Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek szép nevük van a kislányaimnak? Amira Jázmin és Emili Hanna a nevük. fórum

Szerintetek szép nevük van a kislányaimnak? Amira Jázmin és Emili Hanna a nevük. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. jan. 5. 08:12
Ha csak a második név (Jázmin és Hanna) lenne, úgy tetszene. Így annyira nem, de hát nem is nekünk kell, hogy megfeleljen....
2012. jan. 5. 08:10
Nekem nem tetszenek ezek a nevek. Túl divatosak lettek manapság egyrészt, másrészt meg tényleg nem tetszenek valamiért. De azoknak kell tetsszen, akik viselik. Ez meg majd kiderül. :))))
83. Sly7105 (válaszként erre: 82. - Kékpille)
2012. jan. 5. 07:40
Hát igen, azért nem árt figyelembe venni, hogy mi a vezetéknév. Egy szimpla keresztnév lehet nagyon szép, lehet a kedvenced, de nem tudsz mit tenni, ha nem passzol a vezetéknévhez.
82. kékpille (válaszként erre: 1. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 5. 07:39
Nekem nagyon tetszik! :D
81. *Vinike* (válaszként erre: 80. - Sly7105)
2012. jan. 5. 07:38
Nálunk sem jó a vezetéknévhez.:( Pedig benne lenne a kalapban.:)
80. Sly7105 (válaszként erre: 79. - *Vinike*)
2012. jan. 5. 07:36
Ugye milyen szép? Örülök, hogy végre van valaki, akinek tetszik. Nem adtam a lányomnak ezt a nevet, mert a vezetéknevéhez nem is lett volna jó, meg a férjemnek sem tetszett sajnos. Anyámról nem is beszélve.... de mondjuk nem az volt a mérvadó.
79. *Vinike* (válaszként erre: 74. - Sly7105)
2012. jan. 5. 07:32
Gyönyörű a Johanna! Nekem tetszik.
78. *Vinike* (válaszként erre: 76. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 5. 07:31
Kötél...:DDD
77. *Vinike* (válaszként erre: 70. - 5674644b5d)
2012. jan. 5. 07:31

Hozzátenném még a Zsülien és a Floransz-t is. Esetleg a Szabasztiánt.

Nekem sem jönnek be a tucatnevek.

Viszont nagyon jók az ősi magyar nevek,amik lassan kezdenek újra visszatérni.

Ajna,Ajsa,Zselyke,Merse,és ami nekem befutó,ha egyszer lesz egy kislányom,a Boglár.:)

2012. jan. 5. 07:30
emberek..szerintetek miylen büntetést érdemel a szülő,aki a lányát POMPÓNIÁNAK nevezte el? :D :S :(
75. hemej
2012. jan. 5. 07:29
Igen nekem a lányom Jasmin Emely
74. Sly7105 (válaszként erre: 1. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 5. 07:19

Nagyon szép, különleges nevek így együtt. Ügyesen összehoztad!

Nekem például nagyon tetszik a Johanna név, amit eddig bárkinek mondtam, soha nem tetszett sehol senkinek. Ettül függetlenül a lányom Petra :)

2012. jan. 5. 07:10
nekem tetszenek! :)))
2012. jan. 5. 06:52
igen:)
2012. jan. 5. 06:46
Nekem nem tetszenek, de a lényeg, hogy Neked és az apukájuknak tetszen. Nem vagyunk egyformák, ezért érdekes a világ.
2012. jan. 5. 06:36
Ezek a nevek nálam még nem vágják ki a "biztosítékot", de mondjuk egy Zsaklin, Dzsenifer, Rikárdó, Brájen és társai az én meglátásom szerint nem csak csúnyák, de igen nagy kitolás a gyerekkel is. Annyi gyönyörű magyar és szépen honosított név van, nem hiszem el, hogy a Dzsenifer az egyetlen név, ami tetszhet valakinek!
69. syria
2012. jan. 5. 06:36

Egyedül a Hanna tetszik.

Szerintem a legnagyobb kitolás a gyerekeknek két keresztnevet anyakönyvezni; később sok kellemetlenségük származhat belőle.

A családunkban nem egy olyan van, hogy egy keresztneve van hivatalosan, de a család valamiért másik néven hívja.

Badarságnak tartom azt a magyarázatot, hogy később majd ő választ, melyiket használja. A többség nem váltja le azt a nevet, amit egész addigi életében megszokott.


Időnként rohamot kapnak a szülők, s rakásra születnek Rómeók, Csengék, Imolák. Aztán egy 20 fős osztályban van kb. 5-6 féle név, de persze nem a régi megszokott magyar hangzásúak közül.

2012. jan. 5. 06:22
Most már mindegy. Nekem nem tetszenek ezek a nevek, de nem nekem kell használom, így nem zavar.
2012. jan. 5. 02:51
Úgy szoktam, Zsófinak hívnak, de ha nem megy akkor hívj Sophinak. De ezek idióták...
66. bajnok1 (válaszként erre: 65. - Huncutka84)
2012. jan. 5. 02:37
Nevezd magad Sophiának, rögtön érteni fogják. :)
2012. jan. 5. 02:00
Teljesen mindegy milyen nevet adsz a gyermekeidnek, az a lényeg h nektek tetszik-e és nekki fog-e tetszeni. Engem Zsófiának kereszteltek el a szüleim, szép név, bölcsességet jelent... Kiköltöztem Amerikába, senki nem tudja se kimondani a nevem, se leírni, még a céges belépő kártyámon is Zsotia van. Az külön poén mikor a vezeték nevemet kérdezik... :)
64. Pen80 (válaszként erre: 33. - Egypt)
2012. jan. 5. 01:42

Én sem adnék magyar vezetéknévhez idegen nevet. Az meg ugyan kit érdekel, hogy a külföldieknek nehéz kiejteni? Tanulják meg, én is megtanultam az övükét. Nehogy már az alapján válasszak.

Amúgy nekem is csak az Emili furcsa, a többi már megszokott, divatnév, bár így együtt nekem kicsit tömény. Engem régen érdekelt, hogy ritka név legyen, de úgy jártunk, hogy a lányom nevét 29 év alatt egyszer sem hallottam, most meg kúszik felfelé a toplistán sajna. Úgyhogy úgy döntöttünk, hogy elég, ha ő különleges, nem kell, hogy a neve is az legyen. :)

63. genlips (válaszként erre: 60. - Gyöngyöcske anyuci)
2012. jan. 5. 01:14
úgy érted Sarah?!
2012. jan. 5. 01:01

Ha rövid a vezetéknév, akkor jobban néz ki, hogy hosszú keresztnév jön utána vagy két rövid.

Hosszú vezetéknévhez sztem gáz a két keresztnév (és kitolás a gyerekkel is), vagy tisztelet a nagyszülők, vagy távolabbi rokonok felé, ha beépítik az ős keresztnevét a gyerekébe, vagy csak még különlegesebbé szeretnék tenni a gyerek nevét.

Az Emilin kívül mindhárom név tetszik, gondolkodom is rajtuk, ha még egy lányom lesz.

Nem érdekel, hogy magyaros neve legyen a gyerekemnek. Az, hogy csúfolni fogják, az garantált, minden gyereket csúfolnak, ha nem a neve miatt akkor más miatt, ilyenek a gyerekek. Én is szenvedtem a Dolóresz miatt eleget, de megbékéltem már a nevemmel, 1975-ig nem igazán hemzsegtek Mo-n ilyen nevű lányok.

2012. jan. 5. 00:19
Ezek mind szép nevek, bár nem magyar nevek. Gondolom a családnak valami módon van valamilyen keleti kapcsolata, vagy vonzódása. Az Amira és a Jázmin kifejezetten keleti arab muszlim név. Az Emilinek az az írásmódja furcsa. A Hanna név nem furcsa mivel híres magyar embert(nőt) is hívtak így ( Honthy Hanna ).
2012. jan. 5. 00:11
Sztem ne törődj azzal ki mit mond. Én is 2 nevet adtam mindkét lányomnak. Bár az utolsó pillanatban jöttek az ötletek, ha születne még egy lányom, neki nem tudom mit adnánk, mivel előttük az összes nevet, ami tetszett. :) nem is, még a Szárá tetszik, de az már kiszúrás lenne..
2012. jan. 5. 00:08
igen, szépek :D
2012. jan. 5. 00:04

Az én fiamat Somogyi Remignek hívják. A lányomat Somogyi Grétának, a legkisebbet Somogyi Benjaminnak.

Itt ugye a nagyfiam neve okoz kérdőjeleket a fejekben.:) A dédnagyapámnak volt ez a neve, ezért nem kellett sokat gondolkozni egy különleges néven. Normál naptárban nincs benne, csak a katolikus naptárban. ( ebből következik ugye hogy egy nagyon régi katolikus név, egyébként hajóst vagy gondolást jelent)

Amikor kicsi volt és kérdezték a nevét, azt hitték a gyerek nem tud beszélni, mivel többszöri visszakérdezésre is a válasz Remig volt.:) Kb. 5 éves lehetett amikor feltette a kérdést hogy ő miért kapott olyan nevet amit senki nem ismer. Én azt mondtam neki, hogy "te különleges nevet kaptál mert különleges vagy!":) Ma már 13 éves és minden szülői elfogultság nélkül mondom hogy tényleg az.:) Ha beütitek a nevét a youtoube-on, ti is láthatjátok.:) Nagyon boldog amiért ezt a nevet kapta, szereti a nevét.

A lányom Gréta.:) A névválasztás nálunk kihúzásos alapon történt. Az én családom minden tagja és a férjem családjának minden tagja felírt egy lánynevet egy cetlire, amit ő szeretne az én gyerekemnek. Én pedig egy kalapból húztam.:) Elsőre a Grétát húztam ki. Apukám nagyon szerette volna hogy Virágnak hívjuk, és azt mondta hogy inkább az legyen, amit utolsónak húzok a kalapból. Utolsónak is a Grétát húztam ugyanis a húgom és az apósom ugyanazt a nevet írta.:)

Benjike pedig késői gyerek, 8 hónapja érkezett.:) Benjamin legkisebbet jelent és nem mellékesen szerencséset is.:) És a név kötelez!:)

57. martin3 (válaszként erre: 1. - 2d6ec9502e)
2012. jan. 4. 23:51
szerintem nem volt jó döntést ezt fórumtémának kiírni...a többség úgyis azt mondja, hogy nem, és akkor elrohansz átíratni a nevüket? (10ezer/fő-ért megteszik..)ha neked tetszik, akkor így jó, nagyobb kérdés szerintem: ők mit szólnak majd hozzá, ha már nagyobb korukban felfogják, milyen neveket kaptak:)
2012. jan. 4. 23:50
Nem
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook