Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szent László Gimnázium vélemények fórum

Szent László Gimnázium vélemények (beszélgetős fórum)


13. Annuska5 (válaszként erre: 12. - Borian)
nov. 8. 09:12

Szia.

Közben megtaláltam az OM honlapján, és valóban a Sztehlo tényleg gyengyébb biosz és kémia érettségi tekintetében. Most az összes sulit végignéztem, ami még szóba jöhet, elgondolkodunk rajta.

12. Borian (válaszként erre: 11. - Annuska5)
nov. 7. 19:10

Én 2 éve levelet írtam a Deák giminek, az igazgatónő válaszolt, hogy elvileg felveszik, de akkor nehezebb lehet az első év, mert nem kezdő szintről indul az angol. Végül emiatt is soroltuk hátrébb de utána hallottam, hogy pont abban az évfolyamban, ahol a lányom érdekelt volt végül indult kezdő angol, mert sok olyan diák volt... a Lászlóban meg B1-ről kezdtünk. :-( De most már mindegy.


Az érettségi eredményeket a suli saját honlapján feltünteti (nem mind, de a Sztehlo pont igen): [link]

11. Annuska5 (válaszként erre: 10. - Borian)
nov. 7. 15:11

A Deák Gimit én is belőttem, de nekem

a hölgy a telefonban azt mondta- " ha eddig nem angolt tanult akkor talán nem ez az iskola való nekünk" -ez eléggé elvette a kedvemet a jelentkezéstől.

Annak hol tudtál utána nézni, hogy hol milyen eredménnyel érettségiztek?

10. Borian (válaszként erre: 8. - Annuska5)
nov. 7. 10:57
Ui: a fiam orvosira készül, B és C tervnek az Állatorvosi kutató zoológus képzését írja be és az ELTE biológia szakát.
9. Borian (válaszként erre: 8. - Annuska5)
nov. 7. 10:56

Nem tudom persze, mi a távolabbi célotok, de én régebben néztem a Sztehlo biológia-kémia érettségi eredményeit és azért nem volt olyan acélos...


Mi még a Leöveybe, a kispesti Deákba, Jedlikbe és Teleki gimibe jelentkeztünk. Ezekben indulnak még biosz-kémia szakok, a kerületből jól megközelíthetők (ha a Sztehlo közel van, gyanítom, ti is 18. kerületiek vagytok) és jók az eredményeik.

A kispesti Deák is angol nyekes, elvileg haladó angolosokat vár, de infóim szerint ott indult kezdő angol csoport is, tehát akár jobb is lehet ilyen szempontból, mint a László.

8. Annuska5 (válaszként erre: 7. - Borian)
nov. 7. 09:41

Köszönöm a drukkot :)


A Sztehlo Gábor Gimi emelt biológia szak lenne a második a mostani tervek szerint, és ez közel is lenne. Ott

a kémiát felvehetné még fakultációba, de viszont nincs 0. nyelvi osztály, és összvissz 16 főt vesznek fel erre a szakra. Az angol itt mehetne kezdőtől, és szerintem németből is van haladó.


A 3.-nak a Petriket Lajos Vegyipari Technikum vegyész szakát néztük ki, de ott még nem volunk nyílt napon.


És kéne még egy 4. is, biztonságból, de erről még fogalmunk sincs.


Szóval eddig ez a terv, de minden attól is függ, hogy

hogyan sikerül a központi.


És nálatok hogyan tovább, ha jól értettem a fiad most utolsó éves?

7. Borian (válaszként erre: 6. - Annuska5)
nov. 7. 08:49
Valószínűleg. Drukkolok, hogy jó helyre kerüljön!Hová jelentkeztek még?
6. Annuska5 (válaszként erre: 5. - Borian)
nov. 7. 08:31

Szia.


Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt,

ami a nyelvtanulást illeti szerintem anyagi okai vannak, vagy tanárhiány van, hogy nem indítanak kezdő angolt, haladó németet.


Szóval meglátjuk majd hova veszik fel a fiamat, egyenlőre ráérünk később agyalni a többi dolgon.

5. Borian (válaszként erre: 4. - Annuska5)
nov. 6. 06:19

A László azért nem versenyistálló. A fiam nem szakadt bele a tanulásba, mégis végig jeles tanuló volt, OK, most a felvételire, érettségire készülve most sokat tanul, de az előző 4 évben bőven volt ideje lazítani is.

A lányom válogatott sportoló, így is bírja, igaz, ő nem olyan jó tanuló, 3-as, 4-es, de vele kapcsolatban most várakozó állásponton vagyunk, mi lesz a jövője, teljesen a sport mellett köteleződik el vagy majd visszavesz/abbahagyja és 11.-12-ben belehúz.


Egyébként most, hogy ezt írom, ez nagyon attól is függ, milyen tanárt fogsz ki..vannak jófejek, akik korektül felkésztenek a dolgozatokra, a dolgozatokban azt kérdezik, amire készült a diák, vannak, akik nem. Vannak extrém követelményeket támasztó tanárok olyan tárgyakból is, ami egy kémia-bioszosnak jellemzően nem fontos (pl. a lányomnak a magyar...).


A német... Hát, ez is olyan, ami sajnos nem előnyére változott. Nekem is németesek voltak a gyerekeim. A fiaméknál még indult kezdő angol csoport és haladó német. Semmilyen hátránya nem volt abból, hogy nulláról indult az angol, van már egy C1-es nyelvvizsgája, de németből is egy B2.

A lányoméknál már B1-ről indult az angol, és erről nem szóltak, ezért neki nagyon nehéz volt a nulladik év, jól teszitek, ha már most angoloztok. De még indult haladó német csoport, ezért remélem, a némettel ő is eljut nyelvvizsgáig.

Viszont azt hallottam, a mostani nulladikosoknál már nincs haladó német csoport, ezért abból felejtős a nyevvizsga. :-(


A másik... az új NAT miatt nulladikban heti 12 angol van, de igazi angol ugyanúgy 8, mint a fiaméknál. A töltelék informatika angolul, meg angol kultúra stb. Ez nagyon nehéz egy angolul nem tudónak, a lányom sorra kapta az egyeseket... :-( És köztünk szólva semmi értelme.

4. Annuska5 (válaszként erre: 2. - Borian)
nov. 5. 21:00
Még valami eszemembe jutott. A fiam eddig németet tanult, nagyon szereti is, viszont a Lászlóban nem indul angol 0- ról, a szülői tájékoztatón volt erről szó, hogy nem jelent hátrányt, de kb A2-B1 szintről indul az angol oktatás. Most ezen felbuzdulva elkezdte az angolt, jövő szeptemberig valahogy alakul majd. Ti mit tapasztaltatok ezen a téren, hogy kezdik 0.ban?
3. Annuska5 (válaszként erre: 2. - Borian)
nov. 5. 20:09
Köszönöm, hogy írtál. A fiamnak nagyon tetszett a suli, első helyre ezt írjuk be, imádja a kémiát, de nem ragyogó tanuló az általánosban. Kicsi féltem a terheléstől, mert ami érdekli abba nagyon bele tudja ásni magát (kémia plusz biosz), de a többit tantárgyba annyira nem fektet energiát, nem versenyzős típus. Előkészítőre nem oda jár, hanem egy közelebbi suliba, ez nem tudom hogy ez mennyire számít náluk. A szóbelin a biosz-kémia kérdések a általános iskolai tanagyagból voltak?
2. Borian (válaszként erre: 1. - Annuska5)
nov. 5. 05:50

Szia! A fiam ott 12.-es, a lányom 9.-es. Mindketten biológia-kémia szakon, de kettejük között is sokat változott az óraháló a NAT módosítása miatt.

(Szerintem hátrányára.)


De amúgy nagyon jól felépített képzés és jó, hogy 5 év áll rendelkezésre. Az utolsó évre "elfogynak" a nyelvek, egyéb töltelék tárgyak, gyakorlatilag csak az érettségire koncentrálnak (magyar, történelem, matek, no meg biológia, kémia heti 4-4 órában).


Nagyon tanulós osztály. A sulin belül minden tanár úgy tekint rájuk, hogy őket lehet terhelni, mert szeretnek és tudnak tanulni, ezért gyakran más tárgyakból is többet követelnek tőlük.


A fiú-lány arány nagyjánól 50-50%. Általában magas osztálylétszámok vannak, de majdnem mindent csoportbontásban tanulnak.


A felvételire nem árt jól felkészülni. Indítanak felkészítőt minden évben, azt nagyon ajánlom.


Ha még van kérdésed, szólj...

nov. 4. 19:42
Véleményeket szeretnék a Szent László Gimnázium biokémia szakáról, a szóbeli felvételi kérdések és az osztályon belüli fiú-lány arányok is érdekelnének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook