Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék sütemény készítésével és árusításával foglalkozni fórum

Szeretnék sütemény készítésével és árusításával foglalkozni (beszélgetős fórum)


23. becseiagi (válaszként erre: 22. - Era06)
2014. júl. 2. 11:32
;-) Igen van! :)
22. era06 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 18:54

Nem értek hozzá.

Paraszti eszemmel, ezeket a kérdéseket teszem fel.


Kell egy helység,

ezt fel kell szerelni,

mindenféle hapci engedély is kell hozzá.

Van-e igény a környéken egy ilyen kis sütödére.

21. becseiagi (válaszként erre: 20. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 17:53
Köszönöm szépen! :)
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 17:48

Elég tág a kérdés :o)


Ha egy embernek van végzettsége, szerintem nem lehet gáz, de tényleg meg kellene kérdezni. A tanfolyamot illetően meg én azt javaslom, mindenképp csináld meg most, ha belefér a keretbe.

Nem tudom, melyikőtöknek mennyi pénze van, ki mennyit egyebet tenne bele, meg nem is tudom az aktuális szabályozásokat.

Most már kft.-t indítani is nevetséges összeggekkel lehet tudtommal. Biztos találsz olyan oldalt, ahol jól le van írva, melyik cégformánál ki miért felel, mik a jogai, és mennyi pénz kell hozzá. Ezekre keress rá, az jó lesz iránymutatónak.

19. becseiagi (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 17:41

Egyenlőre köszönöm gyors válaszaidat, holnap utána is nézek. ;-)

Igazság szerint van egy másik csaj, akinek meg van a szakmája, csak 15 éve nem dolgozik benne, de gyönyörű dolgokat készít. Vele beszéltük, hogy összeállnánk. Úgy lehetnék nem tudod, hogy tudnánk megoldani?

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 17:33

Akkor nincs gond :o)

Én a helyedben holnap felhívnám a közeli iskolákat, mert talán még egy olyan tanfolyamra is beiratkozhatsz, ha van hely, ami papírforma szerint még aug. végén indult. Az újításokkal valószínűleg drágábban is lesznek.

A kifejezetten felnőttoktatással foglalkozó sulikon kívül érdemes megkérdezni a közeli vendéglátó szakközépet, szakmunkásképzőt. Ők általában kevésbé jól pozicionáltak és nem mindig frissítik az ilyen képzéseikkel kapcsolatos információkat.

17. becseiagi (válaszként erre: 15. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 17:26
Én '96-ban kezdtem a cukrászatot, és '99-ben ott hagytam. Az első 2 évről meg van a bizonyítványom. :)
16. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 17:23

Google:

-állategészségügy

-NAV árverezés


;)


Ha már megkezdesz egy tanfolyamot, akkor dolgozhatsz a szakmában, legalábbis régebben így volt. Sok mindenen változtattak, és mint mondtam, a képzéseken is épp most variáltak. Az állate.ü. ügyintézője a személyi feltételekre is tud válaszolni.

15. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 17:19

Az iskolai bizonyítvány nem évül el.


"Felvételi követelmény :


egészségügyi alkalmasság,

legalább 8 általános azok esetében akik 1999-ben vagy elõtte végeztek,

befejezett 10.osztály azok esetében, akik az 1998/1999-es tanévet követõen fejezték be az általános iskola nyolcadik osztályát.

legaláb 17 éves életkor (tankötelezett korú nem jelentkezhet!)"


Az élelmiszer alapismeret tekintetében sok minden nem évült el, szerintem lehet azokból a könyvekből hasznos.


Felnőttképzésben, mivel 23 év fölött vagy, lényegtelen hányadik szakma, esetleg ha munkanélküliként vágsz bele, akkor lehet pályázni támogatásra.

14. becseiagi (válaszként erre: 11. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 17:15
Ú, ez nagyon jó ötlet. Ha üzenetben tudsz linket küldeni nekem, azt megköszönném. És ha összeállok egy olyan valakivel, akinek van cukrász szakmája? Akkor attól még csinálhatom nem?
13. becseiagi (válaszként erre: 10. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 17:14

A háziorvosom üzemorvos is, akkor ő jó lehet. :)

Nem vagyok még 40, 31 éves vagyok.

12. becseiagi (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 17:13

10 befejezett osztályom meg van, de 5 év után úgy tudom elévül, így újból kellene kezdenem. Már 14 éve annak, hogy tanultam. A könyveim meg vannak, de nem hiszem, hogy megfelelnek jelenleg, főleg, ha olyan sokat változott minden.. :(

Ha első szalmaként tanulom ki, akkor nem olcsóbb? :D

2013. szept. 12. 17:13

Amúgy hogy előre tudj gondolkodni, az állate.ü.-t keresd meg, és el tudják mondani, hogy a helyiségnek milyen szempontoknak kell megfelelni.

A berendezést illetően meg nézegest pl. a NAV árverező rendszerét meg az aukciós oldalakat, mert felszámolás miatt így használtan elég jó cuccokat lehet venni.

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 17:06
Olyan orvos adhat igazolást, aki üzemorvosként működhez. Sajnos a munkaalkalmassági igazolás, ami a munkavégzésre megfelel, nem jó az iskolába, arra másikat kell csináltatni. Az előbbi az én üzemorvosomnál 7000 ft, az iskolai igazolást 4000-ért adja. Plusz még ehhez hozzájön a tüdőszűrés, ha nem vagy 40 év felett.
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 17:03

A gyorstalpalón tanítanak a vállalkozáshoz szükséges ismereteket is, ill. az aktuális élelmiszerbiztonsági előírásokról. Általában nagyon segítőkészek az oktatók, ha valaki tényleg tanulni, és tenni akar.

Befejezett 10. évfolyam kell, bizonyos kor fölött általánosiskolai 8. osztály. Érettségi nem kell. Ha 2,5 évet tanultad, akkor abból talán tudnak beszámítani, így annyi szakmai elméleti órára nem kell bejárnod. A tanfolyamon 80% részvétel szükséges, de ezt nem percre mérik, ha a napi aláírásod megvan, akkor valószínűleg rendben vagy. Kb. 120-130 ezer ft egy ilyen tanfolyam, és +50 a vizsga meg még gyakorlati anyagköltség is jöhet hozzá. Ha a szakmai könyveid megvannak arra nem. vagy nem sokat kell költened.

Amúgy meg pont most szeptembertől változtattak vmiket a vizsgarendszeren.

8. becseiagi (válaszként erre: 6. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 16:56
És a régit kell újra érvényesítetni, vagy újat kell kiállítatni? Ki állítja ki, mert már nem emlékszek, hogy anno hol csináltattam... :(
7. becseiagi (válaszként erre: 4. - Bd55e3f068)
2013. szept. 12. 16:55
A szakmán belül ezekre a kérdésekre pont nem kapok választ, mert hogy ezt nem tanítják. Tanultam 2,5 évig cukrászatot, csak nem fejeztem be. A papírt szeretném megszerezni hozzá persze, de ezen kívül vagyok kíváncsi rá, hogy kelle-e még hozzá érettségit is szereznem vagy mást?
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 16:54
1 évre adják.
5. becseiagi (válaszként erre: 2. - Gazabacsi)
2013. szept. 12. 16:53
Egészségügyi könyvem van, ha még érvényes... Az meddig érvényes? A halom más érdekelne még...
4. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 16:45
Be kellene iratkoznod egy cukrász tanfolyamra, ahol a szakmán felül ezekre a kérdésekre is választ kapsz.
3. fcbcd01d00 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2013. szept. 12. 16:42
Nem kell Bt., egyéni vállalkozóként is csinálhatod. Szerintem cukrász vagy szakács végzettség kell, meg egy csómó engedély, ÁNTSZ stb. Élelmiszerbiztonsági szempontból a sütemények a legveszélyesebb élelmiszerek. Nálunk még az óvodába sem vihet be szülő saját sütésű sütit.
2013. szept. 12. 16:41
Bt. vagy Kft (nem is tudom, most lehet-e Bt-t alapítani) de lehet egyéni vállakozó is. Végzettség: pék-cukrász, egészségügyi könyv, meg egy halom más.
2013. szept. 12. 16:30

Szeretnék a városunkban egy kis süteményes helyet nyitni, ahol én készíteném a sütiket, és árusítanám is.

Kérdésem: Milyen végzettség kellene hozzá? Milyen engedélyek? Hol tudom ezeket beszerezni?

Egy ismerősöm szerint Bt.-t kellene alapítanom, de arról sem tudok semmit.

Aki tud segítsen, köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook