Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? fórum

Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság - pofonegyszerű vagy folyamatos küzdelem?

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2010. nov. 11. 10:44
Hihetetlen! Nekem fiam van. Mikor kakálni próbál, akkor gatya le, és mutatnám neki a bilire ülést, de feláll, és odébbmegy, közbe nyűgös.
954. Bichi
2010. nov. 11. 10:42

Az én fiam most 13 éves, de tisztán emlékszem, hogy egyszer elkezdtem vele ezt a szobatisztaszágot, még 2 éves kora előtt (nem tudom biztosan), de mikor 2 óra alatt a 8. ruhát cseréltem rajta feladtam. Gondoltam még nem érett rá. Pár hónap múlva újra megpróbáltuk sokkal több sikerrel.

Nálunk a gyerek sosem hisztizett miatta, csak én voltam kiborulva, hogy "nem igaz, hogy ezt nem direkt csinálja" gondolattól :)

Szerintem leginkább a szülői türelemről szól a dolog, és ha nagyon nem megy, akkor szerintem fel kell adni, és várni még egy kicsit...

953. 82499f2528 (válaszként erre: 950. - Fmagdi78)
2010. nov. 11. 10:40
Várj még....2 évesen tettük le 1-ik napról a másikra!Nincs hiszti...bepisilés...Ne erőltesd..ez a lényeg!
952. mágnes74 (válaszként erre: 950. - Fmagdi78)
2010. nov. 11. 10:39

Szia!

A lányaim két évesek elmúltak mindketten, amikor elkezdtük. Nyár volt, akkor könnyebb. Egy hét alatt eljutottunk a teljes szobatisztaságig, éjszakára is.

951. fmagdi78 (válaszként erre: 949. - 23443e225c)
2010. nov. 11. 10:37
Az anyósom már forszírozza a témát, és én csak annyit mondok, rajta vagyunk az ügyön. :(
2010. nov. 11. 10:35

Én zöldfülű vagyok ebben a témában. Most 1 éves a fiam, és ilyen kérdéseim vannak:

- Mikor kezdjük el?

- Hogyan kezdjük el?

- Valakinek ment hiszti nélkül? stb.


Részleteznétek? Köszi!!!!!

2010. nov. 11. 10:34
erre én is kiváncsi vagyok:))Kisfiam 20 hónapos lesz még nem tartunk sehol de szerintem nem vagyunk elkésve:)
2010. nov. 11. 10:31
Szobatisztaság a kezdetektől hisztimentesen?
2010. nov. 10. 15:43

Sziasztok!

kisfiam 3 éves lesz januárban, és egyszerűen nem tudom szobatisztává "tenni". Mindent kipróbáltam már, mese, játék, nézi ahogy mi végezzük a dolgunkat, kapott szép bugyikat, dicsérem, szeretem, stb,,,de önmagától sosem szól, hogy most kell pisilni, vagy kakilni... Ha ráültetem a bilire kérésre pisil bele, kakilni azt nem akar bele, de sosem jött még oda hozzám, hogy -anya, pisilni kell!!-vettünk neki bugyipelust, de ő azt is telepisili, abszolút nincs gondja azzal, hogy tele van, és a kakiban is órákig eljátszana...Ennyire éretlen még? Vagy én csinálok rosszul valamit? Mit kéne tennem? Valakinek bevált esetleg a leszoktató bugyipelus??

Kérlek segítsetek!

Ja, egyébként nagyon okos, és szófogadó ügyes kisfiú, tehát az értelmével nincs gond. Az még biztos befolyásolja, hogy van egy 9 hós kishúga.

Tanácsokat várok! Köszi, aki ír!

946. trapiti (válaszként erre: 945. - Ritmus)
2010. júl. 25. 13:35

Szia!


Meglátod, ebben az ügyben szinte egyik napról a másikra jönnek a nagy változások :) 2 éves még kicsi, az is nagy dolog ahol eddig tart!!!


Nálunk is nagy újság van, 4 napja nincs Lucának pelusa a délutáni alváshoz és tegnap elöször éjjel is pelus nélkül volt. Éjfélig volt két apróbb baleset, picivel késöbb ébredt mint kellett volna, de utána reggel 7-ig aludt és szárazon ébredt :)

945. Ritmus
2010. júl. 25. 12:44
Köszi lányok! Egyenlőre nem megy a direkt pisiltetés, csak akkor pisil, ha ő gondolja. Próbáltuk a bilit magunkkal vinni, de sem a kocsiban, sem a parkolóban nem volt hajlandó :( Így egyenlőre pelus van ha messzebb megyünk, bár jó hír, hogy ahol WC van - nagyon szívesen belepisil szűkítő nélkül is. Csak nincs mindenhol WC útközben....
944. mkjudit (válaszként erre: 942. - Ritmus)
2010. júl. 23. 07:35
Ha már eljutott erre a szintre,akkor ha mentek valahova megpisilteted előtte és ,ha nem itta tele magát akkor kibír egy vásárlást pisi nélkül. Az én kisfiam is mostanában szokott le és úgy tapasztaltam,hogy kb.1,5 órát kibír normális folyadékfogyasztás mellett.Éjjel még nekem is bepisil a pelusba.
943. trapiti (válaszként erre: 942. - Ritmus)
2010. júl. 22. 18:59
Mi uti-bilit használunk, a Brendonban vettük. Nejlonzacsit kell ráhúzni, ill. wc-ülökeként is használható. Nagyon jó szolgálatot tesz minden helyzetben :) Pl. mielött bemennénk vásárolni, még a parkolóban ráül és elintézi. Így jó eséllyel végigbírja a vásárlást.
942. Ritmus
2010. júl. 22. 18:19

Sziasztok!

A kislányom 2 éves, és elkezdtünk bilizni nagy örömömre. :) Ha otthon vagyunk, már rendben mennek a dolgok, de ő még alváskor pelust kap, és bele is pisil. A problémám most leginkább az, hogy mi van akkor, ha egy áruház közepén mondja majd, hogy pisi? Vagy olyan helyen, ahol nem tudom hirtelen bilire ültetni? Még adjak rá inkább pelust, ha visszük valahová? Amíg el nem alszik, de már rajta a pelus, szól, h pisi. Mi ilyenkor is levesszük róla, és bilire ültetjük. Az üzletben csak nem tehetem....ha meg azt mondom, hogy mehet a pelusba, nem zavarja össze?

2010. júl. 22. 14:45

Sziasztok!

Az én kisfiam most lett két éves ebben a hónapban és ő ajándékozott meg minket:-) szobatiszta lett a drágám.

Amióta meleg van, napközben rá- rá ültettem a bilikére a kedvenc játékával. Elücsörgött és játszadozott.

Az első belepisi gyorsan meg is történt amiért nagyon megdícsérgettük.Eldicsekedtünk vele még a szomszédnak is és látszott a fiamon, hogy mennyire büszke magára:)

Most napközben teljes pelusmentesség van, ha úgy érzi, hogy menni kell rohan a bilikére végzi a dolgát és utána jelzi, hogy lehet kiönteni amibe ő is mindig büszkén segít. A kaka is a bilibe landol, de attól fél- amint végzett azonnal élénken jelzi, hogy máris vigyük kifelé.

Minden bilibe végzett dolog után megpuszilgatjuk, megdícsérgetjük.

Éjszakára kap pelust, de reggel szárazon veszem le róla- viszont ébredés után azonnal rohan is pisilni.

Szerencsére nálunk nagyon könnyen ment a bilireszoktatás.

2010. jún. 30. 21:43
Nekem a lányok 2.5évesek, alvás után mindig a bilibe pisiltek, szombaton bugyit adtam rájuk, de egész nap pisit töröltem, vasárnap hosszú nadrág bugyi nélkül és a bili az ajtó előtt, már minden 2. alkalommal a bilibe pisiltek, hétfőn már csak a bilibe, alváskor adok pelust de száraz délután és éjszaka után is! Nem gondoltam volna hogy ilyen ügyesek! És a kakánál se hajlandó a pelusba követelik a bilit . Pl elmentünk sétálni pelussal de visszatartották és csak otthol pisiltek, ma pelus nélkül sétáltunk kb fél órát és nem pisiltek be! Nagyon boldog vagyok!!!! Remélem nem esünk vissza ha megyünk messzebbre! hét múlva megyünk a balcsira reménykedek hogy nem lesz gond!
939. mamcili
2010. jún. 29. 21:25

Nekem nem volt ilyen gondom...

Az ekcémája miatt a doki azt mondta, (mikor már ülni tudott) a pelus levétele után üljünk bilire kicsit. 16 hónaposan már csak estére engedte magára tenni, napközben bugyit kérte.

2 évesen már a kaki is bilibe vagy wc-be ment.

938. mamcili
2010. jún. 29. 21:16

Szerintem a pelust, ha más nem napközbenre hagyd el. Még akkor is, ha bepisil.

Rakd ki neki látható, számára elérhető helyre a bilit, és csináljatok neki siker szallagot.

Ha belepisilt a bilibe, dicsérd meg (tapsold meg-biztatás)és a szallagra ragasszatok rá közösen egy szívecskét, vagy matricásalbumba rakjatok a kedvenc mesefiguráiból egy matricát.

Ha viszont mellé pisilt, kakilt; akkor tedd el és semmi féle képpen ne dicsérd meg, csak cseréld le rajta a gatyát és mond el neki, hogy ezt a bilibe vagy a wc-be kellett volna elintéznie.


Ha elég kitartó vagy nyár végére egyenesbe lesztek


kérdés:

Látot már titeket Wc-ni?

Mert ha nem, lehet, hogy fél tőle...

Ismeretlen neki!!!


Nekem volt egy ismerősöm, aki a gyerek pisijét csak akkor önthette ki, ha a gyerek nem látta mert üvöltött, hogy az az ővé...

937. violamama (válaszként erre: 936. - Ilicica)
2010. jún. 29. 20:19
Remélem ha már elindultunk az úton nem fog visszakozni, bár igy se erőltetem:) Mint sok mindenben a türelem kell az első legyen. Mindenkinek kitartást kivánok és előbb utóbb mindeki szobatiszta lesz:)
936. Ilicica (válaszként erre: 934. - Violamama)
2010. jún. 29. 19:29
Hát igen. Nekem is van lányom is és vele sokkal egyszerűbb volt, sokkal gyorsabban ment minden. a fiúkkal nehezebb, de azt is meg lehet oldani sok kitartással.
935. mandy (válaszként erre: 933. - 5b55aabc6f)
2010. jún. 29. 17:32

Sajnos (vagy nem sajnos) minden gyerek más, a nagylányom nekem is nagyon könnyen szobatiszta lett. Bálint nem, vele jól megszenvedtük.

Meglátjuk a legkisebb a nővérére vagy a bátyjára hasonlít majd ezen a téren :)

2010. jún. 29. 16:16
Lekopogom, bár ez az első nap lányom jöv hónapban lesz kettő ma reggel levette magától a pelust hogy nem kell. Behoztam a bilit és mondtam neki ha nem kell pelus erre kell ráülni(eddig inkább a fején hordta) amúgy a wcre mentünk próbálkozni, eddig. De ma már 6szor bele pisilt, egyszer belekakilt egyszer meg a bugyiba de mondtam neki semmi baj, mert először megijjedt, remélem szépen lassan ugyan ilyen ügyesen fogunk haladni az úton:) Ja és mindig ő szólt bár én is kérdezgettem nem kell e pisilni.
933. 5b55aabc6f (válaszként erre: 931. - Mandy)
2010. jún. 29. 14:51
Jólesnek ezek a mondatok, ettől egy kicsit megnyugodtam.Mi is mennénk oviba szeptemberbe, úgyhogy bízom a legjobbakban. Ma is olyat csinált hogy már láttam rajta hogy nagyon kell neki pisilni(olyankor nagyon bújós, meg totyorog), és hiába mondtam neki hogy menjünk a fűbe pisilni, még egy óráig csak nyöszörgött, aztán már annyira kellett neki, hogy csak pisilt egyet a fűbe.De most délután megint a szobába pisilt.Látom rajta hogy nem akar a gatyába bepisilni, de a wc-be, bilibe sem.Nehéz menet lesz, azok után hogy a nagylányom 2 éves kora óta szobatiszta.
932. Ilicica (válaszként erre: 928. - 5b55aabc6f)
2010. jún. 29. 13:47

Szia!

Kisfiú nem késett el semmivel. Tudod nekem ez volt a legfájóbb dolog, hogy a jövő hónapban 3 éves lesz és nem mehet oviba, mert mindig könyörgött a pelusért. Nem ült rá sem a bilire sem a V.C-re. Mindenki mondta, hogy ne izguljak, mert tudja ő mikor van itt az idő, de én csak idegeskedtem. Aztán a barátnőm adott egy nagy táska pelust, hogy nekik már nem kell, de ez nem az általunk megszokott, hanem bugyipelus volt. Ráadtam este fürdés után és levetette, hogy ez nem az övé és ezt nem veszi fel. Én mondtam, hogy akkor csak bugyi van és nem szabad bepisilni és láss csodát azóta nem használtunk pelust. Egyébként mindennel így van, hogy csak a megszokott dolgokat szereti és mindenhez ragaszkodik. Első nap kb. 6 órán keresztül nem pisilt. Aztán apával elmentek lepisilni a csalánt és azóta a pisivel nem igazán van gond. A kakival nehezebb volt legalább egy hétig könyörögtem, hogy a bilibe és ne a bugyiba. Most már azt is szépen egyedül elvégzi és szól. Mindez nem egészen egy hónap alatt.

Úgyhogy ne izgulj, majd eljön az ideje, de ne erőltesd mert akkor nem szereti és dacos lesz, főleg ha olyan mint az én fiam. Kitartást hozzá.

931. mandy (válaszként erre: 928. - 5b55aabc6f)
2010. jún. 29. 13:04

Szia Mona!


Pár hozzászólással lejjebb még én is ugyanerről a problémáról panaszkodtam. Az én fiam már 3.5 lesz szeptemberben, kb egy hónapja mégsem álltunk még sehol. Nekem is írták a többiek, hgoy ez egyik napról a másikra megoldódhat...nem igazán hittem el.

Aztán tényleg így lett!

Egyszer csak belepisilt, és úgy tetszett neki, a dolog (na meg hogy agyon dicsérem), hogy attól fogva csak oda pisilt. A kakához még 2 hétig követelte a pelust. Aztán tegnapelőtt a pisivel együtt véletlenül kicsúszott egy kaka is. És ugyanúgy örült neki, mint a pisinek, és már ma is oda kakált.

Szóval kitartás, 2 hónap még sok idő!

Ha nekünk sikerült, Nektek is sikerülni fog ;-)

930. trapiti (válaszként erre: 928. - 5b55aabc6f)
2010. jún. 29. 12:30

Szia!

Megy oviba szeptemberben? De még addig is van 2 hónap... lehet hogy egyik napról a másikra megoldódik. Lehet hogy minél jobban erölteted annál dacosabb lesz :( Viszont én lehet hogy nem adnám rá vissza a pelust, ha már elkezdted a kisgatyához szoktatni... Viszont ha 3-4 órát tudja tartani az már azt jelenti, hogy kezd éretté válni a szobatisztaságra.


Nem próbálkoztál valamilyen kis jutalommal ha belepisil? Nálunk a matricák nagyon beváltak. Ill. az hozta az áttörést, amikor a kislányom legjobb barátnőjénél is elhagyták a pelust...

2010. jún. 29. 12:07
Egyébként kisfiú, ezért már apuci is bevetette magát,de semmi siker.
928. 5b55aabc6f (válaszként erre: 926. - Mamcili)
2010. jún. 29. 12:05
Szeptemberben 3 éves lesz, de se a biliről, sem pedig a Wc-ről nem akar hallani.Napközben kisgatya van rajta, eddig mindenhová odapisilt, most új módszer van inkább nem is pisil, ha kisgatya van rajta. Kibír 3-4 órát is. Rakjam rá bilire többször?! És hogyan? Erőszakkal? Egyszerűen nem hajlandó, ordít, rugkapál.
927. giga455
2010. jún. 29. 11:58
Mennyi idős a gyerkőc?
926. mamcili
2010. jún. 29. 11:54

?

mert?

jön a nyár kapd elő a bugyikát és egynap többször ültesd bilire

olvas ott neki, vagy játszatok

türelem

ő tudja a legjobban mikor áll készen rá hogy elhagya a pelust

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook