Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretném tudni, hogy melyek azok a szakmák, amiket epilepsziások tanulhatnak? fórum

Szeretném tudni, hogy melyek azok a szakmák, amiket epilepsziások tanulhatnak? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. szept. 2. 10:38
Engem egyébként a fény nem zavar csak a hang de az sokkal jobban.:((
2009. szept. 2. 10:37
Én műkörmösnek manikűrösnek és pedikűrösnek tanultam.Jelenleg is dolgozom a szakmában.
7. Timcsike89 (válaszként erre: 6. - 31bc25d879)
2009. aug. 26. 23:23

Igaz amit leírtál de aki epilepsziás az a szakmák 90%-át nem tanulhatja. Szakemberrel beszéltem erről, és természetessen érvelések azok mindig vannak.

Te mit dolgozol?

És ki hitegetett ilyennel hogy csak a balesetveszélyes munkakör és a villogó fényeket tilos tanulni? :)

Én már sokat csalódtam, ezen a téren és tudom hogy nem nagyon engednek semmit.

Sajnos ez így van!

2009. aug. 24. 05:54
Villanó fények, magas, balesetveszélyes munkakör, ez mind tilos. A villodzó fények provokálhatják a rohamot.
2009. aug. 24. 03:02

Az epilepsziások nem sok mindent tanulhatnak! Én is pont ez után érdeklődök már jó ideje, neten nem találtam eddig semmit ami tudna segíteni. A pályaváválasztási továbbirányitott egy másik orvoshoz de azért segített. Igazából én se tudom mit csináljak. Azt tudom hogy E.Ü. , informatikával kapcsolatos meló kizáró, fodrász kizáró a szakmunkás 98%-a kizáró ok, és a főiskola se jobb. Oktató kizátó ok, mert emberekkel dolgozól stb, stb, stb, ajánlott szakmák: méhész, juhtenyésztő, szőnyegszővő, disznövénytermesztő ilyesmi. :(

A neurológus véleménye nem számít csak az üzemorvosé, vagy foglalkoztatás orvosé. (komoly én így jártam) És tök mindegy hogy mikor voltál rosszul lesz@rják, az üzemorvost nem érdekli mert csak tőle szerezhetsz papírt Ha nem szedsz majd gyógyszert, és akkor se leszel rosszul akkor majd tanulhatsz amit akarsz, addig nem adnak olyan papírt ami kizáró ok. Van nekik egy könyvük és az szentírás. Ha le van írva hogy kizáro ok akkor nem adnak papírt. PL.: a tanár nem veszélyes, csak épp emberekkel nem foglalkozhatsz. Nagyon gépekkel sem. Ezért onnan biztos elutasitanak

Mindent megmagyaráznak!

Gyuri36! mit akarsz tanulni?

Hidd el jobb hogy most tudod meg ezt, légyszi írj majd mert én is ebbe a cipőbe járok.

És sajnálom nagyon a rossz hírt, és azt is hogy a rendszer ilyen béna.

Egyébként a villodzó fényekre tényleg nagyon rá vannak kattanva, holott az epilepsziások nagyon kevés százalékának vált ki pl a számítógép rohamot, meg hát az nem villodzik...arról nem is beszélve hogy az EEG ezt kimutatná.....


Aki tud segíteni valami honlapot, orvost aki ilyeneket segíti, támogatja légyszi írjon.

4. Dorka29 (válaszként erre: 3. - 021a029148)
2009. aug. 17. 14:21

Szerintem is.

Arra is figyelni kell, hogy ne legyenek villódzó fények, stb.

Az orvosi alkalmasság mellett a pályaválasztási tanácsadáson való részvétel is ajánlott (bár lehet, hogy "kötelező" is, ezt nem tudom). Érdemes felkeresni egyet.

2009. aug. 17. 13:02
Nekem egyik epilepsziás ismerősöm irodában dolgozik. Ha jól tudom közgazdaságit végzett. Sztem minden olyan munka mehet, ahol nincsenek veszélyes körülmények (pl. gépek, magasság ilyesmik)
2009. aug. 17. 12:56
Pl. nekem az egyik ismerősöm gyógymasszőr.
2009. aug. 17. 11:23

Sziasztok!

Szeretném tudni, hogy melyek azok a szakmák, amiket epilepsziások tanulhatnak.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook