Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szexuálisan zaklattak 1. rész fórum

Szexuálisan zaklattak 1. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szexuálisan zaklattak 1. rész

1 2 3 4
84. 9678a02221 (válaszként erre: 83. - Gbabi50)
2013. máj. 28. 23:20

Ne haragudj de nem hiszek neked.. Tovabb megyek: onamitas amit csinalsz: (Vagy nagyon alacsony az erzelmi intelligenciad..Nem bantani akarlak csak annyira nonszensz amit irsz: (

A csoportunkban volt egy 55 eves holgy aki egy eleten at cipelte a zaklatasa titkait.53 evesen mondta azt hogy nem birja tovabb.. Soha nem keso megszabadulni a mult emlekeitol.

2013. máj. 28. 23:05

Jól van na:),nem kell leharapni a fejem:)

Amikor ezt a döntést hoztam még 19 sem voltam,ha nem mondtam el senkinke az igazat,kivétel rendörség és bíróság,akkor hogyan mentem volna szakemberhez?

Nem is tudom hol foglalkoztak ilyesmivel,iskolában jártam,tanultam,nem igazán volt időm a lelkecskémet pátyólgatni,ne feledjük azért más világ volt akkor,nem kéne azért olyan könyen pálcát törni felettem,én csak azt mondtam hogy nekem ez a modszer bevált,nem utáltam meg a szexet ,sem a férfiakat,szépen neveltem a gyerekeimet,nem mondom hogy nem szorult ökölbe a kezem az elején amikor erre gondoltam,hogy nem gondoltam át hogyha lett volna egy kés nállam esetleg mit csináltam volna,de aztán szépen sikerült túl tenni magam rajta,főleg hogy nem ez volt a téma ,nem beszéltem senkivel,nem boncolgattam a dolgot,sikerült elég hamar továblépni,nekem így volt jó.Azóta hányszór,meg hányszór sérült a lelkem,ajaj,naponta egész életemben a pszihologús diványán feküdhettem volna,na de itt beszélgetünk,nem vagyunk egyformák,mindenki mond valamit,a cikíró meg úgyis azt csinál amit jónak lát,szerintem nincsen olyan megoldás ami mindenkire érvényes,mindenkinek jó.Kérem ne vegye senki készpénznek amit írtam,én a saját véleményemet mondtam,szivesen elolvasom mások véleményét,jó éjt:)

82. Csipkerózsika (válaszként erre: 78. - Sweetie-pie)
2013. máj. 28. 20:21

Feldolgozni? Talán sehogy. Megtanultak "túlélni". Elfojtottak, letagadtak mindent. Csendben szenvedtek életük végéig. Szégyellték magukat, féltek, megbetegedtek-meghaltak vagy öngyilkosok lettek, nem bíztak senkiben, férfigyűlölők lettek, "házisárkányok", esetleg alkoholisták, rossz szülők vagy "vénlányok" maradtak.

Csak a családjukba kapaszkodhattak, akik miatt muszáj volt továbblépni. Esetleg még a vallásban találtak vigaszt...

81. Csipkerózsika (válaszként erre: 80. - Krisz42)
2013. máj. 28. 20:09
Részben igazad van. Nem biztos, hogy stresszhelyzetben használható. De ha nincs is mit használni... Azért nem árt szerintem az ilyen irányú oktatás, sport. Az egészség miatt is, meg a gyerkőc saját önbizalma, biztonságérzete is nagyobb lesz. Egyébiránt a szülőnek is megnyugtató, hogy hát ő adott eszközt a gyerek kezébe, nem ezen fog múlni.
80. Krisz42 (válaszként erre: 79. - Mgagi)
2013. máj. 28. 19:48
Sajnos ez nem biztos,h segít.Sokan mondták már-köztük egy rendőrnő is-,hogy ha megtámadják,nem hiszi,h használná,amit küzdősporton tanult,mert leblokkolna,megijedne.Ahhoz,h valaki védekezzen,ahhoz olyan egyéniség kell,aki pedig olyan,annak talán mindegy is,h tanult-e.Én is évekig tanultam,de vannak olyan szituáciòk,amikor tényleg semmit nem tehet.Szerintem egy paprikaspray néha jobban használhatò.Ráadásul több a családon belüli erőszak,mint az utcán ismeretlenektől.
79. mgagi
2013. máj. 28. 19:19

Vannak akik élnek a segítséggel és vannak akik nem. Akik nem hagyják hogy segítsenek neki nem kell erőltetni.

Lehet hogy Gabi úgy érzi túl tudta tenni magát rajta, és lehet hogy részben sikerült is, de mégis nyomott hagyott benne (minden áldozatban nyomot hagy).

Nem tudom, hogy azokkal akikkel kegyetlenül bántak mekkora tauma ér. Nekem rémálmaim lennének mindenegyes alakalommal és a pszicologus sem tudná kitörölni belőlem azt a traumát amit x évesen átéltem. Borzongok mikor ilyen brutál esetekről olvasok.

Nem könnyű az biztos! Sőőt!

Nekem a munkahelyemen is a főnökömnek is a szex volt a témája és volt hogy probált közeledni felém.

Mennyi nő megy ezeken keresztül.

Idegen pasik belépnek az "intimszférájukba" akaratuk ellenére.

A férjemmel ma éppen beszélgettünk, hogy milyen szakkörre irassuk majd be a lányunkat. Mivel szeret táncolni erre orientálodunk, de felhozta a küzdősportot is (a fiuk miatt). Önvédelemből persze, nem pedig azért hogy verekedjen.

2013. máj. 28. 09:17

A segitsegkeres, szakemberhez fordulas valoban sokat segithet! Nem is tudom, regebben hogy dolgoztak fel az emberek ilyen, es mas tragediakat, amikor nem lehetett pszichologushoz fordulni, mert nem volt. Nem csak evszazadokkal ezelottre gondolok, ott voltak pl a vilaghaboruk, M.o-on is rengeteg not eroszakoltak meg kulfoldi katonak.... :-( Hogy tudtak mindezt feldolgozni a szerencsetlen aldozatok.

.

77. Ferant
2013. máj. 28. 08:18
Abban en is egyetertek h a struccpolitika nem megoldas, igenis szukseg van segitsegre h fel tudja egy no dolgozni a szexualis zaklatast vagy eroszakot. Nekem az az elvem h egy eletem van es nem engedhetem h megmergezze egy regi seb. Kitorolni nem lehet de ha ragondolok h mi tortent velem nem fajdalmat es duhot erzek, sikerult megbekelnem h ami tortent megtortent es nem lehet visszacsinalni.
76. 9678a02221 (válaszként erre: 75. - Gbabi50)
2013. máj. 27. 23:15

Igen hulyeseget irtal,nem eloszor ebben a forumban:(

A a te dontesed hogy nem kersz a terapiabol,de nem kellene masnak is a struccpolitikat ajanlgatni.

A struccpolitikaba mar haltak bele aldozatok,tudod?

75. gbabi50 (válaszként erre: 73. - 9678a02221)
2013. máj. 27. 22:39
Lehet hogy hülyeséget írtam,lehet hogy még meggondolom,igaz időm sincsen ezzel foglalkozni meg nem is igazán érzem szükségét.A magam modján igyekszek kimászni a gödörből ha néha beleesek.Köszi a bíztatást:)
74. Csipkerózsika (válaszként erre: 73. - 9678a02221)
2013. máj. 27. 22:24
Így van, egyetértek veled. És aki erre hajlandó, megteszi és végigviszi, annak nemcsak hogy rengeteget javul az életminősége, közérzete, kapcsolatai, kommunikációja, DE sokkal ERŐSEBBÉ, magabiztosabbá válik azoknál, akik soha nem éltek át semmilyen traumát (vagy nem dolgozták fel)!
73. 9678a02221 (válaszként erre: 71. - Gbabi50)
2013. máj. 27. 21:58

Gabi az EG aldjon meg,szepen kerlek hallgass mar el!Egy pszichologus egy jo terapiaval csodat tud tenni.Ha te soha nem voltal a problemaiddal szakembernel,nincs tapasztalatod miert irsz ilyeneket?

Nekem pl ingyenes volt a terapiam,ingyenes volt a csoportterapiam is,sot munkahelyet ajanlottak fol.

Budapesten is vannak ingyenes terapiak csak meg kell keresni oket,utana kell jarni,es nem struccpolitikat folytatni mint te tetted egesz eletedben,hanem AKARNI es KEMENYEN megdolgozni az eletminoseged javitasaert.

72. Csipkerózsika (válaszként erre: 71. - Gbabi50)
2013. máj. 27. 21:50

Egy jó pszichiáter sokat tud segíteni. Egyértelmű, hogy helyettünk semmit nem old meg. De segíthet megoldanunk. És segíthet előbányászni a tudatalattiba lenyomott borzasztó érzéseket. Pl. az elhízásnál is az a helyzet, hogy egy csomó érzés hozzájárul, amik NEM tudatosak. Tudnék a témában egy-két könyvet ajánlani...

Én saját magamról tudom, hogy önvédelemből hízok. Teljesen mindegy, hogy mit eszek, vagy mennyit sportolok... Pont egy olyan időszakban kaptam fel magamra nagyobb súlyt (10), amikor versenyszerűen sportoltam és közben nem zabáltam. Csak az életem esett szét lassanként...

Aki jobban belemerül a lelki dolgaiba - mint pl. én - az rájön, hogy minden probléma, betegség kiváltója lelki gond.

2013. máj. 27. 20:58
Nem nagyon hiszem hogy sokat tud segiteni egy szakember,esetleg a pénzünktől szabadit meg de a gondjainkat saját magunk kell feldolgozuk,megoldjuk,túléljük,van ismerősőm aki járt szakemberhez de nem sokat segitett,aztán meg nem volt rá több keret és nem ment töbet.Olvasgattam olyan könyveket is hogy a kövérek azért kövérek mert el akarnak rejtőzni a hájuk mögé,azt elismerem hogy az evés örömet okozott de azt nem éreztem hogy azért lettem kövér mert nem akartam sovány lenni,persze ha boldog házasságban éltem volna lehet hogy nem hízok így el,de nem tudom,inkább az észnélküli fogyókúráknak tulajdonitom az elhízásomat,a jo-jo efektust,és másodlagosan a lelki gondoknak.
70. Csipkerózsika (válaszként erre: 68. - Gbabi50)
2013. máj. 27. 20:42
Tényleg nagyon jó könyv!
69. Csipkerózsika (válaszként erre: 60. - Ildi992)
2013. máj. 27. 20:40
Erről írtam én is: beleragadtál az áldozatszerepbe. Pedig szépen ki lehet jönni ám belőle, mindegy hogy mi és hányszor volt előtte... Csak azért dolgozni kell, belülről, keményen.
2013. máj. 27. 19:55
Én nem hiszem hogy valami változna az életemben ha most ezt boncolgatnám.Ha belegondolok hogy még hány zaklatásnak voltam kitéve,nem eröszak de zaklatás,már rég el is felejtettem,nem érzem hogy valami hatással lettek volna rám.Kár hogy a Most hatalmát nem rég olvastam ,ha fiatalab koromban találkozok ezzel a könyvel jobb lett volna,de most is jó mert egy kicsit sikerült változtatni a gondolkodásomon,próbálok minddig a Mostban élni és elelngedni a múltat,és nem a jövőről ábrándozni,ez az élet ami most van,mindig a pillanat,azt kell átélni.
67. Ferant
2013. máj. 27. 19:31
Nallam peldaul kihatassal volt a szexualis eletemre hiszen sokaig nem tudtam ranezni senkire sem annelkul h ne undort ereztem volna :( Megismertem egy kedves es rendes sracot 17 evesen es en meg terapiara jartam akkoriban de a srac nem tudott a dologrol, 1 evig jartunk de nem tudtam lefekudni vele es elegge nehezen viselte de nem mertem szolni neki h miert, majd 1 ev utan szakitottam vele pedig megszerettem de nekem konnyebb volt ugymond elmenkulni mint elmeselni mi tortent velem.Majd 19 evesen ismet megismertem valakit es nagyon szerelmes lettem, valamiert o annyira elvarazsolt h sikerult ugymond undor nelkul eloszor lefekudni vele.Majd nem tartott sokaig a dolog es utana megismertem 20 evesen a mostani paromat akivel meg mindig egyutt vagyunk koszonhetoen annak h elotte meg tudtam nyilni es elmeseltem mi volt gyerek koromban.Van egy fiunk es szerencsere fiu, mert ha lany lenne azt hiszem kalitkaba zarnam annyira feltenem :(
66. mgagi (válaszként erre: 65. - Pasionella)
2013. máj. 27. 18:29
Elhiszem.
65. Pasionella (válaszként erre: 64. - Mgagi)
2013. máj. 27. 18:24

Nem sok mindenkinek ecsetelem azért...

De a szexuális életemre nincs hatással, nem is volt, igaz, sokáig tartott míg elmondtam páromnak.

Egyébként a mai napig nem lennék együtt vele egy légtérben egyedül, habár már veri a 72őt, igaz, 55nek néz ki kb, na meg a tekintetében még mindig ott a dolog...

64. mgagi (válaszként erre: 61. - Pasionella)
2013. máj. 27. 18:12

Kinek milyen a lelkivilága.

Te tényleg szerencsés vagy.

Jó ilyeneket hallani!

Én is nem rég (pár hónappal ezelőtt) mondtam el a férjemnek az esetet.

63. 9678a02221 (válaszként erre: 43. - Ildi992)
2013. máj. 27. 18:09
Nem en mondtam TE mondtad..:(
62. 9678a02221 (válaszként erre: 60. - Ildi992)
2013. máj. 27. 18:07
Nem Ildi az elet csodalatos dolog..Ha hagyod higy masok tonkretegyek akkor pocsekka valik..Ha hagyod hogy eltiporjanak,hoghy semmibe vegyenek hogy uralkodjanak rajtad akkor az eleted semmive foszlik es szenvedni fogsz..Betyar nehez folallni es ujrakezdeni de mindenki kepes ra! Persze elismerem konnyebb meghizni,es nem venni tudomast a kulvilagrol..De igy hagyod az eletedet is elmenni es eteted a ferget ami belulrol rag..Biztos hogy ezt akarod?
61. Pasionella (válaszként erre: 44. - Mgagi)
2013. máj. 27. 18:01
Nekem éveken keresztül tartott de hál Istennek semmilyen hatással nem volt és már nem is lesz a szexuális életemre, szerencsésnek mondhatom magam.
60. ildi992 (válaszként erre: 58. - 9678a02221)
2013. máj. 27. 18:00

Jobb élet? Van olyan?

Az élet egy elcseszett dolog. Csak szenvedéssel jár.

59. 9678a02221 (válaszként erre: 57. - Mgagi)
2013. máj. 27. 17:59
Nekem is van lanyom PONTOSAN tudom mirol beszelsz..En pl SENKIBEN nem bizom meg aposomat es a feleseget kiveve..Csak ok vigyazhatnak a gyerekeimre.Mivel ok Ausztraliaban elnek,nem sok alkalom van hogy elmennenk valahova kettesben a parommal..Babyszitter rokon barat stb szamitasba sem johet nalam.
58. 9678a02221 (válaszként erre: 56. - Ildi992)
2013. máj. 27. 17:57

Tudtam:(

Nezd en nem tudlak ravenni arra hogy menj el szakemberhez..De magadnak tennel jot vele es magadnak adnad meg az eselyt egy jobb eletre..

57. mgagi (válaszként erre: 54. - 9678a02221)
2013. máj. 27. 17:49
Nehéz! Ha csak a kislányomra gondolok FÉLTEM az ilyen férfiaktol akik már a kislányokat is olyan dolgokkal zaklatják amiről ők még nem tudnak semmit és nem tudják hogyan védekezzenek mit csináljanak.
56. ildi992 (válaszként erre: 51. - 9678a02221)
2013. máj. 27. 17:45
Nem.
55. 9678a02221 (válaszként erre: 49. - Csipkerózsika)
2013. máj. 27. 17:44
A zaklatok 87%-a a kozvetlen kornyezetbol kerul ki.
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook