Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi legyen hamarabb? Szobatisztaság vagy leszokás a cumizásról? fórum

Mi legyen hamarabb? Szobatisztaság vagy leszokás a cumizásról? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Lia71
2012. máj. 22. 12:35
Szobatisztaság!:)
36. debju (válaszként erre: 35. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 22. 09:42
na, akkor utána fogok járni, hátha rosszul tudom
2012. máj. 21. 14:54
Ja, és persze csak alváshoz vihetik be a csoportba - egyébként a zsákjukban van (legalábbis a mi ovinkban).
34. urbanszkyviki (válaszként erre: 33. - Debju)
2012. máj. 21. 14:53
Nálunk a lányom csoportjában volt egy kislány, aki nagycsoportos volt, amikor magától elhagyta a cumit. Az óvónénikkel megünnepelték a csoportban...:) De láttam már több gyereket is, igaz, tényleg nem sokat, akik nagycsoportosan is cumiztak, de egytől sem vették el, lerakják azért maguktól valahogy.....
33. debju
2012. máj. 21. 13:43
bölcsiben cumizhatnak, de az oviról nem tudom, hogy alváshoz megengedik-e
32. Szilvita (válaszként erre: 31. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 19. 20:51

Tényleg nem tudtam. Én olyat is hallottam, hogy még bölcsibe sem mehetett cumival...

Mondjuk aki meg az ujját szopja? Öcsém még tizenéves korában is..

31. urbanszkyviki (válaszként erre: 25. - Szilvita)
2012. máj. 19. 08:27
Mehet cumival oviba, és a védőnőknek, gondozónőknek, óvodapedgógusoknak tanítják is, hogy gyerektől cumit elvenni nem szabad - amelyik gyermek így jár, az nagyon megsínyli az egészet sajnos...:( Annak a hozzászólónak igaza van, aki azt írta, hogy a többi gyerek hatására az oviban majd már magától el fogja hagyni, 3-4 évesen már ez nekik sokkal könnyebben megy és akkor már rendesen játszanak a pajtásaikkal, nem úgy, mint a bölcsiben 1-2-3 évesen....
30. homern (válaszként erre: 29. - Szilvita)
2012. máj. 19. 00:14
Akkor neki csak egy kis bátorítás kell,és hogy biztonságban érezze magát :) én tutam hogy 1000x meggondolja mit csinál,mondhatok én bármit csak dacot váltanék ki benne.nála magától jön el mindenre a megfelelő alkalom :)
29. Szilvita (válaszként erre: 28. - Homern)
2012. máj. 18. 23:59
Ez aranyos:) Minden gyerek más. Sajnos az enyémnél muszáj volt picit, annyira félénk, nem ez a jó szó rá, csak most nem találom, hogy nem mert próbálkozni, és minél inkább tetszik neki valami, annál inkább a háttérbe vonul és kivárja a megfelelő pillanatot. Ha azt a gátat túllépi, akkor az lesz a kedvenc. Így volt a csúszdázás, és még ezer dolog nála, én biztos voltam benne, hogy nála a pelus is így lesz, ha egyszer valahogy sikerül rávenni, hogy ráüljön a bilire, vagy lekerüljön a pelus, azonnal szobatiszta lesz. Olyan szinten, hogy alváskor sem pisil, éjjel sem.
28. homern (válaszként erre: 27. - Szilvita)
2012. máj. 18. 23:55
Egyik napról a másikra szólt hogy kaka és ment a bilire :)persze elmondtuk korábban,hogy anya -apa a wc-n intézi a dolgait,de a babáknak az nagy,nekik a bili van erre kitalálva.és igen,egy nap igénye lett rá :) korábban sosem ültettem rajta hátha egyszer csak véletlenül produkál bele valamit,ott volt a fürdőben hogy szokja meg és kész. ha olyan napja van bemegy a szobájába,levetkőzik,leveszi a pelust,felveszi a kisgatyát amit kiválaszt a szekrényből és kijön abban :) ha nincs kedve nem erőltetem,nem akarom hogy azt érezze, azért mert párszor sikerült mostmár muszáj így lennie akkor is ,ha nem akarja.van még időnk,jön a nyár,én nem aggódom emiatt.
27. Szilvita (válaszként erre: 26. - Homern)
2012. máj. 18. 23:28

Ha szól? Úgy érted, mindenféle behatás (értsd magyarázás) nélkül magától igénye lesz rá, hogy a wc-be járjon, mint a felnőttek és nem kéri a számára természetes pelust? Az én gyerekem az elmúlt fél évben egyfolytában azzal foglalkozott, hogy kin van bugyi, és kin pelenka. Frusztrálta, hogy rajta pelus van, de nem volt önbizalma hozzá, hogy a bilibe pisiljen, mert félt a kudarctól, pedig sosem erőltettem, és sosem szúrtam le, ha valami történt. De ő ilyen, mindenben. Két hete egy órámba került, hogy ráült a bilire, volt kis nyavalygás, hogy ő nem akar, stb. nem ment le az ölemből, hogy nehogy odapisiljen a szőnyegre:) Végül egy óra múltán ráült és belepisilt, és onnantól többet nem pisilt pelusba. Rajta volt, mert kellett a biztonságérzetének, de szólt. Aztán egy hét után ráimádkoztam a bugyit, amit másnap magától akart felvenni. De ha nem veszem le róla először a pelust, mai napig abban lenne, nem kétlem. Pedig hallani sem akart róla, ő szereti a pelust, nem kell bugyi, azt nem szereti, stb. így indultunk neki annak a reggelnek (is).

Ha meg csak úgy kérdeztem, akkor volt kedvenc bugyi, amit már kinézett magának és nagyon szerette volna felvenni, ezt nagy szégyenlős nevetés közben közölte. Szóval néha nem azt mondják-mutatják, amit igazán akarnak, vagy félnek, ezer oka lehet a viselkedésüknek.

26. homern (válaszként erre: 25. - Szilvita)
2012. máj. 18. 23:19

Cumizhat az oviban is,nem vehetik el tőle.Mondjuk 1-2 hét alatt maguktól leszoknak róla a többiek hatására,nem is nagyon lehet cumizó ovisokat látni..estleg szeptemberben a beszoktatás idején :)

(nekem is 29 hónapos a fiam,cumizik és pelusos..pelus akkor kerül le róla ha szól,én nem erőltetem.cumit meg akkor veszem el,ha anélkül nem rágja véresre a kezét a fogzás miatt)

25. Szilvita (válaszként erre: 24. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 18. 22:09

Ez olyan jól hangzik, de akkor hogy megy oviba? Mert ha jól tudom, ott nem cumizhat...

Esetleg megpróbálhatnád azt, ha már úgyis csak alváshoz kell, hogy csak este kapja meg, az ebéd utáni alváshoz ne. Magyarázd el neki, már elég nagy, előbb-utóbb lesz foganatja.

24. urbanszkyviki (válaszként erre: 10. - Debju)
2012. máj. 18. 18:36

Akkor egyértelmű a szobatisztaságot - és most elég szép is az esély rá, mivel ajtón kopogtat a nyár! ;) A cumi még várhat kicsit, ha annyira cumis.

Nekem a 2. lurkó nagyon cumis volt, másfél évesen bekerült a bölcsibe. Eleinte még adták neki a cumit alváshoz - nagyrészt csak ahhoz kérte, vagy még akkor, ha valami nagyon nagy baj történt vele - , de egy idő után elvették tőle szó nélkül. Sokat sírt érte, folyamatosan téma volt, nagyon rosszul érintette a dolog. Azóta felkel éjjelenként még most is, már 5 éves...:S

Úgyhogy jó tanácsként: a cumit csak akkor vegyétek el tőle, ha ő maga is akarja! :-)

23. cooltim (válaszként erre: 17. - Debju)
2012. máj. 18. 14:35
Meglazult az egyik foga elol fent. De szerencsere visszarogzult. A fogorvosunk szerint legtobb esetben rogzul. Nalunk serencse volt. Fajt neki es megis cumizott??? Jaj!
22. debju (válaszként erre: 21. - 1f0972c182)
2012. máj. 18. 10:16

igen, ez is igaz


szerintem jobb lesz ha nem stresszelek (ezen is) tovább, a nyári szabadságolásakor ráhajtunk a szobatisztaságra (a bölcsiben úgysem tudnak megfelelően együttműködi) a cumival meg lesz ami lesz....:-)

2012. máj. 18. 10:10

Nálunk a szobatisztaság volt előbb még 2 sem volt,de a cumi aztán megizzasztott bennünket rendesen Kb 3 éves volt mire letettük de nagyon nehéz volt.Egésznap csak azt rágta már az ideg elkapott amikor láttam.

Szerintem a lényeg az hogy ne egyszerre a kettőt.

Bár én a szobatisztaságot fontosabbnak tartom hiszen az oviban is nagy jelentősége van a cumit előbb utóbb úgyis elhagyja.

20. debju (válaszként erre: 19. - Szilvita)
2012. máj. 18. 10:09

:-) Aranyos a sztori. Anya és apa büszke is lehet! :-) Ő kislány vagy kisfiú?


A szobatisztaság egyelőre vegyes nagyon. Van, hogy szól, hogy pisilni kell vagy kakilni kell. Van, hogy nincs rajta peó és balas történik és szól, de olyanis, hogy nem szól. Ha a pelenkának tartalma van akkor meg eszébe sincs szólni, sőt letagadja. Most mit gondoljak?

2012. máj. 18. 10:02

Mi elvettük, mikor két éves volt, mert gyakorlatilag egész nap a szájában volt, ha nem evett. Rosszul voltam tőle. Nyaralás után egy vásárláskor a pénztáros hallotta, hogy játszunk a cumival, hogy büdi, erre mondta a pénztáros, hogy ha büdi, dobjuk ki. A gyerek meg odaadta neki:) Hát "kidobtuk", persze visszakaptuk, mikor nem látta. Este 8 óra volt, életében nem aludt még cumi nélkül el, mondom, iszonyat cumis volt mindig, és este lazán elaludt nélküle. Ja még előtte beszélgettünk az apjával, mintha ott se lenne a gyerek, hogy milyen büszkék lennénk, ha nem cumizna, mert már nagy, stb. Alváskor annyit mondott, hogy "anya büszke, apa büszke":) 3 napig, amikor éjjel felkelt, picit sirdogált, első éjjel egy órába telt mire visszaaludt, de nem volt vészes, aztán mintha sosem lett volna cumija. És a kedve is valahogy sokkal jobb lett.

Szobatisztaság az most lett, majdnem 3 éves, de egyik napról a másikra, baleset nélkül, és alváskor sem történik semmi, ahhoz azért kér még pelust, de egy-két hét, és elhagyjuk, biztos vagyok benne.

Én egyébként a helyedbe először a cumit venném el, és akkor van még 3-4 hónapod a szobatisztaságra. Jön a nyár, lehet hogy magától is kialakul az igénye. Így legalább a cumi miatt nem lesz visszaesés.

2012. máj. 18. 09:54

Mindegy. Amelyikre ő érettebb. A szobatisztaság fontosabb kérdés a környezet számára ugyan, a végső szót a kisgyermek egyéni fejlődése határozza meg.

Erőltetni egyiket sem szabad.

17. debju (válaszként erre: 15. - Cooltim)
2012. máj. 18. 09:51

sajna az orraesés nálunk is megtörtént, úgy néz ki az egyik foga bánta (kezd szürkülni), de a cumiról nem mondott le. Kislányod fogának nem lett baja? Nagyon ügyes, hogy ilyen megértő.


Igazából a ciciről is leszokott, (igaz akkor a cumi volt a "helyettes") valahogy ez is menni fog

16. debju (válaszként erre: 14. - Miramira77)
2012. máj. 18. 09:48
de igen, ott fog aludni. Most is bölcsis, és ugye ott egyik sem kizáró ok.
2012. máj. 18. 09:47

Szerintem a ket dolog teljesen fuggetlen egymastol.

Kislanyom lassan 3 eves. Cumizott. Az elet megoldotta ket honapja. Elesett a kismotorral, megutotte a fogat es a szajat. Onnantol kezdve fajt a cumizas neki. Letette. Neha meg megemliti, de mondom neki, hogy mar ket honapja nem cumizol, lassan ovodas leszel stb. Megerti. A szobatisztasag lassan halad nalunk. Nyaron szerintem sikerrel is jarunk.

Mar szol, ha pisilni kell. Raul a wc- re.

Akkor kell mindkettot elkezdeni, ha O erett ra! Eszre fogod venni!!!

2012. máj. 18. 09:47

Ha csak alváshoz használja, akkor maradjon. Az oviba gondolom egy darabig úgysem fog ott aludni. Addig legalább látja, hogy a többiek nem cumiznak, és talán cikinek fogja érezni.

Egyszerre még véletlenül se!

13. debju (válaszként erre: 12. - Dd874e511d)
2012. máj. 18. 09:45
ha lelkileg törénik velük valami akkor visszaeshetnek a szobatisztaságban. Oviig mindkettőt meg kellene oldani valahogy.
2012. máj. 18. 09:42

Szerintem a kettőnek smemi köze egymáshoz.

Ha egy gyerek szobatiszta,akkor szobatiszta, az enyém nem volt 2 éves mikor az lett, és azóta talán 3szor volt, hogy bepisilt, mikor 40 41 fokos láza volt, ezen kivül egyetlen egyszer se.

A cumi meg mindegy mikor veszed el, bőgés lesz belőle ugyis:)

11. debju (válaszként erre: 9. - Mókinca)
2012. máj. 18. 09:42

:-)

nekem is csak a másodiknál van ilyen problémám


a nagy nem cumizott és ennyi idősen szobatiszta lett

10. debju (válaszként erre: 7. - Urbanszkyviki)
2012. máj. 18. 09:40
29 hónapos
2012. máj. 18. 09:40

Két gyerekes anyukaként ezt nem tudnám így különválasztani.

A nagylányom nem cumizott egyáltalán. Kiköpte állandóan, én pedig nem erőltettem.

A kicsi nagyon cumis volt. Az élet azonban megoldotta, mert elszakadt a cumi. Az újat nem fogadta el (pedig ugyanolyan színű, formájú volt). Igaz, hogy vért izzadtunk 1 jó hónapig..... De leszokott. Utána jött a szobatisztaság.

8. debju (válaszként erre: 6. - Dorry)
2012. máj. 18. 09:40

igazad van, erőltetni egyiket sem akarom


szobatisztasággal volt egy próbálkozás, eddig nem sok sikerrel, annyiba is hagytam.


a cumval már haladás nála az is, hogy csak alváshoz kell mert Ő cici és cumifüggő volt :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook