Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mikor érdemes menstruáció kimaradása után dokihoz menni ha a teszt ++-os? fórum

Szerintetek mikor érdemes menstruáció kimaradása után dokihoz menni ha a teszt ++-os? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
40. M0ncsa
2014. dec. 5. 20:02

Miert haragszol a dokira? Teljesen igaza volt. O nem erositheti meg a terhesseg tenyet, TILOS NEKI, amig nincs szivhang. Ezen kivul a leheto legkorabbi idopontra rendelt be, aminek van ertelme egyaltalan.

Itt ugy mukodik, hogy a pozitiv teszt utan 10-14 nappal odatelefonalsz (korabban nem erdemes, gyakoriak a spontan vetelesek olyan koran), es az orvos berendel UH-ra a 7-8-9-10. hetre, attol fuggoen, mikor rendel ill. mikorra van hely.

Furcsallom tovabba, hogy ha vegyszerrel dolgozol, azonnal kiirnak tappenzre?? Nincs abban a gyarban masik reszleg, ahol nincs vegyszer? En is dolgoztam 2 evig gyarban, ez az ido alatt egy olyan no lett terhes, aki a lakkozoban (is) dolgozott, athelyeztek, es kesz. A terhesseg utolso honapjaban kapott egy kakasulot, amire ra tudott tamaszkodni, addig vegig allt. Milyen tappenz, LOL :DD

2014. dec. 5. 14:12

Szerintem mikor mar van szivhang, 7-8. heten.

Itt Angliaban nekunk azonnal menni kell, a haziorvoshoz amint pozitiv a teszt.

38. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 14:11

En 6. Het korul mentem el, latszott a petezsak, utana asszem ra 2-3 hetre rendelt vissza a doki, akkor mar volt szivhang :)

Az ember olyakor kiugrik a borebol, olyan jo erzes!

Boldog babavarast neked :)

37. virag32 (válaszként erre: 28. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 13:59

Én is control freak vagyok, és bizony engem nagyon zavart, hogy van terhesség ugyan, de nincs szívhang. Ez a tudat esküszöm rosszabb volt, mintha nem lett volna mégsem terhesség.


Ha úgy érzed, akkor menj el most, és aztán ismételtesd meg pár hétre rá a vizsgálatot. Ha szerencséd van, már lehet,hogy látszik a szívhang, és akkor viszont tök jó.

36. Virino (válaszként erre: 34. - Erolin88)
2014. dec. 5. 13:57
Az én picikém 7 hetesen ment el, ezért nem látom értelmét. De legyen Neked igazad!
35. erolin88 (válaszként erre: 28. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 13:48
Szerintem menj el hétfőn. Remélem minden rendben lesz.
34. erolin88 (válaszként erre: 33. - Virino)
2014. dec. 5. 13:47
Annak a picikének nem lesz semmi baja 1 uh- tól. Inkább menjen dokihoz és kerüljön táppénzre, mert a munkája az árthat neki. Szerintem hétfőn érdemes elmenni.
33. Virino
2014. dec. 5. 13:44
Én megvárnám a 10 - 11. hetet is, de legkésőbb a 11. héten. Nem jó még az ilyen pici embriónak, ha piszkálják.
32. Ageeca
2014. dec. 5. 13:14

szabadság után tappenzre....

mond meg hogy Gyári munka, és azonnal felvesz tp-re

2014. dec. 5. 13:12
A 6. hét után, akkor már jó eséllyel látható a szívhang is.
2014. dec. 5. 13:06
Szerintem hétfőn mehetsz nyugodtan. Boldog babavárást kívánok és jó egészséget.
2014. dec. 5. 12:40
7 hét, addig általában nincs szívhang, max a petezsákot látja. Én voltam, mert kellett utrot használnom, de egyébként a 7. hétnél előbb nem mennék.
28. Törpilla 89 (válaszként erre: 27. - Virag32)
2014. dec. 5. 12:37
igen igazan van nem tudom mit csináljak... mindenki más mond,hogy menjek csak de neked is igazad van h ha nincs szív hang :/ ( amúgy is aggódó típus vagyok)
27. virag32 (válaszként erre: 23. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 12:35
Szerintem ez még határeset,nálunk pl még nem volt szí hang.
26. Törpilla 89 (válaszként erre: 24. - A0b9818b19)
2014. dec. 5. 12:30
lehet,hogy az lesz... de 15 ig van szabim ( ki kell vennem) utána... de ez a várakozás, tehetetlenség a legrosszabb :(
2014. dec. 5. 12:22
*helyedben
24. a0b9818b19 (válaszként erre: 22. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 12:21
Nekem még a nem szimpi doki is adott papírt, hogy azzal a háziorvos táppénzre vegyen. Szintén vegyszerek miatt. Ha a hétfői sem adna, én akkor is elmennék a helyedbe háziorvoshoz. Szerves vegyszer nem játék.
23. Törpilla 89 (válaszként erre: 21. - Virag32)
2014. dec. 5. 12:14
hétfőn "lesz" 6 hetes + 1 napos
22. Törpilla 89 (válaszként erre: 19. - C9f9b53798)
2014. dec. 5. 12:13
December 15 ig van szabadságom addig itthon tudok lenni... de utána nem tudom mi lesz.... mondtam a dokinak,hogy ilyen veszélyes anyagokkal dolgozom erre,hogy sajnálom nem tudok mit csinálni... vigyázzak magamra... ö nem vehet fel táppénzre igy..
2014. dec. 5. 12:12
Azért érdemes várni egy picit,mert ha túl korán mész orvoshoz és nem kimutatható a szívhang,akkor azon fogsz idegeskedni,hogy talán nem is él. Szerintem 6-7 hétig várj.
20. Törpilla 89 (válaszként erre: 16. - Tinda84)
2014. dec. 5. 12:09
Az a baj,hogy annyira elkeserített ez a doki,hogy nagyon elszomorodtam... remélem hétfőn tudd valami biztatót mondani a másik ( mert van pár tünetem... mell fájás... ma úgy fáj a derekam hajolni alig tudok.... szerencsére barnázás még nincs... szúrás a hasamba) de hát nem tudom nagyon elvagyok kenődve :( mondják,hogy ne idegeskedjek ártok a babának próbálok de hát nem könnyű aki igazán szeretne egy kis bébit :(
19. c9f9b53798 (válaszként erre: 17. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 12:09

A terhesség eleve erősíti a gombát és más baktériumok (normál esetben is vannak a hüvelyflórában) jelenlétét, és fokozza a tüneteket. Ezt is mond mindenképpen az orvosnak majd!!!


Édesanyám vegyész, és mérgező anyagokkal dolgozott egész életében, az első gyerekét félidősen veszítette el... nem részletezem, utána velem amint nem jött meg Neki, ment az orvoshoz, akkor még csak ott voltak ilyen tesztcsíkok, azt megcsinálták és rögtön táppénzre is vették, majd 12. hét után erősítették meg a terhesség tényét, de addig is otthon kellett lennie, sokat pihennie, mert görcsölt is velem egyébként (annyira félt, hogy engem is elveszít). Szóval semmiképpen se kockáztass!!!

2014. dec. 5. 12:06
Mivel nekem 2013 március elején volt egy mensim, május 14- én meg egy pecsételő vérzésem és júni 10- én volt egy pozi tesztem, így a köv héten már mentünk uh- ra. Akkor 5 hetesnek mértek és nem volt szívhang, 1 hétre rá már volt, 6 hetesnek mérték Kendét CRL 4.5 mm. 12 heti uh- n meg 13 hetesnek mérték és utána végig tartotta ezt az 1 héttel nagyobbat.
2014. dec. 5. 12:05
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszokat!! :) Sajnos nekem is a munkám miatt is jó lenne tudni,hogy itt a pici,mert gyárba dolgozom, fizikai munkát egész nap állok és acetonnal és más egyéb káros szerekkel dolgozunk... Tabula_Rasa Én is kicsit viszketek,de régen is volt ilyen... de az nagyon viszket mindig ?? ( bocsi a buta kérdésért ) Pannus30 pont nekem is ilyen volt a doki,hogy túl korai minek akarom tudni... hétfőn elmegyek egy másik dokihoz azt mondják nagyon rendes és megértő... remélem velem is az lesz...
2014. dec. 5. 12:01

Szerintem is kerüld ezt az arrogáns dokit!

Nekem az elmaradt mensi utáni 2. hétre adtak időpontot.Pont amiatt, hogy legyen már szívhang.

Viszont ha görcsölsz nagyon vagy barna folyásod van, menj azonnal!!!!

2014. dec. 5. 11:59
Érdekes ez egyébként, az első babánál hiába mutattam a pozitív teszteket a dokinak, lerázott, várjunk egy hetet, majd elválik, mondtam, hogy barnázok... biztos nem életképes (biztos igaza volt, csak ez egy várandós nőnek, aki már várja a babát, nem nem "helyes" válasz)... míg a mostani dokimhoz mentem mindkétszer, hogy pozitívak a tesztek, és mondta, hogy akkor biztos, hogy terhes vagyok, a mai tesztek szinte sose tévednek, a kérdés, hogy méhen belül-kívül van-e a baba, és pl. a másodiknál Ő is picinek ítélte meg, tekintve a rövid ciklusaimat a méretét, és mondta van szívhang, de picit nagyobbnak kellene már lennie, ne éljem bele magam, a 9. héten vissza kellett mennem, és akkor adta meg az engedélyt, hogy menjek a védőnőhöz kiskönyvért, akkor már jók voltak a méretei.
14. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - A0b9818b19)
2014. dec. 5. 11:55
egyetértek Veled!
2014. dec. 5. 11:54
Egyébként pont az első babánál pont egy ilyen dokit fogtam ki, akkor sajnos nem volt választott dokim... emiatt is váltottam, meg maradtam mindkét terhességemmel a dokimnál, nekem kell az a hozzáállás, ne rázzon le, ne zavarjon el...
12. a0b9818b19 (válaszként erre: 8. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 11:52
Uh-val már látja, de szívhang még bizonytalan. Az ilyen dokit kerülni kell. Én 5 hetesen voltam először (a munkám miatt mihamarabb tudnom kellett) és az a doki kb belém akarta beszélni, hogy ugyse lesz semmi ebből, hiába van ott a babó, még korai hogy beleéljem magam. Akkor láttam őt utoljára. Nem kell hogy egy ilyen ember kísérje végig a terhességemet és legyen ott a szülésnél.
11. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Törpilla 89)
2014. dec. 5. 11:51
ez orvos függő is, meg nekem volt egy első babám, akivel spontán a hatodik héten elvetéltem, így azt beszéltük meg a dokimmal azután, hogy amint bármi van rögtön megyek, akár lát valamit akár nem (az elsőnél volt barnázásom, pecsételésem a további kettőnél nem volt ilyen panasz, csak ugye a gomba)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook