Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szinkronhangok fórum

Szinkronhangok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
98. geridina (válaszként erre: 97. - Linksys)
2009. jan. 28. 14:26

Nézd meg jobban, sajnos meghaltak.

Hidd el, én is sajnálom, hogy tőlem kell megtudnod, de Szabó Ottó már régebben, Szersén Gyula kb 2 éve halt meg. Engem is letaglózott a hír.

97. linksys (válaszként erre: 95. - Geridina)
2009. jan. 28. 13:18
A neten megnéztem és élnek még Szabó O.(1920.dec) is és Szersén Gy.(1940.nov.) is.Hűű.. , de megijesztettél, hogy a kedvenc hangjaim közül már ők ketten kiestek :(
96. linksys (válaszként erre: 95. - Geridina)
2009. jan. 28. 13:07

Tudtommal Szabó Ottó és Szersén Gyula is él.Vagy nem jól emlékszem rá.Szersén Gy. a Barátok közt-ben alakította Randics apját.Azóta meghalt volna??? Na ne már :((. Utánanézek, hogy ez valóban így van-e.Megdöbbentem rajta, mert nem emlékszem, hogy mikor haltak meg, de attól lehet.....


Ezek a Derrick részek nem mostaniak, eredeti hangal is láttam egyiket másikat, most meg átcsinálják :(


Van még egy számomra jó hang, szintén természet filmek narrátora szokott lenni, (mint Szersén Gy.) A Deparatiue (nem igen tudom helyesen leírni a szinészek nevét--ezért bocsi..)magyar hangja szokott lenni többek között akire még gondoltam.A nevét bizony nem tudom.

95. geridina (válaszként erre: 94. - Linksys)
2009. jan. 28. 12:51

Igen, Szakácsi Sándor tavaly halt meg, ő szinkronizálta régen a hause-t. Mondjuk nekem Szakácsi volt az egyik favorit férfiban (Tövismadarakban csúcs volt). Nőben Pápai Erika.

Az, hogy a Derricket átszinkronizálták, megdöbbentett. Nem is hallottam róla. Igaz, hogy nem is néztem a Derrick-et mostanában. Igaz, hogy lehet, hogy új részek, és ugye Szabó Ottó sajnos már nem él.

Én sem értem ezt az átszinkronizálásos dolgot, pláne ha olyan filmmel teszik, amiben még élt egy színész és ma már nem.

Sajnos Szersén Gyula, a másik nagy kedvencem szintén nagy színész volt, az ő hangját is már csak a régi filmeken hallhatjuk.

94. linksys (válaszként erre: 92. - Geridina)
2009. jan. 28. 12:44

Kár, hogy befejezik, nekem tetszett, de ha véga, akkor vége.


Nem mindig csak taragikus események miatt cserélnek hangokat. Pl. a Duna tv ment hónapokkal ezelőtt a Derrick sorozat.Abban Derrick magyar h. Szabó Ottó volt, Harry -é pedig Gálvölgyi J.--eredetileg.Na most amikor néztem legutóbb a Dunán, akkor egyiknek sem a saját megszokott hang volt...


Harrynak Besenczi Árpád adta hangját, Derricknek meg nem tudom, de nem Szabó O. az biztos.

Miért kellett átszinkronizálni? Előtte vagy 200 részt megnéztem a megszokot hanggal, most meg mintha nem is ők lennének :O ilyenkor már nincs is kedvem nézni....


Mostanában észrevettem, hogy több filmet is átszinkronizálnak.Pl. a Volt egyszer egy vadnyugat--Terence Hill szerepel benne.Az eredeti az fantasztikus, a hangok és a szöveg is.Pár éve átszinkronizálták,sőt a szöveget is átírták.Mire föl kell ezt csinálni???


Legutóbb m2-n adták le az eredeti.Vannak utánozhatatlan magyar hangok, amit nem lehet már pótolni, mert nem élnek a megszemélyesítői.Erre fogják és átszinkronizálják. :(


Lehet, hogy az oka az, hogy most mindent 5+1 be akarnak átcsinálni? Hogy nézne az ki,ha most ha pl. a Szökésben is Hevér G. helyett más szinkronizálna.


Ki szinkronizálta Dr. Haust? Ő is elhunyt(mármint aki eddig szinkronizálta)?

2009. jan. 28. 12:12
Igen sajna vége lesz a Szökésnek :((
2009. jan. 28. 08:50
A sorozatból még van egy féli elkészült (a sztrájk miatt) évad, és kész. Most olvastam, hogy elfáradt a történet, és befejezik. MEnet közben szerintem csak tragikus események miatt cserélnek hangokat, ilyen volt Lincoln és doktor Hause is. Általában megtartják a bevált szinkronhangokat.
91. linksys (válaszként erre: 90. - Cadence)
2009. jan. 27. 22:26

Remélem a sorozat is folytatódik mihamarabb.Valóban jó hangja van Hevér Gábornak.Olyan volt mint aki egy kicsit sejtelmesen, titokzatosan beszél.Pont illett a film stílusához.

Fura az amikor menet közben kicserélnek egy hangot,ilyen volt, Selmeci Rolnad halngja is, aki Scofield testvére magyar hangja volt.(nem jut az eszembe a sorozatbeli neve..) De hát közben Roland elhunyt..:(

90. Cadence (válaszként erre: 89. - Geridina)
2009. jan. 27. 21:26
Igen Michael-re gondoltam.Köszi.Na az ő hangja olyan kellemes sejtelmes :))És illik nagyon Scofieldhoz!!
89. geridina (válaszként erre: 88. - Cadence)
2009. jan. 27. 16:20
Sajnos külföldi színészekkel hadilábon állok. Akiről beszélsz, az Michael? Mert ha igen, akkor Hevér Gábor a hangja.
2009. jan. 26. 22:57

Nem tudja valaki véletlenüm Wentworth Miller magyarhangját(a Szökésből)??

Nekem az ő hangja tetszik nagyon.:)

2009. jan. 26. 22:34
Bizony vannak nagyon szuper hangok... Kimondottan szeretem Szersény Gyula, Szabó Ottó, na meg a mesemondó Szabó Gyula hangját.Na meg még többet is, csak eszembe kell, hogy jussanak... :)
2009. jan. 20. 13:54

Sziasztok!

Most találtam erre a fórumra, de örülnék, ha felélesztenénk.

Olvasgatva a fórumot, nem találtam meg kedvenc szinkronhangomat köztük. Legalábbis kiemelve nem, csak sorozaton belül. Ő pedig nem más, mint Pápai Erika. Imádom egyszerűen. A magyar szinkron pedig pazar. Isteniek a szinkronrendezőink, köszönet érte mindenkinek. GYerekkoromban az összes film és mese stáblistáját tudtam (amit a végén mondanak). Nagy szinkronmániás vagyok a mai napig, pedig már 34 éves vagyok.

Ja, és ki ne felejtsem másik kedvencemet, akit szintén nem írtatok, aki Radó Denise.

85. csakfa (válaszként erre: 79. - Az álarcos)
2008. nov. 27. 09:11
mejk filmek köttödnek a nevedhezz
84. csakfa (válaszként erre: 80. - Wiccapoe)
2008. nov. 27. 09:11
halli képeid is vannak ezzekröl érdekelne
83. csakfa
2008. nov. 27. 09:10
hallo mindennki valakinnek megnan a hamburger hill cimü film stáblisttája és az ahhozz tartozzo szinkronhangok
82. contu (válaszként erre: 81. - 831ad879a7)
2008. ápr. 24. 01:16
A www.szinkronhangok.hu oldalon olvastam, Majsai-Nyilas Tündehogy külföldre költözött a családjával, ezért lett Törtei Tünde a hangja. Azért ennek megpróbálok utánajárni, de valószínűleg tényleg ezért.
81. 831ad879a7 (válaszként erre: 80. - Wiccapoe)
2008. ápr. 23. 15:50

Szia!

Akkor Te biztos tudod, hogy Nílának mért változott meg a szinkronhangja a Vészhelyzetbe???

Ezt az ujat nehezen bírom megszokni:-(

2008. ápr. 23. 15:16

Sziasztok!


Szinkronmániás vagyok, csak most találtam ezt a fórumot. Rengeteg kedvenc szinkronom van: Gesztesi Károly, Csuja Imre, László Zsolt, újabban beleszerettem Faragó András hangjába, Penke Bence - imádom ♥ -, Morvai Gábor, Báthory Orsolya, Für Anikó, Haás Vander Péter, Molnár Piroska, Hegyi Barbara... azt hiszem nem írom le mindet :) Galambos Péter ki ne maradjon véletlenül :)

79. az álarcos (válaszként erre: 78. - Az álarcos)
2008. ápr. 19. 14:56
Vagy 16 éve...
78. az álarcos (válaszként erre: 77. - Contu)
2008. ápr. 19. 14:53
Az volnék. :-)
77. contu (válaszként erre: 76. - Az álarcos)
2008. ápr. 18. 23:55
:) Dramaturg vagy?
76. az álarcos (válaszként erre: 73. - Contu)
2008. ápr. 18. 17:49

Én is. :-)

Én szívok a szövegekkel... :-)

75. Laryan (válaszként erre: 73. - Contu)
2008. ápr. 4. 19:33

;-)

:)

74. contu (válaszként erre: 67. - Méry81)
2008. ápr. 4. 01:48

Szia Méry!

Elérhető vhol ez a bizonyos adatbázis?

73. contu (válaszként erre: 70. - Az álarcos)
2008. ápr. 4. 01:46
Én már csak tudom, elhiheted. Szakmabeli vagyok.
72. Laryan
2008. márc. 6. 19:46

Szakácsi Sándor(sajnos már nem él:( )

Crespo Rodrigo

Lux Ádám

nekem ők a kedvenc szinkronhangjaim.

2008. febr. 8. 21:02

Forgács Péter: :)))

David Hasselhoff, és William Petersen hangja. Énekelni is nagyon jól tud. :)))

70. az álarcos (válaszként erre: 62. - Contu)
2008. febr. 8. 13:04
Sokan, ha tudnák, néha milyen eredeti szövegből kell megírni a szinkronforgatókönyvet, mennyi nyelvi lelemény, átköltés kell ahhoz, hogy fogyasztható legyen egy igénytelen, rossz film, talán nem szidnák annyit a magyar szövegeket. :-(
2008. febr. 7. 21:35
Nálam De Niro, és a Jóbarátok sorozat a favorit e téren...
1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook