Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szipogás, puki és egyéb finomságok... fórum

Szipogás, puki és egyéb finomságok... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2010. jan. 25. 13:23
Én egyszer egy plasztikai sebész várójában ültem,miközben betoppant egy kikent-kifent cicababa,és amíg vártunk a sorunkra egyfolytában szipogott.Már azon voltam,hogy adok neki egy zsepit,majd elhánytam magam tőle,mikor végre sorra kerültem.Az ilyen minek megy ilyen helyre szépíttetni magát,ha egyébként meg olyan mint egy őstulok...
2010. jan. 25. 13:09
Ha az asztalnál böfögnek, vissza kell tartanom az öklendezést. Iszonyúan undorító! Pláne ha még sörözik is mellette, és olyan jó kocsmaszagút böfög a kajád fölé......UNDORÍTÓ! A fingást már megszoktam. Az apám sem fogta magát vissza soha, a férjemnek is állandóan szól a segge és a fiam se semmi. Igyekeznek jó ropogósat fingani. Volt olyan, hogy arra ébredtem fel hogy nem kapok levegőt a hálószobába...olyan gázok szabadultak ki a férjemből.:)
38. 4fe49b2442 (válaszként erre: 23. - 25c0404375)
2010. jan. 25. 12:32

:-DDDDDD


Non-stop...ne haragudj, bocsi, elképzeltem. Nekem is potyognak a könnyeim, de a nevetéstől...


Pdig te toleráns voltál... csakhát előre nem tudhattad, hogy ennyire annak kell lenned...a legszebb az egészben, hogy besértődött... "idáig nem zavart..."

2010. jan. 25. 12:29
Mikor terhes voltam, s megláttam egy hányást az útszélen, akkor én is majdnem elhánytam magam. Nyilván a terhesség hozta ki ezt az érzékenységet, mert sem előtte, sem utána nem okozott ez akkora problémát, mint akkor...
36. 00495ec28d (válaszként erre: 33. - 874eb11dfd)
2010. jan. 25. 12:22
Ez nagyon gáz.....csöppet lehetett égő csak!!!!!
2010. jan. 25. 12:21

Olvasgatom ezt a fórumot...

Az egyik pillanatban hányinger kerülget, a másikban halálra röhögöm magam.Nem hinném, hogy valaki sznob azért, mert elővesz egy papírzsepit, s abba fujja az orrát, s nem csak úgy a levegőbe. Egy véletlen puki,vagy böfögés simán elnézhető, de mikor direkt a képedbe böfögnek...

34. steinné (válaszként erre: 10. - Hannah87)
2010. jan. 25. 11:59
Nem semmi ! Te "szegény". De valahogy tényleg úgy érzem, hogy mind ez csak intelligencia kérdése lenne.
2010. jan. 25. 11:25
hjjjaj, bnőmmel volt egyszer. Liftben utazott egy öreg nénivel..és hát az öregek már nem bírják visszatartani, vagy észre se veszik..pukizott egy nagyon, és büdit. Az öregasszony elöbb kiszált a liftből mint barátnőm, ő utazott tovább.. persze szagolta közben... erre mikor kiszál, pont a legújabb hapsija várta a liftajtónál :DDDDDD
2010. jan. 25. 11:21

óóóóóó, az én nénikémnél már előfordult, míg otthon laktam anyuékkal, és még én is ott laktam...nénikém hazajött a piacról ( ott dolgozik), kezet se mos, de gyorsan átöltözik, és már nyúl a hűtőbe a nyers húshoz, hogy minél elöbb legyen vacsi készítve... Én meg ugye megkérdeztem, hogy kezet mostál már?? Ja nem....

pfff... :(

Én még utcán enni se tudok, pésütit se , semmit, mert gusztustalan, villamossal , busszal utazok, fogdosok, aztán még egyek is... :(

31. 25c0404375 (válaszként erre: 30. - Yulcsy)
2010. jan. 25. 11:17
A baj az,hogy az idősek is köpködnek.Multkor egy bácsi szintén a buszmegállóba,jól felszívta,aztán csulázott egy jó nagyot...Én meg kismama vagyok,mindentől undorodok mostanság,hát baszki majdnem lehánytam a papót.:DDD
30. Yulcsy
2010. jan. 25. 11:13

Szipogást nem bírom sokáig elviselni.Volt, hogy megkérdeztem vadidegent a buszon, hogy adjak-e zsepit, mert szörnyű ezt hallgatni...

A puki bunkóság szerintem liftben.De ez sem tartozik másra, 1-2 percet igazán lehet várni.

A böfögés a másik halálom.Evés után, mikor kicsit mindenki ellzul, ne kelljen már a képembe lehelt böfijével üldögélnem.Lehet szépen is böfögni.De amikor hangosan, teli szájjal, hát attól kiakadok.

Amit még nem írt senki, a buszmegállói köpetek.A cigis fiatalság ott köpköd, én meg azt sem tudom hová lépjek.Már a bejárati ajtóban húzom le a cipőmet, mert rosszul vagyok a tudattól, hogy esetleg egy ilyen beszáradt köpetet hordok végig a lakáson...

29. Yulcsy (válaszként erre: 23. - 25c0404375)
2010. jan. 25. 11:08
Ezen én is jót nevettem!!!!!
28. Hannah87 (válaszként erre: 25. - D81878421d)
2010. jan. 25. 11:03

Én túl pofátlan és bunkó vagyok ezek szerint, mert én nem bírom szó nélkül hagyni, rendre rá szoktam kérdezni ilyen embereknél (pl. ha ismerős vagy kolléganő)h "a kezedet nem mosod meg?"

ha vki netán a "minek" vagy a "közöd" szavakkal felel, akkor tartok neki egy gyorstalpalót a bacikról meg az illemről. Aztán gondoljon rólam amit akar.

27. nixi. (válaszként erre: 23. - 25c0404375)
2010. jan. 25. 10:59

:D :D

de jót röhögtem...

26. nixi. (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2010. jan. 25. 10:56

Hát nem tudom hogy jön ide sznobizmus, önimádat és a magamutogatás, bár igazad van, itthon ez jellemző.

Én mégis inkább itt maradok, mert amit leírtál, rémisztő...

25. d81878421d (válaszként erre: 16. - Hannah87)
2010. jan. 25. 10:55
Nekem nem kell túl messzire mennem: van egy kolléganőm, aki WC után simán leül kajálni...az h kezet mosson, eszébe sem jut...Minden alkalommal ledöbbenek.
24. 673567bc24 (válaszként erre: 21. - Hannah87)
2010. jan. 25. 10:43
Én semmi ilyet nem tűrök!Gyűlölöm!Gusztustalan! :S
2010. jan. 25. 10:42
Nekem az egyik exem volt nagyon fingós.Még a kapcsolatunk elején megkérdezte,ha úgy adódik,pukizhat-e elöttem.Mondtam persze,nem gond.De akkor még nem tudtam,hogy ez non-stop ezt csinálja.A könnyem folyt mikor minden este elkezdte az ágyban,és le lehetett fulni.Mikor szoltam,hogy ez kicsit sok,besértődött,hogy idáig nem zavart.vazz mintha egy házi görényem lett volna.:DDD Azóta hál istennek más orra alá durrogat..)
22. borsicica (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2010. jan. 25. 10:41

rég nevettem ennyit :)))))))

shrek is meg mondta "jobb kint, mint bent" :):):)

De azért vannak határok, vonuljunk arébb, vagy várjunk amíg egyedül maradunk, na utána lehet pukizgatni :)

21. Hannah87 (válaszként erre: 17. - 673567bc24)
2010. jan. 25. 10:37

Mondjuk a böfögést még elég könnyen tolerálom, pl. ha étkezés után böfög vki, akkor tudomásul veszem, hogy jól esett neki az étel. Ha beszélgetek vkivel és kicsusszan neki egy böfi, hát istenem, mi van akkor.

De ha vkin látszik h szándékosan böfögött az arcomba, akkor az azért a tiszteletlenség jele.

20. Hannah87 (válaszként erre: 18. - 00495ec28d)
2010. jan. 25. 10:34
Túl sok pára?? Nha, jó legyen, elfogadom. :)))))))
19. Hannah87 (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2010. jan. 25. 10:33

Vááá, az orrszívogatástól megőrülök!!!! És ez nem szobizmus! Egyszerűen egy olyan idegesítő hang, amit nem tudok elviselni. Könyörgöm! nem olyan drága az a zsepi, hogy ne tudjon az ember mindig magánál tartani! Én el sem indulok anélkül.

Jaj, ezek a britek! :))


Viszont a szatyor a fejre, melegítőben a boltba...stb. lazaság nagyon teszik. :D


A "dolgokat" meg télleg nem egészséges visszatartani, de böfögni halkan is lehet, nem muszáj betonrepesztőt produkálni, és a fingással is igazán lehet pár percet várni, hogy kiérjen az ember a liftől.

18. 00495ec28d (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2010. jan. 25. 10:29
Ott ahol élsz érthetőek ezek az orrfolyásos problémák.Túl sok a pára.....:))))))))))))))))))
2010. jan. 25. 10:28
Múltkor a buszmegállóban beszélgettem egy diplomás pasival!!!Akkorát böfögött a képembe,hogy nem bírtam szó nélkül...kérdeztem tőle,nem zavar,hogy egy Nővel beszélgetsz,te paraszt????Azt mondta ez így természetes!Mondtam neki,ha még egyszer beleböfög a képembe pofán csapom!!
16. Hannah87 (válaszként erre: 5. - Nixi.)
2010. jan. 25. 10:27

Nixi, ez nem tisztaságmánia! Én járványok idején az orvoshoz sem megyek el, mert undorodom attól h a rendelőben összeköhögik a levegőt. Fúúúúj!


Ritkán vagyok beteg, és biztos vagyok benne h csak azért kapom el a nyavalyákat, mert az igénytelenek letüsszentenek, nem mosnak kezet...stb.


Figyeltétek, hogy nyilvános WC-kben hányan mennek ki kézmosás nélkül??? Fúúúúj!

15. 00495ec28d (válaszként erre: 10. - Hannah87)
2010. jan. 25. 10:26
Hát akkor szegénykém,nem kevés atrocitásnak voltál már kitéve.......:(((((
2010. jan. 25. 10:25
Sziasztok! Én Nagy-Britanniában élek, nálunk az ilyen jellegű dolgok teljesen megszokottak, ha fingani kell, akkor fingik az ember, ha böfögni, akkor azt csinálják. Nem egészséges ezeket a dolgokat visszatartani, lehet, hogy ez az oka, ami végett itt ez nem gond, de lehet hogy az ún. intelligencia hiánya. Lehet rajta vitázni, persze nem kellemes, ha valaki befingik egy liftbe, annyi azért lehetne egy emberben, hogy annyit vár, hogy kiszálljon belőle, de itt akkor sem szokás. Az orrát mindenki szívogatja, éppen a buszra felszállva is sokan jól megszívják, senkit nem izgat, ha nincs zsepije, akkor inkább szívja fel, mint hogy lógjon. :P Bár láttam olyat is épp a buszmegállóban, hogy az egyik pacák parasztosan kifújta, bedugta az egyik orrjukát, fújt egyet, kiment az útra, majd a másikat is, ez azért elég gusztustalan, de nem ez volt az első eset, hogy ilyet is láttam. Eleinte nagyon zavartak ezek a dolgok, de már mondhatni hozzászoktam. Mo-on minden a külsőségekre megy, hatalmas a sznobizmus, az önimádat, a "jobb vagyok nálad", itt viszont simán elmehetek melegítőbe bevásárolni, senki nem fog csúnya szemmel nézni rám. Ha esik az eső, szatyrot is húzhatok a fejemre, azért se néznek ki, totál elfogadott dolog. (Magyar mivoltomból viszont nem tudok úgy felengedni, mint az itteniek, tehát bármire nem vagyok képes, engem zavarna, ha én szellenteném el magam pl. :D)
2010. jan. 25. 10:25

Csuklás, gyomorkorgás, szellentés - Figyelj szervezeted hangjaira!

Hangosan korog a gyomrod egy fontos értekezleten, vagy véget nem érő csuklás jön rád álmaid randiján - ismerős a helyzet? Biztosan Te is kerültél már kínos helyzetbe tested spontán hangjai miatt. Bár ezek a zajok hozzátartoznak a mindennapjainkhoz, nem árt tisztában lenned azzal, hogy mikor jelezhetnek komolyabb problémát.



Böfögés

Mi történik a szervezetedben?

A szervezetből távoznak az emésztőrendszerben képződő gázok.

Meddig egészséges?

A böfögés normális reflex, étkezés után fordul elő leggyakrabban, amikor a gyomor tágulása miatt az alsó nyelőcső-záróizma elernyed. Mivel minden nyeléssel 2-5 ml levegőt is „elfogyasztasz”, ezért ha kapkodva eszel, nagyobb eséllyel gyötör majd a kellemetlen hanghatás. De ez még nem kóros, csupán annyit jelez, hogy megerőltetted a gyomrodat.

Mire gyanakodhatsz?

Ha a böfögés nagyon gyakori és más, kellemetlen panaszok is kísérik (pl. gyomorgörcsök, vagy puffadás), érdemes orvoshoz fordulnod.

Mit tehetsz ellene?

A legjobb megoldás a megelőzés: ne fogyassz szénsavas, magas koffeintartalmú és alkoholos italokat. A nehezen emészthető ételeket (fűszeres, vörös húsból készült fogások) pedig rágd meg jó alaposan!



Csuklás


Mi történik a szervezetben?

Ilyenkor a tüdőbe hirtelen beáramló levegőtől a gégefedő lezárul, a rekeszizom önkéntelenül összerándul, a hangszalagok közötti nyílás pedig gyorsan és hangosan összezáródik. Ennek köszönhetjük a sokszor viccesnek tűnő hanghatást.

Meddig egészséges?

A percenként ötször-hatszor keletkező csuklás spontán is előfordulhat, de leginkább akkor veszélyeztet, ha a levegő nem a szokásos módon kerül a tüdődbe (pl. megijedsz valamitől, túl gyorsan eszel,és közben beszélsz). A jelenség többnyire teljesen ártalmatlan és rövid időn belül magától megszűnik.

Mire gyanakodhatsz?

Ha órákig, vagy napokig csuklasz, fordulj orvoshoz. Az esetek többségében a csuklást kiváltó idegek (bolygóideg, nyelv-garat ideg) folyamatos ingerlése áll a háttérben, de okozhatja vitaminhiány, vagy vesebetegség is.

Mit tehetsz ellene?

A csuklás megszüntetésére irányuló népi gyógymódok kínálata széles: a citromos víz ivásától kezdve, az ijesztgetésen keresztül, a levegő visszatartásáig bármit kipróbálhatsz. De jó, ha tudod, hogy a csuklás akkor is elmúlik, ha türelmesen kivárod a végét.


Gyomorkorgás


Mi történik a szervezetben?

A gyomornedvek és a levegő keveredése okozza a korgást. Ez az emésztés utolsó szakasza, étkezés után 2-4 órával hallható leginkább.

Meddig egészséges?

A gyomorkorgás az éhség jele, ezért kifejezetten egészséges tünetnek könyvelheted el, ha megkordul a hasad. Az emésztésnek mindegyik folyamata hanggal jár, csak ezek ritkán hallhatóak, mert a még emésztőfélben lévő táplálék „hangszigetelt”. Ám az üres gyomorban már nincs, ami felfogná a zajokat.

Mire gyanakodhatsz?

A legváratlanabb szituációkban felbukkanó gyomorkorgás szinte mindig ártalmatlan, komolyabb egészségügyi problémára csak akkor gyanakodj, ha más emésztési rendellenesség is kíséri (pl: puffadás, hasmenés, hányás stb.).

Mit tehetsz ellene?

Egyél valamit, mert már néhány falattal is csökkentheted a belekből jövő furcsa zajokat.


Szellentés


Mi történik a szervezetben?

A böfögéshez hasonlóan ilyenkor az emésztőrendszerben lévő felesleges gázok távoznak. Az evés során lenyelt levegő és az emésztetlen szénhidrátok bakteriális erjedése okozza ezt a kellemetlen jelenséget.

Meddig egészséges?

Az egészséges emésztés következményeként, az elfogyasztott táplálék fajtájától függően, naponta 10-25 alkalommal szabadulunk meg ilyen formában a bélrendszer gázaitól.

Mire gyanakodhatsz?

Ha a szelek nemcsak bizonyos ételek után kínoznak, hanem jóval gyakrabban, esetleg puffadással, hasfájással, vagy emésztési nehézségekkel is járnak, akkor előfordulhat, hogy laktózhiány, reflux- vagy fekélybetegség, esetleg ételallergia áll a háttérben.

Mit tehetsz?

Figyelj oda a táplálkozásodra és kerüld a gázosodásra hajlamosító ételek fogyasztását (pl: hüvelyesek, brokkoli, káposzta). Használhatsz különféle gázlekötőket, vagy olyan készítményeket, melyek elősegítik a gyomor- és a bélrendszer mozgását.

12. MsMonk (válaszként erre: 1. - Hannah87)
2010. jan. 25. 10:25

Bevallom hangosan felnevettem az ahogy olvastam amit írtál néztek is az irodában rám:)

De valóban mérhetetlenül idegsít az amikor valaki oly nyugodtan engedi el magát és tesz undorító dolgokat is és nem törődik vele hogy csomóan állnak körülötte!

mi nap épp egy ünnepségen voltam ahol a Don kanyarban elesett város lakókra emlékeztünk meg és a mellettem álló helyi lap ÚJSÁGÍRÓJA!!!!!!!! fényképezés közben a torkán lévő dolgokat krehálta fel így turhált vagy hívják ezt!!

komolyan azt hittem elájulok!

tényleg eszméleten hogy emberek mennyire nem foglalkoznak a másikkal és a jó modort nem ismerve borzolják a másik idegeit!

azért szép napot!:)

11. 00495ec28d (válaszként erre: 8. - Steinné)
2010. jan. 25. 10:23
Sajna tényleg nem lehet mit tenni!Intelligencia kérdése....sokaknak nincs ilyen jelzője
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook