Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szinkronhangok fórum

Szinkronhangok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. febr. 1. 14:59
Kifelejtettem a sorból Dózsa Lászlót, számomra Ő is "A" Kedvenc hangok közt van, csodálatosan mély orgánuma van, de Őt már láttam is a TV-ben, így nem arcalan művész...
2009. jan. 31. 23:29
Közben megvan, sikerült...
2009. jan. 31. 23:28
Megnéztem ezt a honlapot, azon belül az adatbázist, de Rosta Sándorról nincs kép
125. contu (válaszként erre: 122. - 64fa0801a6)
2009. jan. 31. 23:24
A szinkronhangok.fw.hu oldalon rá tudsz keresni Rosta Sándorra is (többek között). Van róla kép is és nagyon sok szerepe fel van sorolva. Az adatbázisban lehet név szerint keresgélni.
124. contu (válaszként erre: 119. - Linksys)
2009. jan. 31. 23:22
Élőben találkoztam vele, ismerem őt. :)
123. linksys (válaszként erre: 122. - 64fa0801a6)
2009. jan. 31. 22:53

Rosta S. és Haász V. P. nevét is tudom, na meg a hangjukat is...

Nem nézem a Merlos P. így nem tudom ki kicsoda, de Moser felügyelőt azt tudom, a Tobias Morettit szink.-ta


Sok hangot úgy tudok személyhez kötni, hogy különböző magyar filmekben meghallom.És akkor látom, hogy ehhez és ehhez a hanghoz kinek az arca is társul.


Egy érdekeség, hogy most kapott valamilyen díjat Szilágyi István, és a tv-ben is hozzátették, hogy sokan úgy ismerik, hogy Lópici Gáspár.Én is sokáig így ismertem... :)Az ő hangját is meg lehet ismerni sok közül.Azt nem mondom, hogy jó, de hogy jellegzetes azt igen :)

2009. jan. 31. 22:33

Tudom, ki Ő, de nem szoktam nézni, amit leírtál ide...

De Rosta Sándor... Ő a kedvenc hangom Haász Vander Péter előtt... Csodálatos a hangja, hogy most konkrétan kit-, és hol szinkronizál, nem tudom, de Őróla sehol semmilyen kép nincs, teljesen arctalan...

A Melrose Place-ban Aki Amandát felvette volna a New Yorki irodájába, való nevén: Jeffrey Nordling, de Amanda nem ment oda, és utánna bosszút állt rajta, amikor tönkre tette Kyle-lal a házasságát Amandának...


Haász V.P. a Melrose Place-ban. Dr. Peter Burns, vagy a REx-felügyelőben Moser felügyelőé volt.

121. linksys (válaszként erre: 120. - 64fa0801a6)
2009. jan. 31. 22:27

A nevét ismerem és most ahogy mondod, láttam a Kutyám J. L. filmeket is és valóban jó hang az ővé is.Nem tudtam, hogy ő szink. -ja Jamesz B.-t.


Csernák János hangja is jó, sok helyen szinkronizál, de pl. a Kaméleon sorozatban a főszereplőt is Jarold...

2009. jan. 31. 20:05

Koroknay Gézának van még nagyon kellemes hangja...

Régen Leonció hangja volt a Rabszolgasorsban, de az Amerikai filmekben James Belushinak a hangja...(Kutyám, Jerry Lee c. filmben)... Továbbá az egyik tudományos csatorna narrátora...

119. linksys (válaszként erre: 117. - Contu)
2009. jan. 31. 16:40

Persze ezek az okok is lehetnek, ez olyannak nem is furcsa, aki soha nem látta még a filmet(legújabb generáció--habár ezt a genr. azt hiszem nem is fogja érdekelni pl. a Derrick-sem-)


Ez azoknak rossz, akik valamikor már látták a filmet és most mondjuk nosztalgiázni akarnak és ismét megnéznék.Hoppá, akkor szembesülünk vele, hogy miféle hangja van.És itt azokra gondolok, akik már nem tudnak újra szinkronizálni :(


Hol lehet Bozai Józsefot látni? Vagy élőben talákoztál vele? :))

118. contu (válaszként erre: 116. - Linksys)
2009. jan. 31. 16:06
Amikor utoljára találkoztam vele (néhány éve), még szinte fekete volt a haja, kevés ősz tinccsel. :)
117. contu (válaszként erre: 110. - Linksys)
2009. jan. 31. 16:04
Több oka lehet, amiért újraszinkronizálnak egy filmet. Lehet, hogy nincs meg az első verzió (tudjuk mit tettek az MTV épületével 2006-ban). Lehet, hogy megvan, de olcsóbb újra megcsinálni, mint mondjuk kifizetni a jogokat a másik csatornának. Olyan is előfordult, hogy lightosítottak a filmen (pl. 48 óra). Ezen kívül még más ok is lehet, de ezek a leggyakoribbak.
116. linksys (válaszként erre: 115. - 64fa0801a6)
2009. jan. 30. 22:27
Bozai Józsefnek erős fekete haja és dús szemöldöke volt, így láttam amikor híreket olvasott.Ma már biztosan fehér lehet.A felsoroltak közül nem mindenkinek jön be az arca, rég volt már... :)
115. 64fa0801a6 (válaszként erre: 114. - Linksys)
2009. jan. 30. 15:22

Szia!!


Bozai József, amikor még kislány voltam, hú de régen volt..., akkor volt a Királyi Televíziónál híradós: Vass István Zoltánnal, Kaplár F. Józseffel, Bayer Ilonával, Kovács P. Józseffel-, Aki Kovács Kristóf producer Apja, Liebmann Katalin, Szabó P. József(??)-fel, hú nem is emlékszem nagyon sok régi híradós nevére...


Bozai Józsefnek még az arca a mai napig előttem van...


Közép-Európában laksz, -hol??

HAzánkat írad így, vagy másik országban élsz?? Ha nem akarsz nyilvánosan válaszolni, akkor leírhatod, ha nem titok, priviben is...


Üdv.: Hajni

114. linksys (válaszként erre: 111. - 64fa0801a6)
2009. jan. 30. 13:22

Szia! Akkor él Szersén Gy. ??:)) Én a Google.ba írtam be és ott nem találtam semilyen utalást a halálhírére.Jajj, de jó.

Igen a többi hangok is nagyon jók,amiket leírsz.Habár--nem mindenki neve ismerős, hanem inkább a hangja. Van még egy sűrűn hallható hang, aki a filmek elején olvassa be a szereplőket ő pedig Bozai József.Neki is jó hangja van.:)

2009. jan. 29. 23:59

De nagyon jó még Kökényessi Ági, Gáti Oszkár, Barbinek Péter, Dörner György, Csurka László, Láng József, Náray Erika, Rékassy Károly, Détár Enikő, Géczi Dorottya, a Dallasból: Elli hangja: Dallos Szilvia, vagy Balogh Erika-, Lucy hangja...

Mind-mind ismert, és kellemes hangú színészek...

És még lehetne sorolni...

2009. jan. 29. 23:39

Google:


SZINKRONHANGOK.hu > Szersén Gyula



Szersén Gyula (1940. nov. 22. Budapest – )

A SzAk-n 1965-ben kapott oklevelet, de már 1958-tól szerepelt az Állami Déryné és a Vígszínház színpadán. 1965-tõl a Nemzeti Színház tagja, 10 évig a Gyulai Várszínház szereplõje. 1986-ban Jászai Mari-díjat kapott. Jelenleg a Pikolo Színház társulatának tagja, vendégszerepel a Budaörsi Játékszínben.


Elegáns színpadi jelenség, korábban a fiatal hõsöket, a jelentõs jellemfigurákat állította színpadra. Filmben és tv-játékban is szerepelt, mással össze nem téveszthetõ hangját szerencsére sok filmben és sorozatban lehet hallani.


írta: Szinkrobi; képforrás: Holly


Szersén Gyula a Pikolo Színház társulatának tagja

Film és színházi munkáiról részletesen

> Szinkron szerepek (a teljesség igénye nélkül)

Michele Placido – Corrado Cattani felügyelõ – Polip

William Shatner – James T. Kirk kapitány – Ûrszekerek

Cedric Smith – Alec King – Váratlan utazás

Davis Burke, Edward Hardwicke – Dr. John Watson – Sherlock Holmes történetei

Tony Sirico – Paulie “Walnuts” Gualtieri – Maffiózók

111. 64fa0801a6 (válaszként erre: 98. - Geridina)
2009. jan. 29. 23:37

Szersén Gyula nem halt meg, írd be a Google-ba,és ott meglátod...


Nekem Rosta Sándor, csodálatos az orgánuma,és Haász Vander Péter...

110. linksys (válaszként erre: 108. - Tücsimücsi)
2009. jan. 29. 12:35

Épp ezt jegyeztem meg én is, akkor te is láttad az ójraszinkronizált Derricket? Erre kerestem a választ, hogy miért kell újraszin.-n bizonyos filmeket, pláne olyant amiből pl. 200 részt levetítettek egy megszokott hangal, és akkor évekkel később átszinkronizálják.


Szabó O. mellett azt hiszem idén halt meg Hors Tapper is--a Derrick megszemélyesítője.

109. c06c587f53 (válaszként erre: 107. - Linksys)
2009. jan. 29. 12:03

Igen. A másik kedvencem pedig a Kaszás Attila volt! :-((

Nagyon sajnálom,ami Vele történt!

2009. jan. 29. 11:58
Nem olvastam végig a topicot. Ha már Szabó Ottót említettétek, nem tudom mi értelme volt a Derrick sorozatot ( A Duna tv-n )újraszinkronizálni másokkal. Szörnyűűűű....
107. linksys (válaszként erre: 105. - C06c587f53)
2009. jan. 29. 11:58

Igen, Sinkovits I.-nek rettentő jó hangja volt(meg még sokaknak másoknak) talán "Az aranygyapjú legendája" című filmben (ha helyesen írtam a címét..)

Ott (is) szinkronizálta az istent.De Törppapa is az ő hangjához köthető.


Bud Spencert álltalában Bujtor I., de Kránicz Lajos(ő sem él már :( ) meg azt hiszem még mások is szinkronizálták egy-egy film erejéig.Nekem a legeredetibb a Bujtor.Szinte úgy is néz ki mint ő :)

106. linksys (válaszként erre: 103. - Contu)
2009. jan. 29. 11:52
Köszi, a nevét ismerem, de fogalmam sem volt, hogy az ő hangaja.Szretem mikor narrátorként mond alá szöveget, de egyébb szinkronokban is jó. :))
2009. jan. 28. 23:10

Bud Spencer-Bujtor István

Terence Hill-Újréti László


Ha egy filmben,mesében az Istent szinkronizálták,akkor Sinkovits Imre.

104. contu (válaszként erre: 101. - Geridina)
2009. jan. 28. 23:01
Tényleg meghalt volna? Nem hallottam róla. Ettől persze igazad lehet.
103. contu (válaszként erre: 96. - Linksys)
2009. jan. 28. 23:00
Helyey László szokott Depardieu hangja lenni.
102. contu (válaszként erre: 88. - Cadence)
2009. jan. 28. 22:54
Hevér Gábor.
101. geridina (válaszként erre: 100. - Linksys)
2009. jan. 28. 17:08
Szersén GYulát én sem találtam meg a neten, de tutira meghalt, mert még mondtam is utna a férjemnek, hogy egy csomó filmben ő szinkronizált. És utána mikor hallottam a hangját, mondtam az uramnak, hogy szegény, már többet nem fog szinkronizálni. Azt hiszem beteg volt.
100. linksys (válaszként erre: 98. - Geridina)
2009. jan. 28. 16:52

:((((( Igen nagy keresgélés után megtaláltam, hogy Szabó O. 1998-ban halt meg, de Szersén Gy.-ra még nem akadtam rá.így azt remélem talán él :)Még csak 69 éves lenne, nagyon is élhetne...

Ha nem olvasok és írok ide,akkor azt sem tudom meg, hogy pl. Szabó O. meghalt.Én meg nagyban várom, hogy mikor látható a tv-ben...óóóóóó.


Akkor ideje lesz utána nézni a többi kedvenc idősebb szinkron hangoknak is, mert ki tudja.

Na de egy másik kedvencemet (Újréti László--Terence Hill-t sokat szinkronizáló) láttam a tv minap.Ő akkor él :))


Igaz pár részben Szersén Gy. is szinkronizálta őt.

Nagyon régen láttam már Terence Hillt, nem filmben, hanem úgy hírt róla, hogy miként éli életét.Remélem megvan még...

A társa Bud Spencer az idén lesz 8o éves, őróla tudom, hogy nem nagyon bir menni, de megvan.

2009. jan. 28. 14:45
Szabó Ottó 1998-ban halt meg.
1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook