Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretem a Hoxát, de... fórum

Szeretem a Hoxát, de... (beszélgetős fórum)


159. Getti (válaszként erre: 157. - 915e4d9553)
2017. márc. 2. 21:49

Ohh hat ennyire részletesen meg sose irtak le. Meg kellene probalnom de felek tole.

A fonalra mi az ötleted?

Már arra is gondoltam hogy odaadom valakinek akinek van kedve hozza...

158. Getti (válaszként erre: 156. - Channa*)
2017. márc. 2. 21:46

Azbaj, hogy megpróbáltam kigubancolni, de megjobban osszegabalyodott ☹

Nem tudom milyen fonal, egyszerűen csak benne volt a foldon egy kosárban es onnan kacsintgatott ram. En meg bedőltem neki. Amugy vékony fonal. Majd lefotózom.

2017. márc. 2. 21:25

Ne kínlódj a gubancolással! Egyszerűbb, mint gondolnád. :)


Itt a máglyarakás receptem:

Szükséged lesz almára. Többet is. Minél több, annál jobb. A máglyarakásodhoz szükséged lesz fahéjra is, így sokkal pikánsabb lesz. A pikánsan fűszerezett almákat helyezd egy serpenyőbe, és jól pirítsd meg. Ha már kellőképpen rápirítottál, akkor jó. Ne sajnáld a pirítást, kibírja.

Akkor jöjjön a forrázás. Adott a kalács, amit darabokra kell szedni. Minél több darabra szeded, annál könnyebben tudod majd leforrázni. Mert ettől lesz igazi a máglyarakásod. Forrázni tudni kell ám! Ez nagyon fontos.

Végy egy lábost, tegyél bele szűrőt. A szűrőnek fontos szerepe van, ebbe kerül a kalács, ekkor még makulátlan. Most jön a java: öntsd jól nyakon forró tejjel a kalácsot. Ha csak egy körömnyi kis része forrázatlan maradna, akkor az nem elég jó. Akkor forrázd le újra. Na, alakul.

Egy kis enyhítésül jön még tojás és citromhéj. Ezzel kenegetni kell a kalácsot. Aztán a cucc bekerül egy kerámia tepsibe. Jól bele kell nyomkodni. Ekkor mehet rá a pirított alma. Jól megkened egy kis lekvárral, aztán mehet a sütőbe.

Közben a tojásfehérjét cukorral kőkeményre kell verni, hadd edződjön.

Ha megsült a rakás, meg kell kenegetni a habbal. Jó vastagon. Aztán told vissza a sütőbe, és süsd rá a habot a rakásod tetejére. De figyelj rá, mert hamar megég. Aztán fújhatod. Nem lesz hab a tortán, akarom mondani: a rakáson. :)

156. Channa* (válaszként erre: 155. - Getti)
2017. márc. 2. 21:00

Milyen a fonal?

Nagy nagy türelemmel sikerülhet, bár én azt vettem észre, hogy ezek a fémcérnák nem igazán tudnak úgy gubancolódni, hogy kibonthatatlanok lennének. Én sokat használom őket és még sosem történt velem ilyen:DDD


Máglyarakáshoz nem tudok hozzászólni. nem szeretem és sosem csináltam.

155. Getti
2017. márc. 2. 20:10

Lányok!


Van egy nagyon gubancos ezüstös fonalam, de nem tudom kigubancolni. Van ötletetek? Az ollo ne legyen közte 😃

Illetve, örök problémám, hogy nem tudok máglyarakást csinálni. Kérlek írjatok egy általatok jól bevált receptet ☺

154. 95e4ff82f8 (válaszként erre: 153. - Channa*)
2017. márc. 2. 18:31
Jaj, ez nagyon bonyolult!
153. Channa* (válaszként erre: 151. - Channa*)
2017. márc. 2. 18:17
Hát persze:DDDDD = Hát persze, hogy nem:DDDDD
152. Channa* (válaszként erre: 148. - 95e4ff82f8)
2017. márc. 2. 18:17

Nem, nem ismerjük egymást. Lehet, hogy a valóvilágban kedvelnénk egymást, bár én úgy vagyok ezzel, hogy lehet nem értek vele egyet valamilyen témában, de a másikban miért ne?


Szerintem nem kaptunk össze, csak a fórumindító szerint olyanokat írtam/írtunk, amivel másoknak rosszat teszünk, ráadásul szerinte még hazudunk is.


Ez a fórum volt, de ez egy másik kapcsán nyílt csak azért, hogy piszkáljon minket vagy a fene tudja....


A kismamák védelmében

151. Channa* (válaszként erre: 149. - E8da813d29)
2017. márc. 2. 18:12

Hát persze:DDDDD


Bocs Kisfanka!


Remélem most már jó lesz:D

150. ca6d69295a (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2017. márc. 2. 17:53
Egyetértek.No meg van itt pár "hoxa királynő",pár udvarhölggyel,akik jól összebandáztak,ezzel nincs is gond.Azzal viszont igen,ha valaki nem ért velük egyet,vagy nem áll be melléjük a sorba,akkor azokba többnyire belekötnek.Ők kritizálhatnak,de más nem.Mikor töröltek egy tagot,és lemertem írni a véleményem,mindjárt kaptam is.Pusztán a jelenlétem ellenszenvet vált ki belőlük,ezért nem is fórumozok.(gondolom ebbe is belefognak kötni)de nyugodtan,nem vagyok hoxa-függő,lehet napok múlva olvasnám csak el. :D
149. e8da813d29 (válaszként erre: 146. - Channa*)
2017. márc. 2. 17:28
Ugye véletlenül írtad el a nevet?
148. 95e4ff82f8 (válaszként erre: 146. - Channa*)
2017. márc. 2. 17:24

Channa!

Megkérdezhetlek: ti, akik itt vitáztok, ismeritek egymást személyesen?

Ha jól értem, a Hoxán kaptatok össze valamin. (Hogy min, azt nemigazán értem, de nem is tartozik rám.)

2017. márc. 2. 17:17

Nálam nincs de.


Ha van időm és kedvem felnézek, elolvasom és válaszolok arra ami engem érdekel.

Kétségtelen, hogy vannak hasznos témák és hozzászólások.

A sok veszekedést, rosszindulatot, félreértést, sértődést marakodást nem értem. Ezért nem is mélyedek annyira bele a fórumozásba.

146. Channa* (válaszként erre: 127. - Hoxa)
2017. márc. 2. 16:52

Csak egy kicsi sérelem. Mert, ha én valakit megbántok és panaszkodnak rám, akkor megdorgálsz, stop táblát küldesz nekem, vagy írsz, vagy esetleg kitiltasz, de ha én panaszkodok, akkor azt írod, amit írtál (meg érdemled).


Nincs ezzel semmi baj! Tudomásul vettem, csak úgy érzem magam mintha beskatulyáztak volna, mint kisiskolás korunkban tette a tanítónéni....


Azt gondolom, hogy nehezebben észrevehető, ha segít az ember. Akkor is, ha inkább ez történik zömében. És az is, hogy miért történnek a vagdalkozások....


Az említett fórum, ahol megírtad, hogy Kisfalánka nem ugyan az a tag, akire gondolunk...sem én mondtam, én csak helyeseltem, még is nekem írtad, hogy ezt fejezzük be...Vajon a kezdeményezőnek miért nem írtad, hogy ne csinálja?


Egyébként, sosem fogom tudni megérteni, hogy miért gond az, ha valaki őszinte, ha valaki leírja ami vele történik. Miért mondhatja erre bárki, hogy ez hazugság! És ha vagyunk többen, már pedig vagyunk, akik szintén hasonlóan csinálják, akkor miért lehet azt monda, hogy csapatostul támadjuk az illetőt? Mert abban a fórumban, nem is volt erről szó.

Te tudod a legjobban, hogy Gribedlivel nem vagyunk barátnők, sőt! És ennek ellenére tett a fórumindító minket egy csapatba, mert véletlenül egyetértettünk, és minket beszélt ki, közben úgy csűrve-csavarva, hogy mi mindenképp rosszul jöjjünk ki belőle.


Na, lényegtelen. Szerintem abban a hozzászólásomba, amire most ezt írtad, szintén csak azt írtam le, amit tapasztalok, ahogy ebben is.


Lehet, hogy sértő, bár nem tudom miért, hiszen nem sértésnek szánom a hozzászólásaimat, mint írtam már én nem tudok nyalizni, nem vagyok olyan lágy, mint sokan, de ennek ellenére, nem célom a piszkálódás. Én mindig próbálok egyszerűen, mindenki számára érthetően fogalmazni, ha nem sikerül, elnézést!

145. töprengő (válaszként erre: 140. - Spinneli)
2017. márc. 2. 15:29
Kicsit másképp kérdezném : Mitől vagyunk 1 Xre jó Nők, Feleségek, Anyák, na és előbb utóbb Anyósok??
144. töprengő (válaszként erre: 137. - 12d083b51b)
2017. márc. 2. 15:27

Természetfilm csatornán biztosan volt téma. Én sajna nem láttam.

Van olyan oldal ahol infók vannak erről a " jószágról ".

Nekem még " feküdne még " akár ez a téma is.

Húsboltos téma ( leszűkítve ), azt azért írtam, mert csak kamilláztam, hogy mik vannak.?

143. e8da813d29 (válaszként erre: 137. - 12d083b51b)
2017. márc. 2. 15:03

Szerintem ne add fel ilyen könnyen :)

Én legalábbis nem teszem.

Küldtem reggel szivárványt, kávét, szóval jelen voltam...:))

Cincérekhez most nem tudok mit szólni, dolgozom még.

Hadd simuljanak azok a hullámok :)

142. Hanami (válaszként erre: 141. - 12d083b51b)
2017. márc. 2. 15:00

Akkor kedves hópihe fáradj át a "csak én vagyok így?" című fórumba ,ahol figyelemmel követheted,az eseményeket! :)

Adva van egy anyuka egy db. kettő éves gyerekkel, aki most kicsit el van keseredve azon,hogy a lakás nem mindig néz ki úgy, ahogy az korábban kinézett, mert ugye igénye neki is lenne a rendre és tisztaságra, de a gyereke jelenleg(!) elvonja tőle.Sokan jóindulattal hozzá is szóltak,válaszolva a fórumkérdésre, hogy "ugyan már, majd lesz rend, lesz tisztaság, ha kicsi nagyobb lesz a gyerek."A többit rád bízom :)

141. 12d083b51b (válaszként erre: 140. - Spinneli)
2017. márc. 2. 14:44
No? Miért? Kíváncsi vagyok rá!
140. spinneli (válaszként erre: 137. - 12d083b51b)
2017. márc. 2. 14:33

Miért vagyok sokkal jobb nő/anya/feleség, mint te-

Ez a téma mindig bejön.

139. 95e4ff82f8 (válaszként erre: 138. - Hanami)
2017. márc. 2. 14:32

1-2-3

Értem! :-)

138. Hanami (válaszként erre: 134. - 95e4ff82f8)
2017. márc. 2. 14:28
1..2...3 Igen,erre gondoltam én is :)
2017. márc. 2. 14:24

Tegnap ajánlottam ide új témát csevegni:

- hőscincérek nemi élete (nem mozdult rá senki)

- hentesáruk a raktárban (nem csodálom, hogy nem kell, eléggé gyomorforgató)

- ???? valakinek valami új téma-ötlete, amivel még menthető a fórum???


Nem tudom miért hittem azt, hogy ezen a fórumon elsímul, rendeződik minden gubanc, ami máshol, korábban a de... után volt. De: úgy látszik, tévedtem. Kár.

2017. márc. 2. 11:54

Szeretem a Hoxát, mert sok érdekes, értékes emberrel beszélgethetek különböző témákban. Olyanokkal is, akikkel az valós életben nem találkoznék, mert nem lenne rá alkalom.


Nincs "de".

135. 915e4d9553 (válaszként erre: 133. - Hanami)
2017. márc. 2. 09:52

Sokaknak úgy tűnhet, lerágott csont.

Viszont - én hiszem, hogy van értelme néha többször is felhozni egy-egy témát.

Ha másért nem, azért, mert talán akad olyan ember, aki - ha többször hallja, végre el is hiszi, hogy néha nem ártana tízig elszámolni, mielőtt véleményt mond.

Nem egyformán érzékenyek az emberek. Ahogy írod is: nem tudhatjuk, hogyan érinti a másik embert a véleményünk.

134. 95e4ff82f8 (válaszként erre: 133. - Hanami)
2017. márc. 2. 09:22
Ez az életben sincs másképp, ezért lenne jó, hogy néha, amikor ránk tör a megszólalhatnék, előbb elszámolnánk háromig. Főleg olyankor, ha már mozdul a dorong a kezünkben. :-)
133. Hanami
2017. márc. 2. 07:58

"Ha tudom,hogy akkor"... Bizony, ha sokan Tudnák, akkor háromszor is meggondolnák,hogy kinek mit "vágnak" oda.



Amikor megláttam a topik címét, akkor arra gondoltam,hogy itt egy újabb "lerágott csont" Rengetegszer megbeszéltük már, hozzá se akarózott szólni.

... DE....Azt mondják, ha valamit nem tudsz megváltoztatni,akkor változtatsd meg a hozzáállásod.Itt tudunk változtatni is, ha minden egyes hozzászólásunk előtt emlékeztetjük magunkat, hogy nem tudhatom,hogy hogyan

érinti azt a másik embert.

2017. márc. 2. 07:39

Kösz! :-)


(..."óhatatlanul az jön le egyeseknek..." Ez megint valami olyan, hogy "ő azt hiszi, hogy én azt hiszem...", de nem baj, ezt csak úgy mellékesen írom.)


Tehát: Hogy hogy kerültem ide?

Megláttam a topikodat, ezt itt, és megszólalt bennem egy belső hang: ehhez hozzá kell szólnod! Így is lett. :-)

Előttem is, utánam is hozzászólások sora jött, s mert vissza-visszanéztem, valahogy az a benyomásom támadt, hogy jöttek beszélgetni ide olyanok is, akikkel már korábban is fórumoztál, sőt, bizonyos konfliktusok is támadtak közöttetek.

Valahogy az az érzésem támadt, hogy az indulatok erre a topikra is nagy valószínűséggel át fognak hullámzani. (Hoxa közbeszólása tette helyre bennem a dolgokat: nem fognak!)

Nos, mivel konfliktusokat generálni nem szeretek, sőt, ha tehetem, a legszívesebben kimaradok belőlük, ezért van az, hogy: ..."ha tudom, hogy, akkor...

Egyébként: a Sors keze volt, hogy idekerültem, egyáltalán nem bánom. :-)

131. 12d083b51b (válaszként erre: 120. - Töprengő)
2017. márc. 2. 07:38
Láttam! Rögtön el kezdett forogni a gyomrom, és amikor felmerült a gondolat bennem, hogy ahol én szoktam vásárolni a hasonlókat, ott milyen lehet hátul a raktár??? Igaz, hogy egy nagyobb üzletlánc, nagyobb üzlete, de... a kisördög megmozdult.
130. 915e4d9553 (válaszként erre: 129. - 95e4ff82f8)
2017. márc. 2. 07:28

Igen, csak azért gondoltam a privátra, mert óhatatlanul az jön le egyeseknek, hogy magam miatt pörgetem a fórumot.

Ezt szeretném elkerülni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook