Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek szép nevük van a kislányaimnak? Amira Jázmin és Emili Hanna a nevük. fórum

Szerintetek szép nevük van a kislányaimnak? Amira Jázmin és Emili Hanna a nevük. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. jan. 4. 23:47

Én is szívok rendesen a nevem miatt (ami Ildikó), Svédországban élek és mindenki konkrétan agyf...t kap a nevemtől, képtelen leírni helyesen, rosszul hangsúlyozzák és lehetetlen megjegyezni. Örülök,hogy a szüleim kiválasztották kábé abból a tíz női névből az egyiket, aminek a Hildán kívül semmiféle más alakja nem létezik. :))

Mondjuk azután,hogy az egyik legjobb barátnőm Györgyi, befoghatom a szám, attól itt idegösszeomlást kapnának. :)))

54. starmama (válaszként erre: 1. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 4. 23:37

Én egy testvérpárt ismerek, egyik kislány Amira, másik Jázmin. :) Szerintem szép nevek.

Ezt nem hallgathatom el, az én lányom neve: Mezei Lilla Virág

Nem tudtuk kihagyni.

2012. jan. 4. 23:25
A Jázmin tetszik,a többi nem.
52. banita32 (válaszként erre: 41. - Clau26)
2012. jan. 4. 23:18
Mert a Tamara meg ne lesz ciki mi? Na ne viccelj már.
51. banita32 (válaszként erre: 8. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 4. 23:16
És teljesen igazuk is van. Alapjában szép nevek csak nem ebben az országban.
50. simple
2012. jan. 4. 23:16
Nekem nem tetszenek.
49. egypt (válaszként erre: 48. - 72542cb970)
2012. jan. 4. 23:10
Ja értem.
48. 72542cb970 (válaszként erre: 47. - Egypt)
2012. jan. 4. 23:09
Mert az Emily..Ha ezt igy fogjak olvasni hogy Emili akkor azt fogjak kerdezni Emilaj????Vagy Emali??Mivel nem fogjak erteni miert van a vegen i miert nem y..Dolgoztam itt egy munkahelyen egy csajjal akit dzsennifernek hivyak..Mikor megkaptuk az oneletrajzat es meglattal hogy magyar,hivtak,hogy menjek mar segitsek mert nem tudjak sem elolvasni sem kimondani a nevet:-))
47. egypt (válaszként erre: 45. - 72542cb970)
2012. jan. 4. 23:03
Érdekelne az Emily-dolog, miért gáz ez a név külföldön?
46. Bcicus
2012. jan. 4. 23:01
Nem igazán tetszenek, de a legtöbb embernek a mi névválasztásunk sem tetszik, szóval erre nem kell alapozni. Nagyon dovatozó nevek és a Hanna pédául rettenetesen tucat név.
2012. jan. 4. 22:52

Tobben leirtak mar elottem de megismetlem oket:az a fontos hogy neked tetszenek...

En konkretan egyiket sem adnam a gyerekeimnek..Jazminnak hivjak az egyik ismerosom kislanyat es ugy becezik Mina...Haaaaat...Amira..Hagyjuk:-),Emili nekem vicces mivel en kulfoldon elek mar jo ideje es az EMILY..Ha a kislanyod kulfoldon fog elni lesz problemaja a nevevel..A Hanna az okes..Elmegy..

En annyira nem ertem miert kell ilyen neveket adni a gyerekeknek de ez az en velemenyem..

2012. jan. 4. 22:49
Hát személy szerint nekem nagyon tetszik az Amira, a Jázmin és a Hanna is. Az Emilivel is megtudnék barátkozni. Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy nem kifejezetten "magyar" nevek. Ebben a multikulti világban kifejezetten előnytelen pl.az én nevem: Enikő, ami pedig az Enéh (Hunor és Magyar anyja) nevéből ered. Szerintem aki gyakorlatiasan gondolkodik, az ma már megpróbál olyan nevet választani, melyet idegen országokban is ismernek, nem törik bele a nyelvük. Így lettek apróim: Dominik és Daniella. :-) Nem szappanopera nevek, de sok nép nyelve számára ismertek.
43. Clau26 (válaszként erre: 42. - Bella 13)
2012. jan. 4. 22:49
:-) ez volt mindig az egyik kedvenc nevem csak ezzel az volt a baj,hogy csakis hosszú vezeték névhez passzol,igy kiesett sajna..
42. Bella 13 (válaszként erre: 38. - 3436656412)
2012. jan. 4. 22:47

Ha valaha lányom lesz, garantáltan Léna lesz a neve! :D

(Most rácáfoltam az előző hsz-ra, de sebaj! :D)

41. Clau26
2012. jan. 4. 22:47
Nekem tetszenek a kislányaid nevei.Én mondjuk,utálom a magyar neveket,sose adnék magyar nevet a gyerekemnek.Az én kislányomat Tamarának hivják,nálam a lényeg annyi volt,h felnő akkor se legyen számára ciki pl:Panni,Fanni stb ami csakis kislányoknak való.Szóval nekem az Amira és az Emili tetszik a többi felesleges volt,mert úgyis 1 nevet használnak,igy túl hosszú..nekem ez a véleményem
40. CsillagTM (válaszként erre: 8. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 4. 22:46
és akkor mi van?! nem is értem ezt a TUDÁSBÁZIS topicot...bár látom, nem vagyok ezzel egyedül :)
2012. jan. 4. 22:44

A Jázmin szép. A többi meg nem az én világom. Én sem adnék idegen hangzású nevet, de ami még fontosabb, soha nem adnék a gyerekemnek két nevet.

Most nyugodtan meg lehet kövezni, de SZERINTEM a világ egyik legnagyobb marhasága két névvel traktálni egy embert, amikor soha az életben nem fogja használni mindkettőt!

Elvégre vagy egyiket használjátok és használja, vagy a másikat. Nyilván te mint szülő sem fogod a játszótéren azt kiabálni, hogy Amira Jázmin gyere ide! :S

Édesanyámnak két keresztneve van, ráadásul jó hosszú, és utálom, hogy minden hivatalos helyen azt kell használnom. Az értelmes nagyszüleim még engem is szívatnak a névválasztásukkal. (csak azért mert nem bírtak megállapodni, hogy mi legyen a neve szegény Anyámnak.....)

2012. jan. 4. 22:36

Szerintem szép:) A legszebb ezek közül az Emili:)

Nekem a legszebb a világon a kislányom neve , Lilien és az én nevem a Léna:)

37. SDitti (válaszként erre: 36. - Anyegin)
2012. jan. 4. 22:31
Teljesen egyetértek!
2012. jan. 4. 22:30
a hanna elmegy, a többi nem tetszik. de nekem nem is kell, hogy tetszen, hanem NEKED és a párodnak.egyébként mért kérdezed? panaszkodtak a gyerekek? :-)
2012. jan. 4. 22:27

Nekünk az a nevünk, hogy:

Laura

Alexandra

Emma

Ede


sztem szépek és jók :)

34. egypt (válaszként erre: 32. - Maruszja)
2012. jan. 4. 22:25
Olvass vissza, elég sokan le merték írni.
33. egypt (válaszként erre: 8. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 4. 22:24

Nem az a baj, hogy nem magyar, hanem hogy nem magyaros hangzású. Ez engem is zavar neveknél. Én nem adtam volna olyan nevet a gyerekeimnek, ami idegen hangzású. A falra mászom pl. az ilyenektől, hogy Kevin, Noel, Dzsenifer... A te neveid közül nekem az Emili ilyen, akkor már inkább Emíliát választottam volna. A Hanna, Jázmin szép, de nagyon gyakori, a Jázmin volt a leggyakoribb lánynév tavaly, a Hanna meg talán a második, nálam az ilyenek kapásból kiestek. De itt úgyis mindkettő csak 2. név, az első meg ritka.

De valakinek nem szempont sem a ritkaság, sem a magyaros hangzás, minden névbe bele lehet kötni, szóval az számít csak, hogy neked tetsszen.

32. Maruszja (válaszként erre: 1. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 4. 22:21

Már bocsi, de egy kissé hülye a kérdésed. Természetesen Neked tetszik, hiszen ezt a nevet adtad nekik. Hogy nekünk mi tetszik és mi nem? Hát szerinted van valaki olyan, aki azt lemerné írni, hogy "nem tetszik!" Szóval látod ezért hülye a kérdésed. Ha meg valaki leírná, hogy nem tetszik, akkor annak a véleményét nem letojod?


Egyébként pedig tényleg szép neveket találtatok ki nekik.

Mondjuk az én kedvenc nevem az Andrea, hiszen az én lányomat így hívták! És bárki bármit mond, nekem ez a világon a legszebb név, mert egy általam imádott, szeretet személyhez kötődik.

2012. jan. 4. 22:20
Jazmin az nagyon, nekem ha lanyom lesz az lesz a neve :)
2012. jan. 4. 22:20
hááááát...
29. Habospite (válaszként erre: 28. - Habospite)
2012. jan. 4. 22:18
Bár mondjuk az Amira hajaz a Mírára :D
2012. jan. 4. 22:18
Nekem nem tetszenek ezek a nevek, de nem is nekem kell, hogy tetszenek:D Amúgy még annyira nem is gázak mint a Míra, vagy a Kíra:D
2012. jan. 4. 22:09

Nekem a Jázmin és a Hanna tetszik.


Mindenképpen az a lényeg, hogy nektek ez így tetszik, a többi nemigen számít. A lányok meg majd nagy korukban eldönthetik, hogy melyik nevet használják.

2012. jan. 4. 22:09
A Hanna név a legszebb a világon... szerintem... :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook