Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? fórum

Milyen szépirodalmi könyveket érdemes olvasni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2022. febr. 25. 18:07

Ljudmila Ulickaja. Tőle is olvastam pár könyvet. Szerettem olvasni. Tisztelet érte, hogy megszólalt, és kívánom, hogy a pokol minden orosz és nem orosz Ember életéből távozzon. Aki ír, írhasson meg békében, szabadon, az olvasó pedig élvezhesse az olvasást békében, szabadon.

[link]

2022. febr. 21. 15:55

Ezt a könyvet biztos érdemes volt olvasni:) talán a selejtezéstől is így menekült meg egy időre.

Másrészt nekem mindig kiszámlázzák az 1-2 hetes késedelmi díjat is.

[link]

207. Margarita Citokina (válaszként erre: 206. - PöttyösPanka)
2022. febr. 8. 18:19
Az Alkonyat filmet megnéztem, pár könyvet elolvastam a sorozatból mert kíváncsi voltam, vajon miért kedvelték annyira a fiatalok. Talán ha tinédzserként kerül a kezembe, én is kedveltem volna. De hogy el nem égetném, az biztos. Még jó, hogy a számomra mai napig legkedveltebb műveket, Sír Pratchett könyveit nem fedezték fel a barbárok. Na akkor lenne csak égetés. Pedig csak rólunk, és erről a világról írt.
206. PöttyösPanka (válaszként erre: 205. - Margarita Citokina)
2022. febr. 8. 13:01
Ez nagyon szomorú :(
2022. febr. 8. 12:17

Itt darálnak, amott égetnek. Fő az "önazonosság".

[link]

204. Margarita Citokina (válaszként erre: 203. - Guruljka)
2021. aug. 13. 22:12

Köszönöm 😊

Van néhány régi könyv, amit nem tudok megunni, és legtöbbször ezeket olvasom. Ilyen pl. Markus Zusak-tól Az üzenet. A napokban megint elővettem. Nem tudok betelni vele...😁 Az összes címet nem sorolom fel, de a minap azon tűnődtem, hogy menny I sok könyvet olvastam már, és ahhoz képest milyen kevesen vannak azok, amelyek évek múltán is fontosak.

203. Guruljka (válaszként erre: 202. - Margarita Citokina)
2021. aug. 13. 17:39

Ingyen letölthető, keress rá.

Nekem papíromn is megvan, de nagyon nem szeretem azt a betűtípust olvasni, fáraszt. (A Romániában kiadott, illetve kettős kiadású könyvek jellegzetes betűtípusa.

Én még gimnazistaként olvastam és tetszett a körülötte kavart rejtély is, ai persze idővel feloldódott.

[link]

202. Margarita Citokina (válaszként erre: 198. - Guruljka)
2021. aug. 13. 17:28
Ezt a könyvet (Előttem az élet) még nem olvastam, de most utánanéztem, és lehet, hogy hamarosan pótolom. Ígéretesnek tűnik.
2021. aug. 13. 10:08
Szerintem a Miért lettem szerető - topic minden szépirodalmi művet überel. Nem tudom abbahagyni, pedig a főnököm már keresett
200. Margarita Citokina (válaszként erre: 198. - Guruljka)
2021. aug. 13. 09:43

Igazad van, a mi világunk nem lehet a Korongvilág, mert annál sokkal idiótább. Erőszakosabb. Mocskosabb.

Amúgy azért gondoltam, mert a szerző egyértelműen a "mi" világunkról koppintotta.

199. tumbo2
2021. aug. 9. 08:35
régen szerettem a Kislovagot,az Özönvizet,filmen is.Sienkiewicz.
198. Guruljka (válaszként erre: 195. - Margarita Citokina)
2021. aug. 8. 21:36

Miért vagy olyan biztos benne, hogy "mindannyiunk" Korongvilága, amiről beszélsz?

Én most olvasom először a nevet és a sztori elejét, mert az ilyeneket összefoglalóban sem olvasom.


A témában viszont megjelent egy reakció is egy könyvkiadótól, az ELTE jegyzetbolt oldalán megtalálható.


A témánál maradva, éppen ma merengtem el azon, hogy újra kellene olvbasion az Előttem az élet-et. Mindenkinek nem ajánlanám, mert sokan vagyunk sokfélék, de én szeretem ezt a könyvet és most pont hozzávaló hangulatom van.

197. Channa* (válaszként erre: 196. - Tumbo2)
2021. aug. 8. 21:18
Filmesítették is, de sajnos még nem sikerült találnom szinkronost vagy feliratosat:(
196. tumbo2 (válaszként erre: 173. - Channa*)
2021. aug. 8. 09:06
nagyon szerettem.
2021. aug. 7. 00:10

"A jogszabály kitér az üzletek elhelyezkedésére is. Azt írják, hogy nevelési-oktatási, gyermek- és ifjúságvédelmi intézmény, valamint templom és vallásgyakorlásra rendelt más hely bármelyik bejáratától számított 200 méteres távolságon belül születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, a szexualitást öncélúan ábrázoló, valamint a homoszexualitást megjelenítő, illetve népszerűsítő termék nem forgalmazható."


Na most eszembe jutott egyik kedvenc íróm, Sir Pratchett (és mindannyiunk Korongvilágának) több szereplője is...ugye ott a Könyvtáros, aki embernek született de vmi téves varázslat következtében orangutánként élte tovább életét, kiváló könyvtárosként, és valahogy nem akart "visszaváltozni". Aztán Angua őrmester, a csinos lány, aki havonta egyszer farkasemberré változik, de kedvesét, a rendkívül rokonszenves Karott kapitányt ez nem igazán zavarja. Apropó Karott, hát ő sem felel meg törvényünknek, ugyanis emberek, méghozzá királyok sarja, de mivel törpék nevelték fel, ő maga a 2 méteres magasságával együtt is, igenis, TÖRPÉNEK vallja magát. Most még jobban szívembe zártam Pratchett Mestert, az idióta világunkról alkotott görbe tükrét. És hát olvassák csak a gyerekek, fiatalok és vének, mert biztos vagyok benne, hogy ezen könyvek olvasása és megértése képes egy picit jobbá tenni az olvasót és ezáltal a világot is. Ha mást nem tehetünk, legalább röhögjünk egy nagyot az emberi hülyeségen.

194. Margarita Citokina (válaszként erre: 193. - Tumbo2)
2021. júl. 9. 11:52
Ó igen, olvastam én azt mind😁 na de az a költészet, azért az megér néhány szót...mer az nem semmi.
193. tumbo2 (válaszként erre: 192. - Margarita Citokina)
2021. júl. 9. 08:10
az lsimon művészetét?bár egy új polihisztorhoz van szerencsénk.a versművészet mellett árulta a barackmagot,mint rákellenes szert.na jó,lehet,hogy meggymag volt.
192. Margarita Citokina (válaszként erre: 187. - Tumbo2)
2021. júl. 8. 23:35

Eléggé meglepődtem, mikor olvastam.

Ki hitte volna...hát ez van.

191. Margarita Citokina (válaszként erre: 189. - 6f18f6fd9c)
2021. júl. 8. 23:32

"Ezen az éjszakán mondta el Sókratés, hogy mi a szépség és mi a szerelem...Érezzük, ez az éjszaka az emberiség egyik legnagyobb éjszakája volt."

Szerb Antal: A világirodalom története

(Platón Lakoma c. művéről)

190. Margarita Citokina (válaszként erre: 188. - Unom)
2021. júl. 8. 23:15
Nem. Az én fiatalkoromban is voltak tiltott művek, de mindenki elolvasott mindent, amit akart. Valahogy mindig hozzájutottunk😊 Ma sem lesz másképp, és holnap sem. De azért próbálkoznak, mindenféle "izmus"-nak voltak ilyen hülyeségei. Egyiknek se jött be, de nem adják fel. A gondolatot szerencsére hülye rendeletekkel egyetlen rendszernek se sikerült szabályoznia. Nagyon remélem, több ezer év után ez a jövőben is így marad:)
189. 6f18f6fd9c (válaszként erre: 184. - Margarita Citokina)
2021. júl. 8. 17:28
"Továbbá Platón Lakoma c. műve, ami hát..." - Platón művei alapművek, a fentebb idézet műhöz volt szerencsém, szerintem nagyon lényeges témát boncolgat. Szomorú ez, amiről írsz. 😒
188. unom (válaszként erre: 184. - Margarita Citokina)
2021. júl. 8. 17:26
Komolyan elhiszi bárki, hogy ma meg lehet akadályozni bárkit, hogy elolvassa, amit akar?
187. tumbo2 (válaszként erre: 186. - Margarita Citokina)
2021. júl. 8. 17:10
szegény József Attila forog a sírjában.
2021. júl. 8. 14:41

Ismét csak költői kérdés, de mivel eltelt egy picike idő, kíváncsi vagyok, vajon könyvesboltokra, könyvtárakra kiteszik a 18+ karikát? Esetleg bejáratnál személyit ellenőrzik? Mivelhogy hát ezek veszélyes helyek, sok bennük az "öncélú" tartalom.

Még mindig nem bírom túltenni magam azon sem, hogy két nevezetes magyar alkotó, úgymint Bayer Zs. és L.Simon L. utóbbi József Attila díjas (!) költő művei folyton fennakadnak a trágárság szűrőn, holott alkotásaik közkincsnek számítanak. Remélem hamarosan megoldják, és szabadon idézhetőek lesznek nagyjainak művei.

185. PöttyösPanka (válaszként erre: 184. - Margarita Citokina)
2021. jún. 15. 13:03
Ez számomra elképesztő, és végtelenül szomorú.
2021. jún. 15. 10:29

Egy picike idő múlva 18 év alattiaknak tilos lesz olvasni új Fredrik Backman könyveit. Lehet hogy nem a világ legszuperebb írója, de emberségre, megértésre, elfogadásra tanít. Néha könnyezve mosolyogtat, néha nevettet, és néha fejbe vág, hogy tényleg sírni kell. Ha lenne tizenéves gyerekem, magától értetődő módon adnám a kezébe.

Felsorolni lehetetlen a szépirodalmi művek címeit, amelyek ily módon "indexre" kerülnek. Ide kellene sorolni Shakespeare szonettjeit, mert egy férfihoz írta azokat. Tiltandó a teljes görög mitológia. Továbbá Platón Lakoma c. műve, ami hát....Nem, nem lehet sorolni. Nem lehet belenyugodni. A szülőkön nagyon sok múlik, hogy ilyen helyzetben képesek-e szabad gondolkodású, nyitott, toleráns és nem szolgalelkű fiatalokat nevelni a gyerekekből. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyet megérek. De ebben, hogy ide jutottunk én és a korosztályom minden tagja hibás. A mi felelősségünk is, és szégyellem magam a fiatalok előtt és mindazok miatt amik velük történnek.

183. tumbo2
2021. jan. 31. 08:55
Száz év magány,először nagyon tetszett,de már nincs türelmem olvasni,Anna Karenina,Oroszlánkölykök.
182. Szegfűrózsa (válaszként erre: 1. - Sziszi99)
2021. jan. 31. 08:43

E web-oldalon sok, olvasást szerető tag van.

Megnézheted a kedvenc könyveiket.

Minden írónak megtalálható az életrajza, továbbá a regényeik tartalma, vélemények, idézetek.

A tagoknak vannak listáik az olvasott és várólistás könyvekről.

Regisztrálni is érdemes. :)

ITT: [link]

181. a32f396a94 (válaszként erre: 180. - Margarita Citokina)
2021. jan. 28. 18:51
Szívesen, remélem sok örömöd lesz benne :)
2021. jan. 24. 00:29
Meg is találtam, nagyon köszi mégegyszer! Jó lesz belemerülni, és elfeledkezni a napi kínlódásokról!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook