Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék továbbtanulni, de ha jövőre belevágok, 42 éves... fórum

Szeretnék továbbtanulni, de ha jövőre belevágok, 42 éves... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
39. semleges (válaszként erre: 38. - Csillagszem38)
jan. 19. 07:11
A vizsgaidőszak? Pedig lesz, azzal jár.
38. Csillagszem38 (válaszként erre: 31. - Semleges)
jan. 18. 12:07
Engem is ez tart vissza. :(
37. plavalaguna (válaszként erre: 36. - Plavalaguna)
jan. 18. 12:02
hja, és a matek pont nem erős az angolban, csak felszivja a pénz, a máshol képzett embereket... se angliában, se amerikában, sehol nem erős, hagyománya sincs olyan, mint pl nálunk vagy a franciáknál
36. plavalaguna (válaszként erre: 35. - A6e86abb96)
jan. 18. 12:01

nem magyarországról beszélek, hanem a világról...


amúgy matekban nagyon is ottvan magyarország, bedobod ersős pál nevét, kapukat nyit... de barabási is komnoly területet épitett fel, ő épp szegeden van most...

de vannak komoly matematikus csapatok, itthon dolgoznak... szóval nem, nem külföld... van amiért ide jöttek mások :) amúgy meg a tudomány átjárható... nálunk se csak magyarok kutatnak, ha megnézet a pár műhelyt ami működik. ez így van rendben. krausz is, a klutatási alapokat a BMEn tolta pl. mindenki mindenkivel együttdolgozik. normál esetben ebben nincsenek határok. múhelyek vannak, nem osrszágok

35. a6e86abb96 (válaszként erre: 34. - Plavalaguna)
jan. 18. 11:31
Azok a matematikusok külföldön lettek angol tudósok. :D
34. plavalaguna (válaszként erre: 24. - A6e86abb96)
jan. 18. 11:18

hát a közelében sincs annak az AÍ amit az emberek hisznek a filmek alapján. A valóságban elig vált ki valamit, iszonyu sok hibával dlgozik szinte minden területen, és több energiát fogyaszt, mintha humánerőforrással oldod meg ugyanazt, szóval sokkal drágább.


azt hinni, nem kell tanulni... ez olyan mint mikor az egyszeri ember azt képzelte, eltunnek a matekmatikusok, mert lett számológép, számítógép :) hát nemhogy nem tűntek el, hanem extrém módon hiány keletkezett belőlük, pedig több van sokkal

jan. 18. 10:14
Minden hülyéből lehet jogász de nem minden jogász hülye. Ez jó. :D Ez még egyébként piac képes szakma? Mert nekünk is van a családban egy-ket ember aki jogot tanult. Az egyikük politikus lett. Szép karriert futott be, de már nem aktív. A másikuk meg egy számítógépes tanfolyamokat szervező cégnél dolgozik mint nem tudom micsoda. Ha így nézzük végül is az, mert bárhol eltudsz vele helyezkedni.
32. timycat (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
jan. 18. 10:00

Az a baj a jogi egyetemmel, hogy már az agyhalottak is diplomát kapnak. Maximálisan lejáratták, csak a tandíjról szól és a tucatképzésről. Ennek köszönhetően a jogászok nagyon nagy százaléka a hidegvízre valót nem keresi meg, sokan nem is végeznek effektív jogi munkát.


Már amikor én jártam is bányászbéka se..e alatt volt a szint, még nappalin is, de ami most van az szégyen.

Nem túlzás amit írok, barátnőmnek PTE levelezőn van egy értelmileg sérült évfolyamtársa, akinek a beszéde is nehezen érthető, lassú (konkrétan papírja van róla hogy lóg nála egy léc) és bár biztos nagyobb erőfeszítéssel, de eddig abszolválta a vizsgákat.

jan. 18. 09:16
Két diplomám van. Még egy vizsgaidőszak, csak akkor ha az életem múlik rajta. Örülök, hogy ezek megvannak, többre nincs szükségem. Ezekben dolgozom, (és jól) mást nem akarok. De aki hiányát érzi tanuljon.
30. VDSz (válaszként erre: 29. - Rinike)
jan. 18. 07:55
Toxikus produktivitásról hallottál?
29. rinike
jan. 18. 06:58
Én az első után 32 voltán, a második után 40, a hamadik után 52. Mindegyik után kértem a férjem, hogy ne engedje, hogy tanuljak még. De mindig elkezdett hiányozni a tanulás, és ő meg mondhatott bármit, én újra tanultam. Az utolsó óta még csak 2 év telt el, és még tart, hogy már nem szerzek többet, hanem a meglévőket hasznosítom. (Nekem a jogi doktori cím is pipa, de közben megérti az ember, hogy az nem tudományos fokozat, hanem csak egy cím. Én nem is használom, de hivatalos iratokra kötelező.)
28. Myra
jan. 18. 06:47
Mindenképpen vágj bele ha van kedved hozzá.
27. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Timycat)
jan. 18. 06:47
Köszi 🙂
jan. 17. 20:25
Én csak azt remélem hogy jön majd egy új generáció akinek több esze lesz mint a mostaniaknak. "A felhők felett felragyog majd az ég."
jan. 17. 20:21
Itt nálunk meg lassan a takarítók tanítanak. Visszaestünk vagy 20 évet. Ezért tanulni? Azt kéne tanítani az iskolákban hogy hova rakjuk az X-et.
jan. 17. 20:16
Az A.I. világában minek tanulni?
23. unom (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 16:14
Ha van kedved, időd, lehetőséged, vágj bele.
jan. 17. 16:12
39 voltam a 2. diplomámnál. Harmadik? Isten őrizz:)
21. timycat (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 15:50
Ha jól jönne és érdekel akkor ne vacilàlj.
20. timycat (válaszként erre: 14. - Csillagszem38)
jan. 17. 15:48
Pécs levelező
19. Enissa
jan. 17. 15:47
Hogy a viharba ne érné meg?
18. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 14:42
Én belevágnék, 42 éves az semmi :)
jan. 17. 14:41
Meg hát!
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - Kacsahercegno)
jan. 17. 12:58
Dettó:)
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 11. - Timycat)
jan. 17. 11:49
Én is pont a jogon gondolkozom, gyerekkoromban még biológus kutató dr akartam volna lenni, de olyan irányt vett az életem, hogy az már nem leszek, de azt a doktori címet egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből. :D Mondjuk én nem csak a "hangzása" miatt, de valahogy jó lenne az érzés, hogy ezt is megcsináltam.
14. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Timycat)
jan. 17. 11:39

Haha, ez én vagyok :DDDDD Nálam is bakancslistás a dr.


Melyik egyetemen csinálja?

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Timycat)
jan. 17. 11:07

Jelenleg olyan munkakörben dolgozom, ahol ez a végzettség nem feltétel, de az ismeretek kimondottan jól jönnének.

Pedagógiai végzettségem van, és néprajz lenne a végső cél.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Panna.33)
jan. 17. 11:05
🙂
11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 17. 10:54

Tényleg attól függ megéri-e, hogy mire akarod használni, mi motivál.


Barátnőm 40 évesen kezdte a jogot, neki csak egy dr kell könnyen és olcsón, nem akar benne dolgozni, nem kell neki szakmailag sehova, így effektíve forintosítva és ráfordított idő szempontjából nem is érné már meg neki, de a "lelkének kell", idejébe belefér, csak unatkozik otthon és nála bakancslistàs cél a dr. Tehát végül megéri neki is.

jan. 17. 10:52

Szerintem nem kérdés, hogy elkezdd-e - vágj bele!

Mi a férjemmel elmúltunk 50 évesek és mindig találunk valami tanfolyamot, ami érdekel. Jelenleg is tanulunk mindketten.

Az pedig nem kérdés, hogy megéri-e. A szüleink, sőt a nagymamám is mindig azt mondták: a tudást senki sem veheti el tőled...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook