Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek szép nevük van a kislányaimnak? Amira Jázmin és Emili Hanna a nevük. fórum

Szerintetek szép nevük van a kislányaimnak? Amira Jázmin és Emili Hanna a nevük. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
115. Pen80 (válaszként erre: 100. - Egypt)
2012. jan. 5. 20:59
Mi is a gyakori vezetéknév miatt akartunk ritkább keresztnevet, meg az enyém is elég ritka, 3 ilyen nevűt ismerek magamon kívül összesen. Szóval ez lett volna a cél, de nem jött be :)
114. 2d6ec9502e (válaszként erre: 113. - B99048cdfc)
2012. jan. 5. 14:55
Szerintem nem cigányos a Lénárd. Nekem tetszik.
2012. jan. 5. 13:38
Szerintem szépek. Egy Jázikát ismerek ,és szerintem nagyon szép lány név:) Az Amira kicsit nekem olyan Rideg,de lényeg neked tetszik. Az én gyerekeim László,Lilla,és a Lénárd nevet kapták. Így egy a monogrammjuk. A Lénárdra,azt mondta egy ismerősöm,hogy cigányos. És akkor mi van?? Az én nevem Kati,olyan cigány asszony is van nem??Én ezt egy hülyeségnek tartom. Akinek nem tetszik, és lefikázza kapja be:O))
112. egypt (válaszként erre: 109. - Fiatal nő)
2012. jan. 5. 13:19
Majd fog.:) Pár éve lett gyakori, még csak bölcsisek, ovisok az Ádámok. Ha jól emlékszem, 3. vagy 4. leggyakoribb volt.
111. 2d6ec9502e (válaszként erre: 107. - C1593c402b)
2012. jan. 5. 11:55
Ha fiú listánkon nekünk is rajta volt a Dominik.Nagyon szép név.
2012. jan. 5. 11:52
igen, szép nevek:)
109. Fiatal nő (válaszként erre: 105. - Egypt)
2012. jan. 5. 11:51
Ez igaz. De ahogy már írtam, iskolában dolgozom. És a statisztika ellenére alig jár ide pl. Ádám nevű kisfiú... :)
2012. jan. 5. 11:50

Leggyakrabban előforduló női nevek Magyarországon: [link]


Leggyakrabban előforduló férfi nevek Magyarországon: [link]


Leggyakrabban adott lány nevek újszülötteknek Magyarországon: [link]


Leggyakrabban adott fiú nevek újszülötteknek Magyarországon: [link]

2012. jan. 5. 11:41
Nekem texik :) Ha lányom lett volna ezek a nevek közzül váaxtottunk volna: Férjemnek naon tetszett a Lara,nekem a Dorina Dorka Hanna Virág. De fiunk lett Igy lett Rózsa Attila Dominik :) De Domi-nak hivjuk:)
106. *Vinike* (válaszként erre: 101. - Egypt)
2012. jan. 5. 11:02

Lánynév, a Boglárka márcsak becézett változata,és úgy egyáltalán nem tetszik.


És igazad van,tényleg inkább ezek legyenek felkapottak,mint a Floranszok.:))

105. egypt (válaszként erre: 104. - Fiatal nő)
2012. jan. 5. 10:52
Csak arra reagáltam, hogy azt írtad, te már csak azért sem adnál felkapott nevet a gyerekednek.:) Hát az Ádám, Dóra, Richárd, Dávid ugyanolyan felkapott, mint a Máté és Bence.:) Más kérdés, hogy kinek melyik tetszik.
104. Fiatal nő (válaszként erre: 103. - Egypt)
2012. jan. 5. 10:49
Lehet, hogy gyakoriak, de legalább tetszenek. Sokkal jobbak, mint a Bence vagy a Máté... :P
103. egypt (válaszként erre: 88. - Fiatal nő)
2012. jan. 5. 10:31
Amiket felsoroltál, szintén borzasztó gyakoriak. Ha ez nálad szempont, akkor válassz mást.
102. egypt (válaszként erre: 80. - Sly7105)
2012. jan. 5. 10:25
A kedvenc nevem, csak a barátnőmnek is ez lett a lánya, így nálunk kiesett.
101. egypt (válaszként erre: 77. - *Vinike*)
2012. jan. 5. 10:25

Az a baj, hogy nagyon felkapják ezeket is mostanában. Hozzátenném még a Hangát. Pár éve nem is hallottuk, most meg lépten-nyomon. Bár inkább ilyen nevekből legyen több, mint a Vanesszákból meg Noelekből.

A Boglár lánynév? Annyira fiúsan hangzik. Nem helyesebb a Boglárka?

100. egypt (válaszként erre: 64. - Pen80)
2012. jan. 5. 10:22
Én a fiamnál jártam úgy, hogy mikor kitaláltuk a nevét, senki kisgyereket nem hívtak úgy, nagyon ritka volt, mire meg megszületett, felkapták, azóta meg megy felfelé... De az első 20-ban legalább nincs benne. A kislányunknak viszont sikerült nagyon ritka nevet választanunk. Mivel a vezetéknevünk igen gyakori, nálunk ez fontos volt.
99. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 74. - Sly7105)
2012. jan. 5. 09:50
A Johanna az egyik legszebb női név sztem :) Anno benne volt a pakliban,hogy lesz egy Johannám(vagy Emesém) :)) A Hanna viszont annyira nem jön be.Bár a felsoroltak közül az az egyetlen,ami még elmegy.
2012. jan. 5. 09:45
nekem nem tetszenek így egyben ezek a nevek.
97. Fiatal nő (válaszként erre: 94. - A0c1361e44)
2012. jan. 5. 09:24

Nem mondtam, hogy ronda, csak nekem nem tetszik. Oké, az Anna tetszett, de már minden 2. kislány az, és emiatt antipatikus lett NEKEM. A Bence viszont sosem tetszett...


"Most felkapott nevek lettek újra." Szerintem mindig is azok voltak... Legalábbis én mióta az eszemet tudom, felkapott név mindkettő...


Az Ádám teljesen jó. Nem olyan ritka, de valamiért nekem nagyon tetszik és az én fiamat is így fogják hívni. Legalábbis most így gondolom, aztán lehet, hogy ránézek, miután megszületett és kap valami mást... Majd eldöntöm, hogy elég Ádámos-e... :))))


Nem tudom, engem sosem zavart a 2 keresztnév, sőt, én élvezem. Elég sokáig nem szerepelt a hivatalos irataimon, mert a szüleim nem tartották fontosnak, pont én voltam az, aki elkezdte használni. És most már ott tartunk, hogy zavar, ha lehagyják valahonnan. Mert az is én vagyok. :)

96. Fiatal nő (válaszként erre: 91. - Pen80)
2012. jan. 5. 09:20
A Dóra a párom szívügye, nem az enyém. Én nem így nevezném el a lányomat, ha rajtam múlna, de abban egyeztünk meg, hogy a lányt ő nevezi el, a fiút meg én. :)
2012. jan. 5. 09:19
Nem tetszenek, de ez legyen az életben a legnagyobb probléma:)
94. a0c1361e44 (válaszként erre: 88. - Fiatal nő)
2012. jan. 5. 09:17

Pont két olyan nevet írsz, ami szép.

Bence és Anna ronda név?

Most felkapott nevek lettek újra, de remélem nem lesz dömping belőlük.

Nem szívesen mondom el, a fiam neve Ádám. Amikor a nevekről beszélgettünk 2 fiú nevem volt. Dániel és Ádám. A férjem az Ádámot választotta. A lányom Cecilia lett volna.

Sok Ádám van és annyira nem illik senkihez ez a név....csak a fiamhoz:)


A 2 keresztnév vacak! Nekem kettő van, anyukámnak kettő van, a férjemnek kettő van. Elég röhejesen néz ki az egyik iratom, amin feltüntették mindenkinek az összes nevét.

A fiamnak ezért lett csak egy neve:)

93. Pen80 (válaszként erre: 92. - A0c1361e44)
2012. jan. 5. 09:13
Épp kúszik be a divatba szintén. Szerintem is szép.
92. a0c1361e44 (válaszként erre: 74. - Sly7105)
2012. jan. 5. 09:10
A Johanna nem új keletű bénán magyarított név. Nekem is tetszik és szerintem sok embernek. Nálunk van is a családban Johanna:)
91. Pen80 (válaszként erre: 88. - Fiatal nő)
2012. jan. 5. 09:08

Szép neveket írsz, de pl a Dóra is bent van kb az első 20-ban :)

Szerintem a különleges névvel nincs baj egy Szabó vagy Kovács vezetéknévhez. Nekem az a fura, amikor ritka a vezetéknév is meg a keresztnév is.

90. d90cea3281 (válaszként erre: 76. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 5. 09:01
súlyosat!!!
89. Sly7105 (válaszként erre: 86. - Fiatal nő)
2012. jan. 5. 08:25

Köszi. És nagyon illik a lányomhoz. Petra a "megkerülhetetlen személyiség". Ez nagyon igaz rá, erős, határozott jellem, már kicsinek is az volt. Bár még most is csak 12 éves, vagyis kicsi:)

De igazából a férjem Patríciát szeretett volna adni neki, csak nekem az annyira nem jött be, így egyeztünk ki a Petrában. A fiam Bálint.

88. Fiatal nő (válaszként erre: 69. - Syria)
2012. jan. 5. 08:18

Nem tudom. Nekem is 2 nevem van. De még sosem volt belőle kellemetlenségem. Olykor előfordul, hogy akik nem ismernek, a 2. nevemen szólítanak, amit nem nagyon használok, de mivel AZ IS HOZZÁM TARTOZIK, egyáltalán nem zavar. Azért kaptam, hogy használni is lehessen. :)


Azzal viszont egyetértek, hogy sok szülő nagyon ki akar tűnni és úgymond különleges nevet akar adni a gyermekének, aztán mint később kiderül - ahogy írtad is - az osztály felét így hívják. :/ Én egy iskolában dolgozom és mindig megkapom az osztályok névsorát, mert dolgozom velük és mindig leesik az állam. Olyan nevek vannak, amikről még talán sosem hallottam, ráadásul osztályonként nagyon sok emberkét hívnak így! Furcsa...

A magyarban egykor gyakrabban használt nevek közül is van 1-2 sláger, attól is falnak megyek. Kismillió Anna meg Bence van például... Már csak ezért sem adnám ezeket a neveket az én gyerekeimnek, más kérdés, hogy nem is annyira tetszenek... :)


Ha nekem gyerekem lesz, Ádám lesz, ha lány, akkor Dóra. Előbbi az én, utóbbi a párom ötlete. De nekem még nagyon tetszenek ezek a nevek: Dániel, Richárd, Tamás. Lány: Olga, Kamilla, Szilvia, Kinga... :)

87. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 63. - Genlips)
2012. jan. 5. 08:16
Igen :)
86. Fiatal nő (válaszként erre: 74. - Sly7105)
2012. jan. 5. 08:13
A Petra jó név. :D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook