Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek ciki nevelési tanácsadóhoz fordulnom a lányommal? fórum

Szerintetek ciki nevelési tanácsadóhoz fordulnom a lányommal? (beszélgetős fórum)


1 2
13. banita32 (válaszként erre: 9. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 10:32

Meg kell keresned a területileg illetékes Pedagógiai Intézet Tanulási Képességeket Vizsgáló Bizottságát. Nem biztos hogy pontosan ez a neve, nálunk ez.

Ott kell időpontot kérni a vizsgálatra. Elméletileg ez ingyenes. Ha szükséges akkor kiírnak a gyereknek fejlesztést ami szintén ingyenes.

Ha nem "olyan" eset akkor ajánlani fognak magánt ami persze fizetős és elég húzós tud lenni árban.

12. 9536810fa1 (válaszként erre: 9. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 10:31

Nevelési tanácsadót hívd fel telefonon, kapsz időpontot, és ingyenes... természetesen.

Nem magánpszichológushoz mész.


[Én is voltam annak idején a fiammal, aztán kiderült, hogy én vagyok a gáz, nem a gyerek. ;)) ... ezt csak így zárójelben jegyzem meg. ]

11. lov.ildi (válaszként erre: 9. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 10:31
A legtöbb ilyen központ alapítványi és ingyenes. Mi Biatorbágyra járunk,de az országban több helyen is van. Nézd meg az interneten,hogy melyik van hozzátok a legközelebb és érdeklődj náluk telefonon. Többet is találsz. Csak van olyan tőletek nem messze ami szintén ingyenes.
2011. febr. 11. 10:29

Minden képen kérdezz meg szakembert. Ha esetleg van van ismerős körben gyógypedagógus, gyermekpszichológus akkor őt is megkérdezheted. Ha úgy érzed hogy egyedül (netből, könyvből, tv-ből szerzett infók alapján) nem megy akkor mindenképp kérj segítséget.


Én is voltam a gyerekkel mert az én fiam meg nem alszik. Egyébként jó és kedves gyerek, persze szokott rosszalkodni stb. De így derült ki hogy hyperaktív. Semmi más kirívó tünete sincs csak a az alvási problémák. Szóval nem biztos hogy ti rontottatok el valamit.

9. Dorottya23 (válaszként erre: 8. - Lov.ildi)
2011. febr. 11. 10:25

Megkérdezhetem, hogy mennyit kérnek ezért? Mert szerintem nem olcsó, de ha tudom, úgy is kifizetem, csak jöjjön helyre a lányommal a kapcsolatom.

(ááá, most is sírok, a tehetetlenségtől)


Köszönöm a válaszodat

2011. febr. 11. 10:23

Sziasztok!


Én a helyedben egy Korai Fejlesztő Központot keresnék fel. Ott 5 éves korig foglalkoznak a Picikkel. (Mozgásprobléma, beszédfejlesztés, értelmi fejlesztés, viselkedészavarral és más

korai gyermekfejlesztéssel foglalkoznak.)

Mi a Picivel járunk egy ilyen Fejlesztő központba. Vannak ott hasonló problémával gyerekek. Én egy ilyen helyen mutatnám meg. Ha kell,akkor Ők megmondják,hogy hová vidd még el.

Ráadásul játékosan telik minden foglalkozás.

A legtöbb gyerek csak egy jó játéknak fogja fel.

7. Dorottya23 (válaszként erre: 5. - Mh07)
2011. febr. 11. 10:18
Érdekes, hogy az egy éves lánykám, jobban hallgat rám/ránk, mint a közel 3 éves lánykám. Köszönöm, hogy válaszoltál:)
2011. febr. 11. 10:16

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok:)


Írigykedve figyelem, hogy a barátnőm gyerekei, és a sógornőm gyereki, hogy hallgatnak rájuk. De az én lányom szó szerint tojik a fejemre. Sajnos ebben látom a megoldást, hogy tanácsadóhoz fordulok.


És sajna csak azon rágom az agyam, hogy hol rontottam el, hogy ilyen lett.

5. mh07 (válaszként erre: 3. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 10:15

Nagyon helyesen gondolkodsz. Biztos, hogy megkülönböztetés fogja érni az óvodában, iskolában ha kezelhetetlen. Illetve a tapasztalat és az előírások miatt előre jósolhatom, hogy Ők fogják küldeni és amennyiben nem változik a helyzet akkor jönnek az Önkormányzati szociális munkások, akik a szülők alkalmasságát vizsgálják.

Ezt pedig senkinek sem kívánom.

4. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 1. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 10:12
Hogy lenne ciki?Mindent meg kell próbálni!Ha ebben látsz megoldást a problémára, akkor rajta.Lényeg az,hogy foglalkozol Vele!
2011. febr. 11. 10:12
Sajnos a nevelésében valamit elrontottunk, és kezelhetetlen. Áprilisban lesz 3 éves, és nem nagyon tudom, hogy mit csináljak, hogy ne legyen írigy a húgával, és nagyon hisztis is. Ellenkezik velünk is. Félek, hogy az óvodában is baja lesz ebből a viselkedésből.
2. mh07 (válaszként erre: 1. - Dorottya23)
2011. febr. 11. 10:11
Ugyan nem ismerem a problémát, de - munkahelyi tapasztalatból kiindulva - egyáltalán nem gondolom, hogy ciki lenne ha egy édesanya felelősségteljesen gondolkodik.
2011. febr. 11. 10:09
Szerintetek ciki nevelési tanácsadóho fordulnom a lányommal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook