Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is megbotránkoztató, hogy kislányom még pelusos? (Júliusban lesz 3 éves) fórum

Szerintetek is megbotránkoztató, hogy kislányom még pelusos? (Júliusban lesz 3 éves) (beszélgetős fórum)


1 2
29. Hisztikirálynő (válaszként erre: 28. - Szoszilvi81)
2010. márc. 22. 18:44
Az én kislányom is elmúlt 3 mire az éjszakai pelót elhagytuk. Kivártam, míg ő mondja. Egyik este közölte, hogy nem kell pelenka. Persze én meg jól betojtam, hogy namost fogja összepisilni magát éjszaka, de nem így történt. Azóta is ügyeskedik éjszaka, nem sokszor volt baleset. Szal én kivártam, míg ő kérte, hogy ne adjam rá.
2010. márc. 22. 18:37

Nyugalom és türelem!

Az én nagy fiam 3 év 4 hónaposan lett szobatiszta kb. 2 hét alatt.

Ha megérnek rá, hamar elhagyják. Most a kisebbik januárban volt 3 éves, most nem érdekel, hogy mikor lesz szobatiszta, nem idegesítem magam. Énis kapok érte, nem foglalkozok másokkal.

Most ott tartunk, hogy itthon pisi kaki megy a bilibe, vagy a vécébe, mikor mihez van kedve, éjszakára még kell a pelus, nem is tudom hogyan fogom leszoktatni róla :S

Rövidebb távon pelus nélkül indulunk, de hosszabb távra még izgalommal és váltóruhával felszerelkezve indulunk el. ;)

Ha valakinek van tippje az éjszakai pelus leszoktatásról azt énis szivesen fogadom ;)

2010. márc. 22. 18:26

Üdv szülők.

Az én fiam 3 éves. Már szobatiszta.

Én azt mondom ezek a jó modern "nem lesz pisis a popó ha belemegy a cucc"-os pelusok olyan luxus,hogy nem igénylik a babák a bilit olyan korán. Régen a sima textilpelusba ha befolyt a dolog, bizony csípte stb, hamarabb le is dobták.

Ettől függetlenül én is luxus pelust használtam. Előbbiekhez csatlakozva, jön a nyár, kisbugyi ki a kertbe...jobban megy. Bogár, gazvirág lepisilése. Örömujjongás ha netán a bilibe is sikerül valami. Beszélgetni ha menne hamarosan oviba,hogy ott mindenki bilizik, piciwc-n stb.


sok sikert

2010. márc. 22. 18:17

Semmi gond nincs vele. Az én két gyerekem is teljesen más volt. Az egyik úgy lett szobatiszta, hogy már éjszaka is az volt, a másikat meg még éjszakára fél évig pelusozni kellett. Nagyon egyszerű a magyarázat: nem bírta még a hólyagja az egész éjjeli pisit, fel meg nem ébredt (hálistennek), ha pisilnie kellett.

Nekünk volt "zenélő" bilink, ha belepisiltek, akkor csilingelt, na az pl. nagy motiváció volt. :)

2010. márc. 22. 18:16
Dehogy az! Biztos van valami, amiért ő pelusban érzi magát biztonságban. Majd itt lesz a nyár, a jó idő, és melege lesz benne, rájön, hogy nem olyan jó az. :) Majd leszokik nyugi. :)
2010. márc. 22. 18:13
Szerintem nem. Majd a nyáron hipp-hopp elhagyja a pelust
2010. márc. 22. 18:12
mi nem biliztünk egyikkel sem egyből a wc-re ültettük őket, és állandóan jöttek velem wc-re és kérdezték hgoy mi történik:)
2010. márc. 22. 18:10

a nagylányom 3,5 évesen lett éjjelre is szobatiszta a kicsi viszont már jobban működött hiába a kitaposott út ennyit tesz ő már 2 évesen pelusmentes volt:)


szerintem nem olyan nagy gond majd alssan leszokik róla

2010. márc. 22. 18:10

Sziasztok!

Bocs, hogy belevukk, de ha már van ilyen fórum...

Látom, itt vagytok páran, akinél csak a pisi, vagy a kaki megy bilibe. Nálunk is így van, kakilni nem hajlandó pelusba, a pisi meg mindig belemegy.

Van valami tippetek, hogy lehetne fonoman próbálkozni, hogy a pisi is bilibe menjen?

Időben vagyunk, nem akarom erőltetni, de azért próbálgatnám :)

2010. márc. 22. 18:03

Lehet nem pont témába vág,de...

Az én kedves sógornőm már 9hónaposan venni akarta a bilit neki, ma még csak 14 hónapos, nem is érti igazán miről beszélünk:) Vicc hogy milyen okos némely idős anyuka! Ja mert az ő gyereke 3órát ült a bilin mesehallgatás közbe jóhogy belepisilt, ez nem szobatisztaság!

Minden gyermek más !!! a kulcsszó a türelem és odafigyelés!

2010. márc. 22. 18:00
Két olyan okos, értelmes, majdnem három éves gyereket ismerek, aki még pelusos... Tényleg jön a nyár, ráér akkor.
18. Ildi^^
2010. márc. 22. 18:00

sziasztok!

az én fiam is 3 éves volt már mire nappalra nem pisilt be, de éjjelre még pelus kell pedig már 4 éves. a kakiért meg könyörögni kell hogy ne a bugyiba menjen hanem a bilibe mert a vc-re nem hajlandó ráülni.

2010. márc. 22. 17:54
nem feltétlenül. most jön a nyár..itt a lehetőség a szobatisztaságra
2010. márc. 22. 17:50
A lényeg az hogy az ovi elött az legyen. Nálunk is az ovi elötti nyáron sikerült, hamarabb nem is eröltettük eggyik gyermekemnél sem. Jön a nyár a jó idő s szerintem nektek is sikerülni fog!
2010. márc. 22. 17:46
A legidosebb fiam mar elmulott harom eves, amikor egyszer csak kozolte, hogy o szobatiszta. Egyik naprol a masikra tortent, alig volt egy par baleset. Szerintem megeri varni, minel kesobb lesz szobatiszta, annal egyszerubb, kevesebb a baleset.
2010. márc. 22. 17:43

dehogyis!!!!!

erőltetni nem szabad, majd ha megérett rá elhagyja!!

2010. márc. 22. 17:42

Szia!


Dehogy is megbotránkoztató,hogy kislányod még pelusos.

Ilyen nincs,hogy egy gyereknek mikor KELL szobatisztának lennie!!

Majd akkor lesz szobatiszta amikor érett lesz rá!

És ez minden gyereknél máskor jön el.

Ne hallgass az ilyen véleményekre!


Most már ha melegebb idő lesz könnyebb dolgod lesz a leszoktatásban.Hidd el hamarosan egyik napról a másikra lesz szobatiszta.

Addig is türelem és ne legyen a pelenka mumus nálatok!!

2010. márc. 22. 17:40

Dehogy majd eljön az ideje,h elhagyja a pelust.

Nemsokára jön a meleg és lehet alulról csupaszon utána meg már könnyű lesz a szobatisztaságra rávezetni:-)

2010. márc. 22. 17:39

Szerintem sem megbotránkoztató!

Ne is erőltesd!Úgy sem lenne semmi értelme!

Viszont azért ha jó idő lesz azért vegyétek elő a bilit és próbálkozzatok!!:)

Sok sikert!

2010. márc. 22. 17:39
Ja és az én kislányomnak a pisi ment hamarabb a bilibe, a kakit viszont sokáig csak a pelusba volt hajlandó intézni. Volt, hogy 2-3 részletben kakilt (többnyire este) és 2-3 pelust el is használtunk, mintha egész nap az lett volna rajta. Aztán egyik napról a másikra ment a kaka is a bilibe. Szal csak türelem!:)
2010. márc. 22. 17:38
Az én fiam januárban múlt 3 éves, és még pelusos. Bár tudom, hogy miért. Itthon szobatiszta, viszont a bölcsiben annyira ráförmedtek a gondozónők, hogy ott nem mer elmenni WCre. Én sem tudom, mit tegyek, de nem vagy egyedül.;)
8. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2010. márc. 22. 17:38
Anno a fiam is így volt aztán jött a nyár és csak kisbugyit adtam rá ha kint voltunk végigcsorgott a lábán a pisi és elkezdte zavarni,sőt leakarta pisilni a bogarakat.Lassan elértük...nem lehet sürgetni.
7. 39ff6fe670 (válaszként erre: 5. - Hisztikirálynő)
2010. márc. 22. 17:38
egyet értek :)
6. 39ff6fe670 (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2010. márc. 22. 17:37
az én fiam decemberben múlt két éves és még esélytelen, hogy bilizzen.. talán nyáron..
2010. márc. 22. 17:37

Szia!

Szerintem nincs gond ezzel, szeptemberig még van időtök leszokni a pelusról. Az én kislányom októberben kezdte az ovit. Napközben már nyáron sem volt rajta pelus, de pl. a délutáni alváshoz a pelót csak szeptemberben hagyta el. Éjszakára még kellett neki, azt csak januárban hagytuk el.

Minden gyerek más és más, van, amelyik 2 évesen már teljesen szobatiszta, van aki csak később érik meg rá. Erőltetni nem érdemes, csak stresszeljük vele a gyereket és magunkat is.

Kitartás! Majd eljön a Ti időtök is!:)

2010. márc. 22. 17:36

Én próbálkoztam, komolyan... Kaki a wc-be megy, mindig szól, de a pisi, csak a pelusba..

Volt, hogy levettem róla, de akkor az egész lakás pisiben úszott... takarítottam is, egy szó nélkül, de 3

hét után meguntam a napi 5-6 sikamikát.. főleg, hogy mindenhol szőnyeg van..

2010. márc. 22. 17:35

Mindenki elszörnyed, ha megtudja, hogy még pelenkája van...


..mert egy 2 éves gyereknek már szobatisztának kell elnnie, nem egy ekkorának!!!!!!!!!!!

(ez amit megkapok)


..de nem tudom megerőszakolni, hogy a wc-be/bilibe pisiljen..

2010. márc. 22. 17:35
Sztem nem.Lassan itt a jó idő,majd lekerül róla a pelus:)
2010. márc. 22. 17:34
Szerintetek is megbotránkoztató, hogy kislányom még pelusos? (Júliusban lesz 3 éves)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook