Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek felelőtlenség 20 esetleg 18 év alatt gyereket vállalni? fórum

Szerintetek felelőtlenség 20 esetleg 18 év alatt gyereket vállalni? (beszélgetős fórum)


161. Ndia
2008. okt. 17. 11:53
én éppen burgonya -levest főzök kolbásszal, és túrós rétes a második. 3000 ft volt a hozzávaló, és ez egy hétköznapi ebéd !!!!!! és egy hónap 30 napból áll !!
160. Ndia (válaszként erre: 158. - Kenzol)
2008. okt. 17. 11:51
Miből ? havi 90 ezerből ???? mi neked a minimum ? kifli , párizsi ? arra esetleg elég lesz a 90 rongy.
159. ALLICS (válaszként erre: 158. - Kenzol)
2008. okt. 17. 11:49
Hát nagyon a minimumot.
158. kenzol (válaszként erre: 153. - ALLICS)
2008. okt. 17. 11:48
Azért, ahogy olvasom a minimumot Ő is megtudja teremteni a gyerekének!
157. kenzol (válaszként erre: 152. - Raistlin Majere)
2008. okt. 17. 11:47
nem, 19 éves volt és 8 általánosa!
156. Raistlin Majere (válaszként erre: 154. - Ndia)
2008. okt. 17. 11:39
Lehet, de minek... Ki akar ilyen sorsot a gyerekeinek?
155. ALLICS (válaszként erre: 154. - Ndia)
2008. okt. 17. 11:38
Lehet,de milyen életük lesz a gyerekeknek??
154. Ndia
2008. okt. 17. 11:38
most jut eszembe, ismerősömnél van két gyerek, van otthon ebédre 1 l tej , két kifli, és párizsi, és semmi más !!! bevállalta a harmadikat !! ÍGY IS LEHET !!!!!!!
153. ALLICS (válaszként erre: 148. - Kenzol)
2008. okt. 17. 11:31
Itt elsősorban nem is az egzisztenciáról van szó és,hogy "milliomosnak" kell lenni egy gyerekvállaláshoz,de azért a minimum dolgokat meg kell vennie/teremtenie,nem?
152. Raistlin Majere (válaszként erre: 148. - Kenzol)
2008. okt. 17. 11:28
Sokkal jobb, ha szül 17 évesen, nem tudja eltartani, és elveszik tőle államigondozásba. Azért a te férjed nem 17 éves iskolás volt, ugye?
151. Raistlin Majere (válaszként erre: 147. - Ndia)
2008. okt. 17. 11:27
Minden tiszteletem a tiéd! Nem semmi erős nő lehetsz. Gratulálok!
150. 1e8f358d6a (válaszként erre: 147. - Ndia)
2008. okt. 17. 11:26
nem semmi, mi mindenen mentél át. :S A muszáj nagy úr.
149. 11a91585fe (válaszként erre: 147. - Ndia)
2008. okt. 17. 11:26
Le a kalapokkal előtted!
148. kenzol
2008. okt. 17. 11:25

Azt hiszem kihalna az emberiség,ha csak akkor szülnének a nők gyereket, ha biztos egzisztenciával rendelkeznének és olyan anyagi háttérral, hogy mindent megtudnának adni a gyereknek.

Én 19 évesen estem teherbe júniusba /tervezve/,augusztusban a férjem bevonult katonának 1 évre,szeptemberben összeházasodtunk és októberbe albérletbe költöztünk. Nem volt semmink,se pénzünk se egzisztenciánk,se családi segítség, de boldogok voltunk.Lassabban indultunk el az életben, de sose fogom megbánni a döntésemet.

147. Ndia
2008. okt. 17. 11:22

Úgy látom sokakat megmozgat ez a dolog. Hát én is megpróbálom leírni röviden az én történetem :

Kb 2 éves volt a fiam, mikor elváltam, én voltam 22. A párom rájött, hogy ez neki túl korai volt!!!

Örököltem egy olyan házat, ahol sem vezetékes víz, sem fűtés nem volt,csak csupa rom. ide kellet költöznöm a kicsi fiammal. Gyesem 25 ezer,+ családi pótlék .Se kutyám, se macskám, anyám meghalt, és rá fél évre a mamám is. Kevés félretett pénzből fürdőszobát csináltattam, fűtés kicsi fatüzelésű kályhával.Mire hazaértünk télen este 9 fok volt a lakásban. Fát vágtam, lakást renováltam, festettem, kertet ástam, hogy legyen mit enni, dolgozni mentem, vonattal minden nap sötétben mentünk, sötétben jöttünk haza. Mosogatni jártam feketén egy koszos borozóba, mert egészségügyben 3 műszakozni nem tudtam visszamenni. Mellékesen néha takarítani jártam, ahova fiamat is magammal vittem járókában, hogy semmi kárt ne tegyen az idegen lakásban. Hogy jobb állásom legyen , távoktatáson gimibe iratkoztam, kéthetente 1x , ahova fiamat is magammal vittem, mert nem volt kire hagynom. Ült velem az iskolapadban.Leérettségiztem.És még folytathatnám... 7 évig éltem egyedül. Most már minden rendbe jött, fiam 12 éves, férjhez mentem van egy kicsi Hugi is. De kinyalom a seggét ennek a kiscsajnak, ha 90 ezerből ezt a gyereket felneveli, és ilyen dolgokra képes érte. és a mai világban még nehezebb mint akkor ! És most ugyan annyi a gyes mint akkor !! ez a röhej !

146. ALLICS (válaszként erre: 130. - Raistlin Majere)
2008. okt. 17. 10:55

Ezzel egyetértek.

Hiába szeretne valaki gyereket,ha nincs meg a biztos háttér akkor csak a gyereknek lesz rossz.És valljuk be melyik szülő akar bizonytalanságot és nélkülözést a gyerekének???

145. ALLICS (válaszként erre: 137. - Zseby-beby)
2008. okt. 17. 10:52
Szerintem ez nagyon kevés minden kiadásra még a baba nélkül is:(
144. maly
2008. okt. 17. 09:30
Hát nem lesz eyszerű! Sőt.....
143. Raistlin Majere (válaszként erre: 140. - 92c8ab1dcc)
2008. okt. 17. 09:27
Mivel tanul és nem dolgozik, nem kaphat majd GYED-et, csak GYEST. Úgyhogy lesz neki a családi pótlékkal együtt kb 40 ezer forintja, gyerekre, rezsire, kajára...
142. Raistlin Majere (válaszként erre: 141. - Maly)
2008. okt. 17. 09:24
Nem a szüleivel lakik, hanem a nővérével albérletben :-( Semmi stabil háttere nincs...
141. maly (válaszként erre: 138. - Raistlin Majere)
2008. okt. 17. 09:22

Addig nem olvastam visza,fórum címén akadt meg csak a szemem!

Kiskorúaknál más a helyzet......

Szerintem az emberi kapcsolatoknál,a felvilágosításnál van már a hiba!A szülőnél van a felelősség!Ha ők nem azok,egy kamasztól hogy várható el???

2008. okt. 17. 09:19

Szió. Szerintem, ha úgy érzed, hogy tudod vállalni a babát, hát tedd azt.. Valahogy úgyis lesz.... Én is terhes vagyok, s vesz. terh. mert a hátam kivan.

Én betegáll. kapok 55.000 ft, a párom monjduk jobban keres.

a fyedem hasonló összeg lesz+ a családi. de nem félünk tölle. mindig volt valahogy s lesz is...

ha más nem, majd hamarabb megy az ember vissza dolgozni.

Jól gondold meg, hiszen lehet, ha most elveteted....

Te tudod...



Szülők hogy állnak hozzá?

139. zseby-beby (válaszként erre: 133. - Raistlin Majere)
2008. okt. 17. 09:17

önsorsrontó? :)

Ne hari, ha az a sors keze volt hogy az a baba elment...akkor ennyi erőver a sors hozta így hogy neki most jönnie kell..

138. Raistlin Majere (válaszként erre: 134. - Maly)
2008. okt. 17. 09:15
De gondolom, ti már dolgoztatok ekkor? Itt két 17 éves iskolásról van szó!!!
2008. okt. 17. 09:15

kb olyan 80-90 ezer forint havonta...

Most mennem kell intézni 1-2 dolgot majd még jövök

További szép napot.

136. 1e8f358d6a (válaszként erre: 132. - Zseby-beby)
2008. okt. 17. 09:13

Mivel már leírtad,hogy biztos a terhességed, nagyon nehéz tanácsot adni. Én sem vetetném el a babát, nem lennék rá képes. Viszont sajnos csak akkor fogod meglátni, hogy milyen nagy anyagi teherrel és felelősséggel jár egy baba, ha már ott lesz veletek.

Azt megkérdezhetem, hogy mennyi az a havi összeg, amiből gazdálkodhattok? Ha nem akarod leírni,akkor nem muszáj.

Két barátoméknak is most van pici babájuk, mindkettőnél 6 hónaposak a picit, az egyikkel hétvégén beszélgettem az anyagiakról. A lány 55 ezer forintot kap Gyedet és családit együtt, és ez majdnem mind rámegy a babára. A rezsit, a saját kajájukat a párja keresi meg.

2008. okt. 17. 09:12
Köszönöm hogy megosztottad velünk a történetedet.Sok boldogságot neked és a kis családodnak :)
134. maly
2008. okt. 17. 09:09

Sziasztok!

Én nem szeretném senki véleményét minősíteni!

Csak leírom a mi történetünket!

19 évesen lettem várandós nagyobbik lányunkkal. 2 évre rá született kisebbik lányunk,és most várjuk a harmadik kincsünket. 25 éves vagyok,párom 26.

Semmiféle segélyt nem igénylünk,nem az államnak szültem/szülöm egyik babát sem!

Mindent próbálunk megadni nekik élményben,tapasztalatban,de volt rá példa,és lesz is,hogy nem kapta meg amit akart. Tudniuk kell,hogy az életben nincs minden ingyért,és a dolgokért meg kell harcolni,tehát a pénz nem minden!

Én nem bántam meg,hogy "fiatalon" szültem,ha újra kezdhetném is ponosan így tennék!

Vannak olyanok,akikben később lángol fel az anyai ösztön,vagy később találják meg a szív-királyukat!

Ha ők előbb vállalnak,az felelőtlenség! De ha én csupán a mai társadalmi normák miatt vártam volna 5-10 évet,most boldogtalan lennék.

Hát nem úl röviden ennyi!

:)

133. Raistlin Majere (válaszként erre: 126. - Zseby-beby)
2008. okt. 17. 09:09

Ne haragudj, nem szeretnélek bántani. Egy áldott állapotban lévő nő amúgy is sérülékenyebb. Lehet, hogy félreérthető vagyok, vagy keményen fogalmazok, de én csak aggódom miattad és a születendő gyermek miatt. 2-3 év múlva is ráérnél szülni, mikor rendesen kiveszed a részed a NAGYBETŰS ÉLET-ből.

Nagyon szép lány vagy, és értelmesnek is tűnsz a hozzászólásaidból. Akkor miért nem tudsz várni még pár évecskét?

Olvastam egy másik fórumban, hogy májusban már voltál egyszer terhes, nagyon önsorsrontónak tűnik, amit művelsz.

Miért teszed?

132. zseby-beby (válaszként erre: 130. - Raistlin Majere)
2008. okt. 17. 09:09
Jó ezt aláírom hogy mi még nem végerztük el a sulit, ez tény.De amint le is írtam meglenne az a pénz összeg minden hónapban amiből a gyerekünk megtud élni, és mi is.Persze biztos lesznek szükösebb idők, de szerintem nem csak nálunk lesznek majd, másnál is van, És akkor biztos nem márkás tisztálkodási szereket meg stb fogunk megvenni magunknak hanem inkább azt a gyerekre fordítjuk, és neki mégha drága is mindenből ami tényleg olyan ( pelenka, fürdető stb..) a legjobbat fogja kapni.Oké játákokból biztos nem fogunk 30-40 ezer forintosat megvenni.Kap majd olcsóbbat aminek ő ugyan úgy fog örülni.A későbbiekben ahogy írtad is hogyha nő a gyerek már nem fog neki megfelelni az amit mi akarunk neki venni...ez valószínű így is lesz...De akkor már én is tudok dolgozni és lehet nem minden hónapban fog ruhát kapni hanem minden másodikban , de megfogja kapni amit akar.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook