idegen emberek(pl buszon), és bepánikolok, nehogy rosszul legyek, meg köhögjek, és ettől kezdek el rosszul lenni...remélem érthető, kicsit bénán fogalmaztam...
37. Csicsi25 (válaszként erre: 36. - 47fe723031)
2009. máj. 20. 21:52

Nagyon tetszett a hozzászólásod és remélem, rajtam kívül másoknak is erőt adtál ezzel. Teljes mértékben igazad van: gyógyszerrel nem múlnak el a gondok!


Gratulálok a kitartásodhoz és hogy képes voltál egyedül megoldani a problémáidat!

36. 47fe723031 (válaszként erre: 33. - 1023b44e1e)
2009. máj. 20. 21:34
szerintem jobban jársz ha lerakod a gyógyszereket, mert semmire sem jó, illetve hülye megoldás. Engem is tömtek egy évig 2 lónyugtatóval, ráadás egyiket skizoknak szokták adni:) Elmondták nehéz majd letenni, kezelés nélkül a pánikbetegségből sem fogok soha kijönni, még is minden sikerült. Persze volt 2 év gyötrelem amikor pokolian szenvedtem és legszívesebben egész nap kikapcsolt aggyal feküdtem volna. Fel is híztam 120kg-ra:D aztán történt ami történt és megelégeltem az egészet. Néhány hónap alatt minden elmúlt. Neked is csak lazábban kéne hozzáállnod és minden rendben lesz. Élni mindig érdemes még a legrohadtabb pillanatokban is, az pedig egyértelmű, hogy egyszer véget fog érni a gondod, akkor pedig tegyél hozzá, akard, hogy minél előbb jó lehessen.
35. 47fe723031 (válaszként erre: 31. - 1023b44e1e)
2009. máj. 20. 21:28

nem tom:D nekem még anno a pszichologus csajszi ill. haverom aki szintén pszichológus mondta, hogy manapság nincsen olyan akinél ne találnának valamit. Kb. mindenkinek van valami személyiség zavarja :)

Mindenki fél valamitől, mindenkinek vannak napközben apró fájdalmai itt-ott, mindenki képes adott helyzetekben szorongani. Igazából nem kell vele foglalkozni, mert nem számít. Én előbb néztem meg egy videot, amiben hülyegyerek küldi fel az orrába az anyagot aztán összeesik és hello. Komolyan 5 percig görcsölgettem még a kezem is remegett:D amúgy valszeg fake volt a film. Szóval mindenki képes "hülye"lenni, ha hagyja magát. Én is antiszociális vagyok, de inkább az emberke miatt:) tömeg nem érdekel. Ezek amúgy is mindenkinél csak levezetési formák, totál más lehet a gond. Gondja pedig mindenkinek mindig lesz, meg kell vele birkózni, erről szól az élet.

34. Hexike (válaszként erre: 33. - 1023b44e1e)
2009. máj. 20. 17:09
Amióta új gyógyszert kapsz, azóta jobb? Változtatott valamin egyáltalán az, hogy gyógyszert kapsz?
33. 1023b44e1e (válaszként erre: 29. - Hexike)
2009. máj. 20. 17:06
Nézd Hexike. Én sosem tudtam felelni, ahogy kimentem mindenki azon röhögött milyen vörös lettem, és elfelejtettem mindent, szintén ugyanugy a vizsgákon is későbbiekben. Két évet dolgoztam egy helyen több ezer ember közt de két év után már nem birtam, minden nap sirva mentem dolgozni, mert nem birtam vizsgázni egy termékből, nem birtam ha néznek, 12 óra alatt nem ettem semmit, mert rosszul lettem az ebédlőben és tele lettem vörös foltokkal, remegtem, rázott a hideg, közben iszonyat melegem volt, nem láttam, fájt a hátam, ha valaki hozzám szólt azonnal vörösödés, hang elcsuklás, wc-ben sirás, igy felmondtam. Egy éve itthon vagyok, egy évet félrekezeltek rossz gyógyszert kaptam ami kb. egy hónapja derült ki, most rivotrilt szedek és Zoloftot.
32. 1023b44e1e (válaszként erre: 25. - Fbab8271ce)
2009. máj. 20. 17:00
Nekem is volt régen köhögö rohamom is ugy éreztem megfulladok és állandóan csikizett a torkom de később kiderült hogy ez teljesen mástól volt attól hogy pajzsmirigy alulműködésem van.
31. 1023b44e1e (válaszként erre: 24. - 47fe723031)
2009. máj. 20. 16:58

szia


Én vidéki vagyok ezért egy hónapot tuti bent kell majd lennem. mert nincs lehetőségem munkanélküliként állandóan feljárkálni. Megnyugodtam attól amit irtál remélem akkor tényleg nem olyan borzalmas :) bár rám ugyis azt mondják majd hogy semmi bajom :(( meg hogy menjek haza

30. Hexike (válaszként erre: 25. - Fbab8271ce)
2009. máj. 20. 16:39

Ha a zárt helyiségektől félsz sztem az nem agóra fóbia, hanem klausztrofóbia (bezártság érzés).

Ha érzed, hogy ilyen kezdene eluralkodni rajtad, vegyél nagy levegőt, és nyugtasd magad...

29. Hexike (válaszként erre: 17. - Csicsi25)
2009. máj. 20. 16:37

Egyet értek szomoruangyallal. Hasonló problémám van nekem is. Ha a suliban az osztály elé ki kell állni, vagy felelni kell elmondom az első mondatot utána rámtör a síró görcs, úgy érzem, hogy mindenki rajtam nevet, engem figuráznak ki.(osztálytársaim szerint csak beképzelem magamnak). Szőrnyen rossz, én meg tudlak érteni. Legutóbb kirohantam az osztályteremből... :(

Nekem azt tanácsolták, hogy előszőr kis közönség előtt beszéljek...2-3 ember előtt...

Szerintem neked is ez kéne, előszőr csak pár ember legyen a közeledben, és fokozatosan több...


Én most fogok érettségizni, és nagyon félek, egy egész tanári kar előtt beszélni.... :(

28. Csicsi25 (válaszként erre: 27. - 40163fd81d)
2009. máj. 20. 16:26

:)

Nem azért nem járok. Igazából nem érdekel, hogy ezt mondta, bár akkor nagyon rosszul esett. Azóta két gyerekem van és kevesebb időm... és kicsit lusta is vagyok felhívni a pszichológust. Van az embernek ennél nagyobb gondja is, minthogy mindenféle fóbiával orvoshoz járjon :)

27. 40163fd81d (válaszként erre: 26. - Csicsi25)
2009. máj. 20. 15:31

Mert apukád azt mondta hülye vagy,már nem jársz pszichológushoz?


Meg van a problémád gyökere:DD

2009. máj. 20. 15:27

Szerencsére útközben nem jön rám a wc-re mehetnék :) Talán az elindulás a legnehezebb, utána már kicsivel könnyebb.


Próbáltam orvoshoz menni, néhányszor voltam is. Először is: nem fogom az egész napomat azzal tölteni, hogy várom, mikor hívnak be. Hiába kérek időpontot, tuti, hogy legalább 2 órát kell várni. Erre nekem nincs időm, sem energiám.


Másodszor: nem akarok gyógyszert szedni, ha nem muszály. Azt hiszem, a gyógyszer nem oldja meg az ember problémáját.


Régebben jártam pszichológushoz. Amikor apukám megtudta, ki volt akadva. Azt mondta, oda csak a hülyék járnak.


Szóval megpróbálok együttélni ezzel a "problémával". Szerencsére rendezvények csak ritkán vannak, a hivatalos dolgokat meg csak sikerül elintéznem valahogy :)

2009. máj. 20. 11:34

agorafóbia is gyanús nálam...:( buszon zárt térben elkezdek köhögni fulladni...szarul vagyok leizzadok nem mindig, de ha jön rám ez a "valami" próbálom elterelni a figyelmem, 2 gyerekkel már nem ugorhatok le a buszról, hogy majd inkább gyalogolok...még általános suliban órák alatt is volt sokszor iylen köhögőrohamom, ki kellett mennem, wcre, ittam, kicsit lenyugodtam, akkor tudtam visszamenni...

nem szeretek sok idegen között lenni, feszélyez, oviban szülői előtt is tiszta ideg voltam, nehogy elkezdjek köhögni, nehogy rosszul legyek...

mennem kell (lassan dél), de majd este olvaslak titeket tovább!

szép napot

24. 47fe723031 (válaszként erre: 23. - 1023b44e1e)
2009. máj. 20. 09:14
én oda járó páciens voltam. Legtöbben beköltöznek:D Gondolom helyzet függő ki milyen állapotban van. Csinálnak egy felmérést, pár teszt, elbeszélget veled egy pszichológus. Aztán heti 2-3-4 alkalommal csoportos programok vannak, mindig más. Beszélgetés, rajzolás, valami lazulás stb. Féltem borzalmas lesz, de nem volt annyira vészes. Gyorsan rájön az ember, hogy vannak akik ezerszer szarabb állapotban vannak mint ő, ill., hogy totál hétköznapi emberekkel is találkozol akikről nem is gondolnád, hogy bármi gondja lehet. Inkább kerülik a gyógyszerest kezelést és igyekeznek neked segíteni. Nekem anno máshol felírták a floxetet és amitrexet aztán ide kerültem, végül félbeszakadt egy családi tragédia miatt és nem mentem el többet. Nekem ez a magánéleti hirtelen változás akkor mindent kizökkentett a menetéből, nem volt több időm magammal foglalkozni, letettem a gyógyszereket és önerőből talpra álltam. 2 éve semmi bajom, de senkinek nem kívánom, hogy hasonló tragédia jelentse a kiutat, mindenesetre ebből is jól látni, hogy az egész az emberekben dől el. Lehetsz bármennyire kétségbeesett, érezheted már semmihez sincsen erőd és egy pokoli szenvedés az egész életed, még is ha igazán akarod akkor menni fog.
2009. máj. 20. 08:00
És mi volt Tündérhegyen? Milyen hely? Mi történik ott??
22. 47fe723031 (válaszként erre: 21. - 1023b44e1e)
2009. máj. 19. 21:37
én pánikbeteg voltam anno és szintén tündérhegyre mentem:D ne félj..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook