Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2010. jún. 29. 11:52
S.O.S . Szobatisztaság?! Tanácsok, ötletek!
924. mkjudit (válaszként erre: 922. - Trapiti)
2010. jún. 17. 15:52
Köszönöm, nem fogom erőltetni,nehogy épp az ellenkezőjét érjem el vele.
923. mandy (válaszként erre: 922. - Trapiti)
2010. jún. 17. 15:00
Abszolut egyetértek! :)
922. trapiti (válaszként erre: 921. - Mkjudit)
2010. jún. 17. 14:55

Én még várnék vele, nem biztos szerintem hogy teljesen érett rá. Még rengeteg ideje van. Próbáld ki a bugyipelust, ha szól akkor üljön bilire, ha nem akkor nem. Úgyis fogja jelezni, mikor van itt az ideje leszokni a pelusról. Azt hiszem, ez nem igazán a szülő döntése, a gyerek jelzi amikor érett rá.

Nálunk is ez történt, voltak időszakok amikor jobban érdekelte, járkált wc-re, volt amikor semmi. Áprilisban múlt 2.5 éves, a napokban jutottunk el odáig, hogy itthon balesetmentes és mától utcára sem adok rá pelust. De ezt nem én kezdeményeztem, hanem megvártam amíg Ő mondja, hogy nem kéri már akkor sem, amikor elmegyünk itthonról. Szerintem ráértek még, gondolom oviba csak jövő ősszel megy úgyis...

921. mkjudit
2010. jún. 17. 14:48
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a következőben. Kisfiam május 30-án volt 2 éves. 1 héttel ezelőtt elkezdtem a nagy melegben a pelenkáról való leszoktatását,csak egy kis póló volt rajta,kisgatyát sem adtam rá.Már a 2. naptól magától ráült a bilire ha pisilnie kellett és a 3. naptól pedig kakált is bele. Mióta hűvösebb lett már nem maradhatott pucér a popsi,és így már mindig belepisil,kakil a kis gatyába. Mit tegyek? Ha már bement akkor szól,mert zavarja,de ha pelenkába van nem is szól.
2010. máj. 24. 21:21
Köszönöm a válaszokat :)
919. 7e167fe911 (válaszként erre: 915. - Hencike73)
2010. máj. 24. 20:55
Szia. ÉN kisfiam is későn kezdett beszélni, így tavaly nyáron mikor két és fél éves volt hiába próbálkoztam a bilizéssel nem ment. Ekkor még nem beszélt semmit. Aztán ősszel nagyon beindult a beszéde, és a télre lett szobatiszta. Igaz sajnos a kaka még mindig a pelusba megy, nem akar bilizni, de nem merem erőltetni mert nehogy aztán gond legyen hogy visszatartsa. Ja és állva pisil a bilibe, nem nagyon akart ráülni.
918. mandy (válaszként erre: 917. - Hencike73)
2010. máj. 24. 16:45
Lehet hogy előszőr a fejére teszi (az enyém is azt csinálta), addig nyugodtan teheti, amíg nincs benne kaki/pisi ;-)
917. Hencike73 (válaszként erre: 916. - Mandy)
2010. máj. 23. 21:22

Elég nagy energia bomba a gyerekem egész nap meg sem áll,a saját kis nyelvén dumál megállás nélkül,én azt tudom jelenleg kinézni belőle,hogy a fejére teszi a bilit :)

Azért veszek neki egyet és próbálkozunk,de kizártnak tartom,hogy csak egy percet is rajta maradjon,mert megállni nem bír egy pillanatra sem :))

Azért köszi a tanácsot!

916. mandy (válaszként erre: 915. - Hencike73)
2010. máj. 23. 21:09

Hát szerintem erre nem lehet általános szabályt mondani. Van aki készen áll rá már 20 hónaposan, és van aki még egy év múlva sem.

Szerintem próbálkozz, és ha nem megy, akkor később visszatértek a dologra :)

2010. máj. 23. 21:04
Sziasztok!Az én fiam 20 hónapos,keveset beszél még,de szinte mindent megért.Kérdésem,hogy szerintetek most hogy közeleg a jó idő (szeptemberben lesz 2-éves)próbálkozzak a bilivel,vagy várjam meg míg jobban tudok vele kommunikálni??
914. trapiti (válaszként erre: 913. - F7333cebe4)
2010. ápr. 16. 20:43

Köszi a tanácsot :)


A bili nem érdekli, inkább a wc, így azt használja. Igazából már több mint fél éve járkál wc-re, de csak ha kedve van, eddig nem lehetett "megbízni" benne :)


A matricás ötlet nagyon bevált, a wc ajtó belsejére ragasztgatja a matricákat, így szívesen félbehagyja a játékot ha mennie kell... :)

913. f7333cebe4 (válaszként erre: 912. - Trapiti)
2010. ápr. 16. 16:53
De azért az elején legalább az első pár napban próbáld meg h óránként ráülteted a bilire:)hagy szokja ...
912. trapiti (válaszként erre: 909. - F7333cebe4)
2010. ápr. 14. 21:03

Ez a matrica jó ötlet :)

Most az illatosítót fujja minden alkalommal, de ez nem igazán gazdaságos ;)

911. 7e167fe911 (válaszként erre: 909. - F7333cebe4)
2010. ápr. 14. 20:51
Szia. Na ezt a matricás dolgot kipróbálom hátha akkor hajlandó lesz kakilni a vécébe
910. 7e167fe911 (válaszként erre: 901. - Mandy)
2010. ápr. 14. 20:50

Szia. Nekem is akisfiam, most három éves, kb. január óta szobatiszta. Bölcsibe segítettek a gondozónők nekünk is. Én is sokat kísérleteztem bilizés téren, de nem volt hajlandó ráülni. Mai napig nem ül rá, állva pisil a bilibe, bölcsibe pedig a vécére állva. Próbáljátok ki hátha. Nálunk a kakinál vannak gondok, mivel nem hajlandó sem a vécébe sem a bilibe kakilni, csak pelusban. Gondozónők mondták hog yne erőltessük, mert visszafogja tartani a székletet.

Már így is kínlódunk vele.

2010. ápr. 14. 20:41

Egy jó tipp! Nálunk bevált !!! Vegyél matricát ,ültesd le a bilire és monddd neki ha belepisil vagy belekakil a bilibe kap érte egy matricát amit ő ragaszthat majd rá..:)))

nálunk így szokott le a pelenkáról már egy hónapja,,azóta már magától szól h pisilni kell,és a matrica se kell :D

908. trapiti
2010. ápr. 12. 17:31

Sziasztok!

2.5 éves kislányom a napokban mondogatja, hogy szobatiszta szeretne lenni, nem kell a pelus stb.

Most itthon vagyunk, mert kicsit beteg, amúgy bölcsis.

Érdekelne, hogy kinél hogyan ment bölcsis gyereknél ez...

Most arra gondoltam, hogy itthon pelus nélkül hagyom, nyilván ha megyünk valahová, akkor még nem kockáztatok. Jövő héten bölcsi, szerintetek mikor lehet a bölcsiben is próbálkozni?

907. mandy (válaszként erre: 906. - Rictor)
2010. ápr. 2. 18:10

Szia!

Nem, a wc-be bejönni se hajlandó. Én is mutattam már Neki, hogy mit lehet ott csinálni (nyitott ajtónál pisiltem, hogy lássa), de semmi hatás.

Viszont azóta járunk heti kétszer játszócsoportba, ami tulajdonképpen egy bölcsi, ott van a 'rendes' bölcsisek között reggeltől ebéd utánig. És addig már eljutottunk, hogy ráül ott a pici wc-re. És a szájával sissssss-eg, mintha pisilne. Aztán lehúzza és megmossa a kezét :)

De a gondozónő azt mondta, majd nyáron elrendeződik ez. Ja és megkérdeztem, mi a statisztika. Szerinte 2-300 gyerekből 1 nem tud emiatt oviba menni. Szóval most bízakodom :)

906. rictor (válaszként erre: 901. - Mandy)
2010. ápr. 2. 07:07
Szia próbálkoztatok már a rendes wc-vel?Nálunk anakidején az jött be.Vettem neki egy szűkitőt és szeretett odajárni elvégezni a dolgát (bár megsugom mindig ott volt amikor wc-tem és lehet hogy azért is járt inkább oda).
2010. ápr. 2. 01:13
Sziasztok! Az én fiam 2 éves 3 hónapos. 2 évesen kezdtem biliztetni. Az első perctől szívessen ráült és gyakran bele is pisilt.Most 2 hete viszont sírva tíltakozik ellene.Soha nem erőltettem. Mi lehet az oka és mit tegyek?
904. ében11 (válaszként erre: 903. - Mandy)
2010. márc. 4. 20:42

Szia!

Írtam pár sort privibe :)!

az enyém is önállóbb az oviba mint itthon-persze mindenben kicsit másabb velem-jobban kényeztetem talán.de bent utánozzák egymást szorgosan.és az is jó ha látja-majd egyszer ő is elkezdi csinálni!

903. mandy (válaszként erre: 902. - Ilicica)
2010. márc. 4. 20:32

Köszi a választ.

Mi is most készülünk bölcsibe (fizetős - heti két délelőtt), ebben van még a reményem, hogy utánozza a többieket. De akkor ezek szerint az se biztos, hogy ha ott csinálja, akkor itthon is fogja :-/

902. Ilicica (válaszként erre: 901. - Mandy)
2010. márc. 4. 20:19

Szia!

Hát tanácsot adni nem tudok, mert szinte ugyan ebben a cipőben járok mint te. A kisfiam nyáron lesz 3, de bölcsibe jár és a csoportban szinte mindenki szobatiszta már, csak ő nem. Igaz ott azt mondják, hogy nem kell erőltetni, mert minden rendben lesz, de én is beparáztam, mert nem mehet oviba ha nem lesz szobatiszta. Annyit mondtak, hogy ott ügyesen bepisil a wc-be, de otthon még a közelébe sem tudom vinni sem a wc-nek sem a bilinek. A nyártól várom én is a csodát, de azt mondják, hogy majd egyik napról a másikra minden rendben lesz. Nekem is van egy 17 éves lányom, de vele sokkal könnyebb volt, mert egyszer lepisilte a lábát és utána minden rendben volt ez másfél évesen. Egy fiú teljesen más. Mivel ti azért ráültök a bilire szerintem minden rendben lesz ovira. Sok sikert és kitartást neked. Ili

901. mandy
2010. márc. 4. 16:19

Sziasztok!

Jaj de örülök ennek a fórumnak - köszi Ében, általad jutottam ide ;-)

Majd megpróbálok visszaolvasni, de most hirtelen nem tudok nekiállni 30 oldalnak. Inkább kérdezek, ha nem baj.


Szóval a kisfiam 3 éves lesz két hét múlva, és abszolut semmi jelét nem mutatja, hogy hajlandó lenne a szobatisztaságra. Nyáron nagyon sokat próbálkoztunk, aztán valahol azt olvastam, hogy ha nagyon elutasító, akkor egy kis időre abba kell hagyni, mert talán még nem érett rá. De mostmár 3 éves, és bánt, hogy az egy évvel kisebbek is mind a bokorba pisilnek séta közben.

Ráadásul így oviba se veszik majd fel.....

Odáig jutottunk, hogy ha leveszem a pelust, és csak alsó van rajta, akkor néha odamegy a bilihez, letolja a nacit.....aztán a szájával sisssssseg, mintha pisilne, aztán mint aki jól végezte dolgát, felhúzza a nacit, és játszik tovább. Akár órákon át visszatartja, közben néha ráül a bilire.....aztán egyszercsak nem bírja tovább és bepisil/bekakil.

Mit csináljak?

(van egy nagylányom már, de Őt a bölcsiben tették szobatisztává, így tapasztalatom nincs)

900. d0b7178f40 (válaszként erre: 899. - Ében11)
2009. nov. 24. 20:49

nincsen kizárva.Lefekvés előtt a pisi nekünk is meg van.

Na majd várok.

899. ében11 (válaszként erre: 898. - D0b7178f40)
2009. nov. 24. 19:07

:D 3,5 éves.

nyugi majd a tiéd is szólni fog-most még csak érdekli meg tapasztal.

az unokahúgunk 2 éves lett nappalra szobatiszta de éjjel ő még nem az-pelusa van és ő már 4 éves múlt.szóval nem egyformák.

hát igen az ivás meg befolyásolja kissé-az enyém leszokott az éjjeli ivásról-most már nem kér este tejet és lefekvésnél se kell a víz vagy éjjel se kel fel-lehet ezért vagyunk szárazak.

898. d0b7178f40 (válaszként erre: 897. - Ében11)
2009. nov. 24. 14:15

mennyi idős?Mert az éjszakai bepisilés még nagyon megy.Néha árvízre ébredünk.Az esti ivás az nem tudom mennyire lenne megoldható.Mert nálunk nincsen tej kakaó.Amióta nincsen cumisüveg nincsen kakaó sem.Nem kell 36 l 1 hónapban.De a nunuba kell az innivaló.Éjjel néha arra ébredek, hogy kocog kocog az ágy szélén az nunu(csőrös ivóka)aztán hallom visszacsukja és fekszik le.És ez kb 2 dl folyadék éjjel.A bölcsiben nem szól.Ha valaki kikéretőzik ki megy vele, vagy ha a dadus kiküldi, mert evés előtt vannak akkor kimegy.De nem szól.Pedig szeret bölcsibe járni.

Ma nem kellett pelus.CSak a katicás könyvet kellett vinni meg virágot a dadusnak.Jókedvűen kelt.

897. ében11 (válaszként erre: 895. - D0b7178f40)
2009. nov. 24. 12:16

hát van ilyen-nekünk is volt hogy nem szólt stb.

pelusoztunk.belejön majd!

ugye mi májusban kezdtünk-nyárra belejött a nappali szobatisztaságba-és múlt hét óta éjjelre sincs pelus.ezt viszont nem kértem tőle,sőt mindig hoztam neki este a pelust,de múlt héten kérte ne vegyük fel csak a pizsit.belementem-előtte elvittem még pisilni.és most már napok óta nincs pisi este.szárazon ébred-éjszaka sem kell fel pisilni-igaz este nem iszik sokat-már nem kell neki tej estére.örülök neki!azért még van itthon pelus-és most filózok hogy a bilit eltegyem-e vagy majd hagyjam ott az ágya mellett.nem tudom ha esetleg éjjel rájön a pisi-átjönne-e nekünk szólni vagy bilit elintézné egyedül.nekünk ez utóbbi volt-illetve 4 évesen már a sötétbe is kitaláltam pisilni-nem keltettem a szüleimet.

896. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 894. - D0b7178f40)
2009. nov. 24. 09:47
Arany szíve!Aranyos!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook